Glock 17 vs. CZ 75 compact P-01 - udelam dlouhodoby test :-)

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 07 bře 2007 21:37

Zdravím denyv
Víš v naší výzbroji prošlo spoustu zbraní. Neuspěly Berety, Astry, Colty Pythony. Dnes jsou nahrazeny G. A důvod proč je mění hlavně složky, které dávají zbraním za uši každý den? Nejde jen o cenu, ale zde jder hlavně o spolehlivost. Tak proto jsou používány Gčka. Pokud střílíš jen normálně a ne závodně tak se dá těžko poznat co ta zbraň snese. Přál bych Ti vidět co jsem se navyměńoval spoušťových pružinek. jako pravidelně vydržely jen rok. Znám spoustu věcí vyrobených zde a jsou opravdu kvalitní. Já jen CZ nevěřím, protože s ní mám takové zkušennosti. Na druhé straně Ti mohu ukázat svého Kimbra, který neměl za dva roky žádnou závadu. Vzhledem k tomu, že mi prošlo cca 17 zbraní rukama a to i ve tvrdém režimu, tak opravdu je hodně zbraní, kde najdeš chyby. Znám lidi kteří mají CZ a jsou spokojeni pak znám lidi co nejsou spokojeni Podívej se na ty obrázky a řekni jestli si takto představuješ kvalitně zpracovanou zbraň. Já na rozdíl od Tebe jsem v USA moc CZ neviděl tedy "on duty" ale nebyl jsem tam tak dlouho anebyl jsem všude., Ale ukaž mi jedinou složku, která je používá. Nějaké jsem viděl u PD Tahoma, ale jen jako záložní a mimoslužební. Např 97čku skoro nevidíš. Já jsem měl Police verzi, která byla z dodávky pro Afriku a byla vrácena. Ale stejně se to musí poladit. Moje osobní preference je 1911 a je mi jedno kdyby to vzniklo třeba v Ungalapatce. Postavil jsem si ji ve spolupráci s Taddy Jacobsonem z Actions By T a díky jeho radám se to velice dobře povedlo. Pokud jde o Colt tedy 1911 tak pokud se Ti nelíbí třeba to, že mají větší vůle tak to je OK. Je to přeci jen zbraň služební a ta musí makat i v dost těžkém prostředí. Jenže přesnost u těchto zbraní je dána ze 76% spojením hlaveň-objímka-závěr. A vůle závěr rám tvoří cca zbytek.

Už jsi někdy CZtu slíknul z povrchovky? už jsi viděl občas porovitý materiál. To je jedna z věcí taky proč se CZ dělá hlavně v laku ane v brynýru. To je jen pár kusů. Já jen tvrdím, že koncepčně není špatná, ale výroba ji dost snižuje. A neporovnávej 1A kvalitu co jde ven a to co se prodává tady.


epetr2008

Příspěvek od epetr2008 » 08 bře 2007 00:26

CZ75 - chcete říct, že tady se prodává horší kvalita a na vývoz jde to lepší?
To snad bylo dřív před 89 ne?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 08 bře 2007 07:55

Já se bojím, že je tomu tak pořád. Prostě ČR je tak malej trh, že je CZUB vpodstatě jedno co se tu děje. Domácí prodeje jsou natolik nízký, že jim prostě ztížnosti nevadí. Spousta lidí má s CZ75 a jinými problémy. Musíš mít vyloženěn štěstí na kus, aby byl bez problémový a i tak to bývá práce pro puškaře - min. vyladit spoušť.
CZ75 je dobrá zbraň, ta konstrukce je sice osvědčená, ale přece jen zastaralá. Vezmi třeba úchop závěru, sílu nutnou k natažení - to je tragédie. Když si vezmeš do ruky Alfu ať už kovovou nebo plastovou tak je to úplně o něčem jiným. Když v CZUB řeknou, že na subsoniky si musíš pistoli v podstatě přestavět :?: Co to je? Proč jiný zbraně tohle střelivo využívaj bez problému, beze změn? A mohli by jsme pokračovat - praskání záchytů závěru, spoušťovejch pružin. S pětasedmou jsem toho odstřílel hodně, celkem sem na ní i byl zvyklej a dovedl jsem slušně nastřílet, ale ne hned od začátku, no a pak jsem dostal do ruky G19 a udělal jsem napoprvé lepší nástřel jak s čízou. Možná ty problémy nejsou až tak hrozný, ale jsou tu a stále se nafukujou a vede to k tomu, že mezi domácíma střelcema CZ dost ztrácí renomé.
riskman
Příspěvky: 39
Registrován: 28 kvě 2006 11:23
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od riskman » 08 bře 2007 09:23

Zdravím,

k Vašemu místnímu porovnání bych také rád přidal něco ze své zkušenosti. Mám sériovou SP01čku dodělanou způsobem, že jsem vyměnil kohout, hledí, mušku a pak následně i střenky (převážně estetický dojem).

