Knife cz. zavan casu minulych, soucasnych ci budoucich?

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 10 kvě 2012 22:36

Stručně řečeno,řekl bych... :wink: Až nasere někdo mně,dám mu raději do držky.... :lol:


Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 10 kvě 2012 22:40

"Tak určitě" (jak by řekli naši sportovci) jenomže kdo Ti zaplatí cestovní výlohy do Prahy atd..
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 10 kvě 2012 22:41

:lol: :lol: :lol: Nechám si to refundovat na tom finančáku :lol: :lol: :lol:
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 10 kvě 2012 23:01

Doufám Franto že se uvidíme v Deutsch Krawarn na Knife Throwing Show....
Uživatelský avatar
Franta Jetel
Příspěvky: 71
Registrován: 25 dub 2012 11:53
Bydliště: Pruské Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Franta Jetel » 10 kvě 2012 23:07

Ja wohl!
"Když nejde o zdraví nebo o život, jde v podstatě o hovno!"
derringer
Příspěvky: 435
Registrován: 04 pro 2007 20:53

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od derringer » 11 kvě 2012 05:33

vyhrožovat finančákem, teda spíše originálním a některým lidem i vlastním, přizdisráčským udáním, to svědčí o ryzím charakteru
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 11 kvě 2012 07:31

Tohle se nedělá. Nožíři mají dost a dost starostí s tím, aby vůbec mohli tohle řemeslo dělat. V tomto státě se kradou miliardy všem na očích, a uhánět nožíře pro pár kaček je špatné. Tohle tedy ne. Co se týče certifikátů, mají význam u uměleckých nožů, ala Richard Tesařík(velmi ho obdivuju). Jako, že to není falso china.
Ale nevyhrožuj úřadama, to je špatné. Stačí, že tohle vyblil Mat. A kdo jinému jámu kopá-až se ucho utrhne.
Nechte nožíře napokoji, jinak prostě nožíři nebudou-vůbec. Je to tak na hraně, že netušíte, jak stačí málo, aby to zabalili. Vidím to na sobě. Když už nemůžu mít nožířinu, jako vedlejšák, ale musím přiznat do daní kde co, plus náklady, tak nyní něco čísel.
Jsou velmi orientační, ale přeberte si to, jak kdo chce
20000 výstavy
30000 daně, zdravotní, sociálka
20000 odhad do investic na stroje na rok
5000*12=60000 nájem prostor(vím o takových případech)
15000*12=180000 plat nožíře(protože, proč to jinak dělat, pokud si nevyděláte na plat)

A nyní si spočítejte tato nepřesná, ale jinak něco vypovídající čísla, kolik musí vyrobit nožíř nožů, aby přežil, když z nože za např.(vezmu to podle sebe) chce 4500kč
600kč pouzdro u sedláře
300kč ocel
500kč příložky
100kč kalení(v případě, že se toho dělá víc, v kusovině je to dražší)
3000kč zbývá. 1/3 z toho vezme stát, takže 2000 máte zisk za odvedenou práci. do toho musíte kupovat pásy, brusivo, a tisíc dalších věcí. Takže, vyděláte z kudly např. 1500kč.
Takže, kolik kudel musíte vyrobit, aby vás to uživilo?
Apeluju, nechte nožíře napokoji, není to výdělečný job, i když přežít se z toho dá. Ale na to, kolik vědomostí a umu musí nožíř mít, aby vám pak na výstavě ukázal kudlu,a kolik za to má, je to nuzný život. Ti chlapi to dělají z nadšení, ne pro to, že by takto chtěli být ve vatě.
Já na nožích už peníze vydělal, protože za svůj život jsem jich okolo 1500 vyrobil, ale to je za 30 let, co tohle dělám. Přesto píšu, že kdybych dostal práci jinde v oboru, a dali mi těch 15000 kč, odcházím z nožířiny nadobro. Nebo, přesněji, mně k rentě už stačí jen 10000kč, abych si spokojeně žil. Takže, jak píšu, že uvažuju, že nože velmi výrazně omezím, tak je to proto, že raději půjdu dělat někde soustružíka, nebo něco podobného, než si prožívat to, co si prožívá každodenně nožíř. Chci něco ještě dělat, ale už ani náhodou toho nebude tolik. Je to moc práce, a znalostí za nic moc peníze. Nechte ty chlapy napokoji, mají to těžké i bez takových Matů, a jim podobných.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 11 kvě 2012 08:22

