Kvalitni optika na vetrovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 18 bře 2009 19:07

Co tohle: http://forum.gunshop.cz/viewtopic.php?t=6914 za 2800,-kč
No je to "jen" 3-12x, ale za zvážení to třeba stojí :wink:


AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 18 bře 2009 19:14

Tych 12 nieje zase tak uplne malo, len sa obavam ze ma paralaxu na objektive,a ma cez 2 roky, takze zaruka je out. Aj ked 2800 niesu extremne peniaze, na druhej strane planujem tento nakup este chvilu pozdrzat, ale vyberat zacinam uz s predstihom :wink:
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
sportovec
Příspěvky: 1542
Registrován: 09 čer 2006 08:34
Bydliště: Praha - Hlubočepy / "Prokopák"

Příspěvek od sportovec » 18 bře 2009 19:39

Toto téma se jmenuje : Kvalitní otika na větrovku. Tak v poměru ceny a výkonu mě vychází tento výsledek : NS 10-50x60 Diamond New. Mám dvě tyto skla a už "pod " tuto kvalitativní rovinu nejsem schopný zajít. Jedna zdobí HW100 a druhá optika se klaní před AA Evo. Doporučuju nešetřit na skle a koupit tento FT speciál.
Včera mi došel z Baru MTC Viper 8-32x60 a jsem zklamaný. Na 32x mlěčný obraz, všechny točítka mají mrtvý chod, krom paralaxy. Kříž je pěkný... ale doporučuju připlatit :)
Naposledy upravil(a) sportovec dne 18 bře 2009 19:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 18 bře 2009 19:40

Spectre86: na ten 4-12x40E M4 kompakt se optej Radawara, má ho :wink:


EDIT: obávám se, že nic kvalitního za 6000.-Kč u nás ani na Slovensku neseženeš.
PS: s Deltou Titanium otravovat nebudu :lol:
Naposledy upravil(a) kesi dne 18 bře 2009 19:56, celkem upraveno 1 x.
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
happymoos

Příspěvek od happymoos » 18 bře 2009 19:47

tak už jseš 2. člověk co má s MTC viper špatnou zkušenost. Já na toho mucíčka nedám dopustit, dokonce jsem psal Garymu Cooperovi z MTC pochvalný e-mail jakou že to dělá čupr optiiku. co narobíš, v téhle cenové kategorii si nic moc nevibereš, vždy se najde špatný kus...př. Kubajzzzovo Falcon
happymoos

Příspěvek od happymoos » 18 bře 2009 19:48

docela rád bych slišel Alexxxovo názor na MTC...
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 18 bře 2009 19:55

Tak puskohlad triedy Diamond by bol mojim snom, ale trochu by mi vadilo zvacsenie az od 10-tky, to sa z volnej ruky neda moc udrzat.Samozrejme, su aj drahsie optiky, ktore by poziadavkom vyhovovali, ale na druhej strane ja nemam ani Evo ani HW 100, ked budem investovat take peniaze do zbrane, ake su treba na HW/Evo, tak to bude gulovnica na nahanky, Marlin 1895 v .45-7O. Ale to uz je OT.Osobne si myslim, ze za 6 tisic sa da zohnat optika, ktora bude poskytovat uspokojive vysledky na zbrani za 6 tisic.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Uživatelský avatar
kesi
Příspěvky: 3504
Registrován: 27 srp 2008 15:18
Bydliště: Müglitz
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kesi » 19 bře 2009 14:23

Josef Krtička píše:... mám poměrně dobrou zkušenost s jednou čínskou firmou, ale ty se sem už nevozí, a ty SVO u AERONu na mě dělají podobný dojem (je docela možný, že jsou z jednoho hnízda), asi bych i nějaký zkusil, ale rozhodně ne za tyhle ceny :!: . Není těžké se podívat, za kolik se prodávají ve světě. Ale po mé skušenosti s MTC si už netroufnu objednávat někde venku...


4-12x40E M4 kompakt má Radawar (už sem to tu psal, vím...), třeba až si tohle přečte tak sem něco napíše :wink:
Na mě působí jejich optiky jako hodně těžké, tedy aspoň v tomto ohledu se s puškohledy Delta Titanium nedají srovnat a velmi pravděpodobně ani nedosahují velké světelné propustnosti optické sous. a stejné kvality antiref. vrstev FMC, to vše má vliv na výsledný kontrast, ostrost obrazu...
Zajímalo by mě jak drží nástřel (při změně zvětšení, popř.stělování paralexe), jaký maj skla (puškohled je dobré vybírat i podle kvality a ostrosti obrazu nejlépe na max. přiblížení, podívat se i na okraje zorného pole...), jak de točit s regulací paralaxi, jak přesné je klikání a jaký je jeho rozsah - u vzduchovky je důležitý hlavně rozsah, kvůli balistice biabolky.

Kvalitní znamená většinou drahé, já bych rád abychom kvalitu posuzovali také s ohledem na cenu :wink:

Další adepti z obchodu v ČR: http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... sp?idk=258 -> http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 8&idp=1708 http://www.dalekohledy.cz/webmagazine/p ... 8&idp=1711
AA TX200 HC 5,5 FAC & EO HELIX 6-24X50 SFP APR-1C MRAD
AERON_CZ
Příspěvky: 122
Registrován: 21 bře 2008 15:04

Příspěvek od AERON_CZ » 19 bře 2009 15:00

to Spectre: toho walthera 12-36 ma BMW, docela na nej nadava. 3,5-10 x 40 ma Tobbi, tak se pripadne muzes zeptat jeho. 4-12x 40 kompakt mam na rem 700 cal. 308win a drzi pekne ale nechci byt zase obvinen ze tady delam reklamu, prodalo se jich (4-12x40 kompakt) uz docela dost tak se snad nekdo ozve kdo ho ma a jaky ma zkusenosti.
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Příspěvek od Josef Krtička » 20 bře 2009 07:34

To AERON: já se ti divím, ale když už jsi sem vlezl, tak budiž- optiky, které tady uvádíš, jsou evidentně repliky Leupoldů primárně určené pro airsofťáky, venku taky stojí 75-80 dolarů. To, že vy je prodáváte za několikanásobek! jejich hodnoty z nich prostě kvalitní optiku nemůže udělat, i kdyby jste se snažili sebevíc...
pepe
AERON_CZ
Příspěvky: 122
Registrován: 21 bře 2008 15:04

Příspěvek od AERON_CZ » 20 bře 2009 08:48

josef: vyrobce na nekterych typech garantuje do raze .50BMG, to je velka airsoftova kulicka :). Jak uz sem psal, mam to na .308win a zkouseli jsme nektere na 8x57. Drzeli velice dobre. Jak budes mit cestu do brna tak se muzes stavit a ja ti to vsechno ukazu. muzes se skrz to podivat. Repliky leupoldu to jsou (myslim 3 nebo 4 modely)
Uživatelský avatar
Josef Krtička
Příspěvky: 201
Registrován: 20 dub 2007 14:17

Příspěvek od Josef Krtička » 20 bře 2009 10:00

To AERON: děkuji za pozvání, ale dokud se cenově alespoň nepřiblížíte reálné cenové hladině, obávám se, že si Vaše ceny nebudu moci dovolit...
pepe
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Příspěvek od milius » 20 bře 2009 18:19

...........
Naposledy upravil(a) milius dne 05 črc 2009 17:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Radawar
Příspěvky: 373
Registrován: 15 črc 2008 16:11
Bydliště: Brno

Příspěvek od Radawar » 21 bře 2009 22:34

Ahoj Kesi. Teď se dívám, že je tu ode mne očekávána nějaká reakce na můj puškohled a jeho kvality.

Za prvé bych rád uvedl, že rozhodně NEJSEM odborníkem v této oblasti. Mám zkušenosti pouze s několika optikami v cenách od 300,- Kč do 12000,-. Pak několik pradávných setkání a pár pohledů přes něco "onačejšího". Můj názor tudíž NELZE považovat za "kalibrační".

Takže - co říct? Při srovnání s několika NS různých úrovní a s nějakými "značkami" v obdobných cenách jsem nabyl subjektivního pocitu, že tohle stojí za to koupit. Takže řekněme, že můj názor pravděpodobně koresponduje s názorem Josefa Krtičky.

Vlastně to bylo ještě trochu jinak. Koupil jsem synovi tohle: http://www.aczshop.cz/store/goodsdetail ... VO-SCOC-04 na levnou vzduchovku a obraz mne vyloženě překvapil. Pak jsem zjistil, že to i drží nástřel a je tím hodně dobře vidět za šera. Teprve poté jsem prolezl web a zjišťoval, co je to vlastně za výrobce. Když jsem objevil, že je to značková čínská výroba (ano, tak se výrobce hrdě tváří a já to nijak nekomentuji), která zjevně vyrábí pro kdekoho pod značkou, jakou si kdo objedná, ale dodává překvapivě i pod vlastním jménem, řekl jsem si, že je na čase uznat i Čínu, coby existující zemi, kde nemusí za každou cenu docházet jen k výrobě zmetků. Následně jsem si pořídil o něco lepší variantu i pro sebe. Tuhle: http://www.aczshop.cz/store/goodsdetail ... VO-SCOM-08

Zatím jsem párkrát litoval jen toho, že jsem si nekoupil silnější verzi (24 x). Jinak to paralaxuje, drží nástřel (pokud mohu při svých schopnostech mít tu drzost a hodnotit to), nemlží se nikdy, kříž podsvěcuje, klikání je definované, nulování pohodlné, točítka chodí přiměřeně ztuha a bez vůlí, povrchovka působí důstojně a celkově věc vypadá poctivě. Rozhodně nic nedává vizuální záminku k pochybám a kdyby na puškohled někdo nalepil jakýkoli nápis, vnější znaky by nic neprozradily. Nějaké falešné odlesky jsem nezaznamenal, k čemuž možná trochu přispívá šikmá stříška, coby částečná clona. Pohodlná je mizivá obsluha při střelbě na různé vzdálenosti. Při nastavené paralaxe například na 60 metrů s maximálním zvětšením stačí v touze o zásah na deset metrů jen snížit zvětšení. Obraz je stále ostrý (paralaxa zratí opodstatnění) a cíl je zasažen. To není vždy běžné, jak jsem zjistil. Obraz je jasný, ale klukova verze samozřejmě o něco lépe vidí v šeru (menší maximální zvětšení, větší světlost).

Ovšem - jak již jsem předeslal, odpovídám především ze zdvořilosti. Nechci se pasovat na arbitra. Toho jsem dalek. Řekněme, že jsem v ranku puškohledů uživatel s dostatečnými zkušenostmi pro vlastní potřeby a to už se možná i trochu chvástám. Chtělo by to někoho schopnějšího. Možná lze něco usuzovat ze skutečnosti, že má ten stejný kousek na dvou puškách (malorážka a větrovka) i pan Suchomel. To mohu potvrdit. Vzhledem k tomu, že má plné skříně optik ve velkém rozsahu kvality i ceny, třeba jej k tomu něco vede. Ale to ať si zodpoví sám. Já jen konstatuji, co jsem viděl.

A úplně na závěr - s kukátkem jsem spokojen. Chtěl bych mít lepší zrak a pevnější ruku. Takto jsem schopen slušně střílet jen potupně s oporou a optikou. Víc k tomu asi neřeknu.
FX Airguns Typhoon T12 4,5; Sunclear Vector Optics Counterpunch 6-25x56 FFP
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 22 bře 2009 01:16

Na pořádné lámačce mu dávám maximálně tak jednu krabičku. :roll:

Tady to má být o kvalitních optikách. Tyhlety kukadla si řešte v jiném threadu.

Tady by si měl člověk přečíst souhrně o pořádných sklech, místo toho se tu řeší MTC, Walther atd. nebo nějaké polopadělky z Vector Sunclear Šanghaje, které se na ebayi prodávají za 80$ (ale u nás za 6000,-).
Jestli si to za ty prachy někdo kupuje, je to jeho volba, ale řešte si to jinde.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Odpovědět