VZ 58 upgrade, doplnky k CZ 585 /CZH2003

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 říj 2007 10:40

A co byste na vz.58 vylepšili?
Podle mě vz.58 -a)má špatně stranově umístěný selektor.Domnívám se,že pro praváka by měl být přepínač režimu palby na straně levé aby bylo možné tento režim změnit i po zamíření.Taky by to mělo být u palce pravé ruky,abych nemusel používat druhou ruku.Navíc by selektor měl mít ještě minimálně jednu polohu pro krátkou dávku řekněme po 3 ranách.
b)rukojeť závěru(cocking handle)by měla mít možnost umístění na druhou stranu,protože ne každému vyhovuje napravo.
c)hlaveň by měla být výměnná
d)asi by se měl odstranit i píst a uzamčení pak řešit jako u Brenu
e)na hlaveň přidat kovový chladič
f)k zásobníku udělat automatizovaný posuv do boku pro případný druhý zásobník,aby si to někdo nelepil flastrem
g)retenci zásobníku ovládat pákou u palce pravé ruky, takže levá ruka může podat zásobník,zatímco vypadne vystřílený zásobník.
h)indikátor stavu střeliva
i)možnost zasazení zásobníku zboku,aby se člověk nezapíchl zásobníkem do země když střílí vleže.
j)rozborku a sborku provést odklopením v kloubu tak,aby jednu část tvořily hlavní části zbraně-hlaveň+ závěr,tu druhou pak zásobník,zámek a spoušť ústrojí.(Cosi kutit na zbrani a vytahovat z ní jednotlivé součástky /jak je tomu u vz.58/když jsem pod palbou je přece úplná blbost.)
k)umístit vytahovač zevně-pokud by se náboj zaklínil v komoře,tak se hlaveň se závěrem spojí do jediného kusu,který je možné uvolnit,jen když odklopím vytahovač.(což u vz.58 nejde)


golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 říj 2007 11:45

no :shock:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 06 říj 2007 12:02

Já osobně bych ocenil "páčku" natahování závěru na levé straně a samozřejmě i uchycení popruhu na levé straně, kdybych byl v armádě tak bych jistě protestoval :lol: A to nejsem levák a lžíci držím v pravé ruce :lol:
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 06 říj 2007 13:02

píka závěru je na straně na které má být. uvědomte si že při přebíjení,natahovaní a spouštění závěeru se vše dělá levou rukou. Pravou máte furt na spoušti :wink:
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 říj 2007 14:06

já nevím,já mám vz.58 s čudlíkem napravo,takže musím závěr natáhnout pravou rukou,kterou tedy nemohu mít na spoušti.Že by se už vyráběly vz.58 s kolíkem na levo?
glock69
Příspěvky: 386
Registrován: 07 dub 2006 22:05
Bydliště: UH

Příspěvek od glock69 » 06 říj 2007 14:37

Učilo se natahovat SA v ponosu malíkovou hranou dlaně levé ruky a pro tento způsob je to uděláno dobře. Pojistka na levé straně by už být mohla, to krčení ukazováčku nic moc.....
maldigola
Příspěvky: 905
Registrován: 06 srp 2007 13:00

Příspěvek od maldigola » 06 říj 2007 15:25

třeba sa 24/26 měl kolík nalevo,takže v pravá ruka držela zbraň a případně tiskla spoušť,levou rukou se natahoval nebo vypouštěl závěr.
Těžko říct,jestli to bylo nebo nebylo dobře.Já jsem to za moc bezpečné nepovažoval.Bál jsem se,že mi to roztrhne břicho. Proto bych vz.58 tohle zas tak moc nevyčítal,ovšem každému vyhovuje něco jiného a s profesionalizací armády by se měla dát v těchto drobnostech dnešním profesionálům možnost volby,jestli kolík napravo nebo nalevo.Navíc je řešení prostinké-díra se závitem skrz celý závěr a z které strany si kolíček našroubujete je už na vás.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 129
Registrován: 22 bře 2006 06:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lala » 06 říj 2007 16:08

Samozřejmě. nalevo měl natahování závěru už i starý šmejsr MP38, a proč asi, aby nemohl být palec levé ruky na spoušti? :roll:
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 07 říj 2007 00:18

Vosumapadesatka je koncepce 60 let tam nemuzete cekat vyhody novych zrani (tj. presonalizace pro uzivatele - moznost predelani levak / pravak), vemte to tak ze proste byl standard tj. vetsina sou pravaci a hotovo. S tim mam problem trochu ja. Sem sice pravak ale dominantni je leve oko a proste kosu drzim jako levak no, co se da delat.. Nicmene treba u pistole sem si zvykl taky na levorukej uchop (i kdyz by stacilo vic zkroutit krk a vic si oprit hlavu o rameno). Ale strileni "zleva" je pro me prijemnejsi zacalo to uz u vzduchovky... nevim, ale prej nejsem preucenej levak :)
Bathory

Příspěvek od Bathory » 16 říj 2007 17:47

Zdravím fórum. Po čerpání všech zkušeností z příspěvků jsem se občas inspiroval a šel i vlastní cestou, vzniklo z toho tohle....
Kolimátor Barska, barva Alkyton, pažba - airsoft zpevněný dentacrilem....
Přílohy
IMG_5822.jpg
golfkiller
Příspěvky: 2737
Registrován: 05 bře 2006 18:31
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od golfkiller » 16 říj 2007 18:42

moooc pěkné .Muj mně dneska opustil :D
Na světě připadá jedna zbraň na každého dvanáctého člověka, otázkou je... Jak ozbrojit těch jedenáct ostatních?

[img]http://www.my-smileys.de/smileys3/axis-li-kill.gif[/img]
Harry
Příspěvky: 57
Registrován: 29 zář 2007 19:41

Příspěvek od Harry » 16 říj 2007 19:45

Bathory píše: pažba - airsoft zpevněný dentacrilem....
Podobnou pažbu vyrábíme už delší dobu :wink: a také ji zkouší armáda...

Obrázek



Harry
Bathory

Příspěvek od Bathory » 16 říj 2007 21:47

Podobnou pažbu vyrábíme už delší dobu :wink: a také ji zkouší armáda[/img]



Harry[/quote]

Váš výrobek znám...., taky jsem jí chtěl zakoupit..
Jen ze zvědavosti jsem tuhle koupil ve výprodeji a pokusil se ji upravit na 58. Moc to nestálo a uvidím co vydrží.... :)
Uživatelský avatar
pan_Y
Příspěvky: 218
Registrován: 06 zář 2007 22:50

Příspěvek od pan_Y » 16 říj 2007 23:31

Hlavne "neprerailovat" :-)

Obrázek
Spenr

858 t.

Příspěvek od Spenr » 20 říj 2007 13:31

Tak sem si ji taky poridil :D Jen co prasatko zase povoli tak ji poridim novy kabatek 8)
Přílohy
858 tactical II.jpg
Odpovědět