Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 17:47

Tak to delam .. No a tomu prave moc neverim ze prach "nenacichne"...
-ohledne sily prvotniho vystrelu je zapotrebi mit namazanou strelu a namoceny filc. + zaspinenou mazivem hlaven.


GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 03 led 2016 17:58

Blbost - tohle značí špatně vybrané střely. Stačí dobře nabitá střela příslušného rozměru ze správného materiálu, která zajistí i vodotěsnost náboje (na pistonu zajistí vodotěsnost dobře nasazená příslušná zápalka, která se dá případně ještě zalakovat).
Obzvláštní pečlivci mohou zepředu na střelu nasadit voskovou zátku.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 18:07

Neresi se tu vodotesnost... Ale sila prvotniho vystrelu plus "zamasteni" BP od napusteneho filcu.
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 03 led 2016 18:28

Ano, na to Plha dlouhou dobu odpovídám - to že máte první ránu slabou je důsledek používání nevhodných střel pro danou hlaveň (rozměr, tvar, materiál). Pak musíte používat různý berličky.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 18:52

Dobra ... Velice rad si necham poradit co ladovat do derringera v razi .54 a delce hlavne 4".... nejlepsi priklad bude vyber idealnich klesti .. treba od strobla :wink: :wink:
Vyzkousim porovnam a podelim se rad se vsemi o vysledky.
Olovo myslim ze cistejsi byt nemuze mam ho z www.metalmarkers.eu/
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 03 led 2016 19:16

V téhle ráži mám kouli, lorenzovu expanzní střelu a Maxiball. Bohužel všechno to jsou kleště dělané přímo k hlavním Petra Kuny od Petra Kuny (již před 15 lety), nikoliv továrně vyrobené. Ale co vím GG v .54 též používá Petrovy laufy. Tak cokoliv z toho, odlité z čistého olova. U továrních kleští je potřeba odlít vzorky a vyzkoušet. A u kupovaných střel bych šel maximálně do koule, protože ogivál musí být z čistého olova ... a to se domnívám často není. Kouli co největší, aby se při nabíjení mírně ořízla podobně, jako při nabíjení do válce perkusního revolveru. Pokud není zbytí, použít flastr. Pod kouli ucpávku z čtverečku hajzlpapíru.
A pokud chci mít nabito dlouhodobě, nemažu. Není důvod a nehrozí znehodnocení prachu
Přílohy
Img_0007.jpg
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 03 led 2016 22:09

Nedalo mi to a vytahl jsem strelu. Mel sem ji tam asi jen 4 mesice... Ci ja vim ted kdy sem naposledy strilal. Postup byl prach, vyvarena filcova ucpavka v mazivu na strelu, namaza strela , mazivem zapatlana hlaven a zbytek natlacen kolem strely.
Mazivo: vceli vosk od vcelara , parafin , luj (ten co se pouzival kdysi na ploche remeny) .... No a v nem bude asi problem protoze olovo s nim asi celkem dost koroduje . Zajimave je ze uprostred je strela cista i kdyz je tam mazivo v drazkach. Na strane u filcu je strela cerna a pritom neni v kontaktu s prachem . Na spici to vyzralo povrch strely tak ze neni hladka a pred oplachnutim tam byl svetly vyzrany povlak (mezi sstrelou a voskem) .... Dalsi fotky z fotaku dodam zitra ... Ted du chrapat rano po dlouhe dobe vstavam v 5 do roboty.
Přílohy
IMAG4574~01~01~01.jpg
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 04 led 2016 19:14

vytazena strela .... fotky povi vic http://marecekdavid.rajce.idnes.cz/Derringer_Great_Gun
GG ⊙ .54
anm
Příspěvky: 160
Registrován: 07 kvě 2013 15:18

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od anm » 04 led 2016 20:52

Obrázek taky jedné, co po půl roce naklepala cestou kousek masa :?
Přílohy
kulka.jpg
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od j3nda » 05 led 2016 09:21

to je real? ten jsem pouzival v razi.45 a fungoval bezvadne
misto mazani jsem pouzival teflonovou instalaterskou pasku
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 05 led 2016 10:54

D@ve: ta nezkorodovaná první drážka je zajímavá. Vede mě to k teorii, že k té korozi maziva s olovem je potřeba vzduch a sem se asi nedostal nebo spíš nestačil dostat přes ten tuk z jedné a filc z druhé strany. Já lůj ani sádlo nepoužívám. Pouze jelení lůj a včelí vosk 1:1
Zajímavý by byl dlouhodobý test vlivu různých maziv na čisté olovo... Kdyby se někdo nudil...
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 06 led 2016 12:52

Vystřeleno do špalku břízy s tlustou kůrou. Střela se zabořila 13mm do kůry a vypadla.
Stříleno z čisté hlavně bez mazání. Subjektivně se mi zdá, že je rána opravdu silnější (i energie střely) než s namazanou střelou. Čili první nemazat jak psal myslím Kentan.
Přílohy
image.jpeg
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 06 led 2016 16:29

Tak to je tedy výkon. Nabízí se možnost tím deringerem radši potenciálního útočníka praštit, možná by ten účinek byl větší.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 06 led 2016 16:54

To je opravdu výkon srovnatelný se vzduchovkou či silnější flobertkou.Použití při obraně dost o hubu.... :? Co tu tak sleduju,tak nejlepší asi fakt ta devítka.Já ji mam v 5" nerez hlavně a max spokojenost co se chodu při střelbě týká(na střelnici pouze samozřejmě),no bohužel jsem zatím pálil jen do papír terče nebo pet lahví naplněných vodou,takže výkon první rány nemužu posoudit,no podle střely,jež má větší třecí plochu(než má .45 nebo ta .50)a odporu při nabíjení,kdy prostě musím použít gumovou paličku,o uspokojivém výsledku nepochybuji :twisted:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2016 17:17

Zajímavé, to že to někomu nejde (bez komentu) má zastínit všechny ty kteří zed jasně ukázali cestu a fakt že to funguje? Opravdu mně zaráží kudy se některým ubírají myšlenkové pochody. I po 241 stranách textu, nulová mozková aktivita. :mrgreen:
Takže pro osvěžení, ta samá namazaná střela po použití str.3
Obrázek
ten samý problém (neumím naládovat) se řeší na strr.29 (a pak ještě několikrát)
derringer-od-fy-great-gun-t11355-420.html
Ale číst je moc pracné, tak se tu tato komická situace opakuje každých 20stran!
Podle mně má deringer jediný problém, stejně jako ostatní perkusy, jsou na volno a tak se o plastickou chirurgii pokouší kde jaký cukrář a výsledky jsou hned vidět.
Proto doporučuji si vlákno pročíst, otestovat co kdo poradil a až nic nefunguje začít naříkat!

Derik do popra str.35
Obrázek
str.42 zase jak to nefunguje a ukázka toho že to je rukama!
derringer-od-fy-great-gun-t11355-615.html
str.43 střelba do plechu na 25m!
Obrázek
atd.atd.atd!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět