vse o malorazkach

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Grinch » 30 zář 2011 08:10

mari: Drahý možná, ale pracný???

V čem by to mělo být pracný, protože mně naopak přijde, že se s tím dělá jedná báseň a že je to super jednoduchý, ale každý makáme jinak :shock:

Navíc nevím, co jiného bys mu chtěl doporučit na výrobu cammo nástřiku...

I.trta: Pokud jde o práci s krylonem, tak:

- jedna barva doopravdy přijde na cca 400,-
- jedna pixla vydrží na 4 kompletní přestříkání pažby (beru velikosti McMillan A4 a celkem cca 20 tenkých vrstev)
- nedoporučuju stříkat rovnou na dřevo - je třeba koupit třeba plnič ve spreji (bohatě stačí za 200,- na autokaroserie)
- plničem pořádně přetmelit a sbrousit
- a pak už jen vrstvy krylonu dle barev co potřebuješ...

krom nevýhody ceny to má výhodu v tom, že je to jednoduchý, po 10-15min to můžeš vzít do ruky a za 24hod je to zcela vytvrdnutý, jakékoli oděrky se dají stříknout znovu bez stopy po opravení (je ultratenká, takže když si dáš pozor tak lehký ošoupaniny stačí jen stříknout jendou další vrstvou a jkoby nic)

A každý komu jsem to doporučil mi dá za pravdu...

Není těžké se s tím naučit dělat i těžší věci, a pokud chceš jen dvě-tři barvy, tak to je brnkačka...

Tady je pár fotek co jsem tím dělal...

Toto je práce cca 30min včetně stříhání perlinky :mrgreen:

Obrázek


Toto je práce cca 3hod včetně lepení, stříhání a sundávání :mrgreen:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek


Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mari » 30 zář 2011 09:17

S barvou se pracuje jedna basen,to nic.lepsi na camo asi neni,ale celkove udelat camo je tezsi nez dat obyc barvu.sam musis uznat,ze naskladat digtal je tezsi nez vzit pistoli a nastrikat to khaki jednolite.jeste lze pouzit camo pasku,videl jsem to ale jen na kukru a licnici,dle me je to ale jen rychla nouzovka.
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Grinch » 30 zář 2011 09:37

Pokud chceš cammo, tak jakákoli technika je zhruba stejně pracná - to nemá s typem barvy co dělat...

Záleží co chceš dělat a jak moc "profi" to má vypadat...

Viz moje fotky výše, tak záležitost přechodového cammo se síťovým vzorem 3 barvy viz první fotka je 30min lehký práce a digitál 3 barvy (a myslím, že velmi kvalitní práce) je cca 3 hodiny se vším všady...

A TADY máš příklad, jak jsem dělal pažbu na Falcona - práce na cca 15min s Krylonem

Záležitost klasického cammo - beru flectan (ostře ohraničené tvary různých křivek atd) pomocí šablon se bude pohybovat někde zhruba mezi tím...

Samo, že jedna barva je nejlehčí, ale furt musíš mít pistoli :), a o to tu teď nejde...

Takže pokud chce I.trta mít cammo, práce to bude (ale která baví, bo si to dělá dle sebe a pro sebe), ale ptal se na barvu a tam jednoznačně minimálně pracný je Krylon (nepotřebuješ pistoli, vlastnosti schnutí, krytí atd jsou asi jedny z nejlepších)...

Ber to tak, že zřejmě nemá žádnou výbavu (pistole, airbrush atd), takže Krylon de facto má vše v sobě (trysky "neslintají" ze správné vzdálenosti, super krytí a hlavně žádné patlaniny a dá se snadno odstranit, nebo přestříkat)

A k té cammo pásce - nedal bych to na flintu ani náhodou, kolega zkoušel celou flintu a jako nouzovka super, ale jako designovka a nebo trvalé "cammo" děs běs
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
l.trta
Příspěvky: 141
Registrován: 24 říj 2010 14:19

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od l.trta » 30 zář 2011 10:38

Moc dekuju za pomoc =) Jelikoz to bude lovecka malorajda tak udelam maskovani pomoci vetvicek =)Kdyztak sem hodim foto jak to budu mit
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Grinch » 30 zář 2011 17:44

Neni zac, rado se stalo. kombnaci s listim a travou jsem jeste nedelal ale chystam se na zimu tak dej postrehy... predem za ne diky
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
koudel
Příspěvky: 37
Registrován: 09 pro 2009 11:25

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od koudel » 16 říj 2011 18:58

Chtěl sem se zeptat jestli si někdo z vás nepořídil v poslední době Marlin xt 22 a hlavně jak je s tím spokojený.Určitě to nebude nějaká terčovnice za ty prachy,nebo jestli se vyplatí jít do zkm.Sám nevím jak se rozhodnout,jestli si sehnat jetou 456,nebo novou zkm anebo toho marlina.Nemám o sobě ambice vyhrávat nějaké závody,ale zase bych si nerad pořídil malorážku a hledal to po celém terči.V okolí mám pouze jednu stometrovou střelnici,takže na padesátku mi to picání bohatě stačí.Taky to nehodlám nijak vylepšovat kromě asi nějaké optiky a to i v případě 456ky,mě se líbí to jak je to vyrobeno,prostě klasika. Předem děkuji a názory.
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kubis » 23 říj 2011 12:58

