CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od duffioso » 16 lis 2012 14:58

Kup to co se ti bude libit vic.Zkratka si to nech vylozit na pult,rozeber si to a omrkni.U kosy neudelas chybu.Vsechno je to ze stejnych dilu,jen poskladane jinde.Tzn. ze jde porad o starou dobrou kosu.Pokud jde o finance,tak Gazela.Pokud ne,tak 858,Novohradsky,nebo gunexpert.


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 17 lis 2012 09:27

Karloskarluci píše:Ahoj, jsem tu nový, tak všem ať to pěkně střílí vespolek ... a hned jedna prosba vo radu. :)

Nevím jestli gazelu nebo 858 :roll:
Na oboje jsem našel rozporuplné informace
858 je stavěná ze střílených dílů
gazela je z brazílie :) pochybné výroby, ale prý jsou nestřílené

co mám koupit? :)
Vesměs všechny kosy jsou složeniny ze starých použitých dílů, ale to už tady bylo řešeno několikrát...
Gazely, jestli se nepletu jsou klony SA58 složené v polsku a jejich asi jediné dvě výhody oproti ostatním klonům jsou lepší pořizovací cena a místo 2 zásobníků dávají 4. Za tu cenu ale nečekej žádný zázraky, jen kus železa s bakelitem :D . A s největší pravděpodobností jí budeš muset nastřelit. Vybírej pozorně, aby si nevzal zajíce v pytli, ten kdo tu zbraň dokonale nezná, snadno si koupí šunku, ne na první pohled nesoucí známky většího opotřebení, ale přesto funkční.

Mě se stalo to, že jsem si koupil ¨novou¨ 858 a po delší době zkoumání jsem zjistil, že mám na zbrani dost jetej nosič závorníku. Akorát měl novej brynýr... Sice funkčne v pořádku, ale podle něj se ti pak zajíždí vodící drážky v těle zbraně....

Tu 858 jsem koupil s laděnou spouští a naivně si myslel, že to bude stačit, nakonec jsem do modernizace narval další nekřesťanský peníze. Chlapi od gunexpertu nabízí samý špičkový doplňky a zatím, co jsem si od nich objednal je super a funkční.
RESPECT 2 GUNEXPERT!

Jo a hlavně si zbraň nevybírej podle přiloženýho nástřelnýho terče.
Karloskarluci
Příspěvky: 21
Registrován: 15 lis 2012 14:16

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Karloskarluci » 18 lis 2012 23:08

Nj, asi vemu tu gazelu, to mám nejblíž a nic špatnyho jsem na ni nenašel.
A jak budou prachy a chuť budu tunit. :)
Hele, jak maj na gunexpertu ten kryt závěru pro optiku, ten závěr do toho musí hrozně mlátit, ne? A pak když to sundám abych to vyčistil, po návratu z5 to bude asi zas rozštelovany. Nebo se pletu? .... nelíbí se mě ta boční montáž
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 19 lis 2012 10:01

To Karloskarluci: Nosič závorníku (ten jsi asi myslel závěrem, že?) mlátí do pouzdra závěru, nikoliv do krytu od Gunexpertu ani do původního plechového. S udržením nástřelu po demontáži/montáži není problém.
Bacha ale na odolnost optiky - ty rázy jsou fakt značné a puškohled dost trpí - najdi si moje příspěvky o zkušenosti s optikou Barska 4 x 21, která funguje na Mosinech, SVT... ale kosa ji zlikvidovala během několika výstřelů. Skončil jsem u kolimátoru Eotech - drahý, ale velmi kvalitní. Počítej s tím, že tunění kosy se prodraží. Já koupil CZ 858 za šestku, ale nyní jsem v tom za cca 28 litrů...
Karloskarluci
Příspěvky: 21
Registrován: 15 lis 2012 14:16

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Karloskarluci » 19 lis 2012 17:54

Ahoj díky moc.
Jsem novic :) tak děkuju za trpělivost. :)

Hele, tak tam máš teda tohle? http://www.sa58.cz/sa-58/prislusenstvi/kryt-zaveru/
Harquebusier
Příspěvky: 346
Registrován: 05 zář 2006 14:21

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Harquebusier » 19 lis 2012 19:14

Ano, přesně ten. Koukám, že jsi fakt novic, funkci Hledat nebo Profil - Hledat uživatelovy příspěvky asi nepoužíváš... :?
Koukni sem: http://forum.gunshop.cz/optika-na-sa-vz ... 6-150.html
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 19 lis 2012 21:34

Já si myslim, že za peníze na kryt závěru od Gunexpertu by byl pro začátek lepší kompík od zendla, sklopnej modul Expert s pažbou a pistolová rukojeť. Aspoň trochu se zlepší vlastnosti střelby. Taky podle mě nemá cenu kupovat plastový předpažbí, lepší asi bude našetřit si na dural od GE a optiku prásknout na to. A úplně nejlepší bude nákup všeho od GE, ale to už jsem na ceně za novýho Seyra AUG Zivil v 223 REM......
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od mmaass » 08 pro 2012 23:24

FTC píše:Já si myslim, že za peníze na kryt závěru od Gunexpertu by byl pro začátek lepší kompík od zendla, sklopnej modul Expert s pažbou a pistolová rukojeť. Aspoň trochu se zlepší vlastnosti střelby. Taky podle mě nemá cenu kupovat plastový předpažbí, lepší asi bude našetřit si na dural od GE a optiku prásknout na to.
Rekl bych, ze souhlasim se vsim recenym vyse. Az teda na tu optiku, zastavam nazor, ze optika na kosu nepatri, jen kolimator.
Pri koupi kosy je dulezite si uvedomit, ze nizka porizovaci cena behem nejake doby X vyskoci na nekolika nasobek..s porizenim opravdu slusneho kolimatoru se dostavame na opravdu dost penez..a hodiny vysvetlovani pred zenou, ze to bylo opravdu potreba :D
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 09 pro 2012 08:52

mmaass píše:
FTC píše:Já si myslim, že za peníze na kryt závěru od Gunexpertu by byl pro začátek lepší kompík od zendla, sklopnej modul Expert s pažbou a pistolová rukojeť. Aspoň trochu se zlepší vlastnosti střelby. Taky podle mě nemá cenu kupovat plastový předpažbí, lepší asi bude našetřit si na dural od GE a optiku prásknout na to.
Rekl bych, ze souhlasim se vsim recenym vyse. Az teda na tu optiku, zastavam nazor, ze optika na kosu nepatri, jen kolimator.
Pri koupi kosy je dulezite si uvedomit, ze nizka porizovaci cena behem nejake doby X vyskoci na nekolika nasobek..s porizenim opravdu slusneho kolimatoru se dostavame na opravdu dost penez..a hodiny vysvetlovani pred zenou, ze to bylo opravdu potreba :D

Samozřejmě, že tou optikou jsem myslel kolimátor :-)
A taky si myslim, že když jednou začneš tunit kosu věcma od GE, tak nepřestaneš dokud nebudeš mít všechno od GE :-)))))

Bohužel jsem ještě nikde jinde nenarazil na laděnou spoušť (na šroubky) viz. obr.
P1010029.JPG
Puškař u kterýho jsem si jí nechal dělat do první kosy mi řekl, že už další dělat nebude :cry:
Tohle byla asi nejlepší investice do zbraně- zkrácenej a odlehčenej chod (délka tahu spouště je asi 2mm a odpor 2 kg.)
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 09 pro 2012 09:13

prej nebude, každej má svou cenu :mrgreen:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od mmaass » 09 pro 2012 09:16

FTC píše: Samozřejmě, že tou optikou jsem myslel kolimátor :-)
Aha, tak to se omlouvam :)

To ja bych rekl pravdu o ladeni spouste na me kose neuvazoval..reklbych, ze mi ta spoust sedla :)
Proc pak ti to nechtel poladit? :o
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 09 pro 2012 09:21

To je pravda, ale 5K, nebo víc se mi za ní dávat nechce. Původní 3k byly ještě super za ty výhody co ta spoušť nabízí. Ta spoušť nemá původní žádnej díl a je kompletně napasovaná do těla zbraně.
Ten puškař mi říkal, že má moc jiný práce a tahle blbůstka je tak na měsíc.
mmaass
Příspěvky: 74
Registrován: 31 říj 2011 11:33
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od mmaass » 09 pro 2012 10:08

5k opravdu neni malo..jsem tipoval, ze se to bude pohybovat v teto cenove relac (5-7tis). Ale za tu puvodni cenu 3k bych si to taky klidne udelal (i kdyz v tom nevidim nutnou potrebu) ale cena je to luxusni.
Makarov 9mmMak, CZ 858 Tactical 4V, G19
http://www.black-hawk.cz
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 11 pro 2012 08:22

2:mmaass Kdyby sis jí zkusil, tak by si to na nutnou potřebu viděl hned :D

2ALL:Vim, že několik lidí tady má kosy komplet GunExpert a zajímalo by mě, jak maká ten duralovej kryt závěru(pevnost, uchycení, případné vůle vůči tělu zbraně) Detailní fotky moc uvítám. Otázka je, jestli opravdu nástřel po sundání a opětovném nasazení je stejný, tak jak se říká. Moc se mi nechce věřit, že nástřel zůstane naprosto ve stejným místě, jako před sundáním. Opravovat nástřel po každým čištění je těžkej vopruz (u mě je čištění po každé střelbě).

Právě řešim situaci, jestli koupit dřív kryt závěru, nebo předpažbí kvůli optice. Vzhledem k pohodlnosti střelby, vyvážení zbraně a poměrně velké váze kolimátoru bych volil ten kryt, ale zase neznám odpovědi viz. o pár řádek výše...
Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od cherro » 11 pro 2012 15:05

Tak o GE po 256, pro FTC... :wink: Nástřel kolimátotu se u GE nehne, a to moje kosa už má odstříleno se sadou GE hezkých pár tisíc ran. Předpažbí i nadpažbí "zamykají" do sebe. Je to krásný kovovový zvuk když to zaklapne, asi jako stará poctivá klapková montáž. Přední i zadní rail jsou v jedné rovině, (abys mohl dát třeba dopředu kolimátor, dozadu zvětšovák...), matroš je fakt hodně kvalitní dural, raily se nešoupou, nevymačkávají, netrhají se o ně rukavice ani nic jiného, (proti railům na CZ 805...) Jediná "nevýhoda" je že dural krásně vodí teplo... :wink: Takže po třetím zásobníku rychlopalby už předpažbí krásně hřeje. Fotek padesát osmiček v GE úpravě je všude plno, chce to jen hledat...
Přílohy
P1040180.jpg
P1040164.jpg
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Odpovědět