Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 09 led 2016 22:38

Proti vypadnutí zkus ogivál pořádně namlátit do hlavně paličkou. Můžeš to nakonec pojistit filcovou 12mm ucpávkou (pro sichr).
Mazáni jsem používal v teplotách kolem 10st. jelení lůj a vč. vosk 1:1 a přišlo mi to tak akorát. Na léto teda určitě víc vosku.
Já se chystám na to první nabití použít teflonovou pásku. Až otestuju povím vám jak mi to funguje.


LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
gemini
Příspěvky: 9
Registrován: 28 pro 2015 23:44

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od gemini » 09 led 2016 22:39

Ahoj Milvus Jsem také začátečník :o) Jestli ti mohu něco poradit, tak zkus vyzkoušet jiné střely. Ty ogivály přímo od GG mi přijdou na první ránu nevhodné, protože jdou do hlavně moc lehce a díky tomu tak dobře netěsní. Předpokládám, že když ho nosíš nabitej tak je hlaveň vyčištěná a tedy se jedná o ono „první“ nabití. Zase ale po několika výstřelech se ty ogivály od GG dobře nabíjejí a podle toho co jsem si odzkoušel těsní dobře a dokáží napáchat slušné škody :o). Já si koupil u Dave v Opletalce několik kousků Ares c45 245gr. Ty jsou na první ránu docela OK jdou nabít mnohem ztuha. Problém s nimi mám když chci nabíjet víc jak druhou ránu. To už se tam musejí doslova mlátit, takže už je na další střely v pořadí nechci používat. Co jsem ale udělal koupil jsem si pícku na olovo a kleště od LEE na Realy c45 200gr. Začal jsem si odlévat a není to vůbec nic těžkého. Dnes jsem si odlil 40 střel a v pondělí je chci otestovat na střelnici. Podle toho jak jsem to zkoušel jdou do hlavně o něco víc na těsno než ty ogivály od GG takže by to mělo být OK. Tak jsem zvědavej. Navíc v obchodě u Dave mi říkali, že ty ogivály od GG vlastně do Derika nepatří, že je to původně střelivo do revolveru. Už jen také kvůli těm malým drážkám na mazání. Nevím s revolvery mám zkušenosti jen s těmi na patrony takže jak mi řekli tak píšu :o)

PS : Já bych ho nabitej za pas nedal. Nedůvěřoval bych té zápalce. Na to se mám moc rád :o)
cronos81
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2014 13:08

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cronos81 » 09 led 2016 23:14

Ahoj,ja som tiež začiatočnik a vlastnim cal. 45 laufy 4" v nereze.Forum som prečital celé,rád sa sem vraciam :) .Prvý výstrel krásne prestrelí 3cm drevotrieskovu dosku a používam ogival GG,prach Vesuvit 1,83g.Strielané zo vzdialenosti cca 5metrov. Na nosenie zasadne nemažem :!: Ak niekomu vypadávaju strely ,tak to bude v rukach :!: a nie v strelách alebo v cal. 45.Ak nemaš dosť sily pomož si gumennym kladivkom.

Nechapem ako sa tu možu riešit veci dokola...
Milvus
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2016 16:53

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milvus » 10 led 2016 06:45

Snajpre a gemini, moc děkuju za rady a pokusím se je zkombinovat - nakoupím Ares, namažu tužším voskem a nebudu se bát do toho (návodu navzdory) víc tlouct.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 10 led 2016 13:45

Když tak tady čtu o tom mlácení paličkou do nabijáku, tak si říkám, jestli je to rozumné. Citlivost černého střelného prachu na úder je náraz 2kg kladiva z výšky 70-100cm. Já bych tedy do nabijáku za účelem zatemování střely, nemlátil paličkou ani náhodou. Sice nejspíš budu označen za přepřiposra.ého, protože co není zakázáno, je dovoleno, ale považoval jsem za vhodné zdejším střelcům jen nastínit případný možný malér. Jestli to vezmou v úvahu je ovšem otázka.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
cronos81
Příspěvky: 5
Registrován: 20 črc 2014 13:08

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od cronos81 » 10 led 2016 15:24

Ak si prečitaš toto forum poriadne,čierny prach tu pár ludí mlelo mlynčekom na mak a nič sa nestalo.Ja som pisal ak nemá dosť sily nech použije gumenne kladivko.Neni normalne aby mu vypadavali strely z hlavne.Myslim že ,to je horši problem ked to tak odpali....a rotrhne mu hlaveň... :!:
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Jim » 10 led 2016 17:47

Inu, každý svého štěstí strůjcem jest.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od kentan » 10 led 2016 18:11

Před mletím v mlejnku na mák či kafe bych si ještě dovolil navrhnout usušit černý prach v troubě (tento nápad tu již dlouho nebyl). Nejlíp aspoň 30 kilo najednou a pravidelně si na to svítit sirkou, nebo svíčkou, aby se nepropásla chvíle, kdy je řádně vysušen. Realizátora bych poprosil, aby před realizací poslal svou podepsanou fotografii (stačí pasovka) na mou adresu. Obrázek kandidáta Darvinowy ceny ještě nemám. U vyšetřovatele si pak vyžebrám obrázek po realizaci, bude to pěkná kontrastní sada.
PS pro nechápavé trouby: Jedná se o IRINII. Pokud nevíte o co se jedná, tak zde osvěta: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 10 led 2016 22:13

Milvus: to prostě není možné, nemůžu tomu uvěřit. Muselo dojít k omylu a buď sis špatné střely objednal nebo ti je omylem poslali. Leda, že by v GG změnili kleště a opět došlo k nějakému fatálnímu omylu o čemž pochybuji. Ogivální střely jsou nadkaliberní, nastartováním se oříznou a není boha, že by sami vypadávaly z hlavní. Vyfoť tu střelu, o které si myslíš že je to ogivál .45 GreatGun.
Milvus
Příspěvky: 3
Registrován: 09 led 2016 16:53

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Milvus » 11 led 2016 10:19

Sturmd1: Všechny už jsem vystřílel, tak posílám aspoň jednu zachovalejší použitou. Jsem si téměř jistý, že k mýlce nedošlo - vypadaly stejně jako na fotce v e-shopu GG a troufám si tvrdit, že jinou ráži bych poznal. Musely se natloukat jenom když lezly do ústí hlavně. Pak v hlavni už šly přiměřenou silou plynule zasunout nabijákem až dolů, kde jsem cítil, jak lisuju prach. Přesto občas vypadávaly.
Až zas tolik se tomu nedivím, je to asi nejlevnější střelivo, co je k mání.
Přílohy
IMG_3520.JPG
Uživatelský avatar
Snajpr
Příspěvky: 82
Registrován: 11 dub 2014 22:04
Bydliště: Vysočina

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Snajpr » 11 led 2016 10:28

Je to GG ogivál .45
Mimochodem taky není moc zdeformovaný dopadem. Určitě ne jako Edelwissovy ogivály.... vypadá jako ten můj o dvě stránky zpět, který jsem vystřelil do březového špalku z čisté hlavně na 20 kroků bez mazání.
LOV 21, TEX Mod.3, SPA CP1M Artemis, S 631 Lux, S 634 + 3-9x42 AO Optisan Cobra, Derringer GG .45 3,5", Buckskinner .45
sturmd1
Příspěvky: 49
Registrován: 26 dub 2015 10:50

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od sturmd1 » 11 led 2016 13:54

Někde se musela stát nějaká chyba, já jsem si střely kupoval naposled někdy z kraje léta a nejsou s nimi žádné problémy...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 11 led 2016 14:12

Ká je používám pořád a stejně, nezaznamenal sem problém. Mazivo si dělám sám ale tuhší :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
olgojchorchoj
Příspěvky: 15
Registrován: 03 říj 2011 12:47

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od olgojchorchoj » 11 led 2016 21:28

Ešte nieje zlé,ak ti to vypadáva,skúsiť toto:

http://www.merkuria.net/home/1508-green-dot-shot.html.

Občas to dávam,keď chcem derika dlhšie nosiť nabitého.
Derringer Great Gun .45 3,5"nerez hlavne
Czechgun Gladiator .45 SCP
Ardesa Pursuit XLT Compensator
Gamo Replay 10
Flusbrok LOV2
Skutočný chlap má zbraň. Tvrdenie,že zbraň môže priniesť problémy,je prejavom zšenštilosti.
Marasek
Příspěvky: 5
Registrován: 01 pro 2015 19:39

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Marasek » 23 led 2016 21:44

Pánové, mám dotaz. Přišel mi nádherný derrik od GG, ale bez ražby (lvíčci) na hlavních, pouze na rámu je ze zkušebny vše. Protože jsem se s tím setkal poprvé, ptám se, zda je to tak v pořádku, nebo mám krasavce reklamovat?
Odpovědět