Vzduchovky Hatsan

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 kvě 2006 13:34

2voc:
Byl jsem v Polském Těšíně (pro znalce Cieszyn :wink: ). Musíš tam jet v sobotu dopoledne a jít na tu velkou burzu a mezi těmi tisíci stánky hledat a hledat a hledat až do úplného vyhledání. :lol:

Jako perličku bych ještě dodal, že tam měli originální nové ruské POSP na Dragunovy se zvětšením 4x za 3000,- i s originální montáží nebo 8x za 4000,-. Ale to netuším kolik stojí u nás, tak nevím jestli je to až tak výhodná koupě.
Kromě toho tam mají i hafo doplňků, třeba weaver lišty za pár korun, montáže atd. K tomu plno monokulárů i binokulárů, asi si tam koupím nějaký pozorovací monokulár 20-50x na střelnici.

Ještě jsem našel nějaké další fotky.
Takhle ten puškohled vypadá na zbrani.
Přílohy
vzduchovka1.jpg


http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 03 kvě 2006 16:29

Kubajzz píše: I když v tom Polsku jsem držel v ruce půlmetrovou skleněnou Deltu 6-24x60 s korekcí paralaxy a 11-ti stupňovým osvětleným křížem za 4000,- ...
ne!NEE!!kubajzi netrap me!!proc si to nevzal??probuch....tak priste az pojedes tak ber jednu takovou Delticku pro me...no :D :D :D
Kubo 630
Příspěvky: 400
Registrován: 09 bře 2006 21:57
Bydliště: Slovensko-Bardejov

Hatsan

Příspěvek od Kubo 630 » 03 kvě 2006 22:07

Zrejme si dam poradit, pretoze mam iba 16 rokov, strielam rekreacne asi 3 roky a zvecsa z volnej ruky(pri drobnom love nieje vzdy poruke opora). Ruky sa my dost trasu aj v tej Nikko 4x20 co mam teraz na S 630. Zrejme si nejaky ten 4x32 poziciam a vyskusam. Za rady dakujem, pre mna je kazda rada cenna.
Uživatelský avatar
Sidewinder
Příspěvky: 1463
Registrován: 31 srp 2004 20:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sidewinder » 03 kvě 2006 22:35

Dle meho nazoru (mel jsem na vetrovce ze zacatku 4x32 a 6x40) - kdyz uz jsou za temer stejny peniz, je lepsi vzit tu 6x .. tak velky rozdil smerem ke strelbe bez opory a vzhledem k zornemu poli to neni ..
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 11 kvě 2006 11:20

troj píše:
Kubajzz píše: I když v tom Polsku jsem držel v ruce půlmetrovou skleněnou Deltu 6-24x60 s korekcí paralaxy a 11-ti stupňovým osvětleným křížem za 4000,- ...
ne!NEE!!kubajzi netrap me!!proc si to nevzal??probuch....tak priste az pojedes tak ber jednu takovou Delticku pro me...no :D :D :D
Ta Delta mi vrtala hlavou, tak jsem se na ni informoval na polských fórech, umím docela dobře polsky. A nakonec jsem asi rád, že jsem ji nevzal. Prý to nemá dobrou kvalitu a po pár tisících ranách na silné vzduchovce to odejde do věčných lovišť. I když nějaký borec tam teď na soutěži s ním skončil třetí. :?

V tom Polsku to je vůbec zajímavé. Vzduchovky u nich totiž za komančů byly zakázané zbraně, takže oni tam nemají ve vzduchovkové střelbě zdaleka takovou tradici jako u nás, kde ze vzduchovky střílelo každé děcko. Zato teď, když to mají povoleno, tak tam vzduchovky zažívají neuvěřitelný boom. A to si vemte, že Poláků je nějakých 40 miliónů a nikdo z nich neměl doma vzduchovku jako naopak u nás každý. Je to velký nenasycený trh, vzduchovky a příslušenství a optika k nim se tam prodávají v pro nás neuvěřitelných počtech. Jen jedno z jejich fór věnovaných vzduchovkám má hodně přes 200tisíc příspěvků, je to výborný zdroj informací, dá se tam najít všechno.
Z toho taky plyne, že tam mají oproti nám několikanásobný výběr značek a desítky internetových obchodů věnovaných pouze vzduchovkám.
Nejdoporučovanější značka optiky tam je Bushnell, ale běžně se tam prodávají kompletní řady firem Burris, Leupold, Weawer, AGS, Simmons, Nikko, Nikon atd. Výběr o jakém se nám tady nezdá, stačí na netu hodit do košíku a do týdne je doma. :wink:
U vzduchovek to samé. Velice ceněné jsou tam Slávie, hlavně poměr cena/výkon, ale běžně se tam prodávají i kompletní řady BSA, Logun, Diana, Air Arms, Weihrauch a dokonce i Theoben atd. Opět se nabízí srovnání s námi, kde je v obchodě Slávia a čína, v těch lepších i nějaké Gamo a Hatsan. :?
Zajímavé je, že oni nerozlišují vzduchovku od větrovky, všechno je to wiatrówka. :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
sasmio

Hatsan 70

Příspěvek od sasmio » 12 kvě 2006 17:26

Zdravim,kupili sme Hatsana 70 v Polsku na trhu a nema v hlavni drazky.Aj tak je presny a silny no predavac povedal ze Polske zakony nepovoluju drazky v hlavni tak nam dal zlavu 800sk.Max kinetika tam je vraj 17 J no mne sa zda ze ten piest nie je prevrtany.Chcel bi som vediet ci je pravda tento zakon v Polsku alebo ako to ze su tam neni ziadne drazky.Kubajzz, pozeral som sa dobre no ved nie som slepy ale nenasiel som tam ani jednu.Vlastnik tuningovu gamovku vysoko silnu a presnu tak ze sa trochen vyznam.Chcel bi som sa este opitat ci niekdo nezhana ND 16280 do GAMO CFX lebo som si jeden objednal a poslali mi dva.

