Derringer od fy Great Gun

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pufik » 14 dub 2012 21:48

Sided: zdravim tě :wink: Myslíš polonáboje ala perkus Sharps papiraky?


Uživatelský avatar
brezvi
Příspěvky: 206
Registrován: 24 led 2010 20:52

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od brezvi » 15 dub 2012 08:51

Jsem míval problém se spodní hlavní. Chyběli mi zrnka prachu v kanálku.
pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pufik » 18 dub 2012 17:46

bufallo píše:tu su tie druhe klieste...
http://leeprecision.com/mold-d-c-450-200-1r.html
tieto mi pasuju aj to Remingtona, Colta... a mali by byt aj pre dericka...
Chtěl bych se (jako anglickeho jazyka pramálo znalý) zeptat zda se dá někde z popisu na stránkách LEE zjistit zda jsou střely z této kokily také průměrovo odstupňované mezi drážkami pro snadné nabíjení tak jako jsou odstupňované originálně dodávané ogivály od GreatGun (ty se mi totiž opravdu dobře nabíjejí)? Díky všem.

Mnou naměřené hodnoty (šuplera z Lídlu :oops: ):
Přílohy
gg-ogival.png
gg-ogival.png (63.76 KiB) Zobrazeno 1369 x
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od chacal » 19 dub 2012 02:43

kz2 píše:Zdravím.

Měl bych dotaz, nevíte, zda lze tuto zbraň vlastnit a nosit bez ZP v rámci EU?

Předem děkuji za odpověď.
:arrow: V Německu bych s tím raději po ulicích (samozřejmě derrika v kapse) vůbec nechodil :!: Tuším, že je to tam free. Oni to tam mají pacifisti moc překombinovaný. Předovku napři Howdah mít můžeš, ale s rybičkou by si už mohl mít problém. Také pokud by příslušníci zjistili, že si cizinec asi by bylo šup ho do chládku :lol:
Takže tam raději volat Hilfe Feuer :mrgreen:
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 09:11

To-pufik
Je to tzv. postupka, odspodu nahoru zvedá svůj průměr, takto se dělali revolverové střeli, i toto je jedna z nich remington.44
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 12:32

To Jimi: Ráže .45 by mě u předovky ani nevadila, pokud vím, tak v USA se u loveckých předovek používá (údajně jde o "hype" mezi střelci lovícími zejména posledních pár metrů dostřelu) a funguje taky (pojednání na toto téma v angličtině lze nalézt na http://www.chuckhawks.com/muzzleloading_hype.htm - většina uvedených nevýhod se týká právních předpisů upravujících minimální ráži při lovu, já to ale chci pouze na papír a na mazlení (a případně na TEOTWAWKI)).

Jako největší nevýhodu této ráže bych u takové dvouhlavňové flinty viděl váhu laufů - laufy u .45 mají obvykle vnější průměr stejný jako u .50, což dává smysl, díky menšímu průměru pracují s vyššími tlaky. Bez ohledu na ráži bych ovšem trval na tom, aby laufy snesly stenou maximální navážku, jako Remington 700 ML (t.j. 90gr FFg v .45 a 120gr FFg v .50), a obávám se, že v této souvislosti by mě cena vytočila tak, že by mě váha byla celkem ukradená....

Spoušťák bych pak i překousl tak, jak je, a k možnosti svépomocné přestavby na flintu by tak z mého pohledu snad opravdu stačil Derik s dostatečně dlouhýma laufama, mám dost bohatou fantazii na to, abych se domníval, že by k tomu mohlo jít vystrouhat a připevnit vhodnou pažbu a dofrézovat vhodnou "dlouhou zadní hlavňovou objímku", na které by drželo předpažbí a příp. i optika.

Takže jako největší nevýhodu momentálně vidím, že by to nebylo inline, takže by čištění a koupání bylo asi trochu složitější. Na druhou stranu zde vidím i jednu potenciální výhodu - GG nabízí laufy v nerezu, což jsem u žádných dalších předovek nezaznamenal.