Dlouhou dobu jsem používal G17 nastříleno hodně tisíců ran a byl jsem spokojený. Ke služebnímu účelu zbraň slouží dobře.

S CZ mám zatím najeto jen 7000tis. ran a nasušeno poměrně hodně. Osobně SP01čka a veškeré další pojistkové verze jsou dobré. To, že praskne nějaká pružinka kvůli tomu, že subdodavatel dodá špatnou kvalitu matroše to asi na výstupní kontrole nikdo nepozná.

Každopádně jsem se zbraní velmi spokojený, spolehlivost dobrá a pokud závada tak je to chybou náboje.

To, že někdy praskne nějaká pružinka viděl jsem u Glocků, Sigů taky různě prasklé pružinky...i po pár stech ranách nebo i prasklé závěry (G) a nebylo to nějakými přehnanými laboracemi...

Co se týče hodnocení kvality zpracování tak mám normální tuzemský kus a to, že zbraň má odpovídat služebnímu použití tak tomu vše naprosto v původním stavu odpovídalo. To, že jsem si tam vyměnil hledí, kohout, mouchu tak to byla jen moje svobodná vůle, ale i s původní koncepcí by šlo dobře střílet. Nevěříte? Podívejte se na Pavla Jasanského. Byl jsem párkrát svědkem, že z CZUB na závod přivezli několik pistolí, on prostě sáhl po krabici, CZ z ní vzal a šel střílet a závod vyhrál.

Důvod proč tady tak haníme CZ. Už to zde pár lidí napsalo...trochu moc západíčíme. Kolik je na tuzemském trhu pistolí se značkou CZ a kolik s jinou? Procento zmetkovosti z CZUB a jiných fabrik je stejné, akorát, že těch CZ tady u nás je trochu víc než např. Glocků, Sigů, Kimberů, SW apod. tak to bych tak nějak bral taky jako bernou minci.

To, že se dělají kvalitnější klony CZ? Ano???!! Tanfoglio, v loňské sezóně dvěma jeho reprezentantům na českém závodním poli praskli závěry, zbraně měli najety sice hodně tisíc ran, ale stejně s porovnáním s CZ. Zbraně to jistě špatné nejsou, ale jakou cenu za ně v krámě taky zaplatíte a taky je třeba mít stále na paměti, že ani ony správně nefungují. Pár Tanf v .40SW mají třeba zásobníky z CZ, podavače a různé pružinky taktéž než začly fungovat spolehlivě.

SPHINX? To je kapitola trochu jiná, protože i cenová kategorie je i absolutně někde jinde.

ALFF: kolik CZ v origo balení jsi měl? Tu CZ STD IPSC co máš tak je dělaná od Rezka a udělal ji moc dobře, ale věřím, že i kdyby jsi neměl obranou rukojeť (což je to jediná co tam Rezek dělal) budeš spokojený úplně stejně. Nechápej to jako nějaký útok, ale jako normální řečickou otázku.

Nechci tu rozpoutat hádku mezi zarputilými Glockaři, Waltheristi atd... jen chci říct, že by jste se měli taky občas pozastavit nad tím, když CZ soudíte, že ono to nebude tak nejhorší...
Lukas V.
www.kvzpolna.wz.cz
www.album.volny.cz/kvz.polna
www.youtube.com/lukipsc
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Příspěvek od Jim » 08 bře 2007 11:27

Když to tak čtu, tak mám pocit, že je to tady skoro samej kosmopolita.
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 08 bře 2007 12:42

