Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 13 kvě 2014 22:27

Zkus nenamazat vubec a prubni tu lopatu znovu :-)


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
rotwajlerdick
Příspěvky: 271
Registrován: 06 čer 2010 23:25

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od rotwajlerdick » 13 kvě 2014 22:27

http://www.zbrane-dave.cz/products/maza ... a-450-kc-/


my mazem tutim,perkusnich kveru je povicero,ale zlobi jen ta devitka...uvidi se po testu novejch kuli.
jinak ma 45 dva a pul palce s plnou laboraci,veme urcite 6cm dreva.odraz ani nahodo,s horni hlavni v pohode sundam popra na 20m.dolni je horsi strili cca o deset cm niz,
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2014 07:26

ostrolucan- prolistuj si vlákno a počti co to prostřelí nebo neprostřelí, jinak je to stále rukama, někdo to naládovat umí a jiný si jen stěžuje, důvod jsou jen ty ruce. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Kavy » 14 kvě 2014 12:11

Kdyz jsem nemazal ,tak jsem ctvrtou strelu na dno musel temer nalisovat :-)
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 14 kvě 2014 13:08

Tak to se mám,jak tak čtu,na co těšit se svojí devítkou.Jinak výkon budu mít asi o chlup lepčí než klasická 3,5",mám hlavně 5".Jinak dnes si koupil Vectan 1,což jsem záhy ted na netu zjistil že je určen na .45 a větší ráže,takže jsem hned volal pánovi zpět do obchodu a objedná mi Vectan PNF 2(zrnitost 3) a vymění mi ho za tento.Ale chtěl jsem jít s kamarády střílet o víkendu na střelnici,tak si počkám ještě týden :( Jinak vše mám a ted ještě pořešit mazání,bud asi koupím "bolavou nohu" od Dave a nebo mi doporučíte něco dostuponějšíh a levnějšího :?: Co ta lithiovka?Je dostačující?Hodte kdyžtak pls někdo odkaz,kde koupit a jak to vypadá.Nechci se plácat v sádle a míchat s voskem lojem atd,spíš něco technického,co nebude tak smrděta hnít při střelbě ve vedrech.
Jinak původně jsem chtěl taky .45 derika,ale jelikož je nedostatek nabídky a jediné dostupné jsou tak akorát délky 2,5 nebo 3,5" tak jsem šel radši do té devítky,tu měli v nabídce alespon v těch 5".Z těch 25" přeci musí skoro koukat kule ven ne? :D
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 14 kvě 2014 13:10

Oprava: Z těch 2,5"...... :wink:
ostrolucan
Příspěvky: 78
Registrován: 26 zář 2009 01:22
Bydliště: Zvolen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od ostrolucan » 14 kvě 2014 15:48

No ja mažem moju .50 flastre boľavou nohou a nemám problém s nabíjaním ani pri 20-25 strelách.Devinu som skúšal mazať strely rôznymi pomermi včelieho vosku s lojom nepomohlo.Tak som skúsil vtierať do drážiek boľavú nohu a nakoniec líthiovku a stále to ide velmi ťažko nabíjať a zrejme to aj trochu brzdí pri strielaní(aj keď týmto si niesom istý,predsa len vesuvit ma nejakú silu). Asi to bude len tými strelami lebo inak si to neviem vysvetliť.
Diana 350 N TEC Magnum Panther+Discovery VT2 4,5-18x44 SFVF+BKL 263MB
youtube:ostrolucan-----a tam pár videí :-)
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2014 16:20

cernunos vectan do perkusu??? !!! Snad vesuvit!!! Jen černý prach!!!
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 14 kvě 2014 16:25

edelweiss: Ale samozřejmě že Vectan,je kvalitnější než klasický Vesuvit a vyrábí se ne jen bezdýmný ale i černý....http://www.zbrane-dave.cz/products/vect ... a-699-kc-/
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 14 kvě 2014 16:26

Nebo mi snad něco uniklo...... :?: ........... :shock:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 14 kvě 2014 16:29

a tak to uniklo mně, nějak furt nepočítám s tím že by si někdo bral něco jiného než vesuvit :-) Šetří kde kdo, pak dej vědět jak to s tím chodí.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cernunos » 14 kvě 2014 21:51

