Stali byste se cleny Narodni Strelecke Asociace?

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět

Stali byste se členy Národní Střelecké Asociace?

Ano, určitě
55
66%
Ne, nevidím důvod k existenci této organizace
7
8%
Ne, bojím se zviditelnit, jako příznivce zbraní
3
4%
Nezájem ...
0
Žádná hlasování
Počkám, jak se věci vyvrbí....
7
8%
Zatím nevím....
11
13%
 
Celkem hlasů: 83
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 čer 2008 10:00

Jak mi kdosi psal, chtělo by to nějaký vhodný název. Tak aby byl dobře zkrátitelný a dal se z něj udělat dobře název na webovky.

Je fakt, že název NSA je poněkud zkreslující (minimálně zaměnitelný s National Security Agency).

Bylo by možná lepší jít po názvu Národní Střelecké Sdružení, nebo Národní střelecká Organizace.


Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
cityshark
Příspěvky: 101
Registrován: 02 lis 2005 23:24

Příspěvek od cityshark » 02 čer 2008 10:05

NSS zase zavani Nejvyssim Spravnim Soudem.
NSO je maximalne National Nurses Organisation nebo National Statistics Organisation, coz uz je akceptovatelny :)
[i]"the loudest sound ever is click when you want to hear bang and bang when you want to hear click"[/i]
venda

Příspěvek od venda » 02 čer 2008 10:45

NSO zní o.k.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 10:59

To je sranda tohle vlakno... :-)

Je zajimavy pozorovat jak:

- kazdy chce mit kontrolu nad financemi
- kazdy by se rad prihlasil (formou posli mi prihlasku, ja se prihlasim)
- kazdy by rad, aby to sdruzeni "neco" delalo
- kazdy by rad o necem v tom sdruzeni rozhodoval, pripadne byl zakladajicim clenem
...

- ale nikdo nenapsal, co by v ramci a jmenem toho sdruzeni udelal pro to, aby to sdruzeni melo vyznam :-)

A dopadne to tak, ze vsichni budou nadavat, ze nikdo nic nedela :-)

Podobna debata se rozjela i na strelectvi, jediny, kdo navrhnul, ze je ochoten neco delat je Kurt (ze si osobne myslim, ze jde o praci nadbytecnou je vec jina - ale aktivni pristup se hodnoti).
venda

Příspěvek od venda » 02 čer 2008 11:01

Śpatně čteš a to je poctatná věc
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 11:20

Venda - jo??? Tak mi dej odkaz na jediny prispevek, kde nekdo pise: "ja udelam to a to, protoze mam ty a ty kontakty nebo ty a ty moznosti". To proste nenapsal NIKDO.

A ver, ze podobnej problem ma i LEX - ma strasne moc clenu, ale strasne malo lidi ochotnych neco konkretne udelat, o to vic lidi, kteri rikaji "melo by se..., dalo by se..., chtelo by to...".

LEX zdaleka neni jen sdruzeni nekolika malo odborniku a zdaleka to neni jen o tom, ze pripominkuje zakon.

Co treba takova LOS? Chcete mi nekdo snad rict, ze se strili jen v Praze a strilej ji jen odbornici? Co Trigger, Tisnov, GunCenter? Na zapade pak Vrazkov, Zalany, Oparany, Hradec Kralove, Krasna Lipa, Varnsdorf, bliz Praze pak Slany a Celakovice - to jsou vsechno mimoprazske aktivity bud primo Lexu nebo s Lexem spolupracujici nebo alespon na Lexacky platforme rozjety. A co jinyho vic ukazuje lidem, ze to, ze zajdou 1x mesicne na strelnici vystrilet 50 naboju na terc 25m daleko jeste neznamena, ze tu starou CZ, co maj v sejfu by dokazali v pripade NO pouzit a neublizit sobe a co jinyho je nalaka se o realne pouziti zbrane vic zajimat a navstivit nejake kurzy?

Co Lexu chybi, to je vic kontaktu v celostatnich novinach - ty proste nejsou - pokud mate nekdo chut neco v tomto delat pak tady je nejvetsi prostor.