Ahoj Lukáši
Nejde o válku. Ty víš sám velice dobře, jak to je s CZ a kolik Ti jich prošlo rikama a také v jakých podmínkách. Já zde nevidím nějak zřetelně, že by někdo vehementně upřednostňoval zahraniční produkci před domácí. Víš , že je to otázka kvality a výdrže. A jen jedna otázka proč tedy Angus, Mathew, Jim Miossi a další tak přstavují SP 01 čky na Shadow. S jiným kohoutem, záchytem, mušky hledí, vodící kovová tyčka? Víš velice dobře co si Angus myslí o kvalitě třeba toho záchytu. Osobně jsem opracovával 3 do SP 01 Tacticalu a větší tvaroh sem neviděl. Proč Angus nechce dělat na Tacticalech? A proč se dají lépe vyladit pojistkové verze? Tím netvrdím, že jsou to zbraně na nic nebo podobně. Stále mi nikdo neodpověděl na to proč dochází k výmeně CZ a jsou nahrazovány Gčkem. Pls. neberte mne jako vychvalovače G. Jen tvrdím, že je to lépe připravený pracovní nástroj, než je tomu u CZ. Nic víc nic míň pouze lepší lopata s větší výdrží a odolností. A jen pro kolegu z Kanady. Domníváš se snad, že CZ je schopno konkurovat STI, Sigarmsu a mnoha jiným. Otázka v ČEM??? Jinak pro srgumenty typu, že je levnější. -Jeden obchodně zdatný národ tvrdí : nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.
riskman
Příspěvky: 39
Registrován: 28 kvě 2006 11:23
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od riskman » 08 bře 2007 14:07

Ahoj Jary,

dlouho jsme se nikde nepotkali :), že?

Ihmo zpět k diskuzi.

Ohledně nahrazování vodíci tyčky kovovou nic nevím, zmínky o jiném záchytu mám jen od Tebe, ale vím co si tam někteří Open střelci dávají, ale taky laborace jejich střeliva je oproti běžné někde jinde.

Když se o tom tak bavíme, proč je CZ ve výbavě několika voj/pol složek v Jižní Americe? A je tam velmi chválená?

Na Tacticalech nechce dělat obecně více puškařů, protože jak jsi si dobře všiml tak místo doteku mezi kohoutem a (pokud se nepletu) searem nebo jak se to jmenuje je velmi malá plocha a na té si s tím hrát může být taky dost o ústa a zachování bezpečnosti té zbraně. Obecně považuji stejně verzi s vypouštěním kohoutu za takovou trochu zbytečnou, ale jsou lidi co to kupují a chtějí tak zas na druhou stranu proč ne?

Ohledně výměn za G, co jsem se ptal pár lidí z ROZY a URN tak mi bylo většinou řečeno, že váha zbraně a asi jistě i další argumenty by se našli, ale další věcí taky je, že CZ u zásahovek stále zůstávají, nebavíme-li se pouze o URN nebo ROZA.
Lukas V.
www.kvzpolna.wz.cz
www.album.volny.cz/kvz.polna
www.youtube.com/lukipsc
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jaroslav » 08 bře 2007 17:09

Ahoj Luky

pokud jde orozdíly mezi vyputěním a pojistkovou tak jsou docela veliké.Rozdíl je jak v rámu tak i v součástkách. Jinak s tím záchtem u Tacticala máš pravdu. Proto jsem měl jeden originál a další na ladění a testování. Jinak první rozborka a sborka mi zabrala čistého času 18 hod. pak už jen 20 min. Problém je taky v tom že u pojistkové verze se kohout opírá o záchyt jak levou tak i pravou stranou, kdežto u Vypoštědla je kohout zachycen pouze ozubem na pravé straně a tak každá vůle v mechanismu se projeví i natočením kohoutu do šikma. Ladit to je opravdu opruz. Jak moc přibrousíš tak je to na nové díly včetně klece. Já jsem sipřinesl z CZUB kompletní součástky tak se mi dělalo lehce, ale stejně to byla docela zabíračka. Pak mi jeden borec z fabriky poradil, že je lepší materiál někde přidávat než ubírat a ejhle ono to chodilo. Bohužel proti klasice byl znatelně dlohý chod spouště. Pak jsem řešil ipár problémů kdy nefachčil správně rozpojovač a mačkal jsi spoušť na nic kohout neodpálil,. Jinak na ávody a ladění je skutečně pojistková verze lepší.

