Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
trunjun

Příspěvek od trunjun » 08 lis 2005 18:37

Zdenek píše:
Pepa píše:Ne všichni jsme kynologové. Může mi někdo z Vás vysvětlit, proč na někoho (třeba mě) psi jdou a na jiné ne? Chodím z práce po louce, kde je pejskařů hodně. Když odhlédnu od skutečnosti, že každou chvíli do něčeho šlápnu, tak mě rozčilují chovatelé, kteří neokřiknou svého psa, ale mě, ať si dám pozor, že jejich miláček například nemá rád lidi s čepicí... Tak takové upozorňuji, že by se měli bát o svého psího kamaráda a ne o mě. Myslím, že jsem si už ty své pejsky i s jejich majiteli vychoval. Když jdu kolem, tak je pes u pána nebo i na vodítku. A je klid! Ale jak by případný útok řešil můj dvanáctiletý syn, který nemá zbroják, to nevím.
Souhlasím s Andym, že platné zákony stačí. Ale jak si vynutit jejich dorižování?!
Zdar Pepo,
to co popisuješ, přesně vím o co jde. Pes má vyvinuté obrovské mimosmyslové vnímání. Takové ty věci mezi nebem a zemí. Jde o to, že cítí podvědomě strach člověka který se psů bojí a také to, že určitý člověk nemá psy v lásce. Podíváš se na psa a v duchu si řekneš: Co čumíš podvraťáku a pes se rozštěká. Příklad je moje žena, která psy vůbec nemusí(hlavně že jsem domů přitáhl pitbula ale zvykla si). Stalo se to už tolikrát, že si toho nešlo nevšimnout. Jdeme spolu na ulici nebo odlehlém místě, nikde nikdo a najednou se vynoří pes jakékoliv rasy a velikosti samozřejmě bez vodítka, páneček kdovíkde, mě si nevšimne a na ni se rozštěká. Vždy to komentuji, že pes pozná satana. Další příklad je můj bývalý kolega z práce nenávistný nepřítel psů, ale také se jich hodně bojí. Prováděli jsme opravy u lidí v bytech, zazvonili jsme a z bytu vyběhl pes majitelů a okamžitě se na kolegu rozštěkal mě si samozřejmě nevšiml.

Je pravdou, že jedna z částí výcviku ruských Specnaz, je zabití psa holýma rukama.Jsou pro tyto účely používáni odchycení psi velkých plemen, které nechávají vyhladovět jsou týráni a na pokraji šílenství postaveni před člověka. Údajně, když člověk jednou holýma rukama zabije psa, nejen získá nadosmrti duševní převahu a nikdy se žádného psa nebude bát, ale také jen pohled takového Specnaz dokáže( a je to možná zase to mimosmyslové vnímání) že i strážní psi uhnou pohledem nebo se přikrčí na znamení slabosti a podrobení.
A na závěr ještě: Skupinka tvrdších hochů přes zbraně a bojová umění chtěla vyzkoušet, co je pravdy na tom, že útočícímu psovi je opotřeba dát tvrdou ránu pěstí do otevřené mordy, že pak změkne.
Pes byl rozdrážděný dobrman a figurant měl raději kevlarovou rukavici. Dopadlo to tak, že pěst nebyla tak rychlá jak psí tlama, rukavice to neustála a pán šel na šití po hlubokém pokousání.

To je vše, jdu venčit psa. Zdar.
Neni to az tolik o mimosmyslovem vnimani. V podstate zadna veda. Kdyz mluvis o tom, ze pes "vyciti", tak je to hodne blizko realu. Clovek totiz vyplavuje do krve pri vzteku i pri strachu stejne latky (nejsem si jisty jake, tak abych nekecal, radsi to nenapisu). No a z krve se to dostane ven pres kuzi, neco jako pot, v principu. A pes ma velmi citlivy cich, jak vime. On totiz dokaze rozpoznat radove jednotky molekul teto latky v metru krychlovem. A reaguje na ne tak jak reaguje, nerozlisuje totiz, jestli se bojis nebo mas vztek. V tom to vezi.


nespavec

Re:Koktavý železo

Příspěvek od nespavec » 08 lis 2005 18:50

Pepo,jen opravdu drobná technická poznámka:Koktavý železo byl původně termín pro "pumpičku", samopal vz.23 a 25,později vz.24 a 26.Já vím,že to dobře zní,ale významy se pořád posouvají právě proto,že si nikdo nevzpomene na ty původní.Nic ve zlém,ale tvoje pětačtyřicítka přece určitě nekulometí:-)
K tvému příspěvku jinak zcela bez výhrad.
Pepa

Re:Koktavý železo

Příspěvek od Pepa » 08 lis 2005 21:08

nespavec píše:Pepo,jen opravdu drobná technická poznámka:Koktavý železo byl původně termín pro "pumpičku", samopal vz.23 a 25,později vz.24 a 26.Já vím,že to dobře zní,ale významy se pořád posouvají právě proto,že si nikdo nevzpomene na ty původní.Nic ve zlém,ale tvoje pětačtyřicítka přece určitě nekulometí:-)
K tvému příspěvku jinak zcela bez výhrad.
To jsem fakt nevěděl. Díky za informaci. Zajímá mě všechno o zbraních a rád se nechám poučit. Je vždycky lepší být poučený než za blbce...
pitt

Příspěvek od pitt » 11 lis 2005 14:05

přišel jsem se sem kouknou po dlouhé době a nestačím zírat. Sice jsem nečetl všechny příspěvky,ale taky dám trochu do placu.Mám doma dva "ZABIJÁČKY".fenku pitta a fenku staforda. Pitt si hraje i s malýma králíčkama a je v sedmém neby z děcek.Lehne na zem a nechá se hladit na břiše.Staford se s lidma moc nebaví a přijde se pomazlit jen když má náladu.Na psi vyjíždí,ale ze strachu,protože je to fenka kterou jsme si vzali od feťáků v pěti měsících.Jakmile si psa očuchá a zkamarádí se,tak je to v poho.
pitt

Příspěvek od pitt » 11 lis 2005 14:10

jo a pokousanej jsem byl několikrát,naposledy od jorkšíra,kterej se mě zakousl do lítka. A když se dva psi rvou,klidně mezi ně vlírnu a strčím jednomu ruku do huby,než aby byli potrhaní oba,nikdy bych na ně nevytáhl bouchačku.
nespavec

Re:Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od nespavec » 11 lis 2005 14:42

pitt píše:...Sice jsem nečetl všechny příspěvky...
..a právě,kdybyste si je přečetl,věděl byste,že tady vůbec nejde o rasu psa,nebo o to,co kdo dokáže při rvačce psů.
Důležité je,aby každý,kdo chce chovat jakéhokoli živočicha schopného ublížit člověku,nesl odpovědnost za škodu,kterou jeho miláček způsobí.To v současném zákoně chybí a proto je možná trestuhodná nedbalost,na kterou už dost lidí doplatilo životem nebo zmrzačením.Až bude pár machrů,jejichž psi terorizují okolí,odsouzeno k mastné pokutě,nebo majitel psa,který někoho pokousal,půjde sedět,alespoň část nedbalých chovatelů se vzpamatuje a začnou si svoje klenoty líp hlídat.
A o to jde.Aby se člověk,kterého to nezajímá, nemusel omezovat kvůli cizímu zvířeti a aby těch pokousaných,uštknutých a s otravou krve bylo trochu míň.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy » 11 lis 2005 15:04

pitt píše:... když se dva psi rvou,klidně mezi ně vlírnu a strčím jednomu ruku do huby
Kolik mas jeste prstu? :-D
pitt

Re:Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od pitt » 11 lis 2005 17:42

nespavec píše:
pitt píše:...Sice jsem nečetl všechny příspěvky...
..a právě,kdybyste si je přečetl,věděl byste,že tady vůbec nejde o rasu psa,nebo o to,co kdo dokáže při rvačce psů.
Důležité je,aby každý,kdo chce chovat jakéhokoli živočicha schopného ublížit člověku,nesl odpovědnost za škodu,kterou jeho miláček způsobí.To v současném zákoně chybí a proto je možná trestuhodná nedbalost,na kterou už dost lidí doplatilo životem nebo zmrzačením.Až bude pár machrů,jejichž psi terorizují okolí,odsouzeno k mastné pokutě,nebo majitel psa,který někoho pokousal,půjde sedět,alespoň část nedbalých chovatelů se vzpamatuje a začnou si svoje klenoty líp hlídat.
A o to jde.Aby se člověk,kterého to nezajímá, nemusel omezovat kvůli cizímu zvířeti a aby těch pokousaných,uštknutých a s otravou krve bylo trochu míň.
vůbec jsem se nechtěl vytahovat kam všude strkám ruce a jakýho mám psa,jen jsem chtěl podpořit skutečnost že pitbul není zabiják.Zabijáka ze psa dělá člověk. A ohledně těch pokousanejch lidí,mockrát si za to můžou sami.Několikrát se mě stalo že když jsem je uvázal u obchodu a pak jsem vylezl ven,tak je hladilo cizí děcko s rohlíkem v ruce. Nikdo by se nemohl divit,kdyby pes na ten rohlík vystartoval.Já sice svoje psi uvazuju i s košíkem,ale nikde není psaný že se to tak musí dělat.Ostatně i takový přípak byl v médiích,kdy pes spal před obchodem a holčička si ho šla pohladit.Jak na něho šáhla,pes se pohnul,ta se lekla,vykřikla,pes se vzbudil a v leknutí ji kousl.Majitele takovýho psa bys taky zavřel?
pitt

Příspěvek od pitt » 11 lis 2005 17:44

Andy píše:
pitt píše:... když se dva psi rvou,klidně mezi ně vlírnu a strčím jednomu ruku do huby
Kolik mas jeste prstu? :-D
Všechny,musíš tam dát pěst a až pěkně dozadu. :lol:
nespavec

Re:Bojova plemena psu, jsou to zbrane?

Příspěvek od nespavec » 11 lis 2005 17:54

Pitt:Majitele takovýho psa bys taky zavřel?

Samozřejmě.Živočich,který může za jakýchkoli okolností ublížit člověku,prostě nesmí zůstat bez dozoru.Ty to žádným způsobem nesmíš dovolit.Z toho,co jsi napsal,je zřejmé,že takový zákon je třeba jako sůl.
Návštěvník

Nepruď

Příspěvek od Návštěvník » 11 lis 2005 18:41

Už to tu bylo napsáno dost jasně - pokud pes způsobí škodu, ručí za ni majitel, pokud je škoda taková, že je to na zavření, tak patří majitel zavřít.
Uživatelský avatar
Andy
Moderátor
Příspěvky: 2230
Registrován: 22 bře 2005 09:36
Bydliště: Praha

Re: Nepruď

Příspěvek od Andy » 11 lis 2005 22:31

Anonymous píše:Už to tu bylo napsáno dost jasně - pokud pes způsobí škodu, ručí za ni majitel, pokud je škoda taková, že je to na zavření, tak patří majitel zavřít.
Musim souhlasit. Odpovednost je velmi dulezita vlastnost. Kdo ji nema... musi byt potrestan.
Decoy
Příspěvky: 203
Registrován: 24 srp 2005 17:30
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Decoy » 11 lis 2005 23:12

Majitelé psů vypadajících jako "bojová plemena" a také všech ostatních,
uvědomte si,
že náhodný chodec má oprávněné obavy z vašich volně pobíhajících miláčků! Nebude testovat, jestli zrovna ten váš čokl cizí lidi miluje nebo ne, ani nebude zkoumat jestli je to, co proti němu běží, jezevčík nebo pitbul a jestli to vrtí nebo nevrtí ocasem! Vaší povinností je, aby to vaše zvíře ani zdánlivě nevyvolávalo obavy cizích lidí! Pokud to nedokážete zabezpečit, měli by jste se psa vzdát! Jako pejskař a majitel všech skupin zbrojních průkazů říkám zcela zodpovědně: nikdy jsem neměl pocit, že musím u sebe nosit střelnou zbraň kvůli lidem, ale po zkušenostech z několika posledních měsíců se začínám utvrzovat v názoru, že bych neměl bez bouchačky vycházet kvůli volně pobíhajícím psům a některým jejich majitelům!!!
joot

Příspěvek od joot » 12 lis 2005 16:27

pitt píše:.....Na psi vyjíždí,ale ze strachu,protože je to fenka kterou jsme si vzali od feťáků v pěti měsících.Jakmile si psa očuchá a zkamarádí se,tak je to v poho.
A když ten druhej pes je taky vyjížděcí, tak to pak dopadne jak? Takový mám hrozně rád, zvlášť když mi někdo začne vykládat "von je vyjížděcí", "vona nesnáší feny" "von si jenom hraje". Takový majitele posílám rovnou tam kam patřej.
Pepa

Příspěvek od Pepa » 13 lis 2005 11:43

Decoy píše:... náhodný chodec nebude testovat, jestli zrovna ten váš čokl cizí lidi miluje nebo ne ...
Celý příspěvek Decoye mi mluví z duše.
joot píše:... když mi někdo začne vykládat "von je vyjížděcí", "vona nesnáší feny" "von si jenom hraje" ...
Je vidět, že slovník pejskařů, ale i jejich smýšlení je všude stejný. Nevšímám si cizích psů, nevšímám si cizích lidí, ale když na mě někdo vystartuje, tak se bráním. Ale okamžitě se dozvím, že to se psy neumím, že pes pozná satana a podobně!
Odpovědět