Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 19 čer 2016 20:35

bohuzel to, co se deje mlcky podporuje znacna cast strelecke komunity. Vetsina lidi co znam byla i pro sjednoceni a zprisneni znehodnocovani zbrani pritom kdyby si ten predpis nekdo z nich alespon precetl tak by musel byt proti. me v nem zarazilo uz to, ze se v nem pocitalo s postupem znehodnocovani perkusnich zbrani. kam to speje bylo tenkrat uz jasne a presto lidi (prevazne z kvh) byli pro. No tak to tu tedy mame. Zarazejici je i to, jak malo podpisu se v petici nasbiralo i kdyz osobne se domnivam ze je k nicemu kdyz uz byly prolomeny nektere body v ustave.... a ted bych se rad vratil k te Ardese Evolution...nevite o ni nekdo neco jak to ted tedy je?


Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 19 čer 2016 23:20

xB.H...: Napsal jsem,ze blbeckum v Bruselu o "D" nejde..,jen odpoved na dotaz...,ale to neznamena,ze souhlasim s odzbrojovanim obcanu,at uz vlastnej treba protiletadlovej kulomet..I kdyz nemam ZP,tak petici jsem podepsal,ale na tom nezalezi..Cele je to OT..spis jsem psal o sve zkusenosti s vytvory P.R...a to predevsim pro Roberta..Co se tyce Evolutiona,tak nevim,ale jestli je na krame,tak nejjednodussi je tam zavolat a optat se prodejce..G.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
berni
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2015 19:59

Re: Předovky

Příspěvek od berni » 19 čer 2016 23:56

prosím o radu - je někde a pokud, tak kde k zakoupení dnový šroub na perkusní zápalku na Yukon Ardesa...? (výměna za zápalku 209). Vím, že někdo to tak má, ale na prodej jsem nikde nanašel...nebo to dotyční řešili samovýrobou?? děkuji...
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 20 čer 2016 07:24

dnove srouby meli u Dejva ale je to tak pul roku. Poptaval jsem tam na Pursuita a vytah na pult celej pytel ale do ceho to meli to nevim. Greywolf: Ano, o D jim primarne nejde jenze jde o zruseni kat. D jako takove. Mizi i definice historicke zbrane tak, jak ji zname nyni. Kategorie po novu budou A, B, C. Cili jsou dve moznosti. Bud budou perkusy kat. C nebo budou prohlaseny za hracky, ktere se nepodobaji zbranim o cemz pochybuju.
berni
Příspěvky: 4
Registrován: 01 pro 2015 19:59

Re: Předovky

Příspěvek od berni » 20 čer 2016 08:40

Pokud bych nesehnal, je možné také vyrobit, ne? Dnový šroub ani u Inlajny není součástí zbraně, která by musela být oražena, že? Ovšem za předpokladu, že by se našel někdo, kdo by oměřil rozměry pistonu (závit se dá změřit z původního)....A ještě dotaz, z jakého matroše by jste vytáčeli, myslím tím třídu oceli, jsou dnové šrouby nějak dále upravovány zušlechtěním ...
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Předovky

Příspěvek od Snajpr » 20 čer 2016 10:05

Nejsem odbornik, ale dnovy sroub je dost podstatna cast zbrane, takze zkusebna by tam mela byt ne? Nikdo ho nechce mit zarazenej v ksichte. Par fotek špatne zasroubovanejch nebo vadnejch šroubu a nasledne vystrelenejch primo do strelcovy tvare jsem uz na webu videl.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 20 čer 2016 10:26

Ohledně spouště u derringera od p. Raka mám velmi podobnou zkušenost. Je to škoda, protože když už vystřelil, tak to bylo v pohodě:) Ke cti p. Raka musím dodat, že se k tomu postavil čelem, zbraň si vzal zpět a vrátil mi peníze.
TomSmith
Příspěvky: 65
Registrován: 08 lis 2012 19:29

Re: Předovky

Příspěvek od TomSmith » 20 čer 2016 12:25

Z webu LEXu: Rada EU a Směrnice o zbraních
Má se změnit definice historických zbraní. V současnosti jsou za historické (tedy volné) zbraně považovány ty palné zbraně a jejich napodobeniny, které členský stát jako historické uzná. To umožňuje České republice dát do zákona volné držení zbraní vyrobených před rokem 1890 a předovek na černý prach. Nově by ale členský stát směl prohlásit za historické pouze ty zbraně, které nepatří do žádné kategorie. Tím by se historické zbraně de facto zrušily, protože každá zbraň odpovídá některé definici uvedené v některé kategorii (například starožitná kulovnice je dlouhá jednoranová zbraň s drážkovanou hlavní, tedy kategorie C).
Obdobně to má platit pro napodobeniny historických zbraní, u nás tedy pro předovky.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 20 čer 2016 13:46

A to si jako myslí že pokud to projde že lidi jim houfně odevzdají zbraně ?Nebo si budou dělat ZP??O tom pochybuju!!
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 20 čer 2016 15:01

Pochybuješ docela oprávněně. Dopadlo by to stejně, jako s perkusními revolvery, které byly původně volně prodejné. Ale pak bys s takovou zbraní asi nemohl legálně střílet.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 20 čer 2016 15:33

No to je jasné že legálně ne.A jak to asi bude s flobertkama(7,5J) a vduchovkama nevíte?Za chvíli bude třeba ZP i na kuš a luk a nakonec budu muset odevzat i četnickou šavlu co ma na zdi!!
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 20 čer 2016 16:21

berni píše:Pokud bych nesehnal, je možné také vyrobit, ne? Dnový šroub ani u Inlajny není součástí zbraně, která by musela být oražena, že? Ovšem za předpokladu, že by se našel někdo, kdo by oměřil rozměry pistonu (závit se dá změřit z původního)....A ještě dotaz, z jakého matroše by jste vytáčeli, myslím tím třídu oceli, jsou dnové šrouby nějak dále upravovány zušlechtěním ...
Dnovy sroub musi mit tormentaci. Ardesy na nem maji vyrazene takove tri krouzky a to je spanelska tlakova zkouska. Italove maji tusim zase PN.
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 20 čer 2016 16:24

V praxi tenhle zakon bude znamenat nekolik set tisic, mozna nejaky milion ilegalnich zbrani navic+likvidaci firem prodavajicich perkusni zbrane. Pochybuju ze nekdo se zp by si sel koupit predovku a tu registroval. Mozna se par nadsencu najde ale bude jich hrstka.
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 20 čer 2016 16:33

Jo to je pravda a taky jak píšeš to bude mít dopad na ekonomiku , nezamětnanost apod.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 20 čer 2016 18:57

Na všetkých originálnych dnových šróboch, ktoré som mal pribalené k inline predovkám, boli značky. Keď som dávnejšie (pred rokmi) dokupoval náhradné dnové šróby, tak značky tam neboli. Neviem ako je to teraz.
Odpovědět