Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 31 črc 2013 15:33

Inu u předovky platí čím menší ráže, tím větší problémy. Je nutné dodržovat maximální přesnost a stejnost postupů při nabíjení (množství prachu, mazání, síla doklepnutí střely), protože i malá odchylka je vzhledem k celkovým pidimnožství relativně veliká.....
U cal .22 bych to z ryze praktických důvodů neviděl na trubičku trychtýřku mosaznou, ale plastovou (nějaký brčko), je přece jen pružnější a tedy odolnější oproti nechtěné trvalé deformaci.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 31 črc 2013 16:22

Dá se koupit duralová trubička, vnější průměr je 5,96 mm. Existuje i mosazná. Ale je to na "knop".
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 31 črc 2013 16:44

Řekl bych, že plastový brčko by se nejspíš díky statice brzy zaneslo. Ta tenkostěnná mosaz, nebo hliník bude určitě lepší.
Taky jsem si všiml, že sháníš střely 22lr, nebo Short. Proč si neorádluješ svoje válečky pilníkem, jak ti radil Zdeněk? Je to rychlý, do rádlování naneseš mazivo a můžeš svoje střely nabíjet přímo na prach.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 31 črc 2013 17:17

Když ty střely týhle ráže a maličkosti bude mořit pilníkem, pokaždé je zdeformuje jinak a výsledky budou stát za prd. Nejsem si navíc jist, že rovný váleček (vhodný do zadovky) bude i při nejvyšším úsilí a pečlivosti dobře fungovat. Chtělo by to tedy buď kuličku natvrdo (s ucpávkou a mazáním) nebo nějaký maxiball. Ovšem v této pidiráži? Ono to, že u pušek se ustálila nejmenší ráže na .31 bylo z ryze praktických důvodů.
V této pidiráži .22 je to na nějakou "předozadovku" systému Pauli, Ferguson atd s otočnou nebo výklopnou komorou, nebo šroubem, kdy se prach a střela strčí zepředu "jen" do komory a neprotlačuje se při nabíjení celou hlavní. Bylo by to ovšem výrobně velmi náročné.
Střely z nábojů .22 (LR short) nejsou určené pro nabíjení ústím hlavně, jsou konstruovány na průchod přechodovým kuželem... pochybuji, že by se mu je podařilo nabíjet bez poškození.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 31 črc 2013 18:28

Ono to tak, chlapci, stejně dopadne, že si pořídí kouli "natvrdo", nějaký brok nebo tak něco. Ještě kolega neuvedl to stoupání, aby bylo jasné, jest-li má smysl ogiválek.
Bude to vysoká škola, překonat úskalí malé ráže, zplodin, mazání, vytírání a nabíjení. Doufám, že se pochlubí časem s výsledky, je to docela zajímavé. Možná nějaká pidi-minie, co byla prezentována před cca dvěma roky.....
tomaskaslik8
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2011 04:01

Re: Předovky

Příspěvek od tomaskaslik8 » 31 črc 2013 19:20

zdravim černoprašnikov ,k tem strelam cal.22 čo tak skusit niake diabolo bez sukienky na sposob minie ,tuším to vyrabaju nemci Rabit diabolo, plus švajčiar prašek
rik26
Příspěvky: 102
Registrován: 10 zář 2011 06:50
Bydliště: Blava

Re: Předovky

Příspěvek od rik26 » 31 črc 2013 19:26

No ono je to pravda že mini ráže u predoviek prinášajú problémy.Nejakú dobu som mal pištol Davi Crocket a nebolo to bohvie čo kvôli zanášaniu a citlivosti na strelu a návažku no po čase a vyladení komponentov to šlo fajn no aj tak som ju predal,už sa mi s tým nechcelo piplať.Teraz mám skoro všetko v cal.45 okrem Smith carabíne no to je zadovka.Ináč teraz som si kúpil ku mojej Kentucky pistol od Pedersoliho piston in door shoting a gule.Je to celkom zaujímavé, človek si pomocou toho a zápalky 209 môže zastrielat bez prachu v klude doma. Dá sa s tím strielat na nejakých 15m a je to aj celkom presné. Gule sa pri použití lapača dajú znova používať :D .
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 31 črc 2013 20:53

Stoupání změřit neumím. Asi jsem to nenapsal dost jasně, střelba byla celkově bez problémů, velký rozptyl byl způsoben špatnou střelbou. Dvě desítky a osmička nejsou tak špatné na 50 metrů. Nemám problém s mazáním ani s čištěním, musím to akorát všechno krapet doladit.

