Tuning vzduchovek

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
drakonaut

Příspěvek od drakonaut » 18 srp 2008 19:04

Takze dnes sme to porovnavali. Ma ten istý typ H75, cal 5,5. Skušali sme to na drevenej doske hrubke 2,7 cm. Strielali sme z vzdialenosti 5 m, ta tunena vzduša tu drevenu dosku uplne prerazila, teda dibolka vyletela druhou stranou von. Diabolo z mojej vzdusi sa zaborilo, celým telom no nic moc. Chlap mi nechcel prezradiť čo s tým urobil, ale povedal, že na to vôbec nepridem, ale je to jednoducha zalezitosť. A chod tej tunenej vzduši je tichší a rovnomernejší. Bol som z toho prekvapený. Bol som z toho prekvapený, obzeral som to, zvonka nebolo poznať nič špeciálneho. asi bude urobená niečo z piestom a vravel, že tam dal nejakú špeciálnu pružinu. Ta pružina vyzerala na vonok normalne. Podla doterajších poznatkov a rád predpokladám, že na pieste bolo pridané na hmotnosti a pružina je z hrubšieho drátu a čisto v teoretickej rovine uvažujem, že dierka z piesta do valca je zvečšená, t.j. rýchlejšie sa vyprázdni piest.


Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 18 srp 2008 19:33

Mne to vychadza u teba na 14J a u neho cez 20, cize mimo zakonnny limit.
Tak mu teda ten liter daj a potom nam to tajomstvo za par korun prezrad...
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 18 srp 2008 20:09

2mzprx:
A jak jsi to vypočítal?
To bych taky rád uměl.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 18 srp 2008 21:55

No pise, ze ma 165m/s s diabolkou 1,03g.
E=1/2.m.v2
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 19 srp 2008 00:21

Jenže on neví kolik mu to lítá. Nikde jsme se na 165m/s neshodli. Podle toho, co tady psal, když jsem to hodil do chairgunu, tak to vychází na 155m/s, ale pak z něho vylezlo, že to neměřil, ale krokoval a pak přidával vzdálenost, aby mu vyšla větší Vo a mohl bý spokojený. Ale to jsou všechno dohady ve stejné kategorii, jako když si elektrikář nasliní prst, šáhne do zásuvky a řekne "máte tam slabý proud" nebo děda ráno vyleze před barák a řekne "večer bude pršet".
A o té vzduchovce jeho kámoše nevíme už vůbec nic, dokonce ani jestli je to taky pětapůlka. Jenom, že je nějakým tajným způsobem upravená.
Myslím, že jsem ze vzduchovek už něco odstřílel a nějaký ten výkon si umím představit, ale když tady někdo střelí do prkna a prohlásí, že odhaduje výkon na X-joulů, tomu se musím smát. A když to navíc takhle někdo "odhadne" jenom na základě toho, co jiný napíše, tak k tomu už fakt nemám slov.

Asi se to budu muset taky naučit, vystřelím deset ran na plechovky a řeknu "nejpomalejší byla osmá 244ms, nejrychlejší druhá s 246ms, konzistence je +-1m/s, no pěkně jsem to dneska vyladil, to je fajn den". :lol:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 19 srp 2008 08:34

O par riadkov vyssie tvrdi nieco ine. Pise ze to "premeriaval".
Ako sa potom v tom mam vyznat, ked on sa odvolava na teba, ze ste dosli k rovnakym zaverom a ty tvrdis, ze to nie je pravda.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 19 srp 2008 08:49

A dovolim si tvrdit, ze som nic neodhadoval.
Ja som pocital.
Za spravnost vstupnych udajov si zodpoveda ten, kto ich sem napisal.
Ak su udaje o rychlosti spravne, vykon tej vzduchovky je uz dost blizko zakonnej hranice a s lahsimi diabolkami urcite prekroci u nas povolenych 15J.
drakonaut

Příspěvek od drakonaut » 19 srp 2008 10:11

Neviem, či sa teraz ideme hádať alebo čo. Ano Kubajz to predtým odhadol na 155 m/s. Ja som si potom následne stiahol Chairgun a robil som viacero výpočtov a vyšlo mi to 158, 160, 165, 168 m/s. Priznajme si, že to nieje úplne presné meranie len na základe balistickej krivky diabolo. Ovplyvňuje ju typ diabolo( teda tvar-špic, plochá hlavička atď, váha diabolo a tiež iste aj okolité prostredie-tlak, poveternostné podmienky atď)teda výpočty nie sú uplne presné. Sú tiež len empirické. Najistejšie je to cez chrono.
Kubajz neviem či si dokladne čítal príspevky no ja som tam uviedol, že ide o Typ H75- čiže tie sa vyrábajú len v cal .22.
A najdôležitejšie na čo som sa pýtal ste mi nedali odpoveď,to čo je nadpisom tohto téma - tunning vzduchoviek.
Jednoducho som chcel len vysvetlenie, aké úpravy sa dajú urobiť na vzduchovke na podstatné zvýšenie výkonu.

Ja zákon nechcem porušiť len ma to zaujíma z technickej stránky, mne vzduchovka postačuje v takom výkone ako je. A nemusím sa báť, že odrazená diabolo niekoho ešte "zabije" alebo prestrelí nejaké to prkno a niekomu ublíži.
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 215
Registrován: 20 kvě 2007 07:49

Příspěvek od mzprx » 19 srp 2008 12:20

Ved ide len o to, ze toto forum necitame len my.... :D
Aj Kubajzz pise, ako sa vykon vetrovky da znizit na strelbu v obyvacke a ani ho nenapadlo, ze sa tym da tocit aj na druhu stranu.

Co sa tyka dierky medzi hlavnou a puzdrom, niekde tu som cital, ze ma optimalnu velkost mensiu, ako je priemer diabolky. Ale mozno to zavisi aj od tlaku a teploty vzduchu pri vystrele, mozno pri vacsom vykone treba vacsiu dierku. Prevrtaj, vyskusaj. Naspet to asi ale nepojde zmensit.

P.S. Mne to moc nejde vyskusat, ja mam pevnu hlaven.
Uživatelský avatar
baretta@pobox.sk
Příspěvky: 255
Registrován: 12 úno 2006 14:33

Příspěvek od baretta@pobox.sk » 19 srp 2008 20:33

niečo tu bolo pisane o velkosti prepuštacieho kanaliku medzi piestom a laufom. No ono je to taka dvojsečna sekera. Skor by som sa (a nielen ja, ale aj ludia blisky vyskumu a vyvoju pružinovych vzduchoviek - asi najlepši v republike - a samozrejme bez udania mena) priklonil k riešeniu:
1, zabezpečiť aby kanalik mal čo najmenši objem,
2, zabezpečiť aby mal aspon neaku kuželovitosť. Ked prelistujete neaku buch uber Pneumatik alebo hydraulik, tak nikde (kde sa sleduju nizke straty) niesu pudke prechody s velkeho do maleho priemeru a naopak. Vsade je to o plynulych prechodoch a vyhnutiu sa ostrym hranam. Pretože to zvyšuje odpory.
3, naštudovať alebo aspon prelistovať neaku knihu o prudeni kvapalin, faakt to pomože. Ked nič vedecke (tam je to často zložite) tak aj paradne knihy priručky pre modelarov, letcov - na plachtenie a pod s 50tych rokov. Tie su velmi zrozumitelne s minimalnym počtom vzorcov.
5, forum najprv dobre prečitať a apotom seriozne zvažiť čo napisať.
6, admini by ma mohli zaradiť k adminom, aby som mohol mazať blbe prispevky, lebo toto a trochu inde je fakt už moc. Aby sa nestalo, že ludia (ako napr Ja) začnu chodiť inam, kde panuje vačšia disciplina.
7, pred tuningom investovať do chrona
8, naučiť sa naspameť predchadzajucich 7 bodov - plati iba pre vekovu hranicu do 18r.

Aby som to zhrnul,: zamerial by som sa na zvyšenie učinnosti ako na zvyšenie vykonu
Do piestu by som šahal fakt až na posledy - inak keby mal niekdo po-on-diaty piest do 630 mam na predaj 3 - nove - chcel som robiť tuning, ale potom som sa uvedomil
Pružinu by som tiež nemenil. Ked je priliš tuha neni to moc komfortne
Kašlite na vzduchovky, kupujte vetrovky a min 5,5mm. Ak su dobre spravene (benjamin sheridan- aspon sa tak tvari) tak mnohonasobne predbehnu vzduchovky
Naposledy upravil(a) baretta@pobox.sk dne 20 srp 2008 12:07, celkem upraveno 1 x.
johnymaco

Příspěvek od johnymaco » 20 srp 2008 08:28

Zdravim vas airgunaci :)

Dovolim si jen reagovat na posledni prispevek od baretta@pobox.sk: k bodu 6 Ano mas pravdu jsou zde zpravy ktere by tu nemeli ani byt, ale to uz je kazdeho vec o cem pise jestli sem napise veci ktere jsou s rosporem zakona o zbranich neznalost nikoho neomlouva.

A dalsi vec promazavat bych ani moc nepromazaval protoze ja osobne se vzduchovkam venuji chvili ale zde na foru jsem si precetl vetsinu Temat a jsem max. spokojen s informacema proto sem ani nepisi otazky kdyz tu vse je jen si to chce precist. A za tyto informace predevsim Kubajzz, Alexxxus a dalsi

Diky jen tak dale :)
petrtr
Příspěvky: 60
Registrován: 22 črc 2008 19:17

Příspěvek od petrtr » 04 zář 2008 09:51

čest práci :roll:
, chtěl bych si udělat tuning vzduchovky ,ale nemám technické zázemí - výkresy mám nakresleny,ale potřeboval bych nějakou firmu která by mi to udělala jednalo by se o kompenzátor (estetický) z duralu,
potom sem si koupil dvojnožku a potřebuju k ní udělat speciál šroubek a takovou vyšší podložku pod něj obojí je potřeba černit .

nemáte někdo nějakou firmu která by mi to udělala (poslal bych nákresy a oni by mi to poštou poslali zpět) ??

díky
pedro gonzales
Příspěvky: 235
Registrován: 31 srp 2007 14:00
Bydliště: vsetínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pedro gonzales » 05 zář 2008 00:17

no nevím jestli se neozval, že to nečetl, nebo se mu jen nechce, ale já ho prásknu :twisted: - PajaHradec tady dělá něco podobného, kontakt na něj je v sekci bazar, tam má i nějaké to svoje zbožíčko, a myslím že už v tom má nějakou prax, tak to pro něj nebude žádný problém 8) snad mě za tu reklamu neukamenuje :!: :?:
RedAce

Příspěvek od RedAce » 05 zář 2008 00:45

No on rikal ze uz s tim konci nebo co. Ale urcitte ho zkusit muzes.
jerry

Příspěvek od jerry » 05 zář 2008 09:24

Zdravím všechny,
vlastním od včera Gamo maxima 5,5 předem poprosím aby se všicni zdrželi poznámek jak špatná je to zbraň atd. Je mi jasné že Diana ani Weihrauch to není, snad se k nim někdy také dopracuju.
Moje otázka je jakým způsobem zvýšit výkon až na maximální konstrukční daný výrobcem, tj. ne 16J, které dneska mám, ale o něco více. předpokládám že je to asi jen otázka pružiny, protože píst díru nemá, při natahování a ucpání dírky se vytvoří znatelný podtlak. Navíc na boku zbraně je vyraženo 16J.
Tedy prosím všechny kdo s tím mají zkušenost poraďte mi jak zvýšit úsťovou rychlost tedy i výkon.
Děkuji a přeji přesnou mušku
Odpovědět