CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 24 zář 2007 16:43

No mel jsem rozebrano uz skoro vse a chtel by si zkontrolovat i ten zasobnik a zkouknout na jakem pryncipu je udelany a pripadne o necem popremyslet.
Jinak tady mam fotku co sem si udal, ale vzhledove je to oprvadu hrozne :oops: . Svareni naprosto neovladam a nemel sem cas to zacistovat.
http://www.volny.cz/altaross/stahovak.JPG

Me spis zajima, zda je ten ventil zalepeny, nebo to je jen tak stazene? Pripadne zda by pomohlo to nahrat, popripade ochladit, jelikoz by to mohlo byt z odlisnych materialu s jinou tepelnou roztaznosti.


Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 24 zář 2007 17:32

2 troj: ako odmeriam ten otvor, ktory vedie do hlavne? staci, ked vysrobujem tu skrutku nad spustou? je to ta, na ktoru ukazujem cervenou sipkou?
Obrázek

ak ano, tak tato skrutka ma priemer 3 mm. neviem, ci otvor, ktory je hlbokou za nou, sa lisi...
troj
Příspěvky: 533
Registrován: 24 lis 2005 11:17

Příspěvek od troj » 24 zář 2007 20:35

otvor na ktery ukazujes maji vsechny pusky stejny (3mm), otvor se lisi pouze v hlavni- povolis dva cerviky na prostrednim dilu rybiny, vyndas uplne hlaven a ze spodu vede do hlavne dirka- tam bys mel mit 3mm..
sakra..kdybys nebyl z takovy dalky tak bych ti to vsechno skontroloval a posteloval..to je hrozne tezky neco soudit kdyz to nemuzes vzit do ruky, okoukat a osahat.. :?
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

z

Příspěvek od Barys » 24 zář 2007 21:43

Zkontroluj jestli tam neni nějaká nečistota.Je to hrozná konzistence.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 24 zář 2007 21:47

no - problem je, ze mam namontovany puskohlad a nabijacie zariadenie. daval mi to tam puskar a ja mam obe ruky lave, tak mam obavu, ze ked budem montovat puskohlad naspat, cele to rozhodim.

2barys: necistota kde? blok zaveru nechcem rozoberat a ani sa to neodporuca.
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 24 zář 2007 22:05

No kdyz nebudes rozdelavat oka montaze a jen to uvolnis z rybiny, tak se s tim nic nestane. Akorat to pak mozna budes muset znova nastrelit. Rozdil bude pravdepodobne par kliku. Pri usazovani jde hlavne o to aby byl umisten vodorovne a kdyz nerozdelas oka tak to nezmenis.
Naposledy upravil(a) Altaros dne 24 zář 2007 22:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

d

Příspěvek od Barys » 24 zář 2007 22:07

Kdekoliv,já bych prohledl vedení vzduchu.Nechybí ti těsnící guma na nabij. tyči ,respektive neni poškozená?
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 24 zář 2007 23:29

tak som to prezrel. otvor v hlavni ma priemer 3mm... neviem, je tam este jeden otvor, ktory vedie zo zaveru k otvoru v hlavni. ten neviem odmerat, ale zda sa, ze ma rovnaky priemer.

takze sa zda, ze moja vetrovka je prava, nefalsovana CZ200S. napriek tomu ma pri maximalnom utiahnuti bicej pruziny a skrtiaceho cervika len vykon okolo 7J - tu sa da hovorit o konzistencii. pri nastaveni okolo 15J je uz konzistencia v haji - ak nie je chyba v merani, o com pochybujem. (ked som strielal na 50 m, mal som pusku nastavenu na cca 10-11J a mieril som na poslednu bodku mildot).

takze uz mi iba ostava utesnit tu spodnu skrutku pri spusti, a uplne nakoniec skrtiaci cervik. neviem, co by som mal este ine utesnit tym anaerobnym lepidlom.

2barys: tu tesniacu gumu na tyci ako preverim?

P.S. vsimol som si, ze ked strielam a pri vystrele mam palec polozeny na nabijacej kluke (ako keby som do nej tlacil), citim spatny naraz do palca... ale to je asi OK?
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 zář 2007 08:32

Předně, o konzistenci bych hovořil až na základě chrona, nikoliv nástřelů - měřil jsi to chronem? Utáhnout oba šrouby na max je taky nesmysl - musíš pro danou energii najít kompromis mezi utaženou bicí pružinoua zaškrcením. když chceš jít na 16J tak není nezbytně nutný, aby byla pružina na max. Opravdu je to práce na dlouho. Klídek, ráno vzít chrono, aspoň 2 krabky střeliva, ideálně komp ssebou a odpoledne by ses moh dobrat uspokojivýho výsledku. Nebo to neřeš a udělej reklamaci. Ta puška zjevně neodpovídá tomu, co jsi měl dostat a než se s tím sám hmoždit jak tu už přes měsíc předvádíš......
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 25 zář 2007 08:43

2 silencer: to, o com pises - v pokoji si k tomu sadnut, zobrat dve krabicky diaboliek a uz poobede na to prist - som urobil uz pred dvoma dnami. len s tym rozdielom, ze som na tom minul 3 krabicky, a neprisiel na ten 15J kompromis ani po dvoch dnoch. ja som pri tom stravil cele hodiny, ladil som pomaly a vsetko som si podrobne zapisoval. ak chces, poslem ti merania. samozrejme, ze som pouzival chrono. tie nastrely, to som napisal len orientacne, v pripade pochybnosti o presnosti chrona. utiahnut dva sroby na maximum je sice mozno pre niekoho nezmysel, ale po 1500 vystrelenych diabolkach a desiatkach serii s roznymi kombinaciami poloh obidvoch skrutiek som prisiel na to, ze prave ked su obe skrutky utiahnute, je konzistencia najlepsia. akonahle vyskrutkujem skrtiaci cervik o viac ako 1 otacku, stracam konzistenciu - a problem je, ze kym nie je cervik odtiahnuty aspon o tu 1 otacku, nemam ani 12J...

a pokial ide o tu reklamaciu, myslim, ze tu uz o tom bola rec. vyrobca uvadza, ze puska ma MAX 15J. a 7 J do tejto hranice spada, takze podla mna ma mozu poslat do haja.
mimochodom - nekupite niekto vetrovku? :)
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 25 zář 2007 09:13

Ano mohou tě poslat do háje, ale zároveň pro model S deklarují, že je puška naladěna někde okolo 14J. Podle mě tam je nějaká chyba. Když píšeš, že jsi to ladil tak pečlivě tak asi určitě (myslím chyba v pušce). Já třeba při ladění utáhl na max bicí pružinu a škrtící šroub nechal být - nárůst výkonu skoro žádný, tak jsem ho řádně povolil - nárůst výkonu velký, ale konzistence menší, takže jsem ho utahoval až jsem se dostal k 16J ale konzistence stále nic moc, mohl jsem na tom červíku štelovat jak jsem chtěl, ale pomohlo až mírné povolení právě bicí pružiny. Podle mě laicky - je potřeba najít vyvážený poměr vzduchu, který je uvolněný bicí pružinou vzhledem k míře zaškrcení - nemá cenu tam pružinou hnát vzduch na 25J, když máš červík utažený. Můj názor. Jinak pokud jsi přesvědčený, že jsi se ladění věnoval a prostě to nejde, tak pušku vrať alespoň přibližně na tovární nastavení, zakápni to barvou a hoď to na hlavu prodejci. U CZUB máš šanci, že se reklamací nebudou ani zabývat a po měsící ti prostě vrátí peníze. Nemůžeš vědět jak se zachovají když to nezkusíš.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 25 zář 2007 09:15

ano, to, co mi radis, je posledna moznost a asi to tak nakoniec budem musiet urobit. este vyskusam, co mu radil troj - vsetky skrutky vzduchoveho vedenia utestnit lepidlom. vdaka za rady. :)
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 25 zář 2007 09:44

No uvidis, ale ja si sazim na ten spodni sroub. Pokud podfukuje, tak by to mohlo byt ono.
Uživatelský avatar
raduzs
Příspěvky: 530
Registrován: 12 kvě 2007 11:06
Bydliště: BA - okolie

Příspěvek od raduzs » 25 zář 2007 09:55

2 altaros: dostanem sa k tomu asi az dnes poobede, ale myslis, ze to utesnenie moze urobit aj rozdiel 4-5 J? ze zospodu citim unikat pri vystrele trochu vzduchu, to je nepochybne! len ci to ma skutocne az taky velky vplyv... v kazdom pripade vam dakujem vsetkym za trpezlivost a ochotu :)
Uživatelský avatar
Altaros
Příspěvky: 839
Registrován: 08 dub 2006 22:24
Bydliště: Jičín, Liberec

Příspěvek od Altaros » 25 zář 2007 09:58

No spis nez to ubrani vykonu, byc to videl v rozhozeni te konzistence. No pak sem napis, sem taky trochu zvedavy, zda to mohlo byt ono nebo ne :)
Odpovědět