Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 22:02

edelweiss píše:... K soustřelu, svazky nastřelit na jednu vzdálenost je vždy možné ale zase to leze do ceny a kdo ví, jak daleko bude chtít střílet? Proto bych to řešil zdvojeným stavitelným hledím, jedno pro každý lauf:-)
Chápu to správně že výroba laufů s naprosto rovnoběžnou osou výstřelu (tak, aby dolní střílel o vzdálenost os hlavní pod horní) je téměř nerealizovatelná utopie? Moje fantazie nezvládá přijít na to, proč by mělo být nutné nastřelovat na konkrétní vzdálenost, a naopak si dokáže představit ideální případ, kdy střely z obou laufů mají naprosto stejnou trajektorii a dolní lauf tak střílí o vzdálenost os laufů níž pod záměrný bod, pokud tento souhlasí se zásahem z horního laufu. Taky mě nejde do hlavy, proč se v případě rozjíždění soustřel rozjíždí jen ve svislé ose (napadá mě pouze možnost nějaké přesné nepřesnosti ve výrobě, o tom ale nechci spekulovat, jak jsem psal výše, na prvního derika zatím čekám).


Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 22:36

Mícháš moc věcí, co k sobě nejdou.
Vše co má dvě pevné hlavně ať nad sebu nebo vedle sebe, je sestřeleno na nějakou vzdálenost, takže bude li to 100m znamená to, že tam se kříží, tedy v 50 a 150m bude teoreticky rozptyl stejný. Což prodlužuje rozumný soustřel, taková zbraň ale má jasné limity. Pokud ji osadíš optikou tak tu nastřelíš pouze na jednu hlaveň a rozptyl ti bude dělat stejnost nabytí.
Zase narazíš na limit zbraně, pro +300m bude kozlice na přesnou střelbu k ničemu, jakákoli jednoranka s těžkou hlavní bude vždy lepší. Stačí štuc Lorenz cal .54 a už si daleko v pozadí. Puška na přesnou střelbu a k tomu perkusní, potřebuje daleko více než jen přání.
K tomu proč střílí dvě hlavně stejně směrově a výškově ne, jsou naprosto přesně usazené v rámu nad sebou, není důvod, aby chodily stranově jinam, výškově jsou ale každá v jiné výšce takže chodí jinak vysoko. Deringer GG není terčová zbraň a nebyla tak dělaná, je skvělé že to střílí přesně a plno lidí skvěle nastřílí ale to je něco navíc, deringer je kontaktní zbraň obvykle nepotřebující mířidla.
Takže buď chceš pušku exota co má dvě rány, bude střílet uspokojivě na danou vzdálenost, nebo chceš střílet na dálku a trefovat, ty dvě věci pohromadě se vylučují. Takže ti přání těžko někdo splní, doporučím zagoglit a více si najít k problematice svazků hlavní, je to sólo obor pekařiny a platí, že to je práce mistrů v oboru.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 23:08

To je přesně to podstatné, co jsem potřeboval vědět, dík. Takže pokukování po regulérní flintě z derika zavrhnu (a asi se pokusím nějak překousnout plastový lučík... i když momentálně bych to asi snáz zvládl fyzicky než mentálně), každopádně dvouranná minipuška odvozená z derika s prodlouženýma pistolovýma hlavněma zůstává ve hře. Přece jen by to mohlo být ideální jak na takové to domácí kropéní, tak na experimenty s hromadnou střelou 8)
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 19 dub 2012 23:14

Ja bych to nechal na strelbu na 50m na gongy a poppery.Nic vic bych od tohohle vubec necekal a bohate by mi to stacilo.Kdyby se to dalo udzet v devitkovem kruhu pistolaku na tech 50m,tak by to byl jen prijemnej bonus.
Na hromadnou strelu na vic nez dca metry zapomen.Nema to smysl,strilet ze zbrane,ktera ma drazkovanej vyvrt,hromadny strely.Ale voskovka se docela i da.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 23:18

duffioso píše: Na hromadnou strelu na vic nez dca metry zapomen.Nema to smysl,strilet ze zbrane,ktera ma drazkovanej vyvrt,hromadny strely.Ale voskovka se docela i da.
A co sabot? Příipadně voskovka v sabotu? Nebo voskovka v sabotu ve vosku (pro lepší utěsnění drážek)? Zůstane v .45 dost místa na broky? I když to vlastně není problém - dle webu GG by měla být možná i jiná ráže, a řek bych, že .50/.54 tím pádem bude asi taky možné.
Naposledy upravil(a) Queeg 512 dne 19 dub 2012 23:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 23:47

edelweiss píše: Deringer GG není terčová zbraň a nebyla tak dělaná, je skvělé že to střílí přesně a plno lidí skvěle nastřílí ale to je něco navíc, deringer je kontaktní zbraň obvykle nepotřebující mířidla.
Ještě k výše uvedenému - tohoto jsem všeho jsem si vědom, kvůli podstatě derringerru jsem si ostatně jako první kus objednal DIMINI m.j. kvůli pevným mířidlům, která mi v kombinaci s méně vyčnívajícím kouhoutem přijdou naprosto neodoletelná.

