Knife cz. zavan casu minulych, soucasnych ci budoucich?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 06 kvě 2012 00:40

No a nebyl on Jánošík vlastně původem Maďar? Nedávno jsem totiž četl, že jeho otec se jmenoval Jánosz Szík. No ale to už je OT. :wink:


"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
gerdes
Příspěvky: 12
Registrován: 14 dub 2012 13:20

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od gerdes » 06 kvě 2012 00:44

Franta Jetel píše:No a nebyl on Jánošík vlastně původem Maďar?
No na nete sa dozvies hoci co,zalezi ako to spracujes,
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ty si taky vtipny :lol: :lol: daj daco este nech sa zasmejem :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 06 kvě 2012 00:55

No jasně byl to jen aplikovaný vtip ze série: 10 způsobů, jak okamžitě dostat přes hubu. Čtvrtý z nich byl...vlez v Terchovej do krčmy a zakrič "Jánošík bol Maďar!"
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 06 kvě 2012 01:01

No a prý taky začal falšovat ukradené řecké drachmy a označovat je EURO ( anglicky čti JURO..)

No ale to je podle mne už čistá spekulace a ani uherský palatín se o tom moc nezmiňuje. :wink:
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 07 kvě 2012 15:08

Tož sem čekal, jake si počtu elaboraty na tema utopie lidskych vztahu, a nic. Synci, malo se snažitě, bo sranda musi byt, aj když už vaš věšaju na kšandu za kebuli. A esli někery něrozumi jadrne ostrawštině, tož možu přeložit. Sem se vratil z vikendu, nikdo nikeho něvraždi, klid a mir nad slunečnu oblohu, no idylka. Tuž, fajně. Sem nakukl aj na ten servr o nožach, tam je tež zabava jak na panskym pohřbu. Budu muset kajsi inde pisat jakesik ty hefty, bo nuda ubija mozek.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 07 kvě 2012 23:49

No tak já myslím, že už tohle vlákno lze ukončit. Všichni se svobodně vyplakali...Samuraj, který káže o nějaké morálce dál vyrábí svoje anální kolíky a jiné SADO-MASO pomůcky : http://www.samshop.cz/


Pokorný jednoho dál buzeruje za mnoho příspěvků, ale "HUBERTOVI" toleruje , že si z Knife udělal vlastní e-shop. Ostatní chlapáci z Knifu vás přesvědčí, že nejlepší nůž je ten, který dokáže přepůlit několik tenisáků. :) To je totiž přesně to kritérium pro pravý bushcraft sekáč. Pokud budete kempovat v blízkosti tenisových kurtů, určitě tato dovednost přijde vhod. Pokud vás ale nasere prodavačka v Tescu, můžete rozseknout pár PET lahví.

No a jak to vypadá ve skutečnosti se podívejte zde:
Ožralý nedouk Hrála seká jednu větvičku za druhou.Některou i na třetí ránu. Ostatní videa u řitilezce Lakous24 (na knifu jako LuckyLaky)
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
mouzes
Příspěvky: 34
Registrován: 05 úno 2011 20:05

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od mouzes » 08 kvě 2012 09:24

Stejne tak se tu vyplakaly zhrzene Blackovi fanynky a urazlive slecinky co se neprenesli pres DOCASNY ban.
Jetele analni koliky zkousela kdysi na knifu vytahnout jedna zabanovana nula (nejsi to nahodou ty ? :P ), Samuraj tohle nikdy neskryval a take tam pak docela obsahle popsal jak se k tomu dostal, zkus si to dohledat, kdyz uz jsi tak dobry ve vyhledavani na knifu ( i kdyz hledas jen to co se ti hodi).
BTW Jetele stale cekam az sem das tu fotku ze svatby, jak jsi vyhrozoval, rad bych se presvedcil, jestli blbe nekecas...
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 08 kvě 2012 09:36

Diskuse v tomhle vlákně nabrala směr,který jsem doufal že nedostane.Nemyslím že je vhodné někomu předhazovat předmět podnikání,zboží pro určitou cílovou skupinu zákazníků je pořád zbožím a můj dojem je,že pokud tyto věci provozují v komunitě stejně zaměřených a na principu dobrovolnosti........k videím se vyjadřovat nebudu,nebyl jsem tam a pokud autor uznal videa za hodna zveřejnění-je to jeho věc.Howgh,B5
Uživatelský avatar
edelweiss
Administrator
Příspěvky: 4318
Registrován: 30 črc 2005 17:55
Bydliště: bez nálady :-)

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od edelweiss » 08 kvě 2012 10:17

Pánové takto snad ne, toto vlákno se mění v boj bez pravidel, opravdu není vhodné se napadat všemi způsoby. Jsou zde obě strany a cílem diskuze je snad se domluvit, případně dořešit vztahy na knife.
Pokud se to bude ubírat směrem nadávání jeden druhému tak to nemá cenu držet při životě.
Úloha osobnosti v dějinách sestává prakticky z ochoty dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve, než stačila odvolat.
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 08 kvě 2012 12:22

Pokusl bych se vrátit k tématu. Všechny,(skoro) trápí, že Knife už není útočištěm klidu a míru. Oázou, kde se lidi mají rádi, nezávidí si, nepomlovají se, a nepráskají na sebe, aby cíleně jinému uškodili. Myslím, že období, kde si nožíři radili, je prostě pryč. Dříve jsme říkávali staré gardě nožířů "bratrstvo mlčenlivých". Neporadili, na Knife se nepřihlásili. Své fígle a um nepředávali. Takže Knife velmi rozšířil nožířskou základnu. Najednou ti houževnatější, paličatější, či nadanější, začali své nože ukazovat nejen na internetu, ale také na výstavách nožů. A začali své nože prodávat. Najednou však kolegové nožíři zjistili, že třeba i ty výstavy jsou řečí podnikání "náklad". Ale psát si výstavu do nákladů může jen ten, kdo si na ty náklady vydělá. Kdo má tak velký zisk, že si může dovolit dát třeba 20000 ročně za výstavy v čr, nebo třeba 50000 za jedinou výstavu v Thiers. To znamená, prodat hodně nožů, a ne levně. A tady to začíná být jádro pudla. Prodat totiž znamená, pokud vyjmeme agresivní marketing, tak znalost něčeho, co druzí nevědí, a tím být žádanější. Takže si nová generace nožířů začala své fígle "šetřit".Protože začalo jít o peníze, kdo prodá, a kdo ne. Můžeme o tom polemizovat, ale tak to vidím já.
Takže, když ustoupilo Knife coby oáza rad a návodů(pořád tam ale jsou), zůstala diskuse. Diskuse se ovšem časem vyčerpá, a najednou není o čem dále diskutovat. Tak se řeší, kdo ráno ukrojil nožem za pět litrů salám, a odpoledne rohlík.
Myslím, že do toho se promítá i to, že lidi prostě nejsou všichni stejní, a mají různé názory, postoje k řešení věcí, a k životu. Každý jsme nějaký. Ti, co jsou si názorově blízcí, utvořili "skupiny", a schází se. Což sice není nic špatného, ale vždy to tak v historii lidstva bylo, že skupiny, klany, či sekty se tvořily hodně proto, že lidi chtěli někam patřit, když život je plný nejistot. Ne každý je samotář, třeba jako já. A když se utvoří skupiny, začnou hanět ty naproti, což je běžný jev. "My jsme ti lepší, oni jsou ti špatní". Ale tohle to jádro pudla. Nedělit, nehanět.
Knife ztratilo to, co dělá dobré lidi dobrýma lidma. LASKAVOST, VELKOSYSOST, KOLERANCE K JINÉMU NÁZORU.
Tohle je to, co Knife žene do záhuby. V žádném případě to nejsou moje blbé kecy, kde jsem byl s motykou v lese.
Apeluji tedy na lidi, kteří jsou naprostou většinou naprosto v pohodě, aby zametli před svým prahem, chytli se za nos, a ubrali plyn. Více laskavosti, vstřícnosti, velkorysosti, a můžeme dále diskutovat, a koexistovat. Tak prosté.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 08 kvě 2012 12:29

No to jsem asi opravdu s tím obrázkem přepískl. Sorry. Až do minulého týdne jsem to nevěděl takže mi najednou přišlo zábavné se podělit o nově nabytou informaci. No asi to nebyl nejlepší nápad.

Taky jsem sledoval Timbersport : a vzpomněl si na ta úsměvná videa z Masečína.
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Red arrows
Příspěvky: 132
Registrován: 13 dub 2012 19:52

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Red arrows » 08 kvě 2012 21:45

No, přiznávám že je to fakt už o ničem.Nic se nemá přehánět tak já se poroučim.
Ale tedy projevilo se několik kladů, který se týkají ale možná jen mojí osoby:
-Jelikož jsem přestavěl prohlížeč, nenajíždí hned na knife.Tudíž se hned nedožeru.
Ono přiznávám, přínosné chodit na knife pro mne bylo, dokud jsem začínal kudlotvořit.S postupem času ale člověk pobere moudra i odjinud. Navíc, každý odborný forum časem docela stagnuje(ocelárny ze sebe nesypou nový čísla ocelí jako automobilky),v nástrojích je to vždycky osudový souboj kvalita-cena-návratnost.Takže mi tam stejně zbyly diskuse vo perníku(myslim ten ke žraní, ač chemik, zatim piko nevařim, to si nechávám na dobu, až se ocitnu vlivem reforem fakt v pr..li).Vlastní zkušenosti nepředávám, zkurvit to každej dokáže svejma silama i bez mý rady :lol: Jelikož neprodávám(teda občas něco navíc stvořim pro nějakýho kamaráda) a materiál kupuju od vyzkoušených zásobovačů, nemá pro mne cenu ani inzerce(i když občas je tam legrace).
-S tím, jak jsem začal lízt jinam, jsem tedy zjistil, že každý forum má svoje machry velkýho formátu :roll: , ale většinou nejsou administrátory a tak se vybíjejí jinak než mažbou :lol: odborně zvanou mažsturbace.Oblíbený útoky jsou výlevy typu..už sis pořídil internet, blbečku?...a podobný moudra, ale díky tomu že to tam zustane viset, každej kdo si najede poslední příspěvky, ví, s kym má čest.
-Ve forech mi příspěvky zůstávají, což je výhoda, když jeden voblbuje nějakou ženskou, muže si přečíst co psala dřív(případně co sem jí ve vidině smilstva o pár stránek dřív narval do hlavy).
-Nemám tam pocit jako černoch co vstupuje do klubového baru KKK :lol:

Ještě přidám zcela osobní názor, že za to, jak knife vypadá, muže doba.Protože když lidi přestávají mít prachy( k tomu osobní poznatek-vždycky jsem měl důchodce v důchodkárně spojený s tím, jak k nim chodí dětičky pro podporu.Jak se doba změnila, todle asi padlo.Mám nyní mamku na cestě mezi LDN a důchodkárnou a funguje to jako totální černá díra každej kouká, co by ždímnul) tak kupodivu místo aby přestali jíst, bydlet, svítit a topit, přestávají kupovat tzv.zbytný věci.Znám to, zlikvidovalo to podnikání ve kterém jsem jel.Ukázkový, krásný nože asi taky nefrčej jako dřív, navíc mám pocit že to byla trochu i věc módy.Takže podle mne započal boj o ty zákazníky co jsou k dispozici.Navíc s dobou přišlo i to, že je každej permanentně nasr..nej a čeká, kdo se ho bude snažit podfouknout a ve všem vidí, že z něj někdo dělá blbce.

Tak hodně štěstí a užijte si to :D
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 08 kvě 2012 22:08

Red:
hezky napsáno a hlavně celkem pravdivě,v dnešní prolhané době.Ztrácí smysl vyrábět předměty-které jsou sice krásné,funkční a tradiční,ovšem nejsou nezbytné a to je hlavní hledisko,které bere člověk v úvahu,třímaje v ruce obolus,který mu zbyl po zaplacení toho,aby byl alespoň živ,když ne živ dobře.Lze se podívat na různé bazary,kde lidé v tísni prodávají rodinné památky,které se dědily generace.Týká se to také nožů-proč bych sbíral-když mi stačí jeden "Vyvolený" univerzál?Stalo se mi,že mi člověk odřekl finku,která měla stát jen osm stovek...proč?Protože mu na ni nezůstalo.Myslím že i výrobci sbírkových a luxusnějších nožů budou postupně přecházet na lidovější notu.....
Jo,když se ve vidině "lepších" časů zvonilo klíčema,já fáral na 8.patře dolu Jan Šverma....nelituju,že jsem tam nebyl.

....máme se dobře - dobře nám tak!!! :lol:
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 09 kvě 2012 08:24

Ano, myslím, že nožíře čekají těžké časy, kdy na hračky nebude moc peněz nazbyt. Mnozí nožíři budou hledat jinou práci. Je to tvrdá realita ekonomické rozvahy, co koho uživí. Zaplatit daně, stroje, nájmy, výstavy, a mít i plat, je v objemech na nože dosti skličující. Zatím se nemluví o tom, že by nožíři krachovali, protože to z 90% podle mně mají jen jako přivýdělek, ale i to může být silně seškrtáno. Jsou to jednoduchá čísla. A veselá nejsou. Jistě, pořád tady budou mimořádní nožíři, velké talenty, co jsou třeba zajištěni, a tohle mají jen jako uměleckou tvorbu. Ale zbytek čekají neveselé časy.
Myslím, že tohle je jeden z důvodů, proč už ledacos není, jak bychom si přáli. Ale pořád platí, že když s těmi lidmi mluvím osobně třeba na výstavách, nebo na srazu nožířů, jsou to normální lidi. Jen je tíží každodenní strasti, jak uživit rodinu. Jak to zvládnout. Každý se do konce snaží dělat práci, co ho baví, ale pokud to nožíře neuživí, musí, i když nerad, jít dělat třeba i job, co se mu hnusí. (i já to zvažuju, a to prodávám hodně) A tohle je prostě něco, co na veselosti, a pohodě na foru nepřidá.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 10 kvě 2012 22:15

No Blacku, moc Ti nezávidím setkání v Lipové. Teď už tě vyštípali z Knifu a to si piš že se budou přetvařovat jako hadi. Budou se usmívat, usmiřovat, ale uvědom si, že to bude jenom přetvářka. V duchu si všichni libují, že jim už moc nekonkuruješ a nekazíš kšefty. Na můj vkus jsi až moc lidumil a taky na to trochu doplácíš. Vím jak jsi pořád zmiňoval při každé příležitosti poznatky ze serveru Knife. Už se na to vyser a jdi vlastní cestou. Přeju hodně štěstí.

Ps: na Knifu jsem od nožířů za poslední léta koupil pár nožíků. Nikdy mi nepřišel žádný daňový doklad. Jen jakýsi "certifikát nože". Až mě někdo opravdu nasere, písnu pár vět na příslušný finančák, přiložím poštovní (nebo jinou) doručenku. Někteří výrobci elmaxáků, repasovaných švýcaráků či nožů kovaných... nebo vybrušovaných kopií se značkou TTD, by se mohli fakt divit obsílce z místně příslušného Finančního úřadu ohledně krácení daně.
elmaxkatalog566.jpg
"Ilustrační foto" jak píší novináři...
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Odpovědět