Drulov 70 Flobert

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 25 led 2013 19:49

Tak dnes probehl test s kolimatorem a parada.Zitra uz budu jen brousit a tvarovat :-)

Tak jelikoz je to je to jen provizorni,tak jsem nakonec ani netmelil.Vznikla z toho sice Skodovka 105L v barve hraskove polivky,ale neva,mam s tim jine plany. Obrázek


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Tomm
Příspěvky: 97
Registrován: 26 črc 2011 19:51

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od Tomm » 31 led 2013 00:24

Zdravím po delší době 8)

V prvé řadě bych chtěl ocenit opravdu hezkou práci duffiosovi, ta pažba vypadá fakt dobře, líbí se mi to. :wink: Čoveče, a kam jsi dal mušku? :D Úplná „kosmická zbraň“ , já původně podle návrhů co jsem našel na netu tak taky přemýšlel o pažbě v jednom kusu, no ale nakonec to cestou tak nějak dopadlo do dvou kusů. Jo funguje to, drží... no a dobrý. Ale bavilo mě to, docela se mi stýská, že ještě něco netvořím, možná to nevydržím a zase něco budu dělat.

Nicméně nezahálel jsem úplně, a protože tato zbraň posyktuje i prostor na umístění puškohledu tak jsem zauvažoval a za dva dny jsem pomocí pilky na železova, pilníku, vrtačky a brusného papíru vytvořil takovou přimitivnost, no.. prostě to funguje jako pomocná lišta na puškohled. Dle mě to lze celkem jednoduše vyrobit na tuto verzi zbraně kterou jistě další řada lidí má. V pouzdře závěru - nad hlavní byl otvor, nevím jako to popsat - na takový trojúhelníkový zoubek a na druhé straně, v základně mušky jsem měl vyvrtanou dirku se závitem - to obojí pavděpodobně výrobní základ pro originální lištu od zbrojovky. Z toho jsem také vycházel... Takže jsem z hranolovité oceli udělal kousek na jedné straně s vypilovaným zoubkem do dirky a strana druhá byla s dirkou přesně obrobena na zapadnutí do místa nad závit. No a v mítstě přední montáže jsem přidal na zesílení dva plíšky, lišta je chycena vepředu klasickým šroubkem. Původně jsem si to představoval decentnější - tedy např. šroubek se zapuštěnou hlavou ale je tam opravdu málo materiálu a tak jsem do toho nechtěl více šťourat. Mě se to zatím líbí. :lol:

Chtěl jsem lištu natřít na černo a když jsem to vyleštil, docela se mi to libílo, tak maximálně až mě to omrzí. Závěr je stříbrný, lišta také a věc z řady volovinek na ústí hlavně mám jednu také stříbrnou - jakousi starou natáčku do vlasů, k tomuhle sem budu muset dát někdy extra foto - má představovat kompenzátor. :wink:

Jinak uvažuji max. o takovém vizuelním prodloužení hlavně - pravděpodobně nějaký kousek plastové trubky, prostě něco co by vypadalo dobře, asi v černé. Myslím že kapánek delší hlaveň vypadá trochu lépe, ale ještě na to nemám vhodný materiál.

Když jednou budu taky fotit ve dne, dám lepší fotky, takže třeba zase příště... 8)
Přílohy
Drulov_I.jpg
Drulov_II.jpg
CZ, ZKM, Slavia, Norconia, ALFA, Drulov ...
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 31 led 2013 07:40

Diky za pochvalu,taky to mas paradni.Musku jsem stahnul lisem.Nejak tam prebejvala,protoze tam prijde jeste prodlouzeni hlavne.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 01 úno 2013 19:19

Omluvte kvalitu,toceno starou nokii :-(
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od greywolf » 02 úno 2013 17:55

No,vypadá to pěkně a nevím jestli je to tou nokií,ale hluk prakticky žádnej..Až budeš příště tejrat starou nokii,přidej i ukázku z terčíku :wink:
Já se chvilku pokoušel na 15m,pistole ve stoje bez opory v jedný ruce a tancovalo mi to po terči :evil:
Musím střílet tak do 5 sekund od zamíření,pak už se mi klepe pastelka..Příště si k tomu sednu a opřu si aspoň loket,takhle jsem na sebe akorát nas.anej.Nějak se neumím k tý pistoli postavit...
:roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 02 úno 2013 18:57

Obrázek

35m bez zvetseni je uz moc :-(
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od greywolf » 03 úno 2013 07:38

Tak takhle nějak vypadal můj terč zhruba na poloviční vzdálenost,nejspíš budu řešit pažbu a montáž na krátkou optiku :evil: ...Zítra se chystám do Práglu na nákupy..Kdyby jste někdo věděl o pár dobrých obchodech s optikou,rád se nechám inspirovat..Možná i odkaz na nějaký airsoft shop by nebyl marný.Na tu compactku bych přidělal zespoda baterku,nebo weaver lištu a třeba taktickou rukojeť :?: Prostě to co Alex spáchal za mega tuning na Spielbergovi napáchám já na Drulovce...Nejspíš to bude úplná šílenost,ale pokusím se vybrat nějakou přijatelnou kombinaci :roll:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 19:34

