Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
attius

Příspěvek od attius » 28 dub 2006 08:29

Aha..mě vůbec nenapadlo,že zpracování pistolí v USA se může lišit od zdejšího..hm...
Já jsem taky vlastníkem CZ a uplně v pohodě a znám spoustu lidí,co jsou na tom stejně,proto mě to tu zarazilo.
Prostě mam snad kliku zrovna na super originál,jak to tu zmiňují.. :-)


venda

Příspěvek od venda » 28 dub 2006 08:48

to je ono, pro jiný trh se vyrábějí kvalitnější zbraně. to se musim tlemit. v poctatě kdybych nebyl znalej a mel jen kuse informace tak bych objednával s ameriky českou zbraň.


a děkuji za reakci Hanulv. všichni ste to slišeli. ja mam sp2009 a mužu vam řict, že to neni žádný vořezávátko bez problému - prostě nic. jo a ta 226 to je normální chrt. to chodí chodí.


a co se gloků týče výborný, ale masová výroba taky vzala za své, a zbraně vožené do čr? no já nevim
joot

Re: Tak nevim, nevim...

Příspěvek od joot » 28 dub 2006 09:05

Marksman píše:
attius píše: .....CZ je celosvětově uznávaná legenda,nejčastěji kopírovaná zbraň... Veď to! Je legenda a práve z toho CZUB niekoľko rokov ťaží. Žiadny pokus o inováciu (s výnimkou druhu materiálu rámu či nutnosti použitia blokácie) či vlastnú novú konštrukciu - čo je škoda. A ďalej je smutné i to, že mnohé kópie svoj originál čo do kvality spracovania a použitého materiálu predčili :cry:
P.S.: Na doplnenie: ja sám mám aj CZ a som s ňou spokojný.
add: materiál rámů - patrně se chystá kompakt 75 BD s plastovým tělem, na IWA to měli na stánku
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 28 dub 2006 17:35

attius píše:Aha..mě vůbec nenapadlo,že zpracování pistolí v USA se může lišit od zdejšího..hm...
Já jsem taky vlastníkem CZ a uplně v pohodě a znám spoustu lidí,co jsou na tom stejně,proto mě to tu zarazilo.
Prostě mam snad kliku zrovna na super originál,jak to tu zmiňují.. :-)
To attius
pokud prolezeš pár us serverů s problematikou CZ zbraní tak uvidíš, že do určité míry je situace obdobná. Taky jsou zde dobré, ale i špatné zkušennosti. Navíc tam je ta zbraň hodnocená jako cenově dostupná. Kéž by i zde to bylo v takvém poměru. Nicméně hodně těchto zbraní jde na další úpravu spoušťového mechanizmu a upravují se i rámy. Další část zbraní, kteé upravuje Angus Hobdel nebo Metuw Mink mají vyměněné spoušťové mechanismy -záchyt kohoutu za Hard sear a kohout za sportovní - hard ( vyrobil ho Angus je pro SA verzi nebo pro SA/DA verzi, ale jen pro pojistkovou verzi. mířidla, pažbičky se taky mění. Pokud byla zbraň jak říkáš vyhodnocen v ZSA tak dobře nikde jsem se to nedočetl. ani na stránkách CZUB ani na CZUSA a ani na stránkách oficiálního úpravce zbraní CZ Jimma Miossiho. Pokud je mi známo tak v současné době snad neexistuje policejní jednotka, která by je používala jako služební zbraně. I nyní, kdy se mluví o nástupci M9 což je klasická Bereta FS 92 se mluví a jiných zbraních jen ne o CZ. Jedinou renesanci prožívají zbraně typu 1911, které se vrací do služby a to nejen u spec operací jak MUESOC Det 1(Kimbry, FBI HRT (Sprinfieldy Pro, Operátory) některé jednotky SWAT (LAPD, Tahoma PD atd.)
Já osobně si myslím, že se nejdná a jiné zbraně než se zde vyrábí. Jen si myslím, žwe by měli někoho zavřít za třo, že dopustí aby se tak dobrá zbraň mršila nekvalitní výrobou. Zatím co ty si koupíš tady CZ za 17 - 21 tisíc tak amík si ji koupí za 350 USD a vyladěnou SP 01 pojistkovou verzi za 500 USD od Anguse. Taky bych si koupil zbraň uvedené kvality za cca 4 tisíce a ladil.
PS koukni na snímky kvalitní práce z CZUB, které jsem sem umístil a řekni jestli je to OK.
S pozdravem
Jarda
danyv

Příspěvek od danyv » 07 bře 2007 09:07

Zdar panove. Minulou nedeli jsem tady v Kanade strilel ze dvou zbrani.
CZ 75B a nejaky Glock .45ACP. A mate pravdu, nejdou srovnavat.

Konkretni 75ka ma za sebou asi 11,000 strel. Nikdy zadna porucha a zadne
viditelne jak mechanicke tak kosmeticke vady. Strili presne a to i s tema nejlevnejsima cinskyma nabojema. Clovek kdyz ji drzi tak ma pocit ze
drzi spickovou kvalitu, jak ve vyrobe tak i v designu. Je to proste krasna,
bezvadna pistol ktera tezko hleda konkurenci.

Oproti ji je glock proste kus plastoveho strepu. Sice strili dobre ale ty materialy nejak na zbran proste nesedi, vim ze funguje ale jak funguje mi porad neni jasne a ani me to moc nezajima. A co se tyce vzhledu, tak to je asi ta nejvetsi tragedije. Skareda nemecka nebo rakouska Helga. Kdyz pak srovnam ceny: CZ-$675, Glock-$995 tak volba je jasna. A mimochodem,
slavny glock byl po zhruba 1000 strelach v servisu. Neco se tam nejak zaseklo, od te doby (a $178) ale funguje ok.

Nevim proc jsou v CR nazory na ceske zbrane uplne opacne oproti celemu svetu. Mozna ze ten kdo ma na strelnici v CR SIGa anebo jiny nemecky popsany vyrobek se z nejakeho duvodu citi ze ma 'neco vic' a 'je neco vic' ale ja a tisice lidi na tomto kontinentu se tomu smejeme...;-) Asi to bude tim ubohym komplexem ktery svira hodne cechu ze co je vyrobeno v zahranici musi byt lepsi nez tuzemsky product...proste male, neobjektyvni mysleni.
Nezlobte se na me....

Caufas
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 07 bře 2007 09:33

Možná je to proto, že prodeje CZUB do světa jsou mnohem větší než na vlastním písečku. Proto si zahraničníh trhů možná váží a nedovolí si tam poslat nějaký šmejd. No a ty zmetky "druhovýrobu" pouštěj sem. Já už na CZ75 slyšel tolik hany, že se to snad ani nedá vypovědět.
Glock se mi nikdy nelíbil. Ale když jsem ho pak s odstupem času dostal do ruky (G26 aG19) tak mě úžasně překvapilo, že jsem okamžitě bez předchozího zvykání perfektně nastřílel a to i s tou malou 26kou. Navíc je to tak triviální pistole, až to snad není možný. Funkcionalistická, funkční. Pro služební použití myslím není co řešit a kdybych chtěl něco na denní nošení tak si tu G26ku koupím. Je to takovej dělník střelnice, jediný co bych vytknul, že někdy špatně napíchne tvrdou zápalku, ale to se prý dá odstranit silnější bicí pružinou - kdyby se to stalo v nějaký krizovce, tak je to celkem blbý, nemůžeš znova promáčknout, musíš vyhodit náboj, ale to si myslím jde natrénovat. Navíc tady v ČR není cenový rozdíl až tak velký a při pověsti CZ75, že jí stejně musíš nechat doladit, tak je cena naprosto srovnatelná. Spoj si to s fanatickým vychvalováním Glocku na některých fórech (a neříkám že ne vždycky neopodstatněně) a máš jasnej výsledek.
Lanky
Příspěvky: 257
Registrován: 04 led 2007 16:32

Příspěvek od Lanky » 07 bře 2007 09:41

Tak se mi docela ulevilo. Zvažoval jsem totiž nákup ČZ. Pak jsem si ale řekl - čert to vem, už několik let chci Walther P99, tak jsem si ho koupil. I když byl "jetý", myslím, že jsem neudělal chybu. Minimálně stejná kvalita jako Glock a navíc je prostě hezčí. Předpokládám, že velkou část nově zakoupených ČZ v pohodě přežije.
danyv

Příspěvek od danyv » 07 bře 2007 09:45

Jardo, nevim co ctes ale ja si nepamatuji ani jedno spatne americke vyhodnoceni CZ pistoli, jak na netu, tak v casopisech a ujistuji Te ze jsem jich precetl vetsinu. Taky nevim kde jsi videl ty ceny ale zakladni 75B se pohybuje kolem $500 USD a pak to jde nahoru a to bez jakehokoliv ladeni. Divil by jsi se kolik americkych policistu nosi CZty v tech utvarech kde jim je povoleno si zbran vybrat podle sve vule. Samozrejme ze ocekavat aby nejaky policejni utvar v americe celkove volil pistol z ex-komunisticke zeme je nesmysl. To je snad vsem jasne. A co se tyce tech 1911 tak o zadne renesanzi jsem neslysel. Je ale pravda ze malo kdo neposlechne kdyz se diva do skoro pul palcove diry v rukou policisty. Nahani to strach ale balisticky je .45 ACP dinosaur. Je to jak hazeni popelnikem na plocho ;-). Na druhou stranu ale cinske kopije 1911 od Norinca jsou pry velmi kvalitni s lepsi oceli nez orig. Colty. Tady v Kanade stoji asi $375 coz je zhruba polovicni cena CZ 75B a to uz laka.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 07 bře 2007 11:20

Je pravda, že ČZ75, které směřují do ČR asi nepatří k těm nejkvalitnějším. Já mám nějakou dobu Semicompacta a i když byl koupen jako jetý, tak s ním problém nebyl. Takže to chce spíš mít štěstí na konkrétní kus.
Nerad bych, aby to vypadalo, že se ČZ zastávám. Ale je to výrobek přesného strojírenství, jako kterýkoliv jiný. Takže občas se nějaký zmetek vyskytne kterémukoliv výrobci. Ale obávám se, že zmetkovost u ČZ byla (a myslím, že je doteď) docela abnormální.

A co s tím? Nevím. Snad jen důsledně reklamovat každou vadu a trvat na svém. Bojkot? Obávám se, že bojkot nepomůže, protože policie a zahraniční odběratelé dokáží zbrojovku docela saturovat zakázkami a odběry. Tak bych asi spíš podporoval alternativní výrobce, jako AlfaProj a tím budoval zbrojovce konkurenci.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
LEON

Příspěvek od LEON » 07 bře 2007 12:47

asi jo je to o štěstí mam CZ75Compacta a slape jako švýcarský hodinky radost z nej střílet koupil jsem jetyho cca po 1000výstřelech a sam sem nastrilel uz 1000 a klidek, vyhoda je ze schrousta vsechny dostupny naboje. :)
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 07 bře 2007 13:42

V začátcích sem si pořídil CZ 75 B - i přes několikerou reklamaci, se ji nepodařilo spolehlivě rozchodit, následoval prodej. O několik let později sem pořídil CZ 75 P - 01. Reklamovaná 2x a prodaná. No a před měsícem sem si pořídil CZ 75 SP - 01. Je to zbraň dolaďovaná, možná i spec. vybíraná. Při koupi sem nevěřil svým očím - vůle žádné, zpracování O.K. a po vystřelení cca 400 ran naprosto bez problémů. Tak jen pevně doufám, že se mi do třetice poštěstilo a konečně budu mít výrobek CZ odpovídající kvality a spolehlivosti. :-)
epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 07 bře 2007 14:02

selag píše:V začátcích sem si pořídil CZ 75 B - i přes několikerou reklamaci, se ji nepodařilo spolehlivě rozchodit, následoval prodej. O několik let později sem pořídil CZ 75 P - 01. Reklamovaná 2x a prodaná. No a před měsícem sem si pořídil CZ 75 SP - 01. Je to zbraň dolaďovaná, možná i spec. vybíraná. Při koupi sem nevěřil svým očím - vůle žádné, zpracování O.K. a po vystřelení cca 400 ran naprosto bez problémů. Tak jen pevně doufám, že se mi do třetice poštěstilo a konečně budu mít výrobek CZ odpovídající kvality a spolehlivosti. :-)
Ty mě děsíš :shock:
selag
Příspěvky: 167
Registrován: 02 zář 2005 13:52

Příspěvek od selag » 07 bře 2007 14:25

Tak to bych nerad, ale vybrat si v obchodě něco rovnou a to i v podnikové prodejně v UB - tak do toho po zkušenostech bych už nešel. Ale byla by možnost přes kolegu zprostředkování stejné koupě, jako sem měl já.

Ale jak se tak dívám, tak to máš hodně z ruky :-(
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To denyv

Příspěvek od Jaroslav » 07 bře 2007 17:32

Především Tě chci upozornit, že nejsem ten, který tvrdí, že je zde vše špatné. Dost dlouho jsem se pohyboval jak na východě tak i za louží a tak vím, že všude je něco. Nicméně s CZ mám více jak 30ti leté zkušennosti již od modelu vz 52. Pokud jde o CZ tak byly kvůli poruchám vyřazeny ze zásahových jednotek. Praskaly kolíky a pružinky spouště, což je celkem běžná závada pokud hodně a intenzivně sušíš. Místo toho aby URNa nosila dvě CZ tak přešli na G17,19. Pokud tvrdíš, že koncepce 1911 je zastaralá tak se mýlíš je pouze stará a vyzkoušená. Pokud jde o náboj 45 ACP, tak zatím jej 9mm L nepřekonal v přesnosti a to nemluvím o dalších aspektech. Pokud chceš vidět co se tady prodává tak se koukni do galerie, kde jsem nafotil SP 01 Tactical. Vzhledem k tomu, že jsem měl pár CZ služebních v různých modifikacích tak kromně celokovové CZ 75 Police šlo většinou o zbraně k dodělání doma. Jinak se podívej jak je stará koncepce 75tky a jak se dlouho vyrábí beze změny a to bohužel i beze změny kvality.Cp zbraň to originál. Jsou daleko lepší a kvalitnější výrobci, kteří vyrábějí klony CZ75. Jen takovou perličku. Pikud například chceš střílet z e 75 klasikynáboje 9mm L subsonic tak se to stále zasekává a občas i nennatahuje. Odúpověď ze CZUB na to jednoznačně. Zbraň není seřízena na toto střelivo a je nutné ji přelait. Co na to říci?
danyv

Příspěvek od danyv » 07 bře 2007 20:54

Co na to rict? Jestli chces strilet se slabsi munici tak proste musis vymenit pruzinu tak jako kdyz strilis s munici ktera je precpana prachem. To je prece logicke a odpoved od CZUB je na miste. Jestli nevis kde sehnat tak dej vedet.
Rikas ze koncepce 1911 neni zastarala ale pouze stara a overena a o par radku pozdeji si stezujes at se podivame jak dlouho se vyrabi 75tky beze zmeny!? To snad nemuzes myslet vazne. Z meho hlediska jsou 75ky nejlepsi a nejoverenejsi design modernich devitek na svete. Proto jsou tak siroce kopirovane po svete a kvalita tech klonu je, podle toho co jsem videl ja, vzdy podradna oproti oroginalu. Stezujes si ze se musi czeta dodelat doma. Zvu te sem na strelnici a ukazu Ti desitky 1911ek a ty mi najdi jedinou ktera nema vymenenou aspon spoust...vetsina jich je doma doladena bruskama a ruznymy doplnky.
Uznavam Jardo tvou 30ti letou skusenost s CZetama ale ver ze kdyby jsi strilel 30 let s Coltama, anebo SIGama anebo cimkoliv, taky by jsi videl problemy, a u drtive vetsiny znacek daleko vice nez u CZet. Jestile jsem za svuj zivot mel 10 Nissanu a jednu Hondu, u ktere znacky si myslis ze jsem musel delat vice oprav? Samozrejme ze 10 Nissanu potrebuje vice nez jedna Honda. Reknu teda ze Honda je jednoznacne lepsi a Nissan je smejd????
V nasi zemi se strili s tisice CZ a zahlcujou pomerem jakou koliv jinou znacku. Neni teda logicke ze se vyskytne vice problemu u CZ? Spojisli tento fakt s tou ceskou vlastnosti na vse domaci nadavat a najednou jsou ceske zbrane smejdy. Ve svete jsou ale tyto pomery vyrovnanejsi a bez predsudku a tim padem jsou nazory a vyhodnoceni presnejsi a objektivnenjsi.

Trvam na svem. Co se tyce designu, kvality vyroby a materialu, funkce a vzhledu seriove vyrabenych zbrani za normalni ceny tak neni nad NASE zbrane. To plati jak na pistole, tak na dlouhe zbrane. Proste zlate ceske ruce.

Dan
Odpovědět