Tak nějak ale začínám tušit, že nejlepší by asi v této souvislosti bylo zavolat do GG a prostě se jich zeptat, předpokládám, že během pár minut by tak mohlo jít zjistit, jestli je je to nesmysl, a pokud ne, jak to udělat nejlíp a snad i na kolik by to zhruba vyšlo.
Naposledy upravil(a) Queeg 512 dne 19 dub 2012 14:21, celkem upraveno 1 x.
pufik
Příspěvky: 73
Registrován: 14 dub 2012 08:23

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od pufik » 19 dub 2012 12:46

OK postupka, teď už tedy vím jak se tomu říká, díky. K čemu to slouží jsem věděl, ale potřeboval bych zda někdo ty kleště MOLD D C 450-200-1R nemá abych měl jistotu že z nich polezou kule s postupkou resp. ze jsou to ty samé kule jako od fy GreatGun.
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 14:09

Jo jsou to ony, neboj se nic:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 19 dub 2012 14:22

Queek 512: o tomhle mi nedavno rikal kamos.Ze by se mu libila kratka kozlice z derringera GG.40cm laufy by stacili,k tomu vystrouhat peknou stylovou pazbu a flinticka je jak vysita.Presnost na 50m dostacujici a vykon by byl taky paradni.Shori vsechen prach a kule dostane slusnou rychlost.Jen bych videl problem se zapalkami primo u ksichtu.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 14:43

duffioso píše:Queek 512: o tomhle mi nedavno rikal kamos.Ze by se mu libila kratka kozlice z derringera GG.40cm laufy by stacili,k tomu vystrouhat peknou stylovou pazbu a flinticka je jak vysita.Presnost na 50m dostacujici a vykon by byl taky paradni.Shori vsechen prach a kule dostane slusnou rychlost.Jen bych videl problem se zapalkami primo u ksichtu.
O prskání zápalek do xichtu jsem přemýšlel, po zralé úvaze (činěné výhradně od stolu) se na toto ale momentálně dívám tak, že by to nemělo prskat víc, než např. Tracker od Ardesy, takže doufám, že by to mohlo být snesitelné (samozřejmě s ochranou očí, kterou u předovky považuju za nutnost... i když z Ardesy Evolution bych si možná troufl boucnout i bez ní).

Zcela jistý si každopádně nejsem, nemáte tedy náhodou někdo praktické zkušenosti s tím, zda lze v GG Derringer opakovaně odpalovat kapslíky 10-15cm před obličejem bez následného poďobání?

Výkon by mi pak taky asi přišel parádní už při zmiňovaném 40 cm laufu a standartní pistolové navážce, nicméně když má jít o flintu v dalekonosné ráži .45, tak bych určitě chtěl něco, co snese i puškové dávky prachu, pořád totiž nedokážu vyloučit, že by takováto flinta mohla směle konkurovat spoustě zavedených předovek (což by při pistolových navážkách nešlo).
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 15:29

Puškové dávky to snese, jenomže pro terčovou pušku na dálku, by se musel zvolit jiný druh hlavně, ne pistoli stačí kovaná, na pušku by musela být škrabaná a to dost zvedne cenu jen záměnou polotovaru. Ale myslím, že to je zajímavá úvaha, postavit z derika pušku, o tom už se i v GG uvažovalo. Počkáme a uvidíme :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od duffioso » 19 dub 2012 15:43

Ede,do 50m se laufovina menit nemusi.Kolik prachu budes davat pod tuhle malickou strelu?Do 3g a to bude az az.Ja vidim problem se soustrelem hlavnoveho svazku.Uz ted je spodni lauf na 20m cca 15cm pod horni.Kolik by to bylo na pade?
Bylo by mozna zajimave do toho pouzit minie a nakrmit ty laufy trosku vic,ale proc to delat?Papir je dost mekkej na ranu :-) Pokud hornim laufem na 50m dokazundavat poppery z ruky(dost roztresene) tak v puskovym provedeni s otevrenyma nebo kolimatorem,to bude fajn na blbnuti :-)
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 16:05