PS:Nenadavajte na Gamovky lebo nikto z Vas nema skusenosti s timiti puskami. Ja osobne 30m 5 korunacka za bezvetria
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Re: Hatsan 70

Příspěvek od troj » 12 kvě 2006 19:53

sasmio píše: PS:Nenadavajte na Gamovky lebo nikto z Vas nema skusenosti s timiti puskami. Ja osobne 30m 5 korunacka za bezvetria

jsem velice zvedav na tvuj vysledek v online soutezi..pokud se tedy hodlas zucastnit..ja doufam ze ano..pokud je to pravda muzes pomyslet na vitezstvi v pistovych zbranich :D
sasmio

sutaz

Příspěvek od sasmio » 12 kvě 2006 20:35

Ja uz mam vytlacene terce a som plne pripraveny si ist zastrielat,no tych dvadsat kruznic strelim no su este rozdelene podla cisel 5,6,7,8,9 tak neviem asi to nebudu stredy ale myslim ze aspon 10 padne tercikov trafim lebo som nebol dlho ale tesim sa ak bude pekne pocasie
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 12 kvě 2006 21:36

nema v hlavni drazky jo?? :lol: tak to bude asi nake fantasmagoricke spiknuti- a pry je jeste presna :lol: takhle jsem se dlouho nepobavil, mas u me 100 bodu! :D
LEON

Re: Hatsan 70

Příspěvek od LEON » 12 kvě 2006 23:13

sasmio píše:Zdravim,kupili sme Hatsana 70 v Polsku na trhu a nema v hlavni drazky.Aj tak je presny a silny no predavac povedal ze Polske zakony nepovoluju drazky v hlavni tak nam dal zlavu 800sk.Max kinetika tam je vraj 17 J no mne sa zda ze ten piest nie je prevrtany.Chcel bi som vediet ci je pravda tento zakon v Polsku alebo ako to ze su tam neni ziadne drazky.Kubajzz, pozeral som sa dobre no ved nie som slepy ale nenasiel som tam ani jednu.Vlastnik tuningovu gamovku vysoko silnu a presnu tak ze sa trochen vyznam.Chcel bi som sa este opitat ci niekdo nezhana ND 16280 do GAMO CFX lebo som si jeden objednal a poslali mi dva.

PS:Nenadavajte na Gamovky lebo nikto z Vas nema skusenosti s timiti puskami. Ja osobne 30m 5 korunacka za bezvetria

Nojo to je asi nejaka nova moda hlaven bez drazek :lol: no a T :D urci jeste asi zarucujou absolutni presnost
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 13 kvě 2006 08:35

zase odborník Leon :roll:
karols

Příspěvek od karols » 13 kvě 2006 10:36

Takže opäť niečo málo k Hatsanovi 105. Začali sa mi uvoľňovať skrutky, ktoré držia lištu na upevnenie puškohľadu. Aj keď som ich zatiahol, tak po vystrelení cca 50 diaboliek sa znova uvoľnili. A keďže materiál skrutiek je asi plastelína, tak som ich bol nútený vymeniť. Zatiaľ to drží. Potencionálnym majiteľom hatsanov: trpezlivosť a odhodlanosť + pripravenosť k vylepšeniam a výmenám. Myslím, že túto investíciu táto vzduchovka vráti svojou presnosťou a silou. Uvidíme. A k tej hlavni bez drážok, bohhovie, čo je to za hlaveň. Skôr si myslím, že bola vyradená ako nevhodná pre ďaľšie opracovanie. Ale kde sa vzala na tej vzduchovke? Asi jasným vysvetlením môže byť miesto kúpy.
Péta
Příspěvky: 212
Registrován: 28 pro 2005 10:36

Příspěvek od Péta » 13 kvě 2006 11:19

PB píše:nema v hlavni drazky jo?? :lol: tak to bude asi nake fantasmagoricke spiknuti- a pry je jeste presna :lol: takhle jsem se dlouho nepobavil, mas u me 100 bodu! :D

A nemá náhodou polygonální vývrt?Divil bych se kdyby byla uplne bez vývrtu.Vývrt nemají snad jen kulickovky koupené na pouti. :roll: :lol:
Omlouvám se za chyby,ale blbne me klávesnice.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od PB » 13 kvě 2006 11:31

tak polygonalni vyvrt urcite nema- spis bych to videl na zmetka
sasmio

Příspěvek od sasmio » 13 kvě 2006 12:22

nema ziadny vyvrt,hlaven je z vnutra hladka a nedotknuta ako panenska blana.
Odpovědět