Alfa Defender 9mmL v praxi

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
all
Příspěvky: 301
Registrován: 24 kvě 2006 10:27
Bydliště: sever jihu Čech

Příspěvek od all » 14 črc 2008 21:43

:lol: ano, blonďatá pani je výborná. A starší brunet taky. Jediný normální se mi zdál právě mladší blondýn. Byl jsem u Brymové jen dvakrát a nejradši bych tam už nešel, ale má výběr a dobrou cenu. A udělal jsem zkušenost (někde už jsem to tu psal), že když se člověk nenechá odbýt a třeba i zvýší hlas (ano, i to jsem musel kvůli reklamaci udělat :x ), jde to jako po másle. Ale přesto, doporučuji, mají opravdu výběr a slušné ceny. Jen dát najevo - mám zájem, mám peníze.


Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 14 črc 2008 23:27

predator píše:Jo, souhlasím s Golfem, ve 40 SW je blbost kupovat pistolku, která je tak akorát dimenzovaná na 9 L. Já bych řekl, že životnost u 40 SW bude o dost nižší. A taky je jasný, že se při střelbě bude chovat nepříjemně divoce...
Proč by měla +- stejná pistole v 40SW kopat víc nebo vydržet míň než v 9x19? Jako že 500J z čtyřicítky je víc než 500J z devítky? :shock:
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 15 črc 2008 01:38

Nikdo - tak se podivej na laboracni tabulky, tlaky, mnozstvi prachu, ktery se do naboju sype a hybnost (ne energii) - treba pak pochopis proc :-)
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 08:54

Nikdo: Asi jsi ze 40tky ještě nestřílel, že?
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Příspěvek od edelweiss » 15 črc 2008 09:09

V Alfě ne,zato jsem ji kdysi měl půjčenou v CZ 100 a to bylo dílo :wink:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 09:32

On ten náboj je jakejsi kompromis mezi 9L a 45 ACP. Z obou zdědil ty horší vlastnosti.9L má ostrej, ale ne příliš silnej zpětnej ráz, 45 ACP má silnej, ale měkkej zpětnej ráz. No a 40tka je něco mezi tím, tudíž silnej a ostrej zpětnej ráz.
Prostě 40tka je prda, která se s devítkou těžko srovnává a životnost stejně dimenzovaných zbraní je u 40 SW podstatně nižší, než u zbraní komorovaných na 9L.
A upřímně řečeno.... Alfu bych v této ráži opravdu nechtěl....
Mám mrňavý STI LS40 a moje přítelkyně z toho dala 2 rány a už to nechtěla vzít do ruky. Z EDGE ve stejné ráži střílela bez problémů...
Nikdo

Příspěvek od Nikdo » 15 črc 2008 13:02

cmk: dík za nápovědu :idea: na životnost to evidentně vliv má. Delší působení vyššího tlaku, možná by se to dalo částečně kompenzovat pomalejším prachem...?
alf: Jen párkrát jsem si střelil z G22 a z CZ75 .40, dohromady ca 50 nábojů. Líp bych to nepopsal. Kope jen protivněji, ale podle mne ne víc. 4mike mi kdysi půjčil do ruky LS9, měl našlapaný náboje, já jsem neuměl držet pistoli, myslím, že jsem tehdy ani neměl ZP, no to byla lekce... LS40 bude asi hodně přísná, co :twisted:
Ta váha, její rozložení a úchop dělá hodně, RAMI kope jako svině a u TS když mám silnější sluchátka málem nevím, že rána už byla :P
Homer262
Příspěvky: 63
Registrován: 08 čer 2008 17:45
Bydliště: Praha

Příspěvek od Homer262 » 15 črc 2008 14:26

Díky všem za názory i za jistě dobré rady.
Bohužel povolení bylo už napsáno na konkrétní typ a ráži, příště to napíšu obecněji, snad to policie vezme.
Takže alfa defender 40SW je doma, náboje napoprvé Magtech, jako další asi vyzkouším doporučované SB a podám zprávu. I když nemám moc s čím srovnávat, určitou zkušenost mám jenom s vojenskou ČZ 83 a s Tokarevem, taktéž vojenským (když nepočítám SA 58 ). Ale na střelnici mně snad někdo něco půjčí.
BTW zkušenost s Brymovou docela dobrá, akorát bych řekl, že jedna ženská s asi dvanáctiletou pomocnicí je na takový krám přece jen trochu málo. :roll:
Naposledy upravil(a) Homer262 dne 15 črc 2008 18:03, celkem upraveno 1 x.
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 15 črc 2008 14:59

Já nevím. Měl jsem Glocka 22. Byla to dobrá zbraň. Nižší životnost oproti G17 jsem nezpozoroval. Asi tam nějaká bude, ale ustřílenýho G22 jsem ještě neviděl. Co se týče ráže .40 SW. Je to bezesporu dobrá ráže, ale v našich podmínkách špatná. SB atd..vyrábí tu čtyřicítku hrozně slabou. Chce to nějaké střelivo z USA...a to se bohužel tady nedá moc sehnat. Když už si kupuji čtyřicítku, tak to musí opravdu stát za to..a né aby to byly takový drahý a slabý pšouky od SB....to si rovnou můžu koupit 9Luger..
Ondra
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 17:30

Nikdo: TS ve 40tce je oproti EDGE divoká svině :D
Ondisek: Tak právě G22 má oproti G17 opravdu nižší životnost, protože je to v podstatě zeslabená konstrukce 9L.... Kolik jsi z ní vybouchal že jsi nezpozoroval sníženou životnost? A pokud neřekneš pěticiferný číslo začínající aspoň trojkou, tak se styď za takovej výrok :wink:
Několik mých kamarádů se G 22 a G35 zbavilo díky tomu, že jim málem zásobník vylítnuvší ze zbraně díky roztržené hylzně urazil koule....
A nějak nechápu jak jsi přišel na to že vlašimský 40 SW jsou slabý pšouky. Mají faktor blížící se 180, což je až až. Když nalaboruješ více tak je to over pressure. Možná se Ti to zdá slabý v porovnání např. s Magtechy, ale věz že střelivo Magtech i přes podstatně hlučnější vývin rány a větší kopanec má obvykle při stejně těžké střele nižší úsťovou rychlost, tudíž je slabší. Je to pouze o použitým prachu....
Ondísek
Příspěvky: 72
Registrován: 22 říj 2006 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ondísek » 15 črc 2008 17:38

Tak jestli někdo vystřílel 30 000 z G22, tak smekám...To bych z něj asi nikdy nevystřílel..
SB jsou slabší než US náboje..Vím že jsem se na to kdysi koukal..
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 17:41

Tak až nacpeš ty silný US náboje do G22, tak se připrav na překvápko :P
Uživatelský avatar
predator
Příspěvky: 1041
Registrován: 07 říj 2007 13:14

Příspěvek od predator » 15 črc 2008 18:35

Co se týče těch magtechů-to je známá věc, že používaj prach kterej při výstřelu způsobuje mohutnější záblesk než náboje jiné značky téže ráže, takže střelec získává pocit, že náboj je fakt našláplej-ale není...třeba v 9 L jsou Vlašimský náboje výkonnější než ty brazilský.
"Dokud žiju, ani jedna fašistická kurva přes nás neprojde."
V.I.Čujkov
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 15 črc 2008 20:31

Alfonss píše:že jim málem zásobník vylítnuvší ze zbraně díky roztržené hylzně urazil koule....
K tomu mam dve veci, staci se trochu vic predklonit (clovek taky ziska lepsi stabilitu) a hlavni vec, prislo by jim milejsi kdyby jim to blaflo misto pod nohy do xichtu? Me teda ne.
[url=http://zbrane-zabijeji.mujglock.com][img]http://zbrane-zabijeji.mujglock.com/userbar.gif[/img][/url]
Alfonss
Příspěvky: 2779
Registrován: 17 bře 2006 14:16
Bydliště: Brno-venkov

Příspěvek od Alfonss » 15 črc 2008 20:34

Mě by přišlo milejší, kdyby zbraň byla dimenzovaná tak, aby se podobný extempóre nestávaly.....což G 22 není...
Odpovědět