Chtěl bych se zeptat znalců, mám v záruce CZ 455 Thumbhole a už před nějakou dobou jsem si všiml dvou zbroušenin na konci vodící lišty závěru malorážky. Jsou nestejně dlouhé a hluboké pár setin mm ale jsou tam. Na funkci to nemá znatelný vliv (možná by byl chod závěru hladší). Je to normální? U jiné malorážky jsem to neviděl. Má to nějaký účel nebo to je prachsprostá výrobní vada a mám to jít reklamovat?

Díky za názory, nerad bych se s puškou táhl na reklamaci a tam se mi vysmáli.

viz. foto
Přílohy
IMG127.jpg
IMG128.jpg
Kubis
Uživatelský avatar
Vrchy
Příspěvky: 8
Registrován: 17 říj 2010 11:28

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Vrchy » 23 říj 2011 13:56

Sice nejsem znalec :) , ale CZ455 Thumbhole mam taky. Kouknul jsem na svoji a ty otlaky tam mam taky, sice ne tak hluboke, ale jsou tam. Nemyslim, ze to ma nejaky ucel, spis jde jen o "toleraci" ve vyrobe :lol:.
JuroNR
Příspěvky: 908
Registrován: 03 říj 2009 17:43
Bydliště: NITRA

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od JuroNR » 23 říj 2011 19:10

Kubis: ja som tie odlačky mal na oboch maloražkach,dokonca na jednej exportnej,myslim že to ma asi každy,typujem že to vznika pri upinani kvoli dalšiemu obrabaniu. Ja myslim že na funkciu to nema vpliv.
Kubis
Příspěvky: 87
Registrován: 11 zář 2009 12:11
Bydliště: Praha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Kubis » 23 říj 2011 20:38

Asi máte oba pravdu, na funkci to určitě nemá vliv a pokud to má skoro každá CZ tak to nebudu řešit. Trošku mě to ale zarazilo, měl jsem před tím Norinko, v podstatě kopii 452 a tam čínští soudruzi zpracovali závěr bez chybičky.
Díky moc za názory!
Kubis
Uživatelský avatar
HAD
Příspěvky: 28
Registrován: 04 úno 2007 01:23
Kontaktovat uživatele:

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od HAD » 26 říj 2011 20:15

Zdravím. Koupil jsem ZKM 456 a někde na fóru (už přesně nevím na kterým) jsem četl nějaký rady, že je dobrý kvůli kmitům hlavně vyhodit ten první šroub ve předu s pružinou. Chápu, že je to dobrý pro uvolnění hlavně, aby měla možnost kmitat, ale i po vyndání toho šroubu se mi hlaveň stejně opírá o dřevo pažby. Má s tím někdo zkušenosti? Mám to v tom místě uvolnit? Zkoušel někdo prakticky, jak velkej vliv má tahle úprava na soustřel a jestli ji má cenu vůbec dělat? Díky
Včera mě vyhodili z práce, že prý jim nevyhovuje moje osobnost.............ale neřekli která
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od mari » 26 říj 2011 21:17

Vyndat sroub, vyklepnout prizmu a hlaven musi byt volna po cele delce az k pouzdru zaveru. To je asi co myslis.Musis mezi hlavni a pazbou prostrcit minimalne papir.
Ten staveci sroub tam dali soudruzi v dobre vyre,ale nijak se to neosvedcilo a pri predelavani v Aeronu je vsechny vyndavaly. Jestli se to u tveho kusu osvedci ci ne zjistis pouze soustrelama.
Mel by se ti ale zlepsit, hlaven se nema nikde dotykat.
Pokud ale tento sroub tam mas i ted, tak necekej ze by tva ZKM byla z tech lepsich co do soustrelu. Na predelani do Aeronu sly jen ty ktere davaly 100 ze 100 na tehdejsi terc ISSF ( ze stolice ) a ty uz pote nemely tento sroub.
Odebranim pazby okolo hlavne nic nezkazis, naopak pomuzes a vyndanim toho mechanismu s nejvetsi pravdepodobnosti taky.
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Asot » 18 lis 2011 13:57

Zkoušel jste někdo měnit laboraci malorážkových nábojů ?
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od PB » 18 lis 2011 15:28

a proč?
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Re: vse o malorazkach

Příspěvek od Asot » 19 lis 2011 00:35

Protože mě to zajímá,.. je koncipován jako puškový a z pistole má nízký výkon z důvodu dlouhého vývinu rány.. Mě vždy zajímají atypické záležitosti :)
A nejsem sám, jen sem nechci tahat starý thread http://forum.gunshop.cz/vlastni-laborac ... 25-15.html
Ale samozřejmě, pokud vůbec nikdo nemá rád pokusy, omlouvám se za dotaz..
Odpovědět