edelweiss píše:Puškové dávky to snese, jenomže pro terčovou pušku na dálku, by se musel zvolit jiný druh hlavně, ne pistoli stačí kovaná, na pušku by musela být škrabaná a to dost zvedne cenu jen záměnou polotovaru. Ale myslím, že to je zajímavá úvaha, postavit z derika pušku, o tom už se i v GG uvažovalo. Počkáme a uvidíme :-)
Tak to je velice příjemná zpráva, obzvlášť od takto zasvěceného zdroje... vhodnější flintu na doplnění sbírky GG derringerů si prostě ani při mé fantazii představit nedokážu.

Ještě pak k těm laufům - je technologicky možné vyrobit škrábanou hlaveň puškové délky z nerezu bez růstu ceny do astronomické výše? Přišlo by mi to velice užitečné, asi by nešlo o poslední kus od GG, co bych si pořídil, takže bych pak nad ním mohl vesele slintat při čekání na další balíčky :mrgreen:

To Duffioso: Myslím, že poznámka o potřebě změny laufoviny může souviset s mým požadavkem na regulerní konkurenceschopnou flintu (asi bych si dokázal představit i oblíbit i na deriku založenou minipušku s pistolovýma laufama protaženýma na 40 cm, to bych ale viděl jako další kus do sbírky, co zapadne mezi nejvějtšího derika a z derika odvozené regulerní flinty).
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od edelweiss » 19 dub 2012 21:06

Puška by asi do 50m lauf řešit nemusela, navážku bych nechal stejnou, testoval jsem to v DH a Výkon se rapidně nezvedl, zdvojnásobením dávky.
Škrabanou nerez sada asi nikdo nedělá a cenově by to vyšlo moc draze.
K soustřelu, svazky nastřelit na jednu vzdálenost je vždy možné ale zase to leze do ceny a kdo ví, jak daleko bude chtít střílet? Proto bych to řešil zdvojeným stavitelným hledím, jedno pro každý lauf:-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
Queeg 512
Příspěvky: 695
Registrován: 04 dub 2012 20:59
Bydliště: Cajzlov

Re: Derringer od fy Great Gun

Příspěvek od Queeg 512 » 19 dub 2012 21:46

S tou nerezí je to smůla :( , naštěstí jsem to ale tak trošku čekal a mám v záloze bryndák :D

Vzhledem k tomu, že se zde bavíme o střelné zbrani, která je "konstruovaná na požadovaný účinek na definovanou vzdálenost" (s čímž se naštěstí člověk kvůli deriku nemusí obtěžovat) a několikrát zde padla hodnota 50m, rád bych upřesnil svoje představy, které vycházejí ze dvou faktorů:

1) pokud by tato flinta měla stát několikrát víc, než taková, co umí to, co předvádí na http://www.youtube.com/watch?v=RkEmiMx1jRA (což je prakticky jisté, protože ta flinta stojí polovinu toho, co standartní derik), chtěl bych od ní, aby to zvládla taky
(nehledě k tomu že takové kozlice v .45 není od věci možnost vnitřně se chlácholit tím, že ty těžký laufy v .45 tahám a snažím se s nima něco trefit kvůli tomu, že je to dalekonosná flinta)

2) někde na internetu jsem četl tezi, že někde na sever od Prahy, ani daleko, ani blízko, existuje pušková střelnice o délce nějakých 300-330m (momentálně se mi to nedaří dohledat)

Moje představa je tedy taková, že pokud opravdu platí 2), tak by to s optikou mělo mít účinný dostřel minimálně tolik, kolik má ta bájná střelnice, přičemž podle bodu 1) by vůbec nevadilo, kdyby šlo o trošku více, než 420 yardů = 384m. A jak jsem už psal, moje fantazie je bohatá, takže nemám problém směle pokukovat po účinném dostřelu (ve smyslu schopnosti s optikou zasáhnout poppler) cca 400m.
Odpovědět