Jen o vzduchovkach

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 26 čer 2007 13:27

To je jasný pokud bude první tak slávie.
Jen k těm hatsanům:vymačkáte z nich větší výkon a po malinkatých úpravach se dají nastřílet pěkné výsledky.Nezapomeňte na Kubajzoův terčík na OS.


Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Moonfear

Příspěvek od Moonfear » 26 čer 2007 14:01

Souhlas, o weekendu jsem si pohrál se spouští (a optikou, ve výsledku od 11:00 do 14:00)a hatsan střílí opravdu pěkně :)

PS ta optika mě tak nakrkla, že hromada nářadí, locktide, trochu násilí, spálená záda a optika drží jak nadržená ženská, po 400 ranách se ani nehla a kupodivu střílí do jednoho místa. Zatím to dělá na 20 metrů cca 1,5 cm rozptyl (otázkou zůstává jestli je to dobře nebo špatně :roll: )
flipr11
Příspěvky: 218
Registrován: 03 lis 2006 19:23
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od flipr11 » 26 čer 2007 14:06

mě to špatný nepřipadá :lol:
zkus nastřílet terčík do online soutěže
Hatsan105 1,77+Delta 4X32AO
QB 78 0,22 +Delta 4X32AO
Moonfear

Příspěvek od Moonfear » 26 čer 2007 15:22

Mno, zkusím to s nějakou podpěrou a hodím to sem
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 čer 2007 18:07

Jen pro zajímavost.
Zjistil jsem jak to funguje v Polsku.
Co je pod 17J, na to není třeba nic, stejně jako u nás.
Ovšem pak přichází zásadní změna. Co je nad 17J to je FAC (Fire arms certificate), tedy je nutno to zaregistrovat.
K tomu je potřeba potvrzení od doktora a výpis z rejstříku trestů. S tím se dojde na policajty, kde se vyplní formulář a oni to zaregistrují. Nemají tedy potřebu dělat žádný ZP.
Je to tedy o dost jednodušší a údajně se jedná jen o formalitu.
Ale jenom na střelnici s tím musejí střílet taky, stejně jako my.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Silencer
Moderátor
Příspěvky: 1480
Registrován: 15 kvě 2006 08:35
Bydliště: Praha

Příspěvek od Silencer » 26 čer 2007 18:18

Hm, čekal jsem nějakej pozitivnější konec. Pokud s tím musí na střelnici jako u nás tak je to úplně bezpředmětný. Já bych klidně tu byrokracii se ZP, nákupkou, průkazem apod. podstoupil (koneckonců ZP už stejně mám) kdybych moh mít něco nad 16J a s střílet s tím normálně na zahradě bez možnosti postihu.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 čer 2007 18:31

NJN, ani tam to není tak růžové. :roll:
Ono ta hlavní věc u nich je, že vzduchovky pod 17J se nepovažují za zbraně a tím pádem se při jejich dovozu nemusejí dávat do zkušebny a platit ty pálky úřadům.
U nás by stačilo, kdyby se uznávaly cizí zkušební značky a certifikáty.
Já začínám být z toho našeho policejního státu čím dál víc nasraný. :twisted:
Ku*va na co v té EU jsme? :evil:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Barys
Příspěvky: 1263
Registrován: 13 led 2007 18:27

s

Příspěvek od Barys » 26 čer 2007 21:37

Rozdíl v přesnosti mezi 631 a 634 je díky většímu nárazu pístu.Větší rychlost tím větší otřes a nepřesnost.Rozdíl,ale neni tak velký a tím že dostřelíš dál se nepřesnost srovná .Jednoznačně kup 634, je to puška,která človeku sedne (prostě fešanda)!
lednacek

Prosím o radu...

Příspěvek od lednacek » 26 čer 2007 23:20

Našel jsem tyhle vzduchovky nemate někdo něco v češtině,nebo nějakou zkušenost,popřípadě kde by se daly sehnat.Děkuji.
Přílohy
shadowsmall.gif
stealthsmall.gif
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 26 čer 2007 23:40

To jsou Gunpower http://www.gunpower.org.uk/home.htm
Vzhledem k integrovanému tlumiči jsou u nás nepovolené a tudíž nesehnatelné.
Jinak jsou za poměrně slušnou cenu. Vyrábějí se tuším v Koreji.
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 27 čer 2007 07:44

Kubajzz píše:NJN, ani tam to není tak růžové. :roll:
Ono ta hlavní věc u nich je, že vzduchovky pod 17J se nepovažují za zbraně a tím pádem se při jejich dovozu nemusejí dávat do zkušebny a platit ty pálky úřadům.
U nás by stačilo, kdyby se uznávaly cizí zkušební značky a certifikáty.
Já začínám být z toho našeho policejního státu čím dál víc nasraný. :twisted:
Ku*va na co v té EU jsme? :evil:
Vážení přátelé, nedá mi to, budu reagovat. Onehdá jsem mluvil s hlavou údajně nejvíce pomazanou přes zbraně, tj. s plukovníkem Kremlem. Dle mého názoru bohužel jeho znalosti o vzduchovkách a větrovkách nejsou na odpovídající úrovni, jeho hlavní starostí bylo, jestli nemám náhodou na své větrovce vyšší výkon než 16 J :roll: Když jsem mu říkal o tlumičích, které jsou v Polsku i jinde v EU běžně prodejné, tak se zhrozil, že toto tedy ne :!: Zcela marně jsem mu argumentoval snahou být ohleduplnný vůči sousedům, které nechci rušit hlukem (ono ruku na srdce, s běžnou větrovkou se toho opravdu ulovit moc nedá a pokus tuto zbraň použít jako odstřelovačku by skutečně nedopadl dobře :wink: ). Dle jeho slov není vzduchovka (zaměňoval termín vzduchovka a větrovka - asi to považuje za totožný druh zbraně :( ) příliš hlučná, takže není důvod ji dále tlumit... Možná by stálo za to zvážit napsat mu otevřený dopis, kde by bylo vysvětleno, co přesně vzduchovky a větrovky jsou, jaké mají výkony a k čemu se dají využít. Nedělám si velké iluze, že by se u nás změnila v tomto směru legislativa, ale pokud nikdo neudělá nic, tak se skutečně nic ani nezmění...
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Yizreel
Příspěvky: 128
Registrován: 10 bře 2006 11:46
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Yizreel » 27 čer 2007 07:57

To už by bylo asi lepší napsat svému zákonodárci, Kreml nebude asi ten správný lobista za uvolnění zákona o zbraních. :D
Slavia 620+šmelo 4x20, vz.47
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 28 čer 2007 12:42

kubko333> no ja mam obe, jak CZ634 tak QB78. Pravda casteji strilim z QB, je presnejsi, lehci, snadno se ovlada a nabiji. Dole mas nastrelku ze vcerejska, nejsem nijak dobry strelec, obcas to strhnu nebo mi klesne tlak (pouzivam cesky bombicky, tak se obcas stane ze me plyn neprojde kolem jehly propichovace a tlakuje jenom jedna bombicka). Vykon ma slusny, u usti profici plechovou krabicku diabolek skrz, na 15m pak jednou stranu dovnitr a zustane v krabicce. 634 je o poznani silnejsi, ale zatim na ni nemam optiku, tak by vysledky na 15m nebyly srovnatelne. Nak
Přílohy
P1020157.jpg
body neresim, protoze je to 15m s optikou
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 28 čer 2007 13:55

2dajda, Yizreel:
Mně spíš štve ta zkušebna.
U nás úplně chybí vzduchovky v takové té střední cenové úrovni 15-20 tis.
Spousta lidí by si něco takového ráda pořídila, ale nic tu není. Prodejci to nechtěj vozit, protože ve zkušebně je to za schválení stojí 20 tisíc a platí to jenom dva roky. Prodejce si to samozřejmě nemůže připočítat k ceně zbraně, protože nikdo mu nezaplatí vzduchovku + 20 klacků navíc. Takže prodejce si to musí nějak rozpočítat. Ale jak má vědět kolik jich prodá, že?
Navíc je tady situace komplikovaná tím, že jsou tady hodně levné CZ200, což jsou přitom poměrně kvalitní záležitosti. Takže u nás člověk neřeší problém jako třeba takový Polák, který vidí, že CZ200 u nich stojí 11,5 tisíc stejně jako BSA Tech Star, a ještě k tomu ví, že když si připlatí jenom nějaké tři tisíce tak může mít Logun Solo nebo AirArms S400 nebo Horneta. No tak takový problém bych chtěl řešit taky... :?
Ale myslím, že se ledy začínají hýbat. I u nás je dost lidí co jsou ochotni si zaplatit za kvalitu.
Když vidím, že je někdo schopen vypláznout 20 litrů za pár výlisků plechu v plastovém futrálku co si říká Glock a ještě se radovat, tak proč nedat ty samé prachy za kvalitní větrovku nebo vzduchovku, no ne? :wink:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
dajda4603
Příspěvky: 47
Registrován: 04 črc 2005 21:58
Bydliště: Střední Čechy

Příspěvek od dajda4603 » 28 čer 2007 14:32

Kubajzz píše:2dajda, Yizreel:
Když vidím, že je někdo schopen vypláznout 20 litrů za pár výlisků plechu v plastovém futrálku co si říká Glock a ještě se radovat, tak proč nedat ty samé prachy za kvalitní větrovku nebo vzduchovku, no ne? :wink:
Stoprocentní souhlas :!:
JdC: Budoucnost patří aluminiu !
Odpovědět