Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 05 pro 2013 16:05

Kavy píše:Ekol Arda je magašmejd a vyhozený prachy.Divím se že jsi ze 4m kanystr vůbec trefil.
To už je lepší házet náboje do ohně,udělá to stejnou ránu a střela poletí taky neznámo kam.
http://forum.gunshop.cz/flobertka-t8941-1200.html

Nechci v žádným případě tvrdit, že Arda je něco extra dobrýho, ale na druhou stranu ... za nějakých 18 stovek koupíš roztomilou hračku, která se mi zdá poměrně silná a je i zábavná. Přesnost je trochu slabina, ale na 10 metrů se po zastřílení dá bez problémů střílet na předměty velikosti PETky , plechovky jdou hůř, ale vzhledem k určení - zábavná střelba na 5 metrů, to nepovažuju za průser.

Před časem jsem si Ardu koupil a na blbnutí na těch 5 metrů pobavila mě i kámoše a dost tisíc patron padlo. Pak jí na mě kdosi vyškemral a já si jí nedávno koupil znova a myslím, že je s ní furt stejná legrace.

Vím, že tady je dost sniperů co Dresslerkou střílí na 50 metrů na list, ti takového mazlíka neocení, ale je dost lidí co si s takovou hračkou rádi zablbnou.


Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka

Příspěvek od Kavy » 05 pro 2013 16:50

"..zdá se poměrně silná.." jak tomu mám rozumět ? Na hradlech se mi nepovedlo nic naměřit.
"..po zastřílení.." to je problém,protože Arda nemá hlaveň a válec ze kterého střely volně létají se ani v nataženém stavu neblokuje v jedné poloze.
Takový šmejd si nezaslouží slitování.
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 05 pro 2013 20:20

Tak třeba je silnější než Alfa 441 ... posuzuju podle průraznosti.
Tak to jsi měl asi šmejd, i moje má samosebou jen atrapu hlavně, nicméně válec se mi blokuje naprosto OK. No a když se s ní naučíš střílet (myslím jako držení atd, přece jen je to drobek) tak se s tím střílet dá. Občas něco ulítně fakt "za roh", ale minimálně 4 z 5 ran jdou kam chci. Jasně, že pokud posuzuješ podle přesnosti na vzduchovkový terč, tak se není o čem bavit. Ale když si s partou kámošů na chatě zastřílíš na PETky či plechovky pobavíš se . A k tomu tahle "hračka" vlastně slouží. Za málo peněz, dost muziky.
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Ford79
Příspěvky: 151
Registrován: 06 zář 2011 23:18

Re: Flobertka

Příspěvek od Ford79 » 05 pro 2013 20:51

u Drulovky byl problém hlavně ve složení celé zbraně.....křivá mířidla,špatně sesazená rukojeť,špatně slícovaný úderník s komorou......dost hrubej polotovar za ty peníze,když se vše podařilo dodělat tak,aby to nějak vypadalo nastal problémy s uderníkem...prasknul,několikrát jsem měnil a nakonec sehnal 20let starej z 22lr drulova.....prodal jsem ho.
turecký zoraki maj sice hladký hlavně,ale ten účel...že si na zahradě prásknu 50x na plechovku mi bohatě stačí za pár kaček..nová stojí 2400 kč....já koupil 4,5" verzi za 500 kč z bazaru a 2,5" verzi za 850 kč.toho malýho ekola ardu jsem koupil na nošení v bundě a aby si mohl synátor občas vystřelit......kdybych měl zbytečný peníze,investuju a koupím si od p.Dresslera derringer rex.......ale je to pořád dost peněz,aspon pro mě...nevim jak u ostatních
tomasek
Příspěvky: 384
Registrován: 11 dub 2006 16:07

Re: Flobertka

Příspěvek od tomasek » 08 pro 2013 16:14

Ta K22 flobert bude mít asi hliníkový závěr?
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka

Příspěvek od duffioso » 08 pro 2013 16:20

Je uplne jedno z ceho je,flobce to nevadi a zadnyma velkyma razama trpet nebude.Spis me stvou ty tri kravsky lochny v laufu.U dlouhych flovek staci jedna,pripadne dve dirky,proc jsou tady tri?A ta cena :-( Sice tu cenu chapu,ale je zbytecne vysoka.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
pellerm
Příspěvky: 850
Registrován: 26 čer 2013 11:02

Re: Flobertka

Příspěvek od pellerm » 08 pro 2013 16:40

Ale kousek je to pěknej,ta cena by mohla být lidovější. Má někdo nějakou zkušenost? A ty tři díry, napadlo mě jestli z toho původně nechtěli udělat flétnu :lol:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka

Příspěvek od duffioso » 08 pro 2013 16:59

Vypada fakt moc hezky.U tech otvoru se mi zda,ze obsahujou nejakou vlozku.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
jozef hošmanek
Příspěvky: 184
Registrován: 05 říj 2009 17:47

Re: Flobertka

Příspěvek od jozef hošmanek » 08 pro 2013 20:34

Ještě odpověď prodejce na můj dotaz k flobertce K22 .... Dobrý deň,
flobertka je jednoranná. Ide o prerábku ostrej zbrane K22 od firmy Grand Power na K 22 Flobert. Diery sú odfuky.
Táto zbraň je určená pre slovenský trh, predaj do Čiech nie je možný.
S pozdravom E.... B.....-Meget.
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Flobertka

Příspěvek od Fesoj » 09 pro 2013 18:27

Ano tady by pistolky předělaný na flobertky měly taky úspech jen tu je debilní birokracie a hloupá legislativa o ostrych zbraní nemluvě.... V ČR se změny nedočkáme a tak tu bude vyrábět šikovný p. Dressler s jeho přesnými ale dost předraženýma flobčama, nepřesná a zoufalá Kora, velice podobná Alfa a další zoufalci na našem zoufalém trhu.
Je to škoda na flobu jde překuchat ledascos a srdíčko mladého nadšence by zaplesalo... No jo no můžem SK republice holt závidět... :(
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Flobertka

Příspěvek od Kavy » 09 pro 2013 22:11

Kora a Alfa vypadají podobně,ale nejsou. Měl jsem obě značky a můžeš třikrát hádat proč mám tři Alfy a žádnou Koru.
Ačkoliv mi byla Kora propracovaným vyklápěním obou válců příjemnější,tak se mi nelíbila trubka s dvojitým průměrem místo hlavně.
(možná to mělo své opodstatnění a hladká trubka střelu v malé rychlosti nenakopne stranou,spekulace nechám odborníkům)
Výborná konzistence nábojů s kuličkou 68-72 m/s !! kvůli složité konstrukci válců neumožňovala vhodnější seřízení,bez nutnosti vynechat při zpětném složení některé díly.Takže Kora šla z domu.
martk
Příspěvky: 144
Registrován: 21 lis 2009 10:48

Re: Flobertka

Příspěvek od martk » 10 pro 2013 08:17

Na Alfě mi vadila zinková slitina a mizerná přesnost, zbavil jsem se jí a pořídil Špilase a Dresslerovky, s těmi není problém trefovat na 30-40 metrů. O tom se Alfě může jen zdát...
Dresslerovky, Špilas
Ford79
Příspěvky: 151
Registrován: 06 zář 2011 23:18

Re: Flobertka

Příspěvek od Ford79 » 10 pro 2013 10:11

on je tady dost velkej problém v tom,že si každej myslí,že.....s čímkoliv se dá střílet na jakoukoliv vzdálenost.alfu 661 mám jen z nostalgie po dědkovi,ale nemám problém na 8-10 metru střílet všechny rány do vzduch.terče.....neřikám,že desítky..ale jsou v terči.Ale moc nevěřím tomu,že s něčím,co se nevejde skoro do ruky a připomíná to dětskou hračku...někdo bude střílet na 30-40 metru.to mám problém se trefovat se vzduchovkou a to střílim obden cca 50-80x...dost flobertek jsem si vyzkoušel a za sebe tvrdím to,že pokud jde o redukovanou flobertku do 7,5j....tak je to tak do 15 metrů,víc to nedá
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 10 pro 2013 10:58

S tou dálkovou střelbou 7,5J flobertek p.Dresslera mi to taky stále neleze do hlavy.Trochu to popírá zákony gravitace a balistiky.Viděl jsem videa střelby s Foxkou atd a věřím tomu co je tam vidět ale prostě je to zároven k nevíře.Není důvod nevěřit tomu,že p.Dressler dokáže vyrobit tak přesné hlavně,nicméně mi to trfování na 30-50m nekoresponduje s tim mizerným výkonem.Vemte si větrovku v 16J 5,5mm.Co vím,tak střela si drží stabilitu tak do 30m,pak její váha oproti 4,5mm prostě tlačí střelu k zemi.Tak jak je to pak třeba se špičatým projektilem 22. flobert(který je těžší než diabola) v 7,5J :?:
To musí rychle padat a tak si myslím,že při té střelbě třeba z pistole Fox se musí na těch 50m třeba nadsadit 1-2m nad cíl,nebo nee?Mě třeba ta Foxka strašně láká,ale ten výkon mě prostě odrazuje.Zajímalo by mě ,zda takovou pistolkou sundám třeba létajícího potkana na těch 15-20m?Má někdo loveckou zkušenost?
Odpovědět