Co se týče pana Jetela...........to nemá smysl jakkoliv komentovat. Annonimita je holt krásná věc. Na Lipoou se těším, jsem též zvědav, jak to bude probíhat, ale že by tam bylo něco o podlejzání Romanovy či nějaké usmiřování a tváření se že jsem kamarád? :-) není tu dost smajlíků. ale to dřív bude v pekle sněžit................

Mat

Ps : Pane Jetel, přijeťe, pobavte se, poznejte ony nepřející z........y, oni vás také velmi rádi poznají.

Edit:
"není kachnička, jako kachnička"
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 11 kvě 2012 09:29

Mate, nejsme přátelé, jsme kolegové. Vyžaduju pouze chladnou zdvořilost pistolníků. Prostě, s jistou dávkou odměřenosti komunikace možná je. Já si lidi držím celý život od těla. I v práci, a kdekoliv jinde, vždy jsem to dělal. Nejsem smečkový typ, jsem TS(to jsem měl na rukávu, už jako 14 letý trempík-tremp samotář) Nesnesu být ve skupině, nesnáším skupinové sporty. Asi proto jsem dělal ty činnosti,a koníčky, které vždy byly a budou individuální. Nikdy v životě jsem nehrál fotbal ani hokej. Žiju si podle sebe, a po okolí vyžaduji pouze to, aby respektovalo, že nechci být člen klanu, ani kolektivu.
A jednotlivé přátele, na ty se v Lipové těším.
Jo, Mate, když jsi ten cykloservisák, umíš ještě jezdit na kole? Kdyby ano, na Rychlebkách ta kola půjčují. Na té tvojí motorce jsi tam z kempu za 20 minut.
Ad texty, které jsem napsal kdekoliv v Matrixu(internet). moje názory jsou celé ty roky stejné, a dá se zjistit, že je neměním.
Co jsem napsal o nožířích, a jejich přežívání, myslím zcela vážně. A to já jsem jeden z mála, co docela prodávají. Co pak asi musejí prožívat chlapi, co prodají sem tam něco?
Za sebe, postavit se k soustruhu, a koukat, jak mi jede špona, a šéfovi jen hlásit, co je potřeba, co je zničené-to jsou několikanásobně snáze vydělané peníze na život, než ty nože.
Podporujte nožíře, jinak tohle zanikne. Jsem jeden z mála, kdo si mohou dovolit to napsat, protože, já už ty nože k životu(přežívání) nepotřebuju. Když budou zakázky, dobře, budu dělat kudly. Když nebudou, budu třeba ten soustružník(což mně mimochodem baví). Ale chlapi, co jim jde o kejhák, o život, těm už dávno ztuhnul úsměv na rtu. Není to snadný job. Zákazníků ubývá, co si mohou dovolit koupit si hračku, a konkurence roste.

Takže, zopakuju. Nechte nožíře napokoji, mají sami moc starostí už i tak. Kdo tomu fandíte, podpořte svého oblíbeného nožíře, a dejte mu zakázku= práci=výdělek. To je vše, co se s tím dá dělat.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 11 kvě 2012 10:03

Romane, to o kamarádění a usmiřování nebylo myšleno na mě, že snad já bych.......já reagoval na pana Jetela, který nadnesl, že by tato situace mohla snad nastat v lipové od jiných. A na to se rád ( bez zlé krve podívám) ono totiž zde na 21 stranách sis s knifem ( knif jsou konkrétní jména lidí kteří jej tvoří ) vytřel veřejně zadnici.

