Weihrauch HW45

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cernunos

Re: Weihrauch HW45

Příspěvek od cernunos » 06 kvě 2022 13:36

jama:
Dík za radu kolego, asi je to ještě covidový trend s tím nedostatkovým zbožím a poloprázdnými sklady :shock:
Jinak ta možnost koupit v 5,5mm a k tomu hlaven mě taky napadla, ale vyjde to cca o 1300 kč víc,což vzhledem k už tak vysoký ceně téhle vzduchovky je pro mě těžko stravitelné. Spíš ještě počkám, až naskladní a mrknu na ty prodejce ,co doporučuješ.
Ještě jedno dilema mi vrtá hlavou - zda po koupi celou pistoli rozebrat a odmastit a inteligentně přemazat. Všichni všude totiž popisují šílený dieseling, který to dělá a trvá prej min 500- 1000 výstřelů, než to zmizí. A je známo, že to není pro těsnění ani pružinu nic zdravého zrovna. Na druhou stranu se mi nechce hned rozebírat novou zbran. Logika mi nebere, proč to výrobce tak přehání s tím olejem nebo mazivem a nutí tak lidi si to doma po koupi ještě tunit. :evil:

lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » 12 kvě 2022 21:51

Dieseling je tak trochu konštrukčná vlastnosť tejto pištole, mám to potvrdené od dvoch ľudí nezávisle od seba. To bol ďalší z dôvodov prečo som do HW 45 nakoniec nešiel, hneď po cene. Sú toho aj plné zahraničné fóra:
http://www.airgunbbs.com/showthread.php ... mp-banging!!!
https://www.airgunbbs.com/showthread.ph ... &p=4946090
https://www.airgunforum.co.uk/community ... ng.190667/

Ale vraj sa s tým dá žiť a majiteľom sa to poväčšine páči okrem toho že to zvyšuje výkon :)
Grand Power P1
Ruger SR22
CZ 858 Tactical

Diana 54 AIRKING
Air Arms Pro Sport
HW97k
Zoraki HP-01 Ultra
Gamo 440
Zbrojovka Brno Z II
Crosman MK-177
cernunos

Příspěvek od cernunos » 13 kvě 2022 11:25

lukasz9:
Díky za info kolego, je to trochu dilema a člověk si musí klást otázku, proč to konstruktéři z Německa ,známí jinak svou precizností, takto bastlí. Jako nechce se mi hned celou novou pistoli kvůli tomu rozebrat, odmastit a znovu to lehce přemazávat vhodnějšími mazadly. Na druhou stranu s největší pravděpodobností většina majitelé této pistole po koupi žádnou rozborku ,přemazání a sborku určitě neřeší a pistole funguje, prostě jen při výstřelech bude trochu kouřit no :) Jinak by HW 45 nebyla asi takový letitý šlágr pro tak velké množství uživatelů. A kromě ceny, jak zminuješ ( která mě taky véceméně dlouho odrazovala ) jinou další nevýhodu asi nevidím. Pistole je vzhledově atraktivní, kvalitně zpracovaná, výkonná a po pečlivém tréninku i velmi přesná ( údajně :D ) a nevidím žádnou alternativu k ní na současném trhu. PCP pistole jsou až příliš drahé, musí se řešit vzduch-láhev apod. CO2 jsou spíš hračky pro svůj výkon a zase je tam potřeba dokupovat a tahat hnací médium. Takže tato pružinovka je ideální outdoorová zbran do batohu, ke které nic krom diabol už nepotřebuju. Výkonově podobná ( prý ještě silnější) je třeba Zoraki ale tam ten design a plast je jak pěst na oko ( navíc Turek) ,takže bych si to nikdy nekoupil...
Půjdu do HW45 a prostě "dýzlovat" :mrgreen:
ranovak

Příspěvek od ranovak » 13 kvě 2022 13:21

No ještě by stálo se podívat po HW75. Je to PCA, dieseling nehrozí, trvanlivost neskutečná. Akorát výkon je cca 118-122 m/s, tj. asi jako HW45 na první stupeň nátahu. Na druhou stranu to nekope a je mnohem přesnější než HW45.

Jinak k té dostupnosti. Podobný stav byl u Schneidera těsně po vánocích a naskladnili to asi za 6 týdnů. Ale ne všechny modely ap.
lukasz9

Příspěvek od lukasz9 » 13 kvě 2022 19:53

@cernunos
Za málo, tých fór, článkov a testov som niečo prečítal kým som sa pre ňu rozhodoval. Skúsenosti majiteľov takisto pomohli, ale zrejme sa bez kadidla zaobídem. Nedokážem si sám pred sebou obhájiť cenu lacnejšej vetrovky za pištoľ ktorá skrátka nie je dokonalá. V tejto cene očakávam že nebudem musieť robiť kompromisy a pri HW45 by ich zopár bolo. Po kúpe skús vymeniť tesnenie za nejaké custom, zopár ich na trhu je a vraj vedia trochu pomôcť proti naftovaniu. Ďalšia vec ktorú musíš akceptovať pri HW45 je citlivosť na zmenu teplôt. Tu máš k tomu veľmi podrobnú recenziu, vrátane všetkých nedostatkov zbrane, ak Ti nerobí problém angličtina odporúčam prečítať (klobúk dole pred týpkom, čo musel on zabiť času tuningom a laborovaním si nechcem ani predstaviť):
https://airgunwarriors.com/resources/li ... er_Web.pdf

A prečo je to taký šláger? Tá pištoľ na trhu bohužiaľ nemá konkurenciu a to myslím ako holý fakt, nie vychvaľovanie zbrane :)
Ak chceš kovovú kvalitnú pištoľ klasického vzhľadu s pružinou dávajúcu slušný výkon, tak nič iné ako HW45 na výber nemáš, preto kúpiš a nedostatky buď ignoruješ, akceptuješ, alebo skúšaš nejako DODO riešiť.
Ja som nakoniec kúpil Zoraki HP-01 ktorú spomínaš. Áno, je to turek a plast, ale kvalitný, vzhľadovo aj do ruky mi sedí, nedieseluje, výkon je pomerne výrazne nad HW45, balenie je bohatšie (vrátane pekného kufríka) a o cene sa baviť nemusíme (mimochodom 4500kč nová). Navyše je tam ešte priestor na výkonový tuning, zatiaľ mi ale bohato postačuje. A zabudol som, ďalšie malé + je, že nemá TruGlo ako kadidlo :)

A úprimne, aj keby Zoraki a Weihrauch boli cenovo na rovnakej úrovni, neviem či by som volil HW. U mňa v tomto prípade vyhrala funkčnosť a výkon, ako krajina pôvodu a materiál. Cena rozhodovaniu samozrejme napomohla, aj keď by nehrala hlavnú rolu ak by HWčko bolo bez chýb. Tých skoro 8500kč za Black Star by som s radosťou poslal Schneiderovi :lol:
Tak vopred Ti prajem nech slúži a robí veľa radosti. Potom sa pochváľ, fórum už nežije tak ako kedysi, tak nech sa to trochu oživí.
Grand Power P1
Ruger SR22
CZ 858 Tactical

Diana 54 AIRKING
Air Arms Pro Sport
HW97k
Zoraki HP-01 Ultra
Gamo 440
Zbrojovka Brno Z II
Crosman MK-177
cernunos

Příspěvek od cernunos » 15 kvě 2022 11:36

ranovak: Dík za info, jinak ta HW75 mě odrazuje právě tím nízkým výkonem, to bych mohl rovnou jít do nějaké CO2.Na druhou stranu bude určitě mnohem klidnější při střelbě, tomu věřím, škoda že nemá výkon jako ta HW45 :(
lukasz9:
Díky ,vážím si tvého podrobného rozboru o HW45. Přesně takové informace jsem hledal ikdyž popravdě trošku nahlodaly moje odhodlání ke koupi :D Ale opravdu jen krapet, udělám si radost a objednám si jí. Už po ní toužím moc dlouho na to, abych ted couvnul, i přes ty nedostatky, které tu probíráme, už není cesty zpět :wink:
Možná si říkám, zda jsi do ní také neměl jít, prostě to zkusit -risknout. Znám to od sebe, když něco pořizuji nového, tak trávím měsíce na netu a vše ze všech stran zkoumám a sháním i sebemenší informace a ty na mě působíš také dojmem perfekcionisty, který dlouho zvažuje všechna pro a proti, než si něco pořídí. Ale také vím, že někdy se v těch informacích může člověk ztratit a je přehlcen dojmy, které můžou člověku až vsugerovat negativní nebo naopak příliš pozitivní názor na věc. Zkrátka že se pak vše překombinuje a někdy snad lepší prostě udělat si svojí vlastní zkušenost, než dát na miliony názorů z různých diskuzí a webů a věc si prostě koupit, je to vlastně ten nejpřirozenější způsob.
Ten člának v Aj omrknu, bohužel já nerozumět anglicky, takže se s tím zkusím poprat v překladači :D O tom vlivu teploty sem už někde něco zaslechl, někdo psal, že mění hlavně podle sezony- na léto dává 5,5mm a jinak 4,5mm. Že ta 5,5 lítá pomaleji v zimě a výkon už není adekvátní. Já chci proto pouze jen 4,5mm, na větší ráží to má ud malý výkon a letí to pomalu , ani v 16J pušce třeba bych nešel do 5,5mm, stále je to celkem malý výkon, natož něco v 7J.
Ta Zorka ti věřím,že střílí pěkně a i jsem četl na forech, že ten výkon je vyšší než u HW45. Problémem pro mě je ale ten vzhled ( ten nemužu zkousnout) a plast. Kdyby byla kovová a jiný design, tak bych neváhal.
Takže až koupím tu vzduchovou 1911 :twisted: , tak sem určitě vrazím postřehy a vlastní zkušenosti. Zatím se měj pěkně kolego a přeju ti pěkné střelecké zážitky :)
Odpovědět