Já vím,že Vesuvit asi hraje prim mezi předovkářema ale co jsem pročítal něco málo na netu tak ten Vectan by měl být kvalitnější ikdyž je výrazně dražší.Tak až koupím a zastřílím tak napíšu pár poznatků,otázkou je jak fundované budou :D ,když poslední předovku jsem vlastnil před několika lety a už zas ani snad nepametám,jak moc "střílecí" byl Vesuvit,kterým jsem pušku in-linku ládoval,tudíž stejně asi moc nebudu schopen porovnat.Ten Vectan PNF 2 má zrnitost 3,což je asi menší než u klasiky Vesuvitu,takže snad bude rychlejší hoření,trošku vyšší výkon mooožná a mín zasíracích splodin v hlavni atd,ale uvidíme.... :)
Uživatelský avatar
Iowa
Příspěvky: 61
Registrován: 06 kvě 2013 11:31

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Iowa » 17 kvě 2014 10:05

Ako spomenul Edelweiss, je to o spôsobe nabíjania. Tiež keď som prvýkrát nabil svoj derringer .45 iba tak zľahka s rešpektom, tak mi guľka dala skoro po nose, keď sa odrazila od 2 cm hrubej smrekovej dosky :mrgreen: Potom keď som ho nabil ako sa má a guľku naklepol poriadne na prach s gumeným kladivkom, tak guľka prešla doskou ako cez papier. Zatiaľ som strieľal iba nasucho bez mazania a v pohode ide to. Ale chystám sa vyrobiť si prírodnú vazelínu a skúsiť s tým mazať strelu - zmes včelieho vosku a rastlinného oleja, keďže syntetické mazadlá ani kadejaké loje zo zvierat neuznávam :mrgreen:
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Předovky

Příspěvek od cernunos » 25 kvě 2014 09:23

Pánové, potřebuju poradit ohledně prachu a mazání rpo střílení z 9mm deringera Great Guna.Sháněl jsem francouszký prach Vectan,který je prý kvalitnější než Vesuvit ikdyž dražší.Jediný prodejce zbraní v našem městě ho měl ale prodal mi hrubší než jsem chtěl(typ Chase,ok treém píšou na stránkách Dave že je vhodný pro ráže .50 a více a pro přebíjení).Já chtěl Vectan PNF 2 o zrnitosti 3FG.Ten jsem sice objednal u toho samého prodejce ale po slíbeném týdnu to prý dovozce popletl a tak ho stále nemám a prý až snad za dva týdny.Tak zatím pujdu poprvé střílet s tím hrubším.Myslíte že je vhodný a bude fungovat v 9mm deringeru Great gun s 5" hlavněma?Nevím zda nekoupit ještě radši klasický Vesuvit LC,který má onu zrnitost 3FG?
A ohledně mazání: to jsem chtěl pro změnu mazadlo Lube 2000 ale dostupný snad jen zas u Dave a tam je vyprodáno.Tak spíš koupím litiovku ALE: jakou :?: Ono je jich víc druhů a v prodejnách jsem nikde taky nesehnal,všude na mě čuměli,jako bych mluvil španělsky či co,dokonce v prodejnách s autodoplnky apod.Tak jedině z netu ,tak kdyžtak pls doporučtě nějakou levnější a jaký je mezi nimi rozdíl nebo je to prostě jedno???Předem dík za pozornost..... :)
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 25 kvě 2014 10:00

Ten prach fungovat bude, ale na tý malý ráži nebude výkon nic moc. Čím je prach jemnější, tím větší je celková plocha povrchu zrn, tedy celkově shoří rychleji. Na krátkých hlavních celkem dost důležitý, protože většina u hrubýho prachu ti vyhoří až po výmetu kule mimo lauf. Takže výkon nic moc ale krásný "ohňostrojový" efekty v noci. Osobně nevidím důvod, proč nepoužívat Vesuvit LC. Kupovat do toho Vectan je u těhle minihraček celkem zbytečný.
Mazání- je takovej problém koupit ve včelařství včelí vosk a v řeznictví vyžebrat hovězí lůj? Pro ně je to odpad. Vyškvařit, namíchat a máš to nejlepší mazání a taky nejlevnější.
Černoprachový zbraně jsou pro lidi, co se tím chtějí bavit a jsou ochotní pro to i něco udělat. Kupovat vše hotový je doménou střelců z moderních zbraní- u těch si není moc s čím vyhrát (až na přebíjení).
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Odpovědět