Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
gemini
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2015 23:44

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od gemini » 06 led 2016 18:29

Ahoj Střelci :o)

Tak výkon první rány je opravdu s těmito střelami http://www.greatgun.eshop-zdarma.cz/g22 ... C5+mm.html tedy přímo koupené od GG opravdu o ničem. Včera na střelnici mi dá se říct po výstřelu tak skoro vypadla z laufu :o( Od druhé už to bylo OK. V ruce dával o sobě slušně vědět. Hodně z Vás tu píše o střelách R.E.A.L litých kleštěmi LEE (c45) které si velmi chválíte. Střely prý velmi dobře těsní a výkon je tím pádem hoden této zbraně. Předpokládám, že větší plocha a pravděpodobně i o nějaký ten milimikropikonano rozměr víc do šířky ta střela bude lépe těsnit, tak by mohla i první střela být s dobrým výkonem. Jen jak to vidíte s hmotností střely ? Odléváte 200 gr http://cs.strobl.cz/lee-mold-r-e-a-l-45 ... le-cavity/ a nebo o něco těžší 250gr http://cs.strobl.cz/lee-mold-r-e-a-l-45 ... le-cavity/

Předpokládám, že i zde používají střely R.E.A.L. (po první minutě) https://www.youtube.com/watch?v=dQxuBZbkluM


Díky moc. Rád bych ty R.E.A.L vyzkoušel ale nikde se nedají koupit tak koupím rovnou kleště a odleju, jen jakou tedy používáte hmotnost :o)

G


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2016 19:48

lee real mám oboje, ale do derika je nedávám. Ta klasická postupka do revolveru mi stále sedí nejvíc. Ale testuj co sedne tobě :mrgreen: Nezapomeň se pak podělit :wink: :wink: :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 06 led 2016 21:10

Edelveiss: tak já si myslím, že obsluhu derringeru zvládám na začátečníka dobře. Láduju i docela rychle - na tom nic není. Není to obsluha atomové elektrárny. První rána JE slabá. To je prostě fakt.
Teď jsem se konečně vrátil domů, dlaň mám solidně namasírovanou, na střelnici jsem blbnul skoro 2 hodiny a vystřílel jsem plnou prachvnici což je 46 střel. Jednou jsem musel spodní piston podsypat - ne a ne vystřelit.
Jinak naprostá spokojenost, níže přikládám rozstříleného padoucha. Sypal jsem to do něj z 10 a 15m.
Přílohy
image.jpeg
image.jpeg (27.76 KiB) Zobrazeno 1772 x
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 06 led 2016 22:03

kdyz laduješ tak jak tam máš prach než dorazíš střelu, jemně poklep na pažbičku ať se prach trochu nahrne do kanelku, pak nebude problém. První rana je vždy trochu náročnější na přípravu, trénuj to. Nadrcni po očistě a další sobotu odpal :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 06 led 2016 22:06

Snajpr: tak možná přece jen na tý rychlosti zase uber a nebudeš mít selhávky - poklepej pořádně na zobák než tam usadíš střelu aby se ti zasypal kanálek a nebudeš muset nic podsypávat. Za předpokladu, že to nemáš plný oleje nebo vazelíny. Slabá první rána? Ne a ne a ne, neznám, nevěřím. Schválně to teda vyzkouším na poperu... Střelu natloukám paličkou ale nijak zas přehnaně. Občas když to přece jen přeženu, je to šlupka, že to vrací kohout na ozub. Pistony samozřejmě propálený nemám...
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 06 led 2016 22:47

Prvni rana slaba? Rukama...
Dnes dve modrinove zdrave nalakovane desky zasebou ... Celkem cca 4cm a pak jeste zed ... 2cm omitka a pak nekde v dute cihle ... Nepocital sem ze to na prvni ranu prostreli ... A ejhle obe dve hlavne stejne... Takze zkouset cist a zkouset...jo a dat nekdy i na rady zkusenych... O nicem jinem to neni... 8)
Btw. No a prvni ranu nemazat :lol:
GG ⊙ .54
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 06 led 2016 23:10

Po té selhávce jsem si vzpomněl na forum a už jsem klepal jak zběsilej :lol: poté už všechno v pohodě a určitě se klepat vyplatí. Jenom mi asi 4x neodpálila napoprvé zápalka (SB 4mm), po dalším natažení už práskla.
Každopádně každé selhání jsou docela nervy, jsem maximálně opatrnej a mířím do bezpečného prostoru po celou dobu. Jsem rád, že jsem to vyřešil na místě a nemusel jsem potupně domů :cry:
Každopádně si cením všech rad od vás zkušenějších a chválabohu za tohle fórum (které mám pročtené naskrz a koupě derringeru nebyl chvilkový rozmar, ale odolával jsem skoro 2 roky, a neodolal...). Pozitivní je, že vám to funguje, takže já se můžu jenom zlepšovat :mrgreen:
Edelweisse uznávám jako asi největšího praktika - má nastříleno mrak.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 06 led 2016 23:38