Střely .22LR sháním,protože mě baví experimentovat, porovnávat, atd. To není, že by mi stávající nějak nevyhovovaly. Nějaké speciální .22 diabolky mě také napadly...ty jsou ale na seznamu až hodně dole. Broky mám též, ale ještě jsem se k nim nedostal. Vše podstatné bylo asi řečeno, takže pokračovat budu, až budou zase výsledky, které budou hodné chlubení.
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 31 črc 2013 21:51

Kdybych já vlastnil tuhle předovčičku a chtěl bych si s tím vyhrát, tak bych si střely lisoval z olověného drátu zakoupeného v hutích. Pak bych drát stříhal pákovými nůžkami proti dorazu aby váha válečku byla stále stejná. Lisovací přípravek není nic složitého. Hodně se s tím zabývají vzduchovkáři v US kde se s vzduchovkami ráže .22 loví drobná zvěř.
Když si dáte do vyhledavače text Pressing bullet, nebo Swaging bullet, určitě se na vás vysype dost informací i obrázků.

Stoupání by mělo být 20" až 22"/na otáčku.
Naposledy upravil(a) Fandaks dne 31 črc 2013 22:39, celkem upraveno 2 x.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 31 črc 2013 22:01

Nazdar synci, nechcu machrovat, ale jestli to má dvanáct drážek, tak je pravděpodobně použitá hlavňovina z nějaké vzduchovky 5,5 mm.
Viděl bych to na suchý filc, trochu namáznout a kulička do drážek. (vyzkoušeno na jiném home made výrobku)
Každopádně to v této ráži nebude střílet na 50 m jednou dírou :) .
Zdarec.
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Předovky

Příspěvek od foxy » 01 srp 2013 19:01

for: blecha.z

Zdravím páni, tak som po upotenom týždni obdržal kit deerhuntera, je to ten ,,v balení s parádně vyvedenou fotografií finálního výrobku,, a je fakt, že až na drobné úpravy s použitím pilníka to pasuje všetko do seba ako lego, ešte by som potreboval poradiť s moridlom na pažbu, na nete je toho háfo, ale nechám si poradiť od skúsenejších. :?:
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 01 srp 2013 20:32

Osobně doporučuju klasický lihový mořidla [podle vkusu] a pak tungovej olej. A nezapomeň, že po použití oleje se vzor dřeva vyjasní a prokreslí. Mořidlo podle vkusu. Můžeš použít "ořech", já mám rád "tmavý mahagon", nebo pokud bys nečernil lauf, jen ho leštil, pak se na pažbení hodí i mořidlo "eben" [je téměř černý]. K černěný hlavni se moc nehodí. Hlavně pažbu nelakuj, to je ten nejhorší možnej způsob povrchovky. Dřevo pod lakem nemůže dýchat, a lak časem po letech praská. Opravdu nejlepší je tungový olej, pro méně náročné lněný olej. Ale cenový rozdíl není tak velký, jen to nesmíš kupovat v prodejnách s barvama, tam mají ceny přemrštěný. Zde koupíš velmi kvalitní oleje na dřevo, a průměrně za třetinový ceny oproti značkovým prodejnám s barvama: http://www.fima-brno.cz/cz/index.php/page/23.html
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 01 srp 2013 21:41

Jak napsal kolega přede mnou, lihová mořidla i Tung oil jsou řešením. Dá se zkusit namoření kousku dřeva roztokem hypermanganu. Dá se koupit v lékárně, ale pozor na oči!!! A dělat to někde venku, jinak se to zažere a neumyješ to. Hypermangan má po uschnutí krásnou tabákovou barvu. Když někdo nechce kupovat kvůli kousku dřeva Tung oil, lze napustit dřevo roztokem včelího vosku v terpentýnu, nebo zcela jednoduše napatlat dřevo pažby lojem, pořádně to promastit v rukou a pak utřít hadrem. Řekl bych, že to patří k předovce.
Ještě bych doplnil, že po namoření a uschnutí jsem pažbu smirkoval smirkem zrnem 2000 do úmoru. Smirek této zrnitosti jsem vykutal ze sady na leštění předních reflektorů. Dřevo je pak lesklé, zvláště pak po napuštění včelím voskem v terpentýnu, nebo tím lojem. Pak flanelem a je to jak dívčí pleť ve dvaceti.
Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 69
Registrován: 05 dub 2013 23:32

Re: Předovky

Příspěvek od molegabet » 02 srp 2013 13:47

pelanj píše: Dvě desítky a osmička nejsou tak špatné na 50 metrů.
To určitě ne, zvlášť pokud dobře chápu, že to bylo první střílení.

Ale vidím tam na těch 50 také minelu a převahu rozsypaných pětek.
Viděl bych jako lepší mít konsistentní soustřel, než ojedinělou díru přesně v prostředku.
Čili za mne, být tam samé trojky-čtyřky, ale nasázené v rozsahu dna flašky od piva, tak bych to hodnotil lépe.

Ale bene, přeji čím dál přesnější výsledky!
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 02 srp 2013 14:17

Však jsem říkal, že nejsem extra střelec. To se časem snad zlepší:)
Odpovědět