Co se tyce reseni konkretnich problemu - proboha to chcete, aby Lex jezdil na Melnicky oddeleni PCR hadat se s policajtama, jak je ta vyjimka pro nekoho potrebna?
To Vam nestaci, ze diky Lexu visi na strankach odpovedi asi na 30 zakladnich otazek, ktere resi majitele zbrani ve vztahu k svym oddelenim PCR? Ano, mohlo by to viset i na Lexackych strankach - dobry napad - nechcete to nekdo sepsat? Neni problem to tam hodit.

Atd atd... Nemam nic proti dalsimu sdruzeni - cim vic nas bude, tim lip, ale lip by podle me vysla nejaka blizka spoluprace (nejlepe primo pod jednou hlavickou) s Lexem, ktery uz tu par let je a vi se o nem.

Nicmene - ano, asi Lex nekde dela chybu, jen si ji nejak neumi presne definovat. Takze ac nejsem ofikl zastupce lexu, jsem jen radovym clenem, oficialne jsmenem Lexu zadam o pomoc - prozradte mi nekdo, proc si myslite, ze:
- Lex jsou jen odbornici
- Lex jen pripominkuje zakony
- Lex nedela nic mimo Prahu
Treba skutecne najdeme mezery a muzeme postoupit dal.
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 čer 2008 11:38

- Lex jsou jen odbornici

Protože se tak profilují. Já vlastně Lex vidím jen tehdy, když někdo mluví o něčem, co se stalo a komentuje to a nebo když má dojít ke změně něčeho v legislativě a Lex se začne bránit.

Ale za Lex mluví (logicky) jen odborníci (laici by neměli co říct).

- Lex jen pripominkuje zakony

Viz výše: Já neviděl plakát na ulici na kterém je napsáno: Lex pořádá tehdy a tehdy tam a tam akci: střelecký den s dětmi. Ale viděl jsem Lex komentuje novou vyhlášku o zdravotních požadavcích pro žadatele ZP (teď si vymýšlím, ale takových článků jsem už viděl několiv).

- Lex nedela nic mimo Prahu

Olomoucko: zatím jsem žádnou akci pod hlavičkou Lexu neviděl - možná se blbě koukám. Jak to je jinde nevím.

Dodatek:

Já se zatím neptal na to kdo, co bude dělat. Ptal jsem se, jestli by někdo do podobné organizace vlezl. Zdálo by se, že jo. ale cesta k organizaci je ještě dlouhá a trnitá.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
venda

Příspěvek od venda » 02 čer 2008 11:48

Ono je to tak, alespoň v mém případě, že tu mohu sice dlhosáhle rozvíjet diskuzi co konkrétně chci změnit, urgovat na něco konkrétního upozorňovat, ale to bych byl ot. Otázka threadu zněla jasně viz přízpěvěk.
No a ty témata jsou též jasná.



co je na tom špatný? sou to všichni kriminálníci a basta.
tak přemýšlí český šiml bohužel. Je to zábava
a nemyslim si, že by někdo z těch lidí přemýšlel nad tím, že dělá něco horšího než lukostřelbu nebo něco podobného nebo
že je to něco co bylo vynalezeno pro ubližování a zabíjení lidí. to byl
luk a šíp taky, bumerang taky. oštěp taky, sekyra taky, šerm taky
bojová umění taky, všeho se dnes děti účasní proč by takové akce nemohli být i u nás?

Zákon o nutné sebeobraně, zákon o stanovení zákonných podmínek pro povolení k držení zbraně kategorie A. a zároveň na důraz k jednotnému posuzování ve všech regionech stejným způsobem a ke každému tipu přiřadit precedenc. Pak by niance byli vyloučeny. A nakonec neziskové organizace jakož střelnice všeobecně prozpěšné jak pro veřejnost tak pro
státní útvary. Viz kdo si vzpomene na Příbram. Kolik tu máme střelnic na 800 m? Kdo půjde do investice na střelnici na 800m? aby odpovídala
daným balistyckým požadavkům? Já nikoho neznám, protože ve finále
mu to pak někdo zatrhne z nějakého unreal důvodu např. Vy tu budete pěstovat nájemný odstřelovače atd. :lol: . To nemluvím o tom, že stále ty moury do kola na takovou vzdálenost potřebují umět střílet jen vojáčci
bla bla bla. Ty keci sou hrozný když to někdy čtu a tak i ti co si udělaj radost tak střílej i s kvalitníma zbraněma primárně určenejma na 300m a víc celej rok na 100m a možná vyrazej na jednu dvě střelnice přez půl republiky na 300m. Takže naše republika má skvělej odběr 22lr.boha.


Co se týká LEXu tak, já osobně jsem kritik a zároveň fanda, protože vím že najít ty správné táhýlka neni zrovna jednoduché a samozřejmé
a že změna se neprovádí ze dne na den. Nutno dodat, že se donekonečna
spoléhat na to, že někdo někde kdesi má kontakt na toho či onoho
a že ten bude tlačit na toho a tohodle je poněkud nepraktické, ale je fakt, že to momentálně jinak nejde což je zase špatně, ale práce tam je to musim oponovat některým přízpěvkům, že mimo Prahy se nic neděje,
děje ale ale, ale bláhovost myslet si, že všude budem slišet LEX tak to nefunguje.

Jinak k těm konkrétním krokům bych jen dodal, že můžu vypsat, ale to není psaní do fóra. Ale i tak mohu co chci konkrétně přesně za změnu
a je jedno jestli ji podá LEX nebo jiná organizace jde o věci, které prostě již měli dávno být.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 14:23

HanuIv píše:- Lex jsou jen odbornici
LEX jsou vsichni clenove :-)
Protože se tak profilují. Já vlastně Lex vidím jen tehdy, když někdo mluví o něčem, co se stalo a komentuje to a nebo když má dojít ke změně něčeho v legislativě a Lex se začne bránit.
Ano, to je jedna z veci, kterou Lex dela... Mimochodem - vsiml sis jak? Oslovi vzdy celou clenskou zakladnu, jestli k tomu nechce nekdo neco taky rict.
Ale za Lex mluví (logicky) jen odborníci (laici by neměli co říct).
Ano, to navazuje - kdo z clenske zakladny prijde se zajimavym komentrem ci namitkou, zapracuje se to zpravy od Lexu dal.
Lex jen pripominkuje zakony
Aha, takze zprava ing. Blazka, publikacni cinnost na vlastnich strankach, sbirani faktu a statistik, aby kdokoli, kdo kdekoli prosazuje zdravy rozum v pohledu na zbrane mel za zadnici i spoustu materialu - tedy napr. to, co sesumiroval (tedy ne vymyslel, jen sepsal z nekolika oficialnich zdroju, ktere uvadi) sgt. Navazka (ano, pod pseudonymem, ale odkazy, ktere uvadi jsou velmi adresne)... To vsechno se nedela pro, pod a ve spolupraci s Lexem?
Viz výše: Já neviděl plakát na ulici na kterém je napsáno: Lex pořádá tehdy a tehdy tam a tam akci: střelecký den s dětmi.
Aha, takze jsi nikdy nevidel (treba na foru) pozvanku a propozice na LOS? A neni ted nahodou prvni stranek na LEXackych strankach pozvanka na streleckou akci, ktere podporuje boj proti jistemu druhu postizeni? Atd... Atd... ?
Ale viděl jsem Lex komentuje novou vyhlášku o zdravotních požadavcích pro žadatele ZP (teď si vymýšlím, ale takových článků jsem už viděl několiv).
Ano, i to mimo jine dela.
Olomoucko: zatím jsem žádnou akci pod hlavičkou Lexu neviděl - možná se blbě koukám. Jak to je jinde nevím.
Pri vsi ucte - v Olomouci primo asi ne, ale 50km od Olomouce jsou Otrokovice, 80km je Brno a 100km je Tisnov, 140 km je Hradec Kralove (pravda, to uz je docela daleko).
Ted mi rekni - v tehle vsech lokalitach uz Lex poradal LOS (nebo mistni poradali LOS ve spolupraci s Lexem nebo na zaklade toho, co vytvoril Lex). Tobe je tedy zatezko tohle uznat jako akce v okoli, pac je to 50km daleko a chces zakladat spolek s celo-republikovou pusobnosti?
Ja se omlouvam, jestli to zni nafoukane - nemyslim to tak. Ale co by mel podle Tebe ten Lex v Olomouci udelat? A kdyz by to mel udelat - proc uz jsi s tim napadem neprisel? Ty myslis, ze ma Lex minimalne 1 placeneho cloveka, ktery bude takovehle veci nekde zarizovat? Lex je plnej jen nadsencu z nich nekteri uz jsou tam dyl, maj vic kontaktu a vedej s kym a jak mluvit.
Chces, aby Lex neco udelal v Olomouci? Fajn - prijd s aktivitou. Nikdo z Lexu neni z Olomouce, nikdo to tam nezna. Stejne jako nikdo nebyl ze Sluknovskyho vybezku. Tam jsem byl prukopnik ja - radovy clen Lexu. VYhledl jsem si tam strelnici, udelal zavod, nalakal spoustu mistnich na neco novyho a uz se toho chytaj dalsi v okoli. Chces to tedy v Olomouci? Najdi strelnici, zjisti termin, zavolej nebo napis nejlepe Tomasovi Travnickovi, kterey ma LOS na starosti, muze se tam usporadat LOS... Chces tam usporadat detsky den? Co ti brani? Od Lexu dostanes podporu, ale iniciativa musi vzejit od Tebe (Lex na to doopravdy nema lidi, aby vsechno resil a zarizoval sam - stejne, jako by je nemelo NSO) - a tohle je presne to o cem jsem psal: "melo by", "chtelo by", "bylo by dobry kdyby" - ano, melo, chtelo, bylo - ale samo se to neudela, Lex se za to rad postavi, posle tam lidi, da podporu, ale aby to delal sam - na to nema lidi a penize.
Já se zatím neptal na to kdo, co bude dělat. Ptal jsem se, jestli by někdo do podobné organizace vlezl. Zdálo by se, že jo. ale cesta k organizaci je ještě dlouhá a trnitá.
Cesta k organizaci je 1 dobre napsanej dopis a 10 dni cekani :-)
Dlouha a trnita cesta prijde az pak...
Jestli chces zalozit NSA, NSS, NSO ci cokoli a vsem kdo tam budou chtit vstoupit - fandim Vam, je to dobra myslenka, cim vic lidi se bude sdruzovat do podobnych organizaci, tim lip.
Jen si ale proste myslim, ze podobna organizace tu uz je, ta organizace dela presne to, co delaji jeji clenove, prave proto, ze je to organizace clenu (nikoliv "par vyvolenych a ti ostatni") a pokud nekdo mate energii cokoli delat pro udrzeni rozumneho pristupu ke zbranim a ozdraveni nazoru siroke populace na ozbrojenou verejnost, je neco, co uz tu dlouho funguje podle me lepsi.
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 14:35

Venda - to video je perfektni...

Ja se znova omlouvam, jestli neco z toho, co jsem napsal znelo nafoukane a dalo se to pochopit jako "Pouze s Lexem na vecne casy"...
Tak jsem to vubec nemyslel.

Obecne - jde nam vsem o tu samou vec, proto se musime podporovat.

Jde mi spis o to (a to berte jako muj osobni nazor):
- aby to bylo co nejefektivnejsi
- aby lidi ochotni neco delat neudelali novou organizaci a za 1 rok nebyli totalne energeticky "vyhoreli", protoze budou mit krasnou clenskou zakladnu, ze ktere nikdo zatim nedokazal rict, co konkretniho by pro tu organizaci dokazal udelat (timhle uz si Lex prosel, prezil to, z toho nuloveho bodu se oklepal a jde dal)
- takze bych byl radsi, kdyby lidi, ochotni neco delat spolupracovali radsi s jinymi lidmi ochotnymi neco delat - jedni maji zkusenosti, druzi jeste dostatek energie

Takze asi tak, no... ted si snad rozumime...
Uživatelský avatar
Petin00
Příspěvky: 682
Registrován: 28 srp 2007 15:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petin00 » 02 čer 2008 14:50

Myslím,že lepší bude založit vlastní organizaci,protože jít k nějakýmu Gunlexu,kde to mnoho z nás nezná je dle mého na nic... :wink:
HanuIv
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14 črc 2005 10:01

Příspěvek od HanuIv » 02 čer 2008 15:00

Mám opravdu blbý nápad:

Založit NSO a až bude víc zajetý, sloučit jej do s GunLexem (byť volně). Obě organizace by měly mít trochu jiný záběr. NSO by mělo mít zaměření spíš na osvětu a popularizaci střelectví. GunLex je spíš "politická" - a to berte opravdu v uvozovkách - organizace.

Konec Sci-Fi: zatím je opravdu velmi brzo na nějaké další upřesňování. Já mám jakousi představu a tak zkusím přijít s návrhem stanov a programu. Pokud se chce někdo přidat, nechť napíše SZ.
Fyzikální zákony jsou právě ty jediné, které platí pro všechny. Dokonce i pro politiky a boháče. - Neznámý Génius
K vítězství zla stačí, když dobří lidé budou sedět se založenýma rukama - Edmund Burke
Uživatelský avatar
S474N
Příspěvky: 814
Registrován: 19 kvě 2006 09:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Re.:

Příspěvek od S474N » 02 čer 2008 15:15

vito píše:LEX je OK. Nicméně, pokud by v Asociaci bylo dost členů, určitě by to nebylo na škodu a ani nic proti LEXu.
Pokud se pro nějakou aktivitu rozhodneš, dej vědět. Jsem pro.
Jenze prave LEX je ceske NRA. Nejak mi unika vyznam toho, proc to sekat na dalsi asociace :roll: Nebo ma nekdo potrebu se realizovat medialne? I to se da v ramci LEXu zaridit - zajemci at se prihlasi :mrgreen:

Jestli si tu nekolik jedincu mysli, ze je to pouze o tom, ze kdyz to bude LEX = bude to spatne, kdyz to bude NSO (nebo kdovijak to tady chcete nazvat) = bude to super, tak vas vsechny musim zklamat. Neni to vubec o nazvu, ale o tom, CO KDO KONKRETNIHO UDELA. A jestli si budete valet prdele tam ci onam, to je z celkoveho hlediska uplne jedno.
| [url=http://www.MujGLOCK.com]MujGLOCK[/url] | - < [url=http://forum.mujglock.com]Forum[/url] > < [url=http://foto.mujglock.com]Fotogalerie[/url] >

Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 15:33

HanuIv píše:GunLex je spíš "politická" - a to berte opravdu v uvozovkách - organizace.
Dobra, beru tedy do uvozovek politicka a beru to tak, ze tedy beres Lex jako sdruzeni pripominkujici zakon.

Pak se omlouvam (asi uz naposled), ale asi neumim psat dostatecne citelne, zretelne a nebo pisu nejakou jinou cestinou a dal uz nic o LOSu a jeho poradani a pripadnych dalsich aktivitach (vidno ze stranky www.gunlex.cz) psat nebudu :-)

Delej jak myslis - preji hodne stesti - hlavne na lidi kolem... At vam vydrzi nadseni :-)
cmk
Odborník na zbraně
Příspěvky: 624
Registrován: 17 srp 2005 09:56
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cmk » 02 čer 2008 15:37

NE, a neda mi to :-)

Nemate nekdo nejaky odkazy na at uz celorepublikovy pohary nebo jen lokalni souteze - tedy myslim na vysledkove listiny?

Chci zjistit, jestli krome IPSC existuje jeste nejaka strelecka disciplina, kterou by strilelo vic lidi, nez LOS :-) (kdyz uz je tu ta popularizace strelectvi) :-)
Odpovědět