Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
drakonaut

Příspěvek od drakonaut » 18 črc 2008 09:26

Včera sem toho hadasana komplet rozobral okrem piestu, to musim ešte premyslieť, či ho vyberem je ešte v záruke. Inak ďakujem za rady. Pružinu som premeral a vypočítal stlačený rozmer podľa vašich rád. Pruž by sa tam len tak tak mla vojsť, len ju musim skrátiť o zakončenie, lebo to robí 3cm a to by už nevošlo. Premeral som predošlú pružinu, chlapík v predajni mi ju vy menil za origo, :x predtým ta pružina mala 33 cm a teraz asi po 500 výstreloch už len 30 cm :? , vraj je z gama, no je to blato. A ja som sa čudoval čo ten výkon stále klesá. Som zvedavý čo bude robiť táto nová pružina, po úpravách bude mať 38cm a drát je hrúbky 3,6, len ju musím dostať dnu. Bude to asi tento výkend, ak stihnem. POtom napíšem ako to dopadlo, prípadne pripojím nejaké to foto s prieraznosťou.


kostocadca

Příspěvek od kostocadca » 25 črc 2008 20:03

Kubajzz píše:160m/s je tam schválně, aby byla nějaká rezerva do těch povolených cca 178m/s. Když to rozebereš, tak uvidíš, že v pístu vepředu je malá dírka. Bývá zvykem, že v zahraničí, kde je to povoleno, lidé vezmou svářečku a tu díru zavaří. Taky bývá zvykem, že kolegové v cizích zemích mění tu pružinu za originální. Pak dosahují výkon, na který je ta vzduchovka konstruována, tj. cca 25J i víc.
Ke spoušti:
1.) Vyměň ten šroubek co je ve spoušti za delší - pak půjde spoušť regulovat.
2.) Rozeber spoušť a přelešti šmirglem styčné plochy.
3.) Vyměň pružinku, kterou tam najdeš za slabší, třeba z prupisky. Ta původní je silná jak sviňa a dělá ten odpor.
to s tym zavarenim bolo myslene na ktoru vzudcovku slavia 631? pls odpovedz na email .. kosto.ca@gmail.com
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 25 črc 2008 21:03

Na kterou to bylo myšleno vzduchovku??
Zkus se podívat na název threadu a možná zvládneš si odpovědět sám...
Povedlo se? :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
kostocadca

Příspěvek od kostocadca » 25 črc 2008 23:29

Hatsan ma akosi presviedsa :D

rozmyslam nad rou 125cal 4,5mm
http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchovka ... cal-4-5mm/

len oni mi daju asi tu 250 m/s 16J
takze stacito rozobrat a tam kde bude dierka zavarit :D a bude s toho 380m/s 35J?
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 črc 2008 00:28

Ne.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 26 črc 2008 17:09

vdzuchovkas ustovou rychlostou 380m/s? ako sa da take nieco zriadit?
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 26 črc 2008 17:19

este som este ziadnu vzduchovku nemal rozobratu takze neviem kolko je to roboty... ale vazne staci vymenit pruzinu za originalnu a budem mat pozadovany vykon 35J 380m/s? vezmime si to takto .. keby som si zohnal tu originalnu pruzinu.... je tazke spravit tieto zmeny??
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 26 črc 2008 23:52

"14pitbul15" je zrejme znamy provokater "kostocadca"...
Ale skusme ciste teoreticky.,..
Aerodynamika nadzvukovych rychlosti je trochu ina, ako aerodynamika podzvukovych rychlosti, cize verit v rychlost 380m/s u diabolky 4,5mm je tak trochu rozpravka (zvuk ma rychlost cca. 330m/s).
Jednoducho pri nadzvukovej rychlosti a aj pri rychlostiach k nej sa bliziacich je stabilita projektilov tvarovo podobnych strele diabolo nevalna a dochadza k nepredvidatelnym odchylkam od smeru, ktorym to malo podla mieridiel letiet. Je teda nutne pouzit (pri danom tvare projektilu) vacsi kaliber.
Fyzika, ktora je nutna k pochopeniu vztahu energie a rychlosti sa uci v poslednom rocniku zakladnej skoly.
Pokial ju neovladas, nemas este 15 rokov a teda ani nie si zodpovedny za vlastne ciny. Spytaj sa teda rodicov na ich nazor na porusovanie zakonov a podla toho sa zariad.
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 26 črc 2008 23:52

tominekk
Příspěvky: 128
Registrován: 19 říj 2007 10:41

Příspěvek od tominekk » 27 črc 2008 01:08

Jelikoz jsme na streleckem foru, navrhuji za takoveto dotazy po autorovi strelit, BAN!
4,5 vs 5,5 se tu resilo... hledej, prcku.
Hatsan 100 + Watlher 4x32 AO
DanielH

Příspěvek od DanielH » 27 črc 2008 08:31

14pitbul15 píše:a posledny problem je ci 4,5mm alebo 5,5mm

a potom pazba
http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchovka ... cal-4-5mm/
http://www.colosus.cz/zbrane/vzduchovka ... cal-4-5mm/
to tema je asi pet radku pod tim co jsi zalozil,
http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=5027

ja bych si z pazeb nevybral, pro mne jsou pazby hnusne obě
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 27 črc 2008 11:54

hmm ale aj tak ja som skor pre cal4,5mm ..
neni tu niekto kto ma 125 4,5mm upravenu na 35J .. pretoze toco vravite o tej zvukovejrychlosti.. toje len cisto teoreticke.. a este ci by tam nepomohla ta ustova brzda ci co to je.. to co oddeli diabolku od plynov ci coho..
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 27 črc 2008 14:03

Pri priblizeni k hranici rychlosti zvuku pride k tvoreniu razovych vln, a tym k prudkemu vzostupu odporu. U lietadiel museli kvoli tomu davat do motorov pridavne spalovanie, aby zvysili vykon na dvojnasobok. A navyse lietadlo musi byt konstruovane podla tzv. pravidla ploch, cize udrzovat si rovnaku plochu po celom priereze (okrem prednej ogivalnej casti). To nie je teoria, to je realita, hovori sa tomu prirodne zakony
Diabolka nema tvar, ktory by bol z balistickeho hladiska vhodny.

Cize nikto nema Hatsana 125 s 35J v kalibri 4,5. A keby aj mal, neda sa kvoli tebe obvinit z nedovoleneho ozbrojovania.
Never tomu, ze si na internete anonymny.
Takze si kup, co chces, experimentuj si sam, strielaj len potajomky, nikde o tom nepis a nikomu sa s tym nechval. V base internet nemaju.

A ked mas chut strelit si z niecoho poriadneho, chod na strelnicu, tam ti pozicaju za par korun SA58, pripadne nieco vacsie a strielaj.
14pitbul15

Příspěvek od 14pitbul15 » 27 črc 2008 14:27

no asi s tym este pockam... skusim najst jednu staru zapatrosenu... a ked sami podari tak skusim najst uspokojenie vo vicisteni atd :D
Zdenek Podrazil

Příspěvek od Zdenek Podrazil » 27 črc 2008 16:14

Dobrý den, předem se omlouvám že jsem vpadnul do diskuse o zbraních, ale :oops: sháněl bych hlaveň na h 85 v ráži 4.5 mm. Kdysi dávno jsem udělal chybu a koupil tuto vzduchovku v ráži 5.5 mm. Bohužel výkon této zbraně je na ráži 5.5 mm malý. Něměl byste někdo tuto hlaveň v ráži 4.5 mm, sehnat ji je zřejmě nadlidský úkol ve Finexu i Kozapu ji mám objednanou asi půl roku a nebaví mě stále slyšet, že teď ještě nedorazila ať se ozvu za cca 5 týdnů.
Odpovědět