Pokud jde o ty zbraně naše v zahraničí tak je třeba důležité se podívat v kterém období ta zakázka šla do dané země. Kde sou ty časy, kdÿ se za jednu zbraň prodanou do Skaninávie získala cena za kterou bylo možné tehdy koupit Škodovku.
Pak ale dle mého mínění CZUB přišli částečně o prestiž. Jak jsem řekl některé zakázky se vrátily třeba pro polici v Africe-nevím přešně kde. Podívej se na to, že třeba dodnes pro díly musíš do prodejny CZUB jinak nic neseženeš. Hodně prodejců odešlo od CZUB právě pepro jejich přehlíživý způsob a dlouhé lhůty na dfodávky. Kdysi v 70tých a 80tých letech byxla prtodejna U HUberta - dnešní firemní prodejna navštěvována tak, že se tam kolikrát nedalo ani hnout. Zájem byl hlavně o dlouhé a lovecké zbraně. Ještě si pamatuji jaké nádherné revolvery se dělaly GRAND ještě dnes je najdeš a fungují. Dnes je zajímavé, že při takových možnostech je vybavení prodejny docela chudé. Ten pán co v Praze v podnikovce prodává je už v prodeji u CZUB asi 40 let a rozumí tomu opravdu perfektně. Dnes mi je ho docela líto je tam většínou sám. Kdysi to byl ještě před operací hlasivek, když předváděl zbraň tak strhnul i půlku návštěvníků prodejny včetně ženských. které chodili pro krmení pro kanáry a pod. Kdyby jsi viděl třeba ty CZ vz 70 v naleštěném brynýru, žádný lak, a to byl buďto tmavý nebo tmavě hnědý brynýcr, ale ten nádherně připravený podklad. Jen sezeptej Venci Martínka kolik by bylo potřeba zlata na vyrovnání povrchu aby to sneslo ruthenium nebo obdobnou povrchovku. No nic. Znou opakuji nehaním jen vyslovuji svůj názor na základě vlastní zkušenosti.
Tak zatím a ať Ti to střílí
danyv

Příspěvek od danyv » 09 bře 2007 08:02

Ahoj Jaroslave

Riskman to napsal dobre. Cesi jsou zblbnuti zapadem a ja to osobne vidim kazdy rok kdyz jsem doma. Nerikam vsichni, ale kdyz tady ctu veci jako ze Tikka T3 anebo Remington 700BDL je na jine urovni nez CZ550 tak je mi s
toho fakt spatne. Proc si tak malo verite? Fakt si myslite ze jsou za 'plotem' zapadnim smerem o tolik schopnejsi lide nez doma? Jestli jo tak je to opravdu tragedie. Silne pochybuji o tom ze se na domaci trh dostavaji CZty
druhe jakosti. Nerikam ze to neni mozne protoze mozne je vse ale pochybuji o tom. Ted vam dam priklad 'zapadniho mysleni' a duvod proc jsou zapadni firmy uspesne.

Kdyz si koupim CZtu tak mam vyrobek ktery je kus ceske historie,
od firmy s dlohodobou historiji a povesti kvality, vyrobeny s poctive ceske oceli, spracovane rukama mych schopnych krajanu a sousedu jako jsem ja a na ktery muzu byt fakt hrdy. Tech cca 20, 000 kterou za tenhle spickovy vyrobek dam zustava doma a tim padem pomaha podporovat domaci ekonomiji, rodiny tech kteri ho vyrobily a vyvoj novych productu. Vyhra pro vsechny.

Jestlize volim nejaky Glock, tak kupuji product od cizi firmy s melkou historiji ktera zacala vyrobou plastovych potrubi na hajzly. Moje penize jdou do zahranici, a tim padem v celkovem ramci skodim sam sobe. Proc bych to delal?

Tak se premysli v americe a na zapade. Kazdy amik da s tohoto duvodu prednost domacimu vyrobku pred cizim a jedine fakt vynikajici product s dovozu
ho presvedci utratit sve vydrene dolary za neco co neni Made In USA.
(A jestli ze si myslite ze $500+ neni pro prumerneho americana hodne tak mi verte ze je).

Jeden s takovych vyrobku jsou vsechny zbrane od firmy CZUB a duvod tomu je ze jsou nadprumerne kvalitni a proste dokazou strilet. Kvalita a vykon jsou Number 1. CZUB to vi, zakaznici po celem svete to vi ale bohuzel na domacim trhu to zatim jeste porad neni az tak jasne.



Preji hezky vikend.

Dan
Jaroslav
Příspěvky: 145
Registrován: 26 úno 2006 19:22
Bydliště: Praha

To danyv

Příspěvek od Jaroslav » 09 bře 2007 08:26

Ach jo nezlob se , ale já Tě nechápu. horuješ tady pro České výrobky a své kvality prodáváš v zahraničí. Tomu nějak nerozumím. Na rozdíl od Tebe jsem tam dělal äle pro ČR. Za druhé nevím kde jsi vzal to jak v USA všichni kupují US products-cha cha cha. Zkus v např v NY sehnat US produkt. To dá hosně zabrat. Textil SríLanka nebo Čína it ty obyč JEANS jsou z Číny. Electronica ukaž mi jeden US podukt např TV jo lze říci, že RCA je jejich výrobek, ale jinak je to bída. Dále se nezlob, ale mám pocit, že asi moc zbraním nerozumíš-tedy, že si puškařství asi nestudoval. Zpbecňuješ něco na základě porovnání dvou kusů a uděláš závěr, že G je horší než CZ asi proto 3/4 US police forces a LE používá Gčka. Podívej se na statistiku prodejů zbraní a pak něco říkej vysvětli proč je ta či ona značka úspěšnější? A nemluv jen o marketingové strategii. a o investicích do rozvoje prodeje.

