Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 02 led 2016 13:07

Vsechny zacatkxy byvaji takove.... Taky sem byl a par tech ran bylo mimo srelni i.... Ted si nedovedu predstavit strelit mimo strelnici. O strileni do papiru... No to co pises je jedna z mala strelnic kdesmis jsn do papiru. Si vem co treba zkousi oficialne a verejne v coradu v ostreve (niceni povoleno) .
.
jo a noseni nabite predovky NENI ZAKAZANE zadnym pravnim predpisem ... To jen tak mimorec ;-)

To podsypani pod piston a pod sroubek spojovaciho kanalu je super vec... Me se prave v tom kanalu namocil bp medenou pastou kterou byl namazany piston a spodni sroub ...od te doby pouzivam teflonovou pasku.
Ale stejne sem si pro jistotu udelal vytahovak ...
Přílohy
IMAG4553~01~01.jpg


GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 02 led 2016 13:34

D@ve: ten tvůj vytahovák je super, já tak šikovnej nejsem, tak mám vyrobeno z dostupných surovin z domácí (panelákové) dílny.
Vystředění jsem vyřešil namotáním izolepy, tak aby přesně pasovala do hlavně.
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg
image.jpeg (25.46 KiB) Zobrazeno 1763 x
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 02 led 2016 17:55

Když vidím na předchozí straně tu střelu GG, tak si myslím, že vím, v čem je pro některé střelce problém. A to v té střele, respektive v jejím tvaru. Nejedná se ani o střelu expanzní, ani kompresní, které se působením prachových plynů přetvarovávají a dobře těsní, ale o střelu rádoby ogivální původně určenou do perkusních revolverů. Tato střela se má nabít do hladkého válce a pak se teprve zaříznout do drážek po průchodu přechodovým kuželem..... Proto se do ní musí mlátit (i když je třeba z čistého olova) nebo obtížně nabíjet do hodně špinavého laufu. Také nemá nijak výrazné mazací drážky. Osobně doporučiji kouli natvrdo s ucpávkou. maxiball nebo REAL.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od greywolf » 02 led 2016 18:37

REALy jsem zkoušel,těsní dobře..Koule na ucpávku taky ok...Maxíky nemám k dispozici.. :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 02 led 2016 18:40

Mě ta vyfocená střela přijde neskutečně roztlučená,takto zdeformovaná střela dostala od nabijáku pořádný rány.
Obrázek
Přikládám fotku mnou vystřelených ogiválů,ještě než jsem přešel na REAL ,které narazily do prst silné protkané gumy z pásového dopravníku.Ty máš NEVYSTŘELENOU kuli víc zdeformovanou už jen od nabíjení :-)

Nespekulujte proč mám každou kuli jinak zdeformovanou,rám ve kterém je natažená zmíněná guma je chatrný a pruží nahodile více nebo méně podle místa zásahu.
Přílohy
vystřelené kule.jpg
gemini
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2015 23:44

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od gemini » 02 led 2016 21:00

Dobrý den. Tak následky mého amatérského vyndání střely, bohužel nezůstaly bez následků. V hlavni skoro u dna je malé místečko na kterém jsou vidět stopy po hranách vrutu. K ústí hlavně to naštěstí nepostupuje, je to jen malá oblast. Jsem na sebe nasrán, ale to už se nedá nic dělat. Utěšuji se myšlenkou na tvrdý a kvalitní materiál hlavně a moji malou sílu v rukách když jsem šrouboval.

K mé lesní návštěvě v lomu. Vím, věděl jsem, uvědomuji si, byl jsem nervózní, jak prvnička ale touha byla silnější, protože všechny střelnice na které v okolí chodím otevírají až příští týden :o( Využil jsem zvuky silvestrovských detonací a následně už mě čekají jen střelnice. Na druhou stranu mrkněte na youtube, ten kdo nezná přesné znění zákona nabere dojmu, že z Derika si může pálit pomalu i na zahradě.

Pokud jde o střely jak píše Kentan. Tak to je vlastně přesně to na co jsem se ptal v jednom ze svých prvních příspěvků. Tím že si chci střely odlévat tak jsem se ptal který typ by jste mi doporučili, protože mě střely které jsem zakoupil přímo u GG připadají že to tak nějak není úplně ono (ale jsem začátečník) a domnívám se, že tyto http://cs.strobl.cz/lee-mold-r-e-a-l-45 ... le-cavity/

Nebo tyto http://cs.strobl.cz/perkusni-strela-are ... s-olovene/ by byly vhodnější i částečně tím, že jsou o cca 25% těžší. Tak super Díky a kouři Zdar No Nazdar :o)

PS: Kavy ano souhlasím, moc původní tvar to nepřipomíná, koukám, že jdu z extrému do extrému :o), ale nabíjel jsem podle rady Artifexa :o) Pravda je, že následky takto nabité střely do dřeva stály za to. Chápu že je takto namlácená střela schopna se zavrtat 5cm do smrkové fošny vystřelená na 10 metrů. Nedokážu ale posoudit jak je to s přesností, to uvidím až v příští týden na střelnici.

