Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Předovky

Příspěvek od mari » 06 srp 2014 21:46

M3 je stadartni sroub, sezenes snad v kazdem zelezarstvi.
Cervik sezenes pripadne i pod nazvem staveci sroub.


karloscz
Příspěvky: 63
Registrován: 05 črc 2013 22:24

Re: Předovky

Příspěvek od karloscz » 08 srp 2014 18:21

ja tam mel ve Vorteku cerviky s palcovou mirou! Pozor na to!
Myslivcům to nejvíc sluší, když se na ně díváš přes nitkový kříž.
checkroot
Příspěvky: 80
Registrován: 15 led 2012 16:25

Re: Předovky

Příspěvek od checkroot » 08 srp 2014 21:57

Tak abych sdělil nějakeé info dalším uživatelům fóra: sehnal jsem červíky M3 délky cca 4 mm, po dotáhnutí odhadem 0,5 mm vyčnívá, tedy nic co by vadilo. Červíky jsou již černěné, takže to nevypadá nejhůře, hlavička je imbus.

P.S.: Má někdo zkušenost s nějakým bipodem, levnějším než Harris, který by vydržel na předovce?
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Předovky

Příspěvek od mari » 08 srp 2014 23:22

kup si 3×3 a nic vycnivat nebude, nebo ten stavajici zkrat a pro jistotu projed ockem.
javelin
Příspěvky: 29
Registrován: 04 kvě 2011 11:18

Re: Předovky

Příspěvek od javelin » 11 srp 2014 20:30

Možno to tu už bolo spomenute, no precitat to vsetko je nad moju trpezlivost a vykon tabletu.
Len v kratkosti poprosim par odpovedi, ktore sa mi nepodarilo na sto pero vycitat z gogla :-)
Má Howdah v gulovej hlavni drážky...?
Má Derringer Philadelphia od Ardesa drážky...niekde píšu že ano....šesť....???
Ďakujem......:-) :-) :-)
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předovky

Příspěvek od Fesoj » 11 srp 2014 21:33

Hele nevim, nevim ,ale jestli je pro někoho úspěch sehnat šroubek a pak o tom psát jak to je těžký tak potom bych chtěl jeho starosti..... Super a přeju více podobných těžkostí.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Tak trochu jinak.... : Koupil jsem od chlapíka flintu Kentucky...abych byl přesnější tak výrobce tehdejší Dikar nyní Ardesa a má otázka zní : Je to v něčem lepší,stejné nebo normální průměrná flinta za 5tis??? jako se prodávají ostatní Ardesy...
Nicméně jsem byl dnes u Brymů a odpověď byla jasná vše co je starší a nepochází z dnešních sérii je vždy lepší...
Co Vaše zkušenosti s tímto tvrzením???
Díky.. 8)
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 11 srp 2014 21:49

Dikar není Ardesa a je to mnohem větší šmejd. Dikary jsme měl dva, pistoli a pušku (začínal jsem na tom) a stálo to kromobyčejně za hovno. Puška netrefila na 25 metrů terč 50/20, hlaveň měla snad 3 vnitřní průměry..... Opravenou pušku mám do teď, stačilo vyměnit některé drobné součástky jako hlaveň, zámek (komplet novej, větší srágory na ořechu, spoušťový páce a tak křivou desku jsem neviděl) a dopracovat zbytek (rozříznout a znova svařit objímky - byly strašně veliký, znova udělat pera pojistek, zapracovat na spoušti a zbytku kování, poněkud obrat pažbu) a zuavka jej jak víno a trefuje.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: Předovky

Příspěvek od Igrlik » 11 srp 2014 22:10

Dikar Philadelphia Derringer som dostal kedysi (r. 2004) ako darček, bol údajne vyberaný asi zo štyroch-piatich kusov na predajni u Brýmovej ako najlepší :!: Zámok prakticky nefunkčný, nepodarilo sa ani odpáliť zápalku - kohút tesne pred dopadom na piston zabrzdil - tvar orecha tak príšerný, že spúšťová páka sa oň zadrhla a temer zastavila kohút :x Popracoval som s brúskou, odihlil, zaleštil, dopasoval do dreva a nakoniec to aj strieľa! Takže veľa šťastia!!! :lol:
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předovky

Příspěvek od Fesoj » 11 srp 2014 22:29

No jo štěsí :-) Ta puška má něco nastříleno a teda měl jsem ji v ruce chvilku a při prodeji jsem si z ní vypálil deset kulí na těch 50 m a dobrý nejsem echt střelec ale do černýho to šlo.
Jo kohout jsem si teda pořešil poněvadž se mi nelíbylo že nešel úplně v ose ale ocelová podložka ho srovnala.
Nevim na dvacetiletou používanou pušku to celkem jde.. snajpřit s ní nikde nebudu a na stělnici se taky trefí tak co... Jinak když jsem koukal u Brymů na Ardesy a vedle nich byl Dikar tak se v chybách moc nelišily...Volný vaklající spouště měli obě ,mířidla obyč taky nastejno a jen v čem byla ardesa lepší byla asi v tom že byla nová....

Ještě se zeptam : Co se stane když se v pistonu zvětší průměr dirky??? Všeobecně bude lepší průchod výšlehu od kapsle k prachu???
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 12 srp 2014 08:23

Budeš-li zvětšovat jakékoli díry, pomni, že zákon Akce-reakce platí velmi.
Tedy velkou ďourou bude proudit při výstřelu hafo spalných plynů tobě do ksichtu, zároveň budou natahovat kohout (možná skočí až do pojistnýho ozubu) což mu tedy (namáhání rázy) obzvláště prospívá. Zejména pokud je celý zámek vyroben z podřadných materiálů.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Předovky

Příspěvek od bufallo » 12 srp 2014 12:31

ked som mal varku prekalenych pistonov od DP a hlbsie este boli aj vyvrtane, stena na spodku bolo prilis tenka, sa mi stavalo ze po par vystreloch mi natiahlo kohut do poistnej polohy... nevedel som co sa deje, vykrutim piston a zo spodu diera ko do r..i... vytrhlo spodok... asi tak...
mondo
Příspěvky: 58
Registrován: 24 kvě 2007 16:13

Re: Předovky

Příspěvek od mondo » 12 srp 2014 16:28

mne sa veľka zatravka dosť prejavila na presnosti, gro keď používam kompresne strely, samozrejme pľula do xichtu.
bufallo, buď rad, že sa na tom poistnom ozube zachytil, mohol ti to gulometit :D .
Naposledy upravil(a) mondo dne 12 srp 2014 18:33, celkem upraveno 1 x.
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Předovky

Příspěvek od Fesoj » 12 srp 2014 18:31

No akce a reakce... jasný ok. vykašlu se na to. Jo jo s kvalitou dílů to beru s velikým nadhledem poněvadž cikáni (španěle) nikdy nemůžou mít kvalitu... bahnovitej materiál je u všech jejich perkusních zbraní v nižší cenový kategorii ono taky za málo peněz nejde moc muziky... a zámek celej je stejná sráděra jako jakej koliv jinej novej...
Dobrá zátravku odkládam a nic řešit nebudu.
Dik :lol: :lol: :lol:
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Odpovědět