Dnes probehla flobertkova akcicka a bylo to super.Vsechny kvery dostali poradne zabrat a myslim,ze jsme se dostatecne vyblbli ikdyz zima byla uplne pekelna.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od cernunos » 03 úno 2013 20:47

To je takový sice pro tebe (vás) pozitivní zážitek ale pro ostatní zde na foru víceméně nicneříkacící informace.Jiná situace by to byla,kdyby jste vložili nějaká videa či alespon fotky ze střelby,aby byly patrné výsledky jednotlivých druhů flobertek a aby si z toho člověk udělal nějaký srovnávací závěr,co se týče přesnosti a výkonu té které flobertky.Takto vám alespon poblahopřeji k pěkně strávenému dni,vyplněnému "flobertkovým boucháním" :shock:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 21:08

Tak nejaky fotky ma Alexxxus,pise recenzicku na Zomku.Jen on strelel na terc,nikoho jineho to nebavilo.Strileli jsme jen gongy.Merili jsme i vykon pres hradla,ale lezli z toho blbosti 991m/s,takze jsme rezignovali.Je to skoda.Ale z tech nekolika vysledku,ktere se zdali v poradku,vychazi,ze by Drulovka mela mit se spickama cca do 8J a Zomka o chlup vic.Meli jsme tam dve verze Zomky s rozdilnymi delkami hlavni a rozdil v presnosti nezaznamenan,ikdyz slo o cca 8cm rozdil.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10834
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od Alexxxus » 04 úno 2013 04:19

Tak tak, jenom ja jsem střílel na papír a to za účelem testu přesnosti, střelba v stoje, prokřehlé ruce, na pušce optika Accushot se 4 násobným zvětšením, střelba na cca 20 metrů , střelba v depresi (tedy směrem dolů - převýšení cca 3 metry) vítr chvílemi dost hnusnej, takže terč nic moc.
Rozdíl mezi ZOMkou mojí a Pepana a ZOMkou co měl Ládínek a která byla o cca 8 cm kratší jsem nezaznamenal.
Na 50 metrů nebyl problém trefovat gong o průmeru 15cm z 80ti % (pokud jsem netrefil tak za to mohly moje ruce nebo krutopřísné počasí).
Na 25 metrů to cinkalo na 95%.
Drulovka co má Duffioso v pažbě neměla chybu, jen ten rambajz co ta pistole-karabina vydává to fakt bylo něco.
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od greywolf » 08 úno 2013 16:23

Mám dotaz na zkušenější střelce..Nasadil jsem na Drulov 75 compact tlumítko určené pro Umarex 850.Jen jako estetický doplněk pro vizuální prodloužení hlavně..Pro jistotu jsem zvětšil vstupní i výstupní otvor tlumiče na 8mm,abych předešel škrtnutí střely o překážku...Tlumič jsem k hlavni prachsprostě lípnul Loctitem,nebyl tam žádný prostor pro jiné uchycení,protože z pouzdra na hlavni kouká asi jen půl cenťáku laufu...Je možné,žeby tato drobná úprava totálně rozhodila soustřel?Můžu střílet flobert .22 se spičkou i short,ale na 10 to rozhazuje se shortkama kolem 20cm :shock: a s flobert.22 je to o něco lepší,ale taky žádnej zázrak..U střel se špičkou se mi nějaké průstřely zdály jako by šla střela naplacato...Je možné,že to způsobuje tenhle tlumič?Díky
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
Kavy
Příspěvky: 2858
Registrován: 24 bře 2009 19:52

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od Kavy » 08 úno 2013 18:04

Možné je všechno,ale tohle málo pravděpodobné.Při 8mm otvorech v tlumiči je kolem střely dostatek místa.
Musel by jsi ho mít nasazen hodně křivě. Čelo tlumiče je z plastu,to by stejně hned ulétlo.
Zajímalo by mě jestli ti ještě nevyhořel miralon uvnitř tlumiče ?
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od greywolf » 09 úno 2013 15:03

Miralon pochopitelě částečně vysmrděl :lol: a časem se asi vypálí úplně.Při nalepení tlumítka jsem se snažil sesadit všechno pěkně v ose...,žádný škrtanec na výstupu se nekoná,plastové čelo je bez úrazu...vizuelně vše v ose,zkouška provedena čistícím drátem,který šel volně bez zadrhnutí od tlumiče až skrz komoru,když jsem čistil bore snakem,tak jsem se v tlumiči zadrhával,ale bylo to nejspíš tím,že nebyla pistole kolmo. ..Vývrt lesklý a bez poškezení..Kde může být zrada?
Stejně mi nezbude,než vše vyzkoušet bez tlumiče....To jsem jaksi zanedbal a spolehnul se na fakt,že Drulovky jsou dost přesné zbraně...Když jsem měl mizernej soustřel v pistolové verzi,přičítal jsem to tomu,že prostě neumím s pistolí střílet,ale ve verzi s pažbou bych takhle mizerně nenastřílel ani poslepu :evil:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
karloss
Příspěvky: 57
Registrován: 27 čer 2009 14:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Drulov 70 Flobert

Příspěvek od karloss » 10 úno 2013 15:19

Před pár měsíci jsem si také pořídil flobertku Drulov 70, ale už
mě jako pistole omrzela, tak jsem si jí přestavěl na karabinu :)
Přílohy
Kopie - P1010309.jpg
Kopie - P1010306.jpg
Odpovědět