Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
palong74
Příspěvky: 1315
Registrován: 08 zář 2009 22:08
Bydliště: Doma

Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od palong74 » 05 bře 2015 19:40

ted se zeptam jako naprosty laik co se tyce ladovani.to ta kulka tam ma jit tak tezce????a je k tomu potreba takoveho naradi jako je palice???docela me to pobavilo to video :D
v praci rikame :lol: ,,Kdyz te vsechno zradilo pomuze ti kladivo" tady teda palice


Prosport .22-Delta Titanium 4-16x42...u ceho jsem zacinal u toho koncim
kostlivec
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2012 22:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kostlivec » 05 bře 2015 20:15

OK, přiznávám, že jsem udělal někde chybu. Jsem nezkušený. Jak to teda ládovat? Ta střela tam pak šla dost ztuha (možná blbé mazání, nevím). Poraďte mi prosím, jak to ládovat, zvláště pokud to předejde případným úrazům, které nikdo nechceme. Jinak za to případné poškození střelnice v Mikulově se omlouvám, příště si pod derringera dám nějakou podložku, abych to nepoškodil. A taky se pokusím řídit vašimi radami.
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Fesoj » 05 bře 2015 20:25

Stačí si to tady pročíst o kulích a navážkách+mazání tu je toho hned mraky a to i mezi předovkami... Takhle to nabíjet tak to bymě přestalo po jedný akci bavit... Ono by ti pomohl menší rozměr kule pro začátek...
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
D@ve
Příspěvky: 77
Registrován: 15 srp 2009 01:14
Bydliště: Walassko

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od D@ve » 05 bře 2015 20:29

Nikde jsem nenasel ani pomoci vyhledavace... Jak je to s derekem pri ceste k mori ... Sk + rakusaci + slovinsko + chorvati ?
GG ⊙ .54
kostlivec
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2012 22:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kostlivec » 05 bře 2015 20:31

Používám doporučené navážky (cca 0,9 gramu) a mazání hovězí lůj a včelí vosk 1:1. Střely mám originální od výrobce. Podařilo se mně kdysi koupit nějakou vadnou várku, prý nějaké špatné kleště, které pak vyhodili. A ty střely tam šly bez valného odporu a do dřeva to udělalo jen malý důlek. Ono to ke konci šlo opravdu ztuha a můžu mluvit o zázraku, že se mi podařilo tam tu střelu dostat. Pak jsem použil mosazný kartáček a šlo to mnohem mnohem jednodušeji (ale to mohlo být taky tím, že jsem použil ty vadné střely)...
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Fesoj » 05 bře 2015 20:37

Střely od výrobce nestjí zanic... sežeň si střelivo jinde nebo si odlej... s devítkama má problémů se střelama více lidí třeba ti tu pomohou... Já bych pod cal.45 nešel... je to malý a ztratí se to v ruce a ta manipulace taky nic moc.. Nejdřív čti pak zkoušej a až ti to půjde tak se ukaž nějakým videem ,ale tu hrůzu co jsi sem dal raději smaž to je zesměšnění sebe sama !!!

:?
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
kostlivec
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2012 22:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kostlivec » 05 bře 2015 20:45

Tak jsem to smazal a na Youtube to sestříhám tak, aby tam byla vidět jen střelba, ne nabíjení. Jinak jak jsi myslel to, že Za chvíli vidíš inzerát, že prodám zánovního derringera? Jako že by mě to přestalo bavit? Ne, nehodlám ho prodat, chci si koupit .45 ve stejném provedení, jediná z mých mnoha zbraní, kterou jsem prodal, byla Slavia 630, kterou jsem prodal jen proto, abych si mohl koupit Slaviu 634 a neměl doma ještě více zbraní než mám. Zůstanu asi u střel od výrobce, nevím, kde sehnat dobře těsnící střely a u odlévání mě odrazují finance, i když by to v konečném důsledku vyšlo asi levněji, ale to bych musel hodně střílet, že?
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od foxy » 05 bře 2015 21:52

Fesoj píše:Střely od výrobce nestjí zanic... sežeň si střelivo jinde nebo si odlej... s devítkama má problémů se střelama více lidí třeba ti tu pomohou... Já bych pod cal.45 nešel... je to malý a ztratí se to v ruce a ta manipulace taky nic moc.. Nejdřív čti pak zkoušej a až ti to půjde tak se ukaž nějakým videem ,ale tu hrůzu co jsi sem dal raději smaž to je zesměšnění sebe sama !!!

