Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
schw
Příspěvky: 54
Registrován: 08 čer 2010 15:35
Bydliště: Slovensko

Re: Předovky

Příspěvek od schw » 26 led 2017 16:04

Zdravím Vás páni. Nechcem Vám tu zbytočne spamovať a preto hneď na vec.
Mal by som otázku na niekoho, kto striela z predovky tak trošku športovo a viac ho zaujíma nástrel ako história.
Napríklad Merkuria predáva pušku Frontier od Pedersoli a uvádza, že je to jedna z najpresnejších perkusných pušiek na svete.
Čo to znamená vo svete perkusných pušiek ?
V prípade ideálneho doladenia podmienok sa dá z toho strielať na 100m "jednou dierou" ?
Zaujímam sa preto, lebo som sa rozhodol, že to skúsim a vyberám si pušku, s ktorou sa v nasledujúcich rokoch budem zaoberať.


Gamo CFX Royal
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 26 led 2017 16:28

Ak chces presne strielat na 100m a viac, zaoberaj sa skor puskami, ktore maju Withwortov vyvrt :-) |Frontier sice je dobra lovecka puska, ale je to univerzal obrana aj lov, takze .... :-) Tercovnice, Withwort a podobne, ale OVELA drahsie naradie :-)
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 26 led 2017 16:33

zdravim ja mam denali od pedrsoliho a střili na 100m super škoda že sem nejde dat terč hlasi to veliký soubor
Přílohy
puska3.jpg
puska3.jpg
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 26 led 2017 16:56

tady do te je doporučovano pro lovecke učely až 8g prachu
schw
Příspěvky: 54
Registrován: 08 čer 2010 15:35
Bydliště: Slovensko

Re: Předovky

Příspěvek od schw » 26 led 2017 21:18

To ja zas nechcem preháňať, len sa informujem. Priblížiť sa k limitom hociktorej zbrane je pekná výzva. Ak mám byť úprimný, tak sa mi páčia aj moderné predovky od Ardesy za pár stovák.
Gamo CFX Royal
coviha
Příspěvky: 163
Registrován: 25 lis 2012 10:51

Re: Předovky

Příspěvek od coviha » 26 led 2017 21:25

tak tahle ma zkušebni navažku 150grajnu ue to taky moderni lovecka puška
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 27 led 2017 08:05

Coviha Ti je opomněl říct, že jeho puška je moderní inline koncepce a ne dobová replika. Má jiný vývrt a je primárně určena pro střelbu sabotem.
Soutěže se střílí jen s predovkami s dobovou konstrukcí (např. zmiňovaný Frontier).
Frontier patří u Peders. spise k levnějším modelům. Kvalita zpracování není nic moc.
Střílí slušně (měl jsem ho). Twist je 1:48, tzn. spíš univerzální.
Pokud chceš pušku na přesnější střelbu, bylo by lepší sáhnout buď po nějaké vice terčové napr. Tryon nebo vojenské (Zouave, Richmond, Springfield atp.) a nebo tercovnici. Všechno je to otázkou peněz.
Stejnou službu jako Frontier Ti udělá např. nějaký lepší lovecký model od Ardesy a bude levnější.
Pedersoli má ty pušky obecně docela předražené.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
schw
Příspěvky: 54
Registrován: 08 čer 2010 15:35
Bydliště: Slovensko

Re: Předovky

Příspěvek od schw » 27 led 2017 09:35

Ďakujem za odpovede. Pomohli ste mi. Rozhodnutý ešte niesom a keď ma ešte niečo napadne , tak sa opýtam.
Gamo CFX Royal
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 06 úno 2017 21:08

Takže Deerhunter je už doma. So spracovaním som spokojný hlaveň je rovnomerne čierna zo po celej dĺžke a zo všetkých strán cez týždeň ju pôjdem vyskúšať na strelnicu remeň čo som pysal pred tým som neriešil použil som popruh z 58cky daju sa tie mieridla vimenit za iné ? Tj. Moderbe, stelovacie a svetlo vodné? Jediná vec čo ma zarazila je nabijak z nejakého čierneho plastu čakal som buď drevený alebo kovový. Inak som spokojný.
Mám ešte jednu otázku dostala sa my do rúk od známeho pistolka ardesa pocket deringer cal. 31 také malé flusatko zlatej farby ale neviem do neho zohnať strely a kupovať kliešte a odlievat si vlastné sa my nechce. Našiel som strely.32 budú pasovať? Alebo som videl v katalógu Ares strely .312 je to to isté ako 31 ?
foxy
Příspěvky: 59
Registrován: 09 črc 2013 22:04

Re: Předovky

Příspěvek od foxy » 06 úno 2017 23:08

04Miro84: Výmena mieridiel za svetlovodné ?, tiež ma to nedávno napadlo, ale bolo by to zhanobenie tak dobrej pušky, akou deerhunter je, nabijákov sú plné e-shopy, alebo samovýroba z AL, alebo mosadznej gulatiny potrebného priemeru, dostupné v každom stavebnom obchode.
04Miro84
Příspěvky: 22
Registrován: 08 led 2017 22:28

Re: Předovky

Příspěvek od 04Miro84 » 07 úno 2017 11:00

Ok nechám zatial pôvodne olejnicku mám zo samopalu 58 lebo je malá a skladna hlaveň po streľbe nakonzervujem nejakým špeciálnym olejom ? Alebo stačí balistol (toho mám 3 fľašky 50ml) dnes ešte pôjdem kúpiť tašku na pušku. A chcem dať niekde vyrobiť ten nabijak
1, drevený z akého dreva a aký priemer? Nech sa nezlomný pri nabíjaní

Alebo dám spraviť mosadzny ešte uvidím ale aký priemer mám zvoliť? Tak aby sa neohol pri nabíjaní keby bol tenky.
Keď s ním strajchnem o ústie hlavne alebo podobne nemôžem ju tým poškodiť?

K tomu derringru cal31 pôjdu tam narvat aj strely .312 a .32 ?
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 07 úno 2017 11:57

NA cistenie a konzervaciu hlavne po strelbe si precitaj forum na inom webe strelectvo, ale po cesky (dufam, ze ma za to admin nezabanuje). NA konzervaciu PO VYCISTENI pouzivam Protect gun care od CRC. Teflobovy SKVELY spray. Balistol ti hlaven NEZAKONZERVUJE (vlastna skusenost) NA cistenie pouzivam iny prirpavok Balistol som vylucil z mojho portfolia. CIze najrpv hlaven vriacou vodou s purom/jarom, poriadne vydrhnut potom ROBLA schwarc pulver solvent, poriadne handrickami na nabijaku vydrhnem necham na radiatore ci pri inom zdroji tepla DOKONALE vysusit a nakoniec ten CRC spray streknem do hlavne a vytriem este jednou handrickou (pouzivam gazove nesterilne stvorce 7x7 cm zo zdravotnickych potrieb). NAbijak najidelanejsia volba mosadz gulatina 10mm priemer. do jedneho konca vyvrtaj 5mm zavit a dokup si koncovky na nabijanie, cistenie pre tvoj kaliber. Co sa tyka poskodenia okraja vyvrtu/hlavne, kym pouzivas material, ktory je maksi ako zelezo neposkodis ho. Takze pozor na niektore druhy bronzu a eloxovany ci zoxidovany hlinik/dural. Oxidy su tvrdsie ako zelezo. Drevo sa sice pouzivalo starocia, ale je krehke a zo zelezneho duba ho u nas nezozenies :-)
Uživatelský avatar
Martaskatap
Příspěvky: 153
Registrován: 15 črc 2008 15:30
Bydliště: Otrokovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od Martaskatap » 07 úno 2017 12:06

A navíc dřevěný nabiják když nevíš jak na to tak se ti zlomí při nabíjení a může ti projet durch dlaní.
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Předovky

Příspěvek od Snajpr » 07 úno 2017 12:33

Na konzervaci a delsi ulozeni doporucuju zelenej Brunox.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
stealthy
Příspěvky: 3
Registrován: 18 led 2016 10:00

Re: Předovky

Příspěvek od stealthy » 07 úno 2017 15:40

Ahoj,
co se týká čištění hlavní jak u klasických zbraní tak i u zbraní na černý prach mohu doporučit Ed’s Red bore cleaner. Výborně čistí zbytky prachu, plastu tak i mědi. Používám ho řadu let a zatím jsem na lepší nenarazil.
Odpovědět