Za tím Vám všem děkuji za dobré rady a zase příště G
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 02 led 2016 21:57

Ty druhý (ares Maxi) bych preferoval. V ráži 13,8 je mám do Lorenze (leju si je sám). Střela ovšem musí do hlavně PASOVAT. Spodní a prostřední kroužek se do hlavně zasunou tlakem prstu a hlavička se už musí do drážek naklepnout paličkou.
U REALU (ty první ) je to obdobné, ale pojme mnohem méně maziva.
Oboje střely musí být bezpodmínečně ulity z cela čistého olova. Jakmile je to z liteřiny, tvrdého olova (recyklace střel do moderních zbraní s legovacími přísadami) je to špatně, střely se nekomprimují a nefungují.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Artifex
Moderátor
Příspěvky: 1848
Registrován: 21 lis 2006 00:47
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Artifex » 03 led 2016 07:16

Jim píše:Například u nás se na střelnici smí střílet pouze na terče.
Není to tak všude, někde není problém ani dotáhnout si tam něco většího na pokusy...

Obrázek

Gemini: Psal jsem střelu rozkepnout, ne rozmlátit na homogenní váleček, všeho s Mírou, myslím, že tenkrát jsem také vytáhl tuto svoji starší fotku, ta střela stále má tvar střely a přesto je dostatečně zařízlá:

Obrázek

Co se týče přesnosti, na těch 10-20m je IMHO naprosto jedno, jestli letí váleček, ogivál nebo bobek z morčete, dokud se to správně roztočí.
Glock 43, HK USP, CZ 27, 45, 50, 52, 75B, 44/81, 82, Derringer GG .45+9mm,
SVD 63, AKS74u, Brno mod. 4, Optima B12, M870
Sa vz. 26, 58, 61, UK 59, UZI, CQ-A1
Slavia 631, Slavia 634+Nikko Stirling 6x40AO, Crossman 1377
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 03 led 2016 07:55

Taky jsem o tom přesvědčený,v tak malých rychlostech,na tak malé vzdálenosti ani s lehce poškozeným vývrtem nemůže být o nepřesnosti kvůli tvaru střely ani zmínka.
Jsou to stabilní težké "knedlíky" :-)
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 12:29

Pouzivam lee od strobla na razi .54 realy problem je pri dotlokani ze spicka neni kulata ale pokud si udelas presny nabijak ktery vystredi tak krasne spicku nabijenim zakulatis.
Ja musel navic delat zvetseni zapichu na drazce ... Bo rozmer od lee je presne 13,8 a podle otestovnych strel je drazka na utesneni dostatecna... Neprofoukne .
Přílohy
IMAG4555~01~01~01.jpg
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 12:39

Vystredeny nabijak....
Přílohy
IMAG4557~01~01.jpg
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 12:44

Napada nekoho cim izolovat strelny prach od napustene filcove ucpavky? Pri kratkodobem skladovani to nevadi ... Ale at mi nikdo netvrdi ze kdyz ji necham pul roku nabitou ze to nebude mit ZADNY vliv na prach. Papir prosakne...
GG ⊙ .54
ramires
Příspěvky: 366
Registrován: 19 kvě 2007 22:03

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ramires » 03 led 2016 15:35

Ta filcová ucpávka je tam právě kvůli "izolaci", takže ucpávku nabíjet suchou- prach, suchá ucpávka, střela namazaná v drážkách(pří dlouhodobém nabití dno střely utřít o hadr), pro střelu sférickou platí to samé- prach, suchá ucpávka, střela z namazaným flastrem, nebo tuhé mazivo a střela natvrdo(platí pro dlouhodobé nabití), na střelnici nabíjím střely bez ucpávky a pod sférické z flastrem dávám kuličku z papíru(balící,hajzlpapír,noviny atd.)
In vino veritas...
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 03 led 2016 15:55

Pokud nabíjíte pro dlouhodobé setrvání zbraně v nabitém stavu, proč tam kydáte mazadlo? Nabíjíte počítám do čisté hlavně, tedy s nabitím nemůže být žádný problém. A další ránu po výstřelu už budete nabíjet klasicky s mazáním, po jediném výstřelu toho bordelu moc není.
Přeji dobrý den :)
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
5,2 vol
Příspěvky: 89
Registrován: 10 pro 2015 20:14

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 5,2 vol » 03 led 2016 16:41

D@ve já vezmu filcovou ucpávku, nechám roztavit parafín potopím do něj filc ucpávku, kterou pak vytáhnu a nechám zatvrdnout, pak naláduji hned na prach. Po testech byl bezproblémoví výstřel i po 9 měsících každodenního nošení i ve vedrech, které letos byli, kdy jsem jezdil v autě bez klimatizace :x Bod tání parafínu je velký, kterého nedocílíš při běžným skladování GG, ledaže by si GG nahřál horkovzduškou. Parafin ve filcu nezamastí prach. Prostě to mám vyzkoušené.
Edgun Leshiy 5,5mm
Air Arms S400 .117 s pažbou od www.lukyhenry.cz
Great gun .45 / 6" a zvětšené pažbičky.
Kuše Beast Hunter, optika Meopta - MeoStar - M2
Odpovědět