:?
To, že je 9 GG malý, je jeho plusová výsada, veď je to predsa derringer, kaliber až moc dostačujúci a manipulácia s ním je porovnateľná s akýmkoľvek der. GG vo väčšej ráži, vec tréningu a zvyku.
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 06 bře 2015 09:32

Tak já se taky musím devítky zastat,oproti .45 je menší,což mi nevadí,páč mám zrovna menší ruce(no pro velký lopaty to může být ne příliš košér asi) a právěže tuhé nabíjení má kladný vliv na výkon,oproti 45,která se tu leckde a vícero střelci řešila pro málo těsnící ogivály v hlavni a honění nedostatečného výkonu-to u 9mm nehrozí,tam má ogivál dostatek třecí plochy,aby využil velkou část tlaku hořícího prachu při výstřelu.A můžu potvrdit,že střely ted vyrobili několik várek zmetků,které mi poslali z e-shopu,já reklamoval(byly nedolité hrany a celkově byly střely pěkně hnusné oproti původním dobrým,které jsem kupoval spolu se zbraní),na to mi poslali jiné,kde bylo více těch dobrých(ale stále ne tak kvalitních jako ty první)ale stále asi 30% zmetků,opět jsem reklamoval a až pak mi přišli dobré,ikdyž i oni nejsou 100% dokonalé.
kostlivec
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2012 22:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kostlivec » 06 bře 2015 19:57

Vaše odpovědi na mé video, což byla především kritika (snad všeho, co jsem dělal), mi nedaly spát, proto jsem se rozhodl podívat na Youtube jak to dělají jiní, abych si mohl co nejvíce uvědomit to, co dělám špatně. Takže popořadě. Byla mi vytýkána "nebezpečná manipulace se zbraní". To nevím, co jsem dělal špatně - mířil jsem do bezpečného prostoru, zápalky dával až těsně před střelbou, při střelbě jsem nekouřil, takže nevím, co by mohlo být špatně...Druhá výtka se týkala "natloukání na stole". Možná, že právě toto považujete za onu "nebezpečnou manipulaci se zbraní". Na Youtube jsem u téměř všech videí viděl nějakou např. taky gumovou nebo dřevěnou paličku, pomocí které tam nabíjeli střelu. Střela tam šla velmi ztuha, jinak to tam nešlo dostat, zvláště ke konci, kdy byla hlaveň opravdu hodně zašpiněná, a kdyby snad důsledkem toho natloukání prach explodoval, ale jak jsem již řekl, natloukají i ostatní, střela vyletí s nabijákem do bezpečného prostoru a nikoho nezraní... Další výtka se týkala "prachu v lékovce" Ano, je to krabička od léků (nečekaně). Nicméně prachu tam bylo jen málo a vždy před střelbou jsem ji dal cca metr daleko od původního místa (pro jistotu) a to samozřejmě zavřenou. Abych pravdu řekl, zjistil jsem (a taky mě to dost vyděsilo), že jistí střelci měli při střelbě prach v otevřené! (snad skleněné, nebo možná plastové krabičce) a měli ho tam mnohem více než já. Kromě toho tam měli taky otevřenou krabičku se zápalkami (když by spadla např. jiskra do krabičky s prachem, nešlo by o nic příjemného). Jinak k černému prachu...nevím, jestli to tu všichni ví, zjevně ale ne, pokud by byl ČP v otevřeném prostoru (v pevném ocelovém obalu by šlo o něco mnohem jiného), prach jenom rychle vyhoří, a to ne v celém objemu naráz, ale bude postupně odhořívat kvůli tomu, že je nalisovaný na vysokou hustotu a při ní prach odhořívá postupně, nicméně i tak to vypadá jako rychlé pufnutí u malého objemu a velkou ohnivou fontánu u většího, doporučuji si prohlédnou videa toho na Youtube. Něco jiného je to u trhacích prachů, kde jsou větší zrna a nalisovaná na nižší hustotu...ale to už sem tahám pyrotechniku, doporučuji si o tom přečíst na Pyroforu. Chtěl jsem jen říct, že některé (možná) zažité představy o ČP nejsou úplně pravda. Dále jsem z vašich komentářů nezjistil žádné konkrétní výtky, jediné co jsem zjistil, bylo to, že něco dělám špatně. A abych nemluvil jen o kritice uvalené na moji osobu, vrhnu se na kritiku jiných. Dost mě znepokojuje to, že na hodně videích na Youtube nemají střelci brýle (na rozdíl od nich je já používám)...když by snad vletěla střepinka zápalky do oka, bylo by to hrozné, ostatně o těch brýlích mi řekl sám výrobce (jak jsou důležité). Jaký máte názor na (ne)používání brýlí vy? Už mě nic k tomuto tématu nenapadá, proto popíšu mé zkušenosti s derringerem.

Já mám devítku s nerezovými hlavněmi (3") Chtěl jsem hned nerez a devítku taky, protože je to takový víc derringer. Jsem takového názoru, že derringer má být malá zbraň, která se schová. Taky se mi líbil (zde na fóru) uváděný vyšší výkon proti .45. Nicméně .45 plánuji taky koupit.
Velmi příjemně mě derringer překvapil svou přesností, řekl bych, že je to skoro zázrak (při takové délce hlavní). Pak se mi ale podařilo koupit vadné střely a myslel jsem si že je chyba ve zbrani, ale to se nakonec naštěstí neukázalo.

Jinak táto zbraň není moje první, vlastním jich hned několik, z nichž některé mají mnohem větší výkon než derringer, takže nemůže být řeč o tom, že na poli zbraní jsem nějaký nováček.