Zápalka se neodpálí když je špatně nasazená, je potřeba ji namáčknout opravdu fest. Když se zápalka odpálí ale nedojde k výstřelu musíš ještě aspoň 30 vteřin mířit na terč jako bys střílel kvůli zpožděnýmu zápalu. Potom můžeš zkusit další zápalku atd. Když se ti vystřelit nepodaří, měl bys tu slož znehodnotit. Nejjednodušší je asi odšroubovat piston a nastříkat tam olej (tou nasazovací trubičkou)- ten je vždycky stejně součást mýho zavazadla na střelnici. Nebo vodu stříkačkou ale to většinou sebou asi člověk netahá. Teprve pak je bezpečný to sbalit a vytahovat střelu.
gemini
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2015 23:44

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od gemini » 07 led 2016 09:25

V podstatě se tu řeší stále to samé a chápu, že to mnohé zkušené štve, ale já tak opatrně říkám - Nedivte se nám začátečníkům. U mnohých příspěvků neuvádíte některé zdánlivě nedůležité podrobnosti, které pro Vás zkušené ostřílené střelce jsou naprosto jasné, ale začátečník, který si koupí Derika je naopak postrádá .Pak hledá, tápe, motá se třeba v kruhu a hlavně pak otravuje a ptá se stále na to samé co už tu někde bylo napsáno, ale zase v kombinaci s něčím co se k tomu třeba nehodí atd. Navíc když začátečník čte knihy o předovkách mnoho jich pojednává převážně o dlouhých historických zbraních a pistolím se jich moc nevěnuje.

Klasickým příkladem je problém první rány. Mnozí tvrdí, že první rána stojí za prd, protože hlaveň není zasviněná a tolik netěsní. Další tvrdí není pravda je to rukama, musíte to správně nabít, ale už nenapíše jak ! :o) Umlátit prach a pak dát střelu a namlátit ji taky ? Navíc jakou střelu !? Ogivál od GG nebo R.E.A.L (LEE), nebo ARES Maxi B. ? A jak těžkou ? 200 gr nebo 250 ? Pro jakou ráži ? A mazat ji nebo nemazat ? V čem to může namazání ovlivnit ?
Nechci ale zase aby to vypadalo, že si ztěžuju. Naopak sem rád, že se o své zkušenosti Vy zkušení podělujete, spíš se jen snažím vysvětlit, proč se tu někteří možná stále ptají na to samé.

Jeden příspěvek pojednával i o tom, že je všechno tím, že je Derik v „D“ a může si ho koupit každý i ten kdo o zbraních nic neví, nemá papíry a pak se na vše ptá 10x. Ano to je, ale přeci dobře ! Každej musí nějak začínat a právě třeba díky Derikovi si naopak udělá následně papíry, protože ho to chytne a začne se o zbraně více zajímat atd. Kdyby byl Derik v „C“ nebo v „B“ kolik lidí by si ho asi koupilo ? podle mě minimum.
j3nda
Příspěvky: 69
Registrován: 11 led 2012 20:59

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od j3nda » 07 led 2016 10:35

ja bych ti treba poradil lehci real omotat teflonovou instalaterskou paskou, nadrcnout do hlavne a poklepat gumovou palickou, aby poradne sednul, nekdo jiny ti zas poradi neco jineho...
kazdy si ty sve postupy musi odzkouset sam, pac kazdemu a kazde zbrani sedne neco jineho, zkousej a zkousej...
teflonova paska stoji par korun a clovek neni zasranej od vazeliny, pokud ma strela tendenci z laufu vypadnout, tak pridas par otacek...
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 07 led 2016 14:12

