Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kolos
Příspěvky: 33
Registrován: 19 lis 2009 23:22
Bydliště: ROKYCANY

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od kolos » 29 pro 2009 01:24

zdravim mam evolution ld zatim jsem strilel jen realy.dostal jsem 100ks sabotu[kosiky]hornady cerne poradtemi jake strely si mam poridit raz;vaha. dik


romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 29 pro 2009 16:26

martin1976 píše:Ozaj, strielal už niekto z vás z in-line, strely balené v papierikoch? Už nemám saboty a vidím to ako lacnú a presnejšiu náhradu za saboty. :idea:
Ano ,dokonce jsem zde dával návod jak je vyrobit.............
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od cernunos » 30 pro 2009 16:14

davidf-není pravda,že musíš do výbavy narvat 15-20 tisíc,nesmysl.Já měl in-linku pušku a příslušenství včetně kleští a prachu mě vyšlo na necelé 3tisíce.Olovo si seženeš pak zdarma nebo za babku,kule si odleješ i na starém vařiči a pak prostě jdeš práskat.Nic víc,není přeci třeba používat k odlévání hned nějakou special pícku za x tisíc,tak se nenech zde od některých zviklat a flintu si klidně pořid,udělá ti radost.
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 30 pro 2009 16:23

cernunos

Nejlépe je odlévat koule doma v kuchyni a těšit se na rakovinu :lol: zvláště pokud davidf očekává potomka....

Pokud víš o nějakém olovu za babku nebo zadarmo vezmu ho 50kg na příští sezonu :D
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od cernunos » 30 pro 2009 16:50

romi-Tak hlavně jsem neříkal,aby to odlíval doma na plotně.Samozřejmě by to byl velký hazard se zdravím.No a k tomu olovu,každý máme nějaké známé,a tak i já dostal od známého pěkný plát měkoučkého olova,z kterého jsem odlil nejmín 300 střel.A zadarmo.Takže se olovo dá sehnat,jen hledat a nebo někde koupit za výhodnou cenu.Mimochodem-chodím hledat s detektorem kovů a toho olova,co jsem našel by bylo snad už 100kilo-to jen tak na zamyšlení,kdyby nevěděl,kde k olovu přijít.Nj,ale to bys musel investovat zase do hledačky :D
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 30 pro 2009 17:03

cernunos píše:.Nj,ale to bys musel investovat zase do hledačky :D
Já to věděl......zadarmo bývá pěkně drahé :D A toho času stráveného hledáním :D

Na střelnici střílím na jednom postu, za terčem je hlíněný val. Jen odemne je tam minimálně 200kg olova. Myslel jsem, že ho vyhrabu a znovu recikluji.....,po 10 minutách práce s motykou jsem toho nechal. Není to tak jednoduché jak to na první pohled vypadá. Já raději koupím ingot nebo plech. :!:
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 30 pro 2009 17:14

Nic méně, došel jsem k názoru, že trávit čas na internetových forech je zcela promarněný. Hoši vzpomínejte v dobrém :D
loučí se věčně nespokojený RoMi
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od duffioso » 30 pro 2009 19:32

Chlapi,vy mi davate.Takovou dobu jsem tu nebyl a tady se dejou veci.Zacatek stranky hruza,vubec se v tom neorijentuju,kdo co napsal,kdo to citoval,proc to citoval,proc to spatne citoval.A ty tahanice o ceny vybaveni,jsou zbytecny.Kdo chce strilet na vrcholove urovni,at si koupi vybaveni za x desitek tisic.Stejne je mu to k prdu,kdyz nemuze s inlajnkou strilet zavodne.
Jedine veci,ktere se musi koupit,je prach,zapalky,olej a sehnat strely na prvni zkousku.Saboty u Andela,olovene strely od znameho.To na zkusebni strileni staci.Pak je to jasne,bud kupovat drahe saboty,nebo odlevat.Kleste od Andela,olovo ze sbernych surovin,ano da se tam koupit,nebo i sehnat od znamych.Zeptejte se vecer v hospode a sejde se vam toho tolik,ze nebudete vedet co s tim.Ja osobne si myslim,ze krome pusky staci koupit veci v hodnote asi tak 3-4tis a strilim a strilim.Ja prvni dva mesice strilel porad a stacil mi akorat prach,zapalky a par krabicek sabotu.Koupil jsem si origo cele saboty a pak jsem u Andela koupil jen kosicky,zelene pro strelu .44 a k tomu jsem obednal krabicku strel SaB .44.Cele me to stalo asi 1200,- a mel jsem dva mesice co delat.Pak jsem dokoupil jen kleste a sehnal dubovou kulatinku na nabijak,ale do te doby jsem skoro dva roky pouzival ten origo plastovej.Da se a v pohode.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
Fandaks
Odborník na zbraně
Příspěvky: 380
Registrován: 18 bře 2006 21:07