Nejsme přátelé, či kamarádi delší dobu, po tom co padlo za poslední cca měsíc, nejsme my dva ani kolegové ve zbrani. Co se týče případného pozdravu, klidně mě pozdrav když mě potkáš, já budu po prvé ve svém životě tak nevychovaný, že neodpovím. je mi líto, ale tak to zas cítím já.

co se týče kol, je mi líto, mám sebou dost práce kterou musím stihnout.

Mat
"není kachnička, jako kachnička"
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 11 kvě 2012 12:44

Mate, je mi tě líto. Máš křivý pohled na svět, a ten změnit nelze. Pamatuj na moudrost starých mnichů. Vše, co v životě uděláš, či naopak neuděláš, když jsi udělat měl, se k tobě, a tobě, v kruhu vrátí. Chováš se jak hysterická 14. Až jednou dospěješ, a budeš mít názory na svět hodné tvému věku, bude možné s tebou vést dialog. Jinak je to jen plýtvání časem.
Mimochodem, byl jsem právě na kole v lese, a je tam rozhodně líp, než u klávesnice. Doporučuju. Čistí to mysl, i tělo.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 11 kvě 2012 15:16

Samozřejmě že udání je kravina,to se nedělá.Výš jsem napsal,jak to řeším já..nebo řešil jsem.Je mi padesát a na bitky kašlu.Když už mně někdo nemusí,tak se na něj vyprdnu taky.Nemstím se ani těm,co mi fakt ublížili,a měl jsem období,kdy jsem měl tu čest poznat,co je v těch,co jsem považoval za přátele.Ne,nemstím se,jen se zavřu a ten člověk pro mně přestane existovat.Když jsem byl ve srabu-tak ti,kterým jsem nejvíc pomohl-se na mně velkopansky vysrali.A když jsem se vyhrabal a přišel v zahraničí k penězům,byli ve sračkách někteří z těch,co mně poslali k ledu a měli tolik sprostoty,že se připlazili a žebrali o pomoc a odvolávali se na bývalé "přátelství".Odpal-byla jediná odpověď,kterou si zasloužili.Teď si pečlivě vybírám,koho nechám kouknout "za plot".
Black
Příspěvky: 284
Registrován: 29 pro 2006 20:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Black » 11 kvě 2012 15:31

B5-supr. Tohle názor chlapa, co v životě něco zažil. To je to, co píšu. Velkorysost, schopnost ustoupit, odpustit, ale nezapomenout. Tak to mám i já. Pamatuju si, nezapomínám, ale nemusím hned každému, kdo mně nasral, fláknout do zubů. Stačí si takového člověka vyškrtnout ze seznamu lidí, co ti sedí. Prostě poté takové lidi nebudu vyhledávat, a zjevně pro ně už nic neudělám, a zrovna tak nebudu nic chtít po nich. Ale 30 let ve fabrice mně naučilo, že člověk musí vyjít i se spolupracovníkem, i když ho třeba i přímo nemá rád. Ale jste na mašině, a musíte po sobě přebírat práci. Takže, i tohle je životní zkušenost. Ale nepůjdu s takovým člověkem asi odpoledne na drink.
Tak stejně mohou spolu diskutovat lidé na forech, pokud udrží slušnost, a emoce na uzdě. Jeden pravičák, druhý levičák, třetí věřící, a přesto mohou v klidu diskutovat, a v případě nesouhlasu se prostě každý vzdálí, a ponechá si názor svůj. Nenutit druhému své pravdy, to je základ.
Je to pořád jen o lidech, chtít být vstřícný, a tolerantní.
Udějte co můžete, s tím co máte, tam kde jste. T. Roosevelt
atropos
Příspěvky: 78
Registrován: 05 bře 2012 18:12
Bydliště: Praha 9

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od atropos » 11 kvě 2012 16:40

Romane, v tom se mi dva lišíme. Já napíšu konkrétně někomu proč ho nepozdravím, nebo proč s ním mám problém. Neschovávám to za obecné slovo. Ty mi za ten pozdrav zkrátka jen nestojíš. Vést diskusi dál netřeba. V Lipové se každý sejde a zapadne mezi lidi kteří jsou mu blízcí.

Mat
"není kachnička, jako kachnička"
Bullterier5
Příspěvky: 146
Registrován: 14 dub 2012 11:23
Bydliště: Slezsko

Re: Knife cz. závan časů minulých, současných či budoucích?

Příspěvek od Bullterier5 » 12 kvě 2012 07:32

Poslední příspěvek,který do tohohle vlákna napíšu...

Rozbroje a sváry,které mezi nožíři-potažmo lidmi zabývajícími se stejnou činností vznikají z naprosto malicherných příčin.Netolerance,nechuť či neschopnost přijmout druhého člověka takového jaký je,závist,zášť(zvláště ta kolektivní-naordinovaná majoritou!!!"Nemáš ho rád? Tak já taky,ať nevybočím z řady!!") a fenomén dnešní doby-lhostejnost,s jakou se díváme na všechny svinstva,která se dějí druhým,přesně podle hesla - mně nikdo nemlátí,tak proč bych se staral.A pokud kope většina,půjdu a kopnu si taky.Chtěl bych vidět skutečný dopad Blackovy činnosti na ostatní výrobce nožů: Najde se někdo,kdo veřejně řekne,že se mu propadl prodej,kvůli tolikrát omílanému článku v tom plátku? Nenajde,protože to žádný vliv na nikoho nemělo.Z vlastní zkušenosti vím,že třeba nimrodi se předhánějí v tom,kdo má lepší a dražší flintu,funkční hadry,káru 4x4,ale na nože jsou skoupí,většina má švýcaráka,nebo Fixíra.Nepočítám snoby a zbohatlíky,kteří žijou podle hesla "Co nestálo 10 litrů,není pro mně dost dobré".Ti,co se strefujete do Blacka si položte otázku,kolik jste toho udělali gratis pro své okolí,kolik jste rozdali nožů Vámi vyrobených-jen tak-podle hesla "chceš tak ber,dokud dávám",co jste udělali pro to,aby se know-how výroby kudel dostalo do širšího podvědomí.Jenže ta jeho charitativní mánie,kdy zjistí že se klukovi líbí jeho nůž,ale táta mu na něj nedá 3 litry-jej vezme ze stolu a dá mu jej zadarmo - je považována jeho odpůrci za populismus a kdovíco ještě.Proč? Protože většina by to nedokázala.A pokud ano,nůž by nešel nějakému prosťáčkovi,ale vlivnému člověku od kterého by se dala čekat zpětná vazba,vydlážděná nějakým prospěchem.To totiž přesně vystihuje mentalitu našeho národa.
Samostatnou kapitolou jsou ti,kteří si kopnou do Blacka jen proto,protože čekají že kamenující většina si všimne a řekne: "Ty ho taky nenávidíš?To jsi náš člověk!" viz týpkové s několika příspěvky-ale skálopevným názorem na Blacka v poslední době.Co k tomu říct? Že není na Knife.cz řevnivost jen proti Blackovi.....v době kdy jsem sháněl a prodával PET preformy,si jeden člen přijel pro PETky ke mně domů a zhruba za hoďku jsem vyposlechl kdo neumí kalit,komu se vyštipuje ostří,kdo to seká jak Baťa cvičky a to aniž byl tázán na tyhle věci.Z jeho slov jsem poznal,že jediné nože bez vady jsou ty jeho...zamést si před vlastním prahem si umí málokdo,ale zametat druhému je skoro samozřejmost.....

"Pro třísku v oku druhého,nevidím trámu v oku svém" to platilo a platí..

Kdosi učený řekl:"Kvalita člověka stoupá úměrně s počtem jeho nepřátel"- pokud je to pravda,může si Black jedině gratulovat!!


Co si o mně za tyhle věty kdo pomyslí,je mi srdečně fuk :lol: Tečka,víc ani slovo k tomuhle tématu.....
Odpovědět