Prosím neberte tento příspěvek jako provokativní, nebo tak něco, píšu jsem jen můj názor, za který očekávám vaše názory a pokud jsou tam hrubé chyby, očekávám že mně je všechny vypíšete a taky vypíšete co dělat, abych to napravil - opravdu odpověď "No do pi.e, už tu vidím inzerát prodám zánovní derringer GG" mně neřekne nic o tom, kde dělám chybu a jak bych ji měl napravit. Opravdu zbraně obvykle neprodávám, jediný můj případ prodeje zbraně je v mém předchozím příspěvku. Jinak nepopírám to, že jsem amatér, ale to snad není taková hrůza...

Doufám, že tento můj příspěvek tu nebude jako odstrašující případ, ale když už jo, bude mít alespoň nějaký účel.

S pozdravem

kostlivec
SamuelColt1
Příspěvky: 69
Registrován: 29 led 2013 20:49

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od SamuelColt1 » 06 bře 2015 22:15

ad kostlivec: Video jsem neviděl a ani nechci poučovat, tak pouze popíšu, jak probíhá nabíjení perkusní pistole na oficiálních závodech, včetně mistrovství republiky. Tak si to z toho přeberte. Především každý u palebné čáry musí mít ochranu zraku a sluchu! Černý prach musí být na každou nabíjenou ránu odměřen zvlášť v uzavřené nádobce z nejiskřivého a antistatického, dostatečně pevného materiálu. Pro nabíjení potřebné perkusní zápalky, nejsou-li umístěny v zásobníčku, musí být před výstřelem v uzavřené krabičce. Většinou se začíná tzv. odmaštěním, tj. odpálí se zápalka (někdy i kompletně nabitá rána do valu) pro odstranění konzervačního oleje z pistonu a hlavně. Kohout se natáhne na pojistný ozub (při přejímce technik kontroluje pevnost tohoto ozubu), zbraň se obrátí ústím vzhůru a pomocí násypné trubice se vsype dávka prachu do komory hlavně. Poté se do ústí zasune filcová ucpávka a nabijákem přitlačí na prach, následuje nanesení mazání okolo vnitřního ústí hlavně,třeba upravenou plastovou inj. stříkačkou 5ml a do ústí naklepne (ne natluče) střela. Dotlačí se ručním starterem asi 5 cm hluboko a poté nabijákem, pouze rukou, se nasune až na prach a pouze lehce nabijákem doklepne. Pistole se namíří směrem k terčům, nasadí zápalka na piston, kohout se dotahne do zadní polohy a může následovat výstřel. Nelze-li vystřelit, musí před položením pistole být sejmuta zápalka a kohout zpuštěn na bezp. ozub. Takže asi tak.
kostlivec
Příspěvky: 12
Registrován: 24 úno 2012 22:46

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kostlivec » 06 bře 2015 22:25

Udělal jsem špatně to, že jsem neměl ten prach odměřený. Nakoupím si plastové zkumavky. Určitě se střely u některých hlavně dlouhých zbraní dobře zasouvají rukou, ale u tohoto je to docela těžké, střela hodně těsní. Možná by pomohla lithiová vazelína místo toho, co používám. Problém je u několikáté rány, ale to si myslím, že je problém maziva. Každopádně se pokusím příště střelu do hlavně dostat méně drastickým způsobem. Jinak to dělám víceméně tak, jak jsi napsal. Děkuji za cenné rady, velmi mi to jako začátečníkovi pomůže :)
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chramst » 06 bře 2015 22:44

Kostlivče, Tvůj přístup ke kritice je skvělý, mě se nezdálo hlavně jak do toho mlátíš opřené o stůl až málem spadl ten prach. Pak z kraje byl zabrán hlavně Tvůj rukáv a tak se čekalo, co vlastně bude. Prostě se seběhlo několik skutečností, co tomu daly špatný nádech.
S tou vazelínou jak píšeš uděláš dobře.
A vážím si Tvé neuražené reakce, nejsi jen tak někdo.
Mr.Nobody
Příspěvky: 272
Registrován: 24 črc 2007 22:54

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Mr.Nobody » 07 bře 2015 09:45

kostlivec píše:Udělal jsem špatně to, že jsem neměl ten prach odměřený. Nakoupím si plastové zkumavky. Určitě se střely u některých hlavně dlouhých zbraní dobře zasouvají rukou, ale u tohoto je to docela těžké, střela hodně těsní. Možná by pomohla lithiová vazelína místo toho, co používám. Problém je u několikáté rány, ale to si myslím, že je problém maziva. Každopádně se pokusím příště střelu do hlavně dostat méně drastickým způsobem. Jinak to dělám víceméně tak, jak jsi napsal. Děkuji za cenné rady, velmi mi to jako začátečníkovi pomůže :)
Jen bych si dovolil upozornit, že plastové zkumavky s největší pravděpodobností nebudou antistatické...
Uživatelský avatar
greenie
Příspěvky: 723
Registrován: 14 zář 2009 20:30
Bydliště: SK

Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od greenie » 07 bře 2015 12:13

A tu, ze kooolko bolo poruseni pravidiel bezpecnosti ?
na zaciatku bola Slavia 630, 4,5mm ...
Odpovědět