Pokud jde o to zblbnutí západem tak bych to neviděl tak černě. Spíše jsou tu lidé, kteří tomu rozumí a jdou za kvalitou ať je třeba z Afriky.
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S474N » 09 bře 2007 08:37

danyv: me osobne je uplne jedno, co kde i jak byla zbran vyrobena. Me osobne zajima jeji kvalita a to, aby me nezklamala. Pohadky o tom, jak to obrabi soused stejnejma rukama jako ja nebo historie me vubec nezajima, protoze tyhle prndy ti v nutne obrane budou k nicemu.

Spise si to dovolim otocit - je tu nekdo zblbnutej, ale ceskymi vyrobky nevalne kvality.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 09 bře 2007 08:38

DanyV> Sorry, ale to uz je demagogie...
Rakusaky neam rad, ale Glocky mam 2...
Vyrobkum Slovenskeho strojniho prumyslu bych asi veril apriory mene, nez vyrobkum Ceskeho - presto mam GP K100...
atd atd... Proste teorie o nenavisti k CZ proto, ze "ze zapadu to proste musi byt lepsi" je hloupost...

Kdyz si chci koupit kus historie, koupim si obraz, sochu, stojaci hodiny, ... Ale CZ75 - kupovat ji kvuli historii? Proto, ze se zacala delat o 7 let drive nez G17?

Kdyz ale srovnam 2 sluzebni zbrane - zbran cesky a rakousky policie (tedy CZ 75-P01 a G17 - cenove zbrane na stejny urovni - doporucena cena dle CZ-UB je 19.780 !!! - snad jen Brymova ja ma v akci o dost levneji nez Glocky) - co mi asi tak vyjde? Ze Rakusaci maj pistole lehci, jen o malo vetsi, s vetsi kapacitou, s 90% sanci, ze jim ta bouchacka vydrzi 100.000 vystrelu a vic s vymenou jen nejakejch pruzinek, ze kdyz vezmu 20 tech Rakouskejch, nasypu je do kybliku a zamycham, postavim z toho zpatky 20 funkcnich bouchacek, atd atd...

A ja se tedy ptam - kde je ta vyhoda CZ, pro kterou bychom na ni meli byt hrdi?

Ano - vubec nezpochybnuju kvality SP-01ky, Shadowa a ostatnich sportovnich specialu (jasne - ted mi tu budete rikat, ze SP-01 je klasicka sluzebni zbran - no... co si budeme povidat... i v CR kde jsou CZ75 sluzebnim standartem ma Glocky mnohem vic policejnich jednotek nez SP-01ky) - jenze i na ty SP-01 se meni kohout a kdeco (bezne se doladuje jeste tak za 3 kKc)
Az bude stat SP-01 u Brymovy 17.500 a bude v takovym stavu, ze na ni po nakupu nebudu muset sahat a nic dodelavat a az bezny CZ budou stat kolem 12.000 (jako stojej v USA, kam se musej jeste navic dovizt), pak ano, pak budu hrdej na ceskej vyrobek se jmenem CZ75.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4317
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2007 08:42

Přiznám se obě jmenované pistole jsem měl možnost nejen vlastnit ale i řádně ostřílet.Pokud bych si ještě některou chtěl koupit tak CZ by to rozhodně nebyla,nesnáším výměny prasklých per a pružin.Tím výčet nedostatků CZ není zdaleka hotov. :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
danyv

Příspěvek od danyv » 09 bře 2007 08:48

Ted se ale divam na ceny CZ 75B a vidim tady velky problem na ktery budu potrebovat vysvetleni.

Podle ceniku na czub.cz stoji tato pistol 15,780 Kc.
Podle ceniku na cs-usa.com je uvedena cena $528 USD

$528 USD x 1.18 = $623 CAD coz je v Kanade dobra cena za 75B.

Kdyz s privrenym okem odecteme tech $23 za clo a dovoz tak nam zustava cena $600 CAD. $600 x 18.08 = 10848 Kc.

Jak je mozne ze na domacim trhu je tato pistole o cca 50% drahsi??????
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4317
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 09 bře 2007 08:53

To- danyv
Tak ci ještě přepočti ceny třeba vozů škoda a zjistíš že v ČR přeplácíme úplně za všechno.Taky co chceš když musíme živit ten politicko úřednickéj profízlovanej ansábl kolem.
:evil:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět