Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 13 pro 2009 11:02

Pánové, já nestačím žasnout jakej mix tady jste schopni vyplodit. Srovnáváte jabka ani ne s hruškama, ale rovnou s bramborama. Stejně tak jako nelze srovnávat např. ZKM 451 (ZKM 452) se Suhl, nelze srovnávat ani SVD s ČZ 750. Je vidět, že máte hromadu nadšení, nějaký vyčtený informace, ale praxe je minimální, tudíž i minimální zkušenosti. Kromě toho s tou "VeO" (rozuměj velká odstřelovačka) jme značně OT. Takže doporučuji v tomto případě věřit radám zkušenějších a a vlastní názor poněkud korigovat. Tzn. pro MaO je ideální zbraň odvozená od terčovnice, nejlépe doplněná možností použití zásobníku (Anschütz 1907 M) - v současné době pár jedinců zkouší biatlonové zbraně, zatím s nejistým výsledkem - ono jich zas na trhu tak moc není. Dál je to věc názoru, zda použít přesnou jednorannou terčovnici (Anschütz, FWB, Walther, Suhl 150, Ural, SM-2) nebo rychlou samonabíječku (např.Ruger), zatím je rozšířenější první alternativa. Kdo střílí "brněnskýma" flintama, buď nemá ambice na umístění na předních pozicích nebo hodně rychle přechází na vyšší "level", jelikož rychle přichází na to, co jsem právě napsal. Stačí se podívat do historie výsledkových listin, s čím kdo začínal a jak se vyvíjí úroveň výsledků v závislosti na použité technice. Není to samozřejmě jen o vybavenosti, ale s tím souvisí i potřeba efektivně trénovat. Trošku specifické podmínky jsou v disciplíně "mizivé cíle", kde zatím 456 dokáže střílet na stupně vítězů, ale pokud dojde k avízované změně pravidel a na terčích se objeví bodované zóny, nevím, nevím... Nicméně mizivky jsou doménou 2 střelnic v republice, kde mají odpovídající terčové zařízení. Dalším specifikem je otrokovická MaO, kde 456 zatím stíhá, ale až tam proniknou zásobníkové pušky odvozené od terčovnic, bude mít asi taky po žížalkách.


Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 13 pro 2009 11:18

tak jsem to zase znovu a znovu všechno pročetl . Ŕozhodně nechci chodit po závodech a střílet na terče .Jde mi o zábavu ,to je - postavy ,rukojmí (50m ) atd. . Tím ,že je venku hnustě tak tu už dva dny čtu a čtu ,zjistil jsem ,že jednoranka Suhl je dobrá fakt na přesnost a opakovačka bude parádní pro zábavu .Někoho baví za hodinu vystřílet 10 ran ,ale to není nic co by mě bavilo . Myslím ,že když se na 50 metrů dostanu do kružnice 2-3 cm tak to bude luxus ( nyní mi bude muset někdo znalej říc jestli je to možné ) .Byla asi chyba ,že jsem si pod pojmem malá odstřelovačka představoval zmenšenou vojenskou odstřelovačku a tady je to vlastně o sportovní střelbě . takže otázka zněla čím nejlépe za rozumnej peníz kopírovat profi vojenský odstřalovače? Oni střílej na 500 m já chci tak max. - 200 m .Neřeším nyní ,že by mě to mohlo začít bavit ,jestli se stane ,že mě chytne střelba na terče ( přesnost) budu to řešit později a mohu koupit další zbraň ,nyní jako čerstvej držitel ZP jsem zapálen pro zábavnou ( vojenskou ) střelbu .
čerpáno ze střelectví.info - Mezi opakovačkami vybírejte podle způsobu střelby. Pokud půjde při Vašich hrátkách o simulaci odstřelovače - pak bych se soustředil na lehké nebo středně těžké opakovačky, jako je ZKM 452 a 453 (lehké) nebo ZKM 456. 456-ka (Brno4) se dá sehnat za pár korun a bude sloužit jak pro zábavu, tak i pro případný závod. Z lehkých ZKM doporučuji verzi 453 American nebo Varmint. Tyto pušky jsou velmi přesné a mají podstatně lepší spoušť, než starší ZKM 452 - takže i kdyby mělo přijít na nějaké soutěžení, 453-ka obstojí!
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 13 pro 2009 11:37

No jo, Robert kdyz to psal tak byl jednak moc mlady a jednak zrejme pil :)

Promin Robe, ted mi asi nedas ty R50ky co mam u Tebe vid?:)

Pokud to chces tedy resit jen pro zabavu a staci ti ops 5cm :) tak kup z druhe ruky 452 co 453 ci jine obdoby - za novou vyhodis stejne jen penize navic a strilet to bude stejne a muzes si pak pohrat i s pazbou a popripade nejake penize do ceny te nove nacpat do tunningu bo aspon designovych uprav...

a pak az te to svihne, jakoze te to svihne a budes chtit vi, tusim ze i mistr Harp tady strili s malorajdou na daleke cile, 100 + 150m atd, tak pak ti nezbude nic jineho nez nasetrit a koupit neco presnejsiho - a zase budes stat tam co ted:)
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
harpplayer
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1569
Registrován: 31 bře 2006 12:48

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od harpplayer » 13 pro 2009 11:49

Tohle je diskuze na hodně dlouho. Všechno je to o "filozofii" disciplíny. MaO nikdy nedokáže plně imitovat "VeO", nicméně jsem přesvědčen ty "naše" závody se tomu s ohledem na dostupné podmínky ultimativně přiblížily. Vím, že když napíšu, že "dospělé" odstřelovačky mají mnoho prvků terčových zbraní, najdu mnoho oponentů, kteří budou tvrdit, že mají mnoho prvků taktickýh zbraní atd, ale touhle diskuzí jsme si již prošli, stačí otevřít první stránky tohoto obsáhlého témata. I skuteční odstřelovači čas od času pořádají srovnávací závody, takže lze říci, že v tom případě se "řemeslo" mění na sportovní disciplínu. Dál je to o tom, co umí zbraň a co střelec. Teď je pro tebe limitní soustřel 3 cm, což zvládne i ten čínskej "norník". Jenže časem si zkusíš jinou zbraň a zjistíš, že bys měl na lepší soustřely, ale zbraň to nezvládne, takže pořídíš jinou a zas o kousek postoupíš a anabáze se opakuje. Takže pokud budeš chtít ustřelovat krabičky od sirek, bude stačit téměř cokoli. Pokud ale budeš chtít ustřelovat samotné sirky, budeš muset hodně přemýšlet, jakou zbraň zvolit. Kromě toho, časem stejně budeš chtít určité srovnání své výkonnosti s výkonností ostatních a není pitomější pocit, než když ti nezbyde, než říct - možná bych na to měl, kdybych měl k dispozici srovnatelnou techniku. Jenže k tomu musí každý dojít sám.
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 13 pro 2009 12:43

uvidíme , Suhl jsem zatím nesehnal ,když se zadaří tak jí koupim a určitě bych chtěl pažbu jako má CZ 750 S1 M1 SPORT .když neseženu pořídím 453 American s pažbou CZ750 ( snad to dokáže někdo udělat ) Každej si tou cestou musí projít ,ale vy už máte něco odstříleno .
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od PB » 13 pro 2009 12:44

ja bych artovi doporucil po vlastni zkusenosti na zacatek koupit kvalitni ale ne moc drahou flintu tzn. zkm 453- hodne lehka a mala, zkm 456- podstatne tezsi s delsi hlavni, po uprave z aeronu slusna pazba ale nutnost dodelat diru pro zasobnik, kvalitni zelezo co do materialu, suhl 150- velmi dobra zbran na presnost, perfektni spoust asi nejlepsi volba pro trefe zachovalyho kousku ale je to jen jednoranka a pochybuju trochu o kvalite materialu laufu, videl jsem na vlastni oci vyslehanej lauf, u zkm 456 tohle neni ani u flint co strili 50 let. sm 2, mc12- nemam zkusenosti ale myslim ze to bude dobra flinta ale zas jednoranka- mc 12 urcite. na zacatek na nauceni a zjisteni jestli me to vubec bude bavit tak myslim idealni volba. budu takhle strilet rok nebo 2 a kdyz budu chtit mermomoci delat mao nebo mi to proste nebude stacit, postoupim na anču ale kupovat ji hned je podle me blbost ( na zacatek staci vyse jmenovane ) a neriskujes velkou financni ztratu kdybys toho nechal. zkm, suhl prodas za tolik cos koupil, anču těžko. ja sem zatim uz 2 roky u zkm 456 a zustanu u ni, protoze soustrely jsou pro me plne dostacujici- max. 1 MOA a mene s eley standard na 50m a bohuzel kvuli zamestnani na ni mam mene casu nez bych si predstavoval, pro me idealni volba pomer cena/presnost/kvalita. ale kdybych ji nemel tak bych slidil po suhl 150 v 1A stavu- tezke ale pokud by se povedlo muzes si gratulovat, ikdyz je to jednoranka coz art moc nechce, je to slozity :lol:
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Uživatelský avatar
Grinch
Příspěvky: 1246
Registrován: 17 led 2009 08:51
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Grinch » 13 pro 2009 15:56

No ja se rozhoupal do anci z par duvbodu - v praci mam krytou 50m strelnici, v podzemi, hezky vytapenou :) a s tema naletama na pristi rok budu mit v praci mrte casu a mozna kapne i kacka na "repre. zakladny" :), takze volba byla jasna:)

a na vyblbnuti mam 200ku, takze tak ...

jen doufam ze budu mit volny vikendy:( preci jen to ted mam uz z ruky
Kurzy GTac.cz - Dynamic Precision Rifle - http://www.GTac.cz
Uživatelský avatar
mkouba
Příspěvky: 269
Registrován: 26 bře 2009 10:04
Bydliště: Praha

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od mkouba » 13 pro 2009 18:30

Art: Soutez Mao vznikla na zaklade potreb lidi, kteri chteli s dostupnym vybavenim strilet rozmanitou a zajimavou soutez v tuzemskych podminkach. Z toho take vyplyva presna strelba na 50m, razi .22LR a na snadno dostupne terce. Soucasny vzestup souteze je jednoznacne dukazem toho, ze jde o soutez zabavnou a dostupnou temer kazdemu. To ze nevis co chces je naprosto normalni a to ze casem budes zkouset neco jineho bez ohledu na rady zkusenych taky. Zalezi jen na tvych moznostech a prioritach. Abych jen neteoretizoval, napisu svuj nazor na nekolik naprosto rozdilnych ale cenove dostupnych zbrani, o kterych budes zrejme uvazovat.

ZKM4.. tady bych zrejme preferoval lehkou 452, ktera na blbnuti, pripadne na souteze typu siluety proste nema chybu. ZKM 453 Varmint je na svoji velikost prekvapive presna, ale oproti 452 uz pomerne tezka a taky o dost drazsi. ZKM456 je urcite zajimava zbran, na blbnuti by taky nemela chybu, jen kdyby mela lepsi spoust.

Suhl 150, SM2 a podobne.. o tech tu bylo napsano uz dost, nejvetsi vyhodou je krome presnosti urcite cena.

Ruger 10/22, Remington 597. Lacine samonabijecky, na blbnuti naprosto bez chyby. S deseti a vice ranym zasobniken snad nejvetsi zabava s razi .22LR :twisted: :twisted: :twisted: Sice lze tuningem dosahnout pozoruhodne presnoti, bohuzel vsak za ceny enormnich nakladu. Jen laditelna spoust na 10/22 stoji temer 400USD bez dopravy a DPH..

CZ858 Tactical. Na rozdil od Saigy a AR15 za par korun, do 100m vyborna presnost a do 300m uchazejici. Pokud s tim mas kde strilet, nasetri si na taktickej puskohled a mas o radost postarano.

Mosin, Mauser K98. Trochu oldtimer, ale rozhodne stylovka a za slusny peniz. Kdybych to mel kde prohanet, uz ho mam davno doma. A lepsi kousky s optikou se jako odstrelovacske za valky pouzivaly.

Rozhodoval bych se podle toho, kde a s kym mas moznost strilet. Samotneho te to bavit dlouho nebude.
Air Arms EV2 MK III
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 13 pro 2009 20:22

díky dneska jsem se o tom bavil s kámošem a docela mě překvapil , prej kup si CZ858 Tactical a udělej úpravy a bude sranda při střelbě . tak to by bylo super to hodit do kabátu dragunova

tak úprava 858 nebude to pravé na přesnou střelbu .
Jsem myslel ,že to bude lehčí koupit pušku
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kubajzz » 14 pro 2009 00:59

Kup si větrovku, užiješ si víc zábavy.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 14 pro 2009 07:30

Nějak se začínám ztrácet v potřebách Arta. Stále přemýšlí, co by bylo nejlepší pro jeho střelbu na siluety. Myslím, že vzhledem k hloubce jeho kapsy (neměl jsem sílu se pročítat fórem, abych se dozvěděl přesnou cifru) by se dalo čekat, že si nechá poradit a nebude se dlouho rozpakovat.
Osobně jsem nikdy nešetřil natolik, abych si za to koupil drek, který bude mít sice líbivý kabát, ale i když se budu sebevíc snažit, nedá tolik co dobrá flinta. Je lepší si na začátku kapánek připlatit (za investovat) a mít možnost využít dostupný výkon v budoucnu při případné změně disciplíny a nevystavovat se potřebě za půl roku shánět něco nového.
SUHL-150 je v tuto chvíli nejvyváženější volba, sice už se málo kdy dá sehnat za vyloženě "malé" peníze - to už člověk musí mít z prd..e kliku, ale dovoluje růst, na který může se 452 celkem rychle zapomenout. Podle mého názoru nemá význam se o to dále rozepisovat!
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 14 pro 2009 07:51

No Kubo, teď jsi pana Arta v jeho nerozhodnosti dorazil :D . Ztrácí se v záplavě možností co chce střílet a čím chce střílet. To je samá Veo, Mao, LM, AS, Siluet a teď ještě FT nebo HFT / zobali vrabci zobali, igelitové obaly / a těch zbraní co je na trhu ... je to nelehký úkol a Artovi nezávidím se v tom všem zorientovat :) . Myslím si, že naše konzumní rozmazlenost už kulminuje a diagnoza zvaná nerozhodnost jde ruku v ruce s novou dobou a ne každý je natolik silný aby ji zvládl bez následků. Mám jednoho známého, který se nemohl rozhodnout jáké auto si koupí až si nekoupil žádné. Začal mít z toho přemýšlení duševní poruchy a po léčbě se odtáhnul od konzumní společnosti na budhistický statek v Č.B. kde už dva roky medituje :D
Kodiak
Příspěvky: 134
Registrován: 27 lis 2009 09:47

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Kodiak » 14 pro 2009 08:45

Snad bych Arta neoznačoval titulem pan, protože ta nerozhodnost je celkem nedospělá! Od dospěleho bych očekával, že si třeba na papír napíše to, co od toho očekává a hned vedle možnosti, které má (na papír pouze v tom případě, že mu to nepobere kapacita, jinak tak děsivý problém s harwarem by to neměl být :( ) a vyhodnotil to systémem +/-. Nic jednoduššího mne nenapadlo!
Vždy jsem se rozhodoval, jestli investovat do "nového" mazla (taky nemám naditou kapsu), nebo zůstat u starého a nikdy jsem neměl průměrnou flintu, vždy to byla špica. Je lepší si kapánek připlatit a pak se jen zabívat střílením. Dobrou flintu do budoucna, která umí dělat výsledky, prodá vždycky, ale 452 ztrácí cenu, protože se od ní nedají očekávat slušné nástřely. Pro myslivost to stačí a z vlastní zkušenosti vím, že jen pro takové myslivce, kterým stačí, že trefí a je jim jedno jak - komora je vceku velký terč a nač kupovat super flintu, když do toho nacpe 30 let staré REXky?!

PS.: Nejsem KUBA - děkuji!
Uživatelský avatar
Art
Příspěvky: 385
Registrován: 23 lis 2009 22:12

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od Art » 14 pro 2009 08:53

Začal mít z toho přemýšlení duševní poruchy a po léčbě se odtáhnul od konzumní společnosti na budhistický statek v Č.B. kde už dva roky medituje :D[/quote]

to bych bral :lol:
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Re: Malá "odstřelovačka"

Příspěvek od sportovec » 14 pro 2009 08:55

Aha ... To byla reakce na kamarada Kubajzze. My se tady totiz vesmes vsichni zname.
Odpovědět