Taky jsem ale četl toto fórum a vím, co se s tím da trefit a že tudíž k drážkované hlavni stavitelná mířidla vůbec nejsou od věci, a navíc mám za to, že anglické slovo "great" znamená skvělý a/nebo velký, a proto výraz "Great Gun Derringer" nepřekládám jen jako "Derringer od fy Great Gun". ale také jako "velká a skvělá bouchačka na principu derringeru", a z toho důvodu by mi u plnotučné verze přišla ideální délka hlavně tak 4.5". Ale i tak si první plnotučný si objednám v 6", přece jen je to kromě jiného i o tom, mít bambitku jako Rumcajs, a ta jeho rozhodně na 3.5" palce nevypadala, a fungovala spolehlivě i na značně nekontaktní vzdálenost :D
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 23:52

On ten derik umí spoustu věcí, ale taky ne vše. Takže vol zbraň podle konkrétního požadavku, kompromis znamenají slevit z požadavku. :mrgreen:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 23:59

Přesně proto jsem zavrhl přemýšlení o tom zkombinovat požadavky do jednoho kusu a rozhodl se pořídit napřed DIMINI v 3", pak plnotučný v 6" a snad časem (když/až bude vata) 4.5" (ten nejlépe ve 2ks na dual wielding, kdyby náhodou někdo potřeboval vykouřit střelnici) :D A kdyby náhodou přišel TEOTWAWKI, tak půjde nosit 6" mazel za pasem, 4.5" dvojčata v podpažích a 3" mazlík v kapse. Prostě ideální kombinace :mrgreen:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 20 dub 2012 00:19

Není to trochu moc? Nějak nevím jak vynosit tolik stejných zbraní :twisted:
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 20 dub 2012 00:29

No mě taky nenapadá jiný důvod to tahat než TEOTWAWKI (http://en.wikipedia.org/wiki/TEOTWAWKI# ... erminology) :mrgreen: Každopádně unosit by to šlo, a stále platí, že udělat zásobník na derringery je mnohem jednodušší než přidělat zásobník k derringeru :mrgreen:

Každopádně důvodem, proč tolik zbraní držet, jsem si naprosto jistý - půjde o nádhernou sbírku (vše plánuju s laufama v nerezu a zbytkem v tvrdochromu). Prostě "must have".

Jo a o úplně stejné zbraně nepůjde, i když všechny budou papat stejný prach i střely. To je totiž v případě TEOTWAWKI obrovská výhoda, a hodit se určitě bude i to, že jedna bude mít největší výkon a dostřel, další dvě půjdou dle duffiosových příspěvků efektivní na 50m a poslední bude ideální na obranu v kouřovém oblaku nebo při nabíjení :mrgreen:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 20 dub 2012 07:06

No ono moc je nekdy prilis.Spousta lidi si uvedomuje,ze je GG derick paradni zbran,ale zase delat z nej neco co neni,je hloupost.Porad je to zbran na strelbu pres stul a tak se k nemu musi pristupovat.To ze umi strilet i dal a presne,je bonus.Ja osobne mam derricka v 4,5" a vic si uz neumim predstavit.Uz jen kvuli uchopu a mireni.Bude prepadavat na cumak.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 20 dub 2012 12:42

Já se teda u 6" palců v souvislosti s úchopem obávám spíš zpětného rázu než přepadávání, předpokládám, že střelec, kterému u toho bude dělat problémy přepadávání, bude muset mezi výstřelem z horního a dolního laufu popojít o několik metrů dozadu a najít zbraň... Nicméně psalo se zde, že 6" sice "kope ako kôň", ale také to, že se s tím i tak stříle dá, takže stanovisko je takové, že o 4.5" chci rozhodovat až poté, co si vyzkouším výstřel ze 6", a pokud se nenaskytne vhodná příležitost provést to s cizím 6" derikem, nevidím jinou možnost, než pořídit si na to vlastní.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 25 dub 2012 17:47

Tak kluci, novinka V příštím měsíci vyjede omezená série (20ks.) Dekriků nově v ráži .54 :-) 4“
Pokud bude někdo chtít zablokovat nějaký kousek pro sebe, tak dejte vědět. Já už jsem si nenažraně také něco nechal odložit pro sebe na mazlení.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 25 dub 2012 18:24

To si delas rit, .54 cal?To je haluz,skoda ze nejsou obrazky,to by se mi libilo.Az bude v razi .72 tak z toho bude paradni komiksovka :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 25 dub 2012 19:04

fotky nejsou bo se to dělá, a myslim ze .54 stací, pro fandy velkého BUM to bude super:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Odpovědět