Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 14 bře 2017 17:58

Smrt EU!!! :evil: :evil: :evil:


kersanti
Příspěvky: 407
Registrován: 03 črc 2010 13:53

Re: Předovky

Příspěvek od kersanti » 15 bře 2017 07:58

„Kategorie C – Palné zbraně a jiné zbraně podléhající ohlášení
1. Dlouhé opakovací palné zbraně jiné než uvedené v kategorii B bodě 7.
2. Dlouhé jednoranové palné zbraně s drážkovým vývrtem.
3. Dlouhé samonabíjecí palné zbraně jiné než uvedené v kategorii A nebo B.
4. Krátké jednoranové palné zbraně pro střelivo s okrajovým zápalem, jejichž celková délka není menší než 28 cm.
5. Jakákoli palná zbraň v této kategorii, která byla přeměněna ke střelbě s využitím nábojek nebo cvičných nábojů, dráždivých látek, jiných účinných látek nebo pyrotechnických nábojů či na salutní nebo akustickou zbraň.
6. Palné zbraně zařazené do kategorie A, B nebo C, které byly znehodnoceny v souladu sprováděcím nařízením (EU)2015/2403.
7. Dlouhé jednoranové palné zbraně s hladkým vývrtem hlavně uvedené na trh dne... [15 měsíců po vstupu této pozměňující směrnicev platnost nebo později]"

Čistě teoreticky by se mohlo na dlouhé předovky vztahovat písmeno 2. a 7. ovšem pokud by jste vlastnili kupříkladu takovou dvouhlavňovou eleanor , deringera nebo pistoli kentucky,tak ty neodpovídají žádné z uvedených definicí.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Předovky

Příspěvek od ladaj » 15 bře 2017 09:46

fr.sagitarius: nehaž flintu do žita... registrace předovek by mohla být jen na občanku, i když to tedy není žádná výhra. Momentálně je i v zájmu státu minimalizovat podmínky tak, aby z dotčených miliónů zbraní zůstala v legálním držení alespoň část (týká se to i plynovek, expanzí, asi flobert apod).
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 15 bře 2017 09:49

No jo ale když je zaregistruješ třeba jenom na občanku už se ví že je máš může na tebe přijít kontrola jestli je máš v trezoru apod.
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
googie
Příspěvky: 32
Registrován: 14 úno 2017 19:20

Re: Předovky

Příspěvek od googie » 15 bře 2017 10:01

Presne preto som kupil Ardesu z druhej ruky bez papiera, predavajuci nechcel ani vidiet OP. UZ vidim ako za dva roky policajti obiehaju ludi na zaklade faktur z obchodov.
Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 128
Registrován: 24 zář 2010 13:11
Bydliště: Zlín

Re: Předovky

Příspěvek od ladaj » 15 bře 2017 10:31

Principiální zvrácenost registrace, praktické nevýhody ani zneužitelnost v případě budoucího vývoje špatným směrem nemusíme rozebírat. Ale za současného stavu kontrolu uložení zbraní B/C není policie ani nikdo jiný oprávněn provádět (pouze u držitelů zbraní kat. A a to probíhá tak, že si předem domluví schůzku). Řešilo by se to až v případě krádeže nebo v podobných souvislostech.
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 15 bře 2017 14:10

No to je ale pekne v p..i..napustaju tu kdejaku cvargu a potom zakazu vsetko..presne vsetko vymyslene,vyspekulovane..navrhujem premiestnit eu parlament niekde do syrie..ak si niektori z tych sracov pozicia auto z pozicovne a vleti nim na pesiu zonu..co potom..Uz sa tesim ako si budem robit dodatocne skusky na auto..:)..ak to nahodou poseriem,tak sa s nim rozlucim?predpokladam ze pripadny lizing si uzijem do konca..)..je mi z toho zle..ak mi prepne v bedni a nabehnem do preplnenej cakarne intern.oddelenia tak tych chudakov zlozim nozom za taky cas ze predovka-luk-kusa si ani neskrtne..odo mna osobne nedostanu nic ked ma zazenu do kuta..vsetko radsej spalim