Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Předovky

Příspěvek od duffioso » 30 led 2012 22:49

Otazkou zustava,jak vypada ta kule po nastartovani a zatlaceni dolu na prach.A jestli nekdo dokaze startovat a tlacit tak,ze vryp,ploska nebo jakakoliv jina deformace na povrchu strely bude vzdy stejna.Me se taky libi,kdyz je jedna strela jako druha,ale setkal jsem se s tim,ze nekdy lital mnohem lip zcela evidentni sisojd,nebo chcete-li totalni zmetek.


RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 31 led 2012 06:09

Možná, že ty "šišoidy" měly optimální podmínky pro celou kombinaci náboje. Po naklepnutí malou gumovou paličkou se střela nepoškodí. Ale potom už záleží na dalším - buď má střelec startér i nabiják na konci v rovině, nebo přesně v diametru střely. Čelní ploška přesnosti nevadí, naopak. Zahloubení v diametru po razantním doražení na dno kouli poškodí po obvodu. Zvlášť když je olovo čisté a měkké. Ale člověk může nabíjet kombinaci volnější - koule+pevný flastr - kdy zasune jen nabijákem, nebo pevnější paličkou a razantně. Stejně se musí přizpůsobit dávka prachu. Koule nabíjené "natvrdo" se zaříznou do drážek a kráse je pryč. Stejně ale by měly být nejdřív jedna jako druhá, střely do kulovnice jsou taky všechny dokonale stejné.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 31 led 2012 20:50

Těžko říct jestli kdysi používali kuličky v "ložiskové kvalitě". Spíše se běžně k lovu nabíjely střely přímo tak, jak vypadly z kleští. Přesto údajně stříleli obdivuhodně přesně. Např. střelba na krocana.
bufallo
Příspěvky: 344
Registrován: 14 srp 2007 14:21
Bydliště: BB

Re: Předovky

Příspěvek od bufallo » 01 úno 2012 20:39

myslim ze je to skor taka zabavka... riesil by som ako poslednu moznost ked by som mal vychytane vsetko ostatne... ale je to pasia nabijat taku krasnu gulicku... radost po nej tresnut kladivkom... :mrgreen:
chcelo by to rozsiahlejsie testy na presnost, dobra zbran, dobry strelec, a vyskusat pri nemeniacich sa nabijacich podmienkach gule iba odliate a potom ovalene... napr.gulicky s Pedersolackych alebo LEE-kliesti si dostatocne presne aj na tercovku... co som meral pri kal.495 tak to bolo okolo 3 - 5 stovak, samozrejme mimo nalievacieho bodu.. ale vela hra aj vzdialenost, do 50 metrov je to asi jedno... na vacsie vzdialenosti by to mohlo robit rozdiely... ale ako vravim, chcelo by to poriadny testik...
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 02 úno 2012 21:55

Celé to naše černoprachové střílení je jedna velká zábavka. :D Nicméně je to opravdu dobrý námět na pořádný testík. Ujme se ho někdo, kdo má k dispozici dobrou zbraň a delší střelnici? Možná inspirace i pro redaktory SR.
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 365
Registrován: 22 úno 2009 10:37
Bydliště: daleko, předaleko..

Re: Předovky

Příspěvek od Lukáš » 06 úno 2012 18:05

Jo a když už, tak rovnou předovkový Speciál !!!
Uživatelský avatar
Mates452
Příspěvky: 37
Registrován: 29 říj 2008 20:07

Re: Předovky

Příspěvek od Mates452 » 20 úno 2012 21:08

Zdravím pánové, chtěl jsem se zeptat majitelů ardesy deerhuntera - jaký průměr střel používáte na jak tlustý flastr?
Kouření zabíjí, ale brokovnice je brokovnice...
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4321
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Předovky

Příspěvek od edelweiss » 20 úno 2012 21:33

ja to ted vyřešil jednoduše, laduju to jako dringera a chodi :-)
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 20 úno 2012 22:51

Kvalita kuliček -ovalita- má nejmenší význam v rovnici všech známých a neznámých, ovlivnitelných a neovlivnitelných skutečností, že nemá cenu se jí moc zabývat :lol: Jen TOP střelci tuto kvalitu jsou schopni využít.
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 20 úno 2012 23:09

undead píše:nazdar, nemá niekto skúsenosť s Ardesa Vest pocket Derringer cal.31
Obrázek
akú to má realnu usťovku? presnosť, ...
celkom sa mi páči taky zlaty prcek a rozmýšlam o kupe.
:arrow: Přes negativa zde vyřčená se jedná o zbraň která vychází ze své doby - divoký West. Někdo zde řeší "řemeslné" zpracování. No.. stačí se podívat na originály a zamyslet se nad tím co znamená slovo replika.. :lol: Pokud někdo očekává provedení 20/21 stolení atd., tak je samo trochu vedle :roll:

Tuto zbraň vlastním a je rovnocenná tomu co měli lidé na západě. Přesnost na 10m - dal jsem hned 1 ranou přičmoudlé postavě na terči hned jednu mezi oči (vstup k mossadu bych měl zaručen 8) ). Pak vše tam kam jsem chtěl :lol: Přesnost vynikající (záleží ovšem na střelci), jen je zde trochu problém koupit ideální průměr střel. Dave a Brýmová je nevede. Není to "terčovka", jen zbraň na obranu ca 0 – 4 m

Jen pro info, tak touto nebo podobnou zbraní byl zabyt Divoký Bill. Tak to asi až taková hračička nebude…
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: Předovky

Příspěvek od Fandaks » 21 úno 2012 18:56

Mates452 Poslal jsem ti soukr. zprávu.
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 22 úno 2012 16:23

Chacale, doposud jsem netušil, že Jack McCall zastřelil Divokého Billa touto, nebo podobnou pistolí. Dostupné prameny svorně hovoří o blíže nespecifikovaném revolveru. Jinak samozřejmě souhlasím, že i takováto jednatřicítka je smrtící zbraní.
zapata
Příspěvky: 20
Registrován: 12 úno 2012 11:03

Re: Předovky

Příspěvek od zapata » 22 úno 2012 17:14

zdravím Ardesa Vest pocket Derringer cal.31 je opravdu při správném naládování velmi ůčiná na tak malý průměr to je asi 60j muj kůn je ale liegi zadovka bezporuchová selhání nulové ůčinost s flastrem kule 11.10mm 1.4g prachu trochu nad limit 115j ,,,,,zatím jsem vypálil ca 500ran ..s pocketu asi 300 a taky spokojenost.....ovšem muj miláček patriot s napínákem je prtostě bůh perkusů s nadkaliberní ucpávkou a 1.8g... 400j a přesnost absolutní!!!!!!
Přílohy
5054780.jpg
Uživatelský avatar
Black Powder
Administrator
Příspěvky: 475
Registrován: 08 led 2008 14:50
Bydliště: Velká Morava

Re: Předovky

Příspěvek od Black Powder » 22 úno 2012 17:29

zapata píše:...patriot s napínákem je prtostě bůh perkusů s nadkaliberní ucpávkou a 1.8g... 400j a přesnost absolutní!!!!!!
Patriot a absolutna presnost? Ak tomu dobre rozumiem, tak kazda rana 10 center? Takze s 13 ran 13x10b.
Hmmm tak to je ina vec.
Preco potom tento model nikto na vyznamnych sutaziach nepouziva? Ze by ho nepoznali?
Kazdy chudak sa tam trapi s undehammerom od Dedinskeho, FWB a pod. podradnych znaciek.
A nadkaliberna ucpavka? To je aka? Poznam len nadkaliberne a podkaliberne strelivo.
Pricom kazda gulicka co ide do flastra, je podkaliberna a flastre sa delia len podla hrubky.
Ataman, Caiman, Red Wolf, Huben, LCS SK19, Brokock ... Servis, opravy, úpravy všetkých PCP okrem HW100, programování Daystate, prerábky Anschütz na 16J.
Dobré veci robím dokonalými.
Člen Mensa.
Uživatelský avatar
chacal
Příspěvky: 103
Registrován: 08 zář 2011 02:08

Re: Předovky

Příspěvek od chacal » 23 úno 2012 14:05

hawken.45, byl střelen Derringrem.. co já vím (zdroje jsou různé, souhlasím) pravděpodobně cal. 45 dle "zástřelu" v hlavě. Četl jsem i o revolveru, ale to by pak hlavu seškrabávali po okolí. Viz např. publikace - střelná zranění.


"zapata"
:arrow: Tahle PEDERSOLKA to je krása. Dost jí zvažuji a asi neodolám. Jak je to s praktičností čištění (hl. zámkového mechanizmu)? Vest Pocket.31 nebo GG.45 stačí rozebrat a vykoupat, osušit, namazat.
Dám sem foto tesu jak jsem VP.31 zkoušel na melounu :lol:
PATRIOTA bych tak přísně nehanil, pro zábavnou střelbu plně dostačující a o to jde hlavně. Závody to už je pak jiný LEVEL.
Odpovědět