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Fandaks » 31 pro 2009 12:23

romi píše:Nic méně, došel jsem k názoru, že trávit čas na internetových forech je zcela promarněný. Hoši vzpomínejte v dobrém :D
loučí se věčně nespokojený RoMi
Romi, nikam neodcházej, bylo by to škoda. Rádi tě čteme a scházel bys nám všem. :(
Fandaks
Život je příliš krátký na to, abychom ho sdíleli s nějakou ošklivou zbraní.
John Taffin
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Jim » 31 pro 2009 13:01

Taky jsem pojal nápad získávat olovo z valu na konci střelnice, domluvil jsem si to se správcem na dobu, kdy nebylo otevřený pro veřejnost a začal jsem dolovat. Vzal jsem si zednickej hrubej katr (síto) a lopatou to sbíral z povrchu v tloušťce cca 5 -10 cm a katroval. Pak jsem to hrubý, t.j. vesměs samý střely přesil ještě na jemnějším sítu a tak jsem toho cca za hodinu vykutal asi 50 kilo. Přetavením jsem získal poctivejch 20 kilo. Zbytek byly pláště, kamínky a železný jádra střel. Není to čistý olovo, ale pro Sharpsku, která se nabíjí zezadu je to OK. Počítám, že těch 20 kilo mi na sezónu stačí a taky jsem se rozhodl vyrobit si lapač podle rady Fandakse. Takže kdo chce ušetřit, má návod jak na to.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 31 pro 2009 20:24

Jasné RoMi, nikde neodchádzaj, lebo sa ťa hneď potrebujem nejaké veci popýtať. Tvoje postrehy zo streľby inline+strela v papieriku.
Ako sa ti to nabíjalo?
A čo čistota vývrtu?
A presnosť?
Akú strelu si obaľoval? (diameter, hmotnosť, materiál..)

Videl som aj presný postup balenia strely na tvojom videu. :)
romi
Příspěvky: 205
Registrován: 15 črc 2008 17:29
Kontaktovat uživatele:

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od romi » 31 pro 2009 20:54

martin1976 píše:Jasné RoMi, nikde neodchádzaj, lebo sa ťa hneď potrebujem nejaké veci popýtať. Tvoje postrehy zo streľby inline+strela v papieriku.
Ako sa ti to nabíjalo?
A čo čistota vývrtu?
A presnosť?
Akú strelu si obaľoval? (diameter, hmotnosť, materiál..)

Videl som aj presný postup balenia strely na tvojom videu. :)
Zrovna tato technologie "pobouřila" křiklouny na konkurenčním foru a nejenom tam....., proto jsem smazal videa na You tube, je to asi dva roky pokusů a nemalé finanční náklady. Jsem už ve věku a rozpoložení..., kdy mne nebaví ,aby si o mně otíral kde kdo svou pusu. Jen jsem zanevřel na internetové fora /všechny/.

Dávám přednost, osobní komunikaci- pokud se potkáme na střelnici, nebo na ICQ 433578269 , případně na mail, tady na foru nechci řešit už žádné technické věci :D
davidf
Příspěvky: 12
Registrován: 12 pro 2009 15:49

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od davidf » 07 led 2010 10:47

cernunos píše:davidf-není pravda,že musíš do výbavy narvat 15-20 tisíc,nesmysl.Já měl in-linku pušku a příslušenství včetně kleští a prachu mě vyšlo na necelé 3tisíce.Olovo si seženeš pak zdarma nebo za babku,kule si odleješ i na starém vařiči a pak prostě jdeš práskat.Nic víc,není přeci třeba používat k odlévání hned nějakou special pícku za x tisíc,tak se nenech zde od některých zviklat a flintu si klidně pořid,udělá ti radost.




Dík,já jsem věděl,že na občasné zastřílení to nebude tak horké.Četl jsem začátky achaba.Romi asi nemá rád nováčky,protože si myslí,že si před napsáním dotazu nepřečetli celé vlákno.
Smazaný uživatel 3736

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 07 led 2010 17:35

Ozaj a nezabudli sme na ochranné okuliare, slúchadlá a púzdro na pušku? Tiež ďalšie prachy naviac. U mňa okuliare (10€), slúchadlá (33€), púzdro na pušku (35€). A to som ešte dosť lacno kupoval.
kaka
Příspěvky: 1
Registrován: 08 led 2010 11:48

Re: předovky Ardesa

Příspěvek od kaka » 08 led 2010 14:50

Zdravim vyznavace cerno prachych hracek. Na netu jsem naposty novacek,tak prosim o trochu schovivavosti.Jelikoz jsem byl cely rok hodny,tak jsem si pod stromecek koupil krasnou dlohou kresacku pensylvania cal45. Jestli se tu najde podobny nadsenec jako ja,tak nevahej a napis,rad hodim rec,po pripade spolu zastrilime,bo mi prijde,ze v Orlickych horach jsem na to sam.
Odpovědět