Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
AndreeeCZ

Příspěvek od AndreeeCZ » 21 zář 2008 12:23

Kdysi jsem si na miridlech a musce udelal zlutou tecku detskejma barvama na sklo.. To pomohlo v seru

Na tmu sem si udelal diodu, ktera mi osvetlovala musku nabarvenou z moji strany na cerno (aby me neoslepovala). Timhle zpusobem sem strilel, i kdyz jsem byl v Naprosty tme. (samozrejme na cil sem musel trochu videt, ale sam sem byl ve tme.

:)


Uživatelský avatar
Asot
Příspěvky: 390
Registrován: 10 zář 2008 10:34

Příspěvek od Asot » 21 zář 2008 20:13

Fifo píše: Chcel som este vylepsit tesnenie piestu, ktore je standartne kozene, stare bolo uz dost rozbite a stvrdnute. Rozhodol som sa, ze si vyrobim svoje ale z teflonu. Ked som vzduchovku poskladal a vyskusal, tak jej vykon razantne klesol ... Tak som sa zase vratil ku kozenemu tesneniu, ktore som si vyrobil z hrubeho popruhu. Vzduchovka chytila druhy dych a funguje super uz pol roka.
Není nad klasiku, ani ta silonová nestojí za nic.
Známý vyrobil na starou Slavii 630 kožené těsnění a výkon je lepší, než u téměř nové 631-ky.
Číča

Příspěvek od Číča » 24 zář 2008 19:57

Problem vyresen optikou nikko stirlink 4x32 AO za 950kc :lol:

Mohl by me nekdo odkazat,jak lze vytunit 634? Vsude sjem se docetl jak se tuni 631 aby byla jako 634,ale jak udelat 634 aby byla jako 440 hunter nikde neni :lol:
RedAce

Příspěvek od RedAce » 25 zář 2008 00:31

Ze slavie 634 na Huntera to totiz neni tuning, ale downgrade. Jinak by to mozna slo treba tak, ze by sis tu slavku uplne rozsteloval.... :roll:
Číča

Příspěvek od Číča » 25 zář 2008 07:16

RedAce píše:Ze slavie 634 na Huntera to totiz neni tuning, ale downgrade. Jinak by to mozna slo treba tak, ze by sis tu slavku uplne rozsteloval.... :roll:
:lol: :lol: :lol: To byla metafora,protoze hunter ma vetsi ustovku. Proste jakekoliv vylepseni me zajima.
jerry

Příspěvek od jerry » 25 zář 2008 11:16

nedávno jsem po stejném řešení ikdyž na jinou vzduchovku taky pátral. Zjistil jsem že výkon se dá zvýšit použitím silnější pružiny a závaží do pístu, dost podstatný je ale i objem stlačovaného vzduchu a s tím se tak lehce nic dělat nedá. No a nakonec zjistíš že po dodání závaží a silnější pružiny flinta víc kope a přesnost střelby jde kamsi do pr... Ne teď vážně osobně jsem nabyl dojmu že maximálně jde zvýšit výkon tak o 20 až 30% oproti originálu, tak aby to ještě za něco stálo, víc už se pak podepíše na nepřesnosti zbraně.
Podotýkám, že je to jen a jen můj osobní názor a nejsem žádný odborník
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 25 zář 2008 12:57

Tuningu podlahla vzduchovka Haenel 312. Povodne to je tercova vzduchovka z 80-tich rokov, ktoru vyrabali soudruzi z NDR. Hlaven mala 400mm dlhu a dost slabu strunu, ako mieridlo bol diopter. Na 10m sa od smrekovej dosky diabolky odrazali.
Tak prve co bolo, vymena struny. Na zaciatok som zohnal strunu Gamo, kratsiu verziu 270mm, dost lacna, ale pasovala. Vysledok bol prevratny. Na 5m prestrelila 12mm smrekovu dosku, ale toto jej vydrzalo asi 100 ran, potom dost zoslabla, tak som zohnal strunu zo Slavie 634, pasovala jak odtial, len bol problem narvat ju tam. Musel som ju stlacit celou vahou, ale sadla tam. Vysledok sa vratil na uroven aku mala so strunou Gamo a sila neklesala ani po vystrielani 500 ran.
Chcel som vsak vykon este trosku zdvihnut, tak som tam namontoval hlaven zo Slavie 630, ktora je o 130mm dlhsia. Prejavilo sa to kladne na presnosti a vykone. Strielam bezne na 40-50m. Pre presnejsiu strelbu som na Haenelku osadil puskohlad Gamo 3-7x28TV, lacny, ale staci.
Chcel som este vylepsit tesnenie piestu, ktore je standartne kozene, stare bolo uz dost rozbite a stvrdnute. Rozhodol som sa, ze si vyrobim svoje ale z teflonu. Ked som vzduchovku poskladal a vyskusal, tak jej vykon razantne klesol, pritom vsetko bolo riadne utesnene a piest chodil lahko a tesnil vo valci. Pri skuskach sa diabolky zaryli do olovenej platne len do polovice a predtym s kozenym tesnenim za zaryli uplne zarovno. Tak som skusil vyrobit tesnenie z polypropylenu /PP/. Vykon bol este slabsi a po par vystreloch sa tesnenie roztavilo. Tak som sa zase vratil ku kozenemu tesneniu, ktore som si vyrobil z hrubeho popruhu. Vzduchovka chytila druhy dych a funguje super uz pol roka. Vystrielal som asi 5000 ran.
Momentalne sa na tento tuning podujimam ja, tesnenie som menil uz davnejsie, ako material posluzila koza z podosvy starsej topanky, sice bola spociatku tvrda, ale kupel v oleji ju trochu zmakcil.Dalej som tesnenie upravil tak,ze v vrchnej strany som u nej vytvoril taky miskovity profil, subjektivne sa vykon mierne zvysil, predsalen chrono nemam :( .Diabolka sa pri dopade na ocelovu platnu roztrha, so starym tesnenim to urobilo len placku.Dalsou upravou bola vymena pruziny, uz od predchadzajuceho majitela bola pouzita pruzina zo Slavie 631 patricne skratena(31 alebo 32 zavitov), momentalne vzduchovka funguje na tom istom type pruziny, ale subjektivne sa mi zda vykon o dost nizsi, nez som na nej citil par rokov spat(puska bola 6 rokov rozobrana na diely, a nestrielalo sa, takze zdanie moze aj klamat). momentalne uz mam zakupenu pruzinu do 634, cez vikend prebehne dalsi tuning v tomto smere. Poslednou doteraz vykonanou pracou tuningu bolo nove lakovanie pazby, stary lak bol uz v dost biednom stave. Po vybruseni a namoreni prislo na radu lakovanie, a vyskytol sa mensi problem, totiz pazba okolo hlavne, kade sa chodilo pri cisteni s mastnou handrou bola premastena cez lak az do dreva,a lak sa na tomto mieste schadzal do kvapiek,a len pomaly utvaral suvislu vrstvu. Lakoval som polyuretanovym lakom na nabytky, 4 vrstvy zaklad, potom vybrus a 3 vrstvy vrch pouzivany na parkety a podlahy(vyssia pevnost), plus este vyladenie detailov ocelovou vlnou. Na vysledky pruzinoveho tuningu som dost zvedavy, lebo so stavajucou pruzinou ma vzduchovka pomerne maly spatny raz, co mi na presnu strelbu celkom vyhovuje. Jedine v com asi citovaneho tunera nenapodobnim je vymena hlavne, nemam na to ani material, a ani prostriedky, aj ked by to mozno bolo zaujimave, ale myslim si ze 40 cm bohate staci aj na presnejsiu strelbu.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 26 zář 2008 19:54

nadar. Poprosil by som radu od odbornikov, uvazujem o novej pruzine ale neviem ci bude dobra. Aka by mala byt minimalna medzera medzi pruzinou a piestom? Pruzina ktora ma vonkajsi priemer iba o 0,6mm tam vojde, ale ako sa bude spravat ked sa stlaci? :? predpokladam ze ak sa zacne stlacanim zvacsovat jej priemer tak prinajhorsom ju nenabijem a mozem dat naspet staru...
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
Uživatelský avatar
tomcat
Moderátor
Příspěvky: 1204
Registrován: 08 zář 2006 00:19
Bydliště: SK

Příspěvek od tomcat » 27 zář 2008 21:27

ale neboj, natiahnes, praveze cim mensie vole tym lepsie, nebude tolko vnutri vibrovat
Uživatelský avatar
Lynk
Příspěvky: 107
Registrován: 03 úno 2008 18:27
Bydliště: PP/KE

Příspěvek od Lynk » 27 zář 2008 21:57

no ono to nieje sranda ked to za 500sk nepojde...:(...uvidime do 3tyzdnov...
G26(9x19) CZ100(9lug) Astra960(.357/.38 ) CZ92(6,35Bw.) MCM-Margolin(.22LR) Vostok-SM2(.22LR) Ardesa-Yukon(.50perk) S620,LOV1(4,5mm) TAU6
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 29 zář 2008 21:13

Pokracovanie tunerskej recenzie.

Vymena pruziny prebehla celkom hladko, dalo by sa povedat ze aj nad ocakavanie. Pruzina zo 634 je citelne tvrdsia, natahovacia paka kladie dost vyrazny odpor. Spatny naraz sa mi subjektivne zda cca rovnaky, rozhodne to nekope ako Hatsan 125. Narast vykonu so strelivom Pribram Power som ale vyrazny nezaznamenal. Ale myslim, ze je to len tym, ze toto strelivo akosi nieje schopne nabrat v hlavni vyssiu rychlost(do H125 sa zasuvalo extremne tazko, suknicka zostavala trochu trcat), aj vykon s tymto hatsanom bol proti ostatnemu strelivu(broky 11, Gamo ProMagnum, JSB) vyrazne nizsi.(Merane vstrelom a naslednym rozstiepenim smrekovej dosky-zistena hlbka vstrelu dakych 7 mm proti 20+ mm u ostatnych typov).Cez vikend zastrielam s JSB a podam dalsie referencie.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
Spectre86
Příspěvky: 413
Registrován: 19 zář 2008 21:21
Bydliště: Bratislava,víkend Mníchova Lehota lkr. Trenčín

Příspěvek od Spectre86 » 03 říj 2008 15:14

Okrem Haenell som potunil aj spominaneho Hatsana 125. Kedze mieridla TruGlo od vyrobcu mi krajne nevyhovovali, a pri tom, ako tato vzduchovka kope je zbytocne investovat do optiky, rozhodol som sa pouzit diopter. Zaobstaral som si zakladny model dostupny na trhu, a to diopter ktory predva CZUB ako prislusenstvo k CZ200. Sucastou balenia je aj tunelova muska s kruhovym platkom pre tercovu strelbu. Stary cielnik som demontoval, podobne aj brzdu puskohladu z rybiny a nasadil diopter. Musku so svetlovodym vlaknom som sa rozhodol odrezat, a na jej podstavu som pilnikom vyrobil improvizovane drazky a nasadil tunelovu musku, ktora je vybavena dvojitou rybinovou celustou(tu som este na mieste zaistil pouzitim dvojzlozkoveho epoxidoveho lepidla). Po nastreleni som zostal prijemne prekvapeny tym, ze zasahom sa da udrzat v na 9 a 10, vzhladom na to, ze puska dost kope a ma lamaciu hlaven, a ze som strielal v sede na spalku a pusku som mal opretu bokom o stenu.
Haenell 312, cakam na nove voditko.....
Hatsan 125 uprava diopter
Umarex 850 AirMagnum+ custom tercova pazba + GP 3,5-10x40 (Airsoft kopia Leupold, ale nástrel drží a obraz je slušný)
Zháňam jednoranný nabíjač pre U850.
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Příspěvek od petrtr » 06 říj 2008 13:17

pánové potřebuju strojírenskou radu :oops: a jelikož je to topic tuning vzduchovek píši sem :

nemáte někdo náhodou tabulky na závity - chci udělat vnitřní závit a potřebuju vědět jaký průměr vrtáku mám vzít.
pokud je máte na kompu pošlete mi je prosím díky , průměru 1- 30 mm.

děkuji všem
Uživatelský avatar
Kubin.
Příspěvky: 571
Registrován: 23 říj 2007 10:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Kubin. » 06 říj 2008 13:26

Zdravím,

většinou je to tak že chceš třeba závit M5 tak vezměš 4mm vrták. Pomůcka je taková že vezmeš průměr závitu kterej chceš a vynásobíš ho 0,8 a vyjde ti díra co máš vrtat... Toš tuningu zdar!
Daystate Wolverine 2
Air Arms ProSport
Slavia 631
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Příspěvek od petrtr » 06 říj 2008 13:30

jasně to je podle oka :roll: ,ale já potřebuju přesnější metodu to jest tabulky :wink:
Odpovědět