gemini: Já tě chápu, já jsem taky takhle prahnul po přesných informacích. Ale problém je v tom, že to se prostě nedá všechno popsat do detailů na milimetrový pohyby - každý to dělá trošku jinak, časem získáš vlastní rutinu, neboj. Hlavně střílej, střílej a střílej. Nedůležitější informace ze všech těch 200 stránek tady několikrát opakovali Ed a Artifex: 1) před nabíjením to musíš celé vytřít do sucha + je vhodné odpálit aspoň po jedný zápalce na každém pistonu. 2) Než tam dáš střelu, poklepej pažbičku abys zasypal kanálek. 3) Střelu usazenou na prach roztemuj. Platí teda pro ogivál GG .45. Prach tam samozřejmě nijak utloukat nemusíš. Já se tím řídím od začátku a nikdy mi nic neselhalo a ani jsem neměl pocit slabý rány. Hlavně na začátku mě ani nenapadlo se na nějakou slabou ránu zaměřovat, učil jsem se prostě hlavně střílet. Je možný že jsem ji měl ale nezpozoroval. Taky je dost možný, ba pravděpodobný, že tento efekt vymizel s tím, jak se mi zastřílela zbraň. Například já bych rozhodně nedostal střelu do laufu jen rukou, od začátku ji tam naklepávám paličkou (stačí mírně a když jsem na prachu párkrát majznu silně), takže nejspíš přes veškerý pečlivý čištění se v tom laufu jakási konstantní vrstvička olova drží. Řeči, že "když má střla tendenci vypadnout" jsou pro mě sci-fi. V tom případě je to teda podkaliberní a tudíž nevhodná střela. Hlavně musíš pořád střílet. Ani bych se nedivil, že když to někdo naláduje a pak to strčí na půl roku do šuplete, tak má pak slabou první ránu :wink:
Uživatelský avatar
olgojchorchoj
Příspěvky: 15
Registrován: 03 říj 2011 12:47

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od olgojchorchoj » 07 led 2016 17:30

Ja mám derika niekedy nabitého aj 1-2 mesiace,keď nemám čas ísť na strelnicu,a nemám pocit slabšej rany.Do vyčistenej hlavne nasypem prach,poklepem,nech sa dostane kam treba,dám origo GG ogivál bez mazania,doklepnem fest,a odložím do puzdra a do skrine.Zápalky dávam až na strelnici a ešte som nemal problém,že by nevystrelil,alebo že by bola rana slabšia.Ak ho chcem nosiť nabitý,ešte po nabití prebehnem zľahka hlavne konzervačným olejom a nasadené zápalky zakvapnem voskom,nech sa vlhkosť nedostane k prachu.Funguje to spolahlivo.
Derringer Great Gun .45 3,5"nerez hlavne
Czechgun Gladiator .45 SCP
Ardesa Pursuit XLT Compensator
Gamo Replay 10
Flusbrok LOV2
Skutočný chlap má zbraň. Tvrdenie,že zbraň môže priniesť problémy,je prejavom zšenštilosti.
1mato250
Příspěvky: 55
Registrován: 11 bře 2013 08:36

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od 1mato250 » 07 led 2016 19:58

presne takto to robim aj ja a nie je problem so slabym prvym vystrelom. ked je uz strela na prachu tak sa nebojim po tom nabijaku riadne buchnut nech ogival zatesni. pouzivam origo ogivaly aj na .45 ,.54 aj na 9mm.
ducatisport
Příspěvky: 1
Registrován: 09 led 2016 16:02

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ducatisport » 09 led 2016 16:11

Zdravím.
Chci si koupit hračku o které je celý tento topic.Mam ale dilema.Ohledně vrtání vím.Chci devítku,ale o čem přemýšlím je délka hlavně.Rozhoduji se mezi 3,5 a 5''.Jde mi o přesnost.Předpokládám,že delší hlaveň bude přesnější.Topic jsem prohledal,ale na toto jsem odpověď nenašel.Díky za názory i ohledně pohodlí při střelbě(překlápění na předek,kopání atd.)
Milvus
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2016 16:53

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milvus » 09 led 2016 17:14

Ahoj,
jsem úplnej začátečník, GG derringer cal.45 jsem si pořídil, abych se naučil střílet. Používám originální ogviální olovo 11,5mm od GG a mažu ho 50% sádlem, 30% včelím voskem a 20% vazelínou.
Když mám vyčištěno a dýl nabito v pouzdře u pasu nebo zbraň nesu laufem dolů, občas se mi stává, že střely samy vypadávají z hlavní. Je to nejenom trapný, ale i nebezpečný kvůli mezeře mezi prachem a střelou. Můžete mi poradit, co s tím?

Hádám, že problém bude v mazání. To moje současný je mazlavý i v mrazu. Mám přidat víc vosku, aby bylo tužší a líp střelu drželo? Nebo je to něčím úplně jiným?

Omlouvám se, pokud už se to tu několikrát řešilo. Není v mých silách přečíst všech 215 stránek. Pokud někoho štvu, nemusí mi odpovídat.

Děkuju!

P.S. Kdyby nějakej pražák s derringerem bral učně, budu vděčnej.
Odpovědět