Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
joot

Přístup

Příspěvek od joot » 26 dub 2006 13:17

Alfonss píše:strozd: a to je právě chyba s tou reklamací. Mělo by to spíš fungovat tak, že když fabrika vyrobí zmetek, tak by měla jakási "výstupní kontrola" tu bouchačku vzít a omlátit ji o hlavu všem co ji měli v ruce a nechali ji dovést do takovýho stavu. Hned by ty výrobky vypadaly jinak.

Na zákazníky bych tohle břemeno nepřenášel......
Zákazník není vždy odborník !!!!!
Teď mi zrovna jeden člověk vyprávěl jak byl v nejmenované rakouské zbrojovce (né Glock) a na montáži sedí "zasloužilí" pracovníci a vybíraj kusy tak aby byly spasované, s vůlí tak akorát a a fakt se s tím prý mazlí.


venda

Příspěvek od venda » 26 dub 2006 13:24

Alfonss má recht, je to tak, když se každá aspoň trochu koštne a bude to dělat truchu dobrej puškař, tak ví co a jak. nelze, aby přišlo na prodejní pult něco co má vady, co není odzkoušeno, co nestřílí, co má povrchové vady a to se bavíme o zbraních!!! ježiši když né zbraně tak co by mělo bejt naprosto v pořádku? A to nemluvim o normách - ty jsou zde taky z určitého důvodu, nebo ne ?
venda

Příspěvek od venda » 26 dub 2006 13:31

Jo a to, že má pivo dobrou barvu a je dobře vychlazený a že za něj dáte 25 Kč to ještě neznamená, že bude taky dobře chutnat.
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Moje zkušenosti

Příspěvek od tomasek » 26 dub 2006 15:19

Ahoj , vlastním p-01, pouhý rok, a chtěl bych vám popsat změny na zbrani, které jsem zpozoroval během používání.

Po první návštěvě střelnice: 80 výstřelů, vedení předsuvné pružiny se zohlo, viz foto
Po druhé návštěvě střelnice: 80 výstřelů, opotřebování rámu vlivem ůderů hlavně , viz foto
Po třetí návštěvě střelnice: 120 výstřelů, znatelné vůle mezi rámem a závěrem

zbran
http://img204.imageshack.us/img204/4190 ... amu6aq.jpg

pruzina
Obrázek
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Příspěvek od tomasek » 26 dub 2006 15:25

Ještě bych ml dotaz : nevíte kolik stojí vedení předsuvné pružiny ocelové
pro CZ 75B compact?
strozd
Příspěvky: 67
Registrován: 17 bře 2006 02:39

zákazník

Příspěvek od strozd » 26 dub 2006 22:43

jo to máte zajisté pravdu, ale nevím jak to řešit ,,, :?: jediné co mě napadá ze pošlu odkazy na toto fórum p. Mikuláškovi (ředitel obchodního pro ČR a SR) , ale obávám se že je to nebude až tak tlačit ...
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

to tomasek

Příspěvek od Jaroslav » 26 dub 2006 23:21

Ona ta tyčka z umělé hmoty není jen tak. Jedna fa v US vyrábí kovové na CZty, ale nějak to s 01čkou a SPčkem nechodí a snad se to kouše nebo co. Když budeš chtít hodím Ti odkaz. Jinak se mohu zeptat v US u známého ladiče CZ, který spolupracuje s CZUSA jak to vlastně je. Jinak u mě na SPčku to brykule nedělá.
jaroslav
venda

Příspěvek od venda » 27 dub 2006 12:41

:lol: tak to by mě chytil drsnej amok. to je fakt moc
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 dub 2006 13:22

Po pravdě, už jsem viděl ledascos. Ale i na nejopotřebenější zbrani, kterou jsem měl (což byl Sig P226 z roku 1984) jsem našel jeom otřený brynýr na hlavni a na vodícím bloku hlavňového háku a mírně jeté rybiny závěru. Vzhledem k faktu, že ta zbraň měla za sebou asi 70000 ran a stála asi 6700 Korun to nebylo nic moc opotřebení. Ale po nějakých 160 ranách takové problémy?

Ne, děkuji, nechci!
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 27 dub 2006 13:39

a taky by mě zajímalo co ti řekli na reklamici. Já bejt za pultem tak se propadnu hambou. A to nemluvim o výrobci . to si snad dělaj p.del. no a siga 226 hanulv to je zbraň na celej život, ale ta cz ta je hodně malá(obrazně řečeno) no fakt, ja to nemůžu rozdejchat. no to snad neni možný. to hanulf - měnil si snad hlaveň, pružiny, nebo skalní součástky zbraně, nebo spíš dostali se do stavu nepoužitelnosti ? fakt mi upřímě odpověz. díky
venda

Příspěvek od venda » 27 dub 2006 13:48

já vim srovnávat siga s cz nelze, ale po 70000 výstřelech už jo, ale sig zdá se je na tom pořád lépé. to je jak ta reklama na duracel a to je reklamá s nadsázkou :lol:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 27 dub 2006 22:01

Popravdě? Nešáhl jsem na nic. Hlaveň byla jetá, ale střílela s použitelnou přesností. Pružiny (vratnou a bicí) měnil předchozí majitel a ostatní bylo původní. Zbraň šla do svět za cca 4 měsíce (dostal jsem se k penězům a koupil novou P226). Ale pokud vím, slouží dodnes. Jen už ne tak intenzivně.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
attius

Tak nevim, nevim...

Příspěvek od attius » 27 dub 2006 23:04

Zdá se mi,že tyhle stránky vedou lidi co sem dováží a distribuují Glocky,jinak si to neumim vysvětlit.To co se ted děje s hlavněmi glocků,že se jim vysypává vývrt,což nechtěj ani reklamovat a jsou i další chyby v údajné dokonalosti, o tom se tu nikdo nezmiňuje.Že CZ je celosvětově uznávaná legenda,nejčastěji kopírovaná zbraň a v USA několikrát od roku 2000 vyhodnocena jako jedna z nejlepších na světě taky nic. Co si o tom mam myslet?A dá se říct,že je to hlavně tohle fórum na těchto stránkách...CZ SP-01 Tactical,myslim,že dost dobrá zbraň,střílí s ní mistr světa...bych podotkl...tady dle zkušeností nevydrží ani několik desítek výstřelů aniž by nedošlo k nějakému poškození.
No nic,nezlobte se,ale nedalo mi to nenapsat...
Uživatelský avatar
Willy
Příspěvky: 52
Registrován: 27 dub 2006 21:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Willy » 27 dub 2006 23:47

HanuIv: jj Sig je dobrá zbraň. Mám cca 4 měsíce a 2500 výstřelů P229 a naprostá spokojenost a spolehlivost, celkem je starý asi 2 roky a nastříleno něco kolem 8000 ran. Sice mi minulý týden praskla vratná pružina, ale ani tak mě Sig nenechal ve štichu - zjistil jsem to až po střílení při rozborce k čištění - do té doby střílel OK.
Marksman

Re: Tak nevim, nevim...

Příspěvek od Marksman » 27 dub 2006 23:56

attius píše:Zdá se mi,že tyhle stránky vedou lidi co sem dováží a distribuují Glocky,jinak si to neumim vysvětlit.To co se ted děje s hlavněmi glocků,že se jim vysypává vývrt,což nechtěj ani reklamovat a jsou i další chyby v údajné dokonalosti, o tom se tu nikdo nezmiňuje.Že CZ je celosvětově uznávaná legenda,nejčastěji kopírovaná zbraň a v USA několikrát od roku 2000 vyhodnocena jako jedna z nejlepších na světě taky nic. Co si o tom mam myslet?A dá se říct,že je to hlavně tohle fórum na těchto stránkách...CZ SP-01 Tactical,myslim,že dost dobrá zbraň,střílí s ní mistr světa...bych podotkl...tady dle zkušeností nevydrží ani několik desítek výstřelů aniž by nedošlo k nějakému poškození.
No nic,nezlobte se,ale nedalo mi to nenapsat...

:shock: :?: :?: A čo vedľajšia diskusia "Má někdo špatné zkušenosti se zbraněmi Glock?" ak by tieto stránky viedol zarytý Glockár nebola by. Ľudia tu len podali fakty do diskusie. A tým, že sú s osobnej skúsenosti a nie JPP majú aj určitú váhu. To, že je táto téma zameraná na CZ kontra Glock a CZ má v nej viac mínus je výsledok reality.

Fakt 1: CZ dokáže vyrobiť kvalitnú zbraň no nie sériovo čo je pre koncového laického zákazníka za danú cenu novej zbrane dosť nezmyselná lotéria.
Fakt 2: neporovnávaj výrobky predané v USA to je iná káva (bohužial je to tak, CZUB na našinca serie)

.....CZ je celosvětově uznávaná legenda,nejčastěji kopírovaná zbraň... Veď to! Je legenda a práve z toho CZUB niekoľko rokov ťaží. Žiadny pokus o inováciu (s výnimkou druhu materiálu rámu či nutnosti použitia blokácie) či vlastnú novú konštrukciu - čo je škoda. A ďalej je smutné i to, že mnohé kópie svoj originál čo do kvality spracovania a použitého materiálu predčili :cry:
P.S.: Na doplnenie: ja sám mám aj CZ a som s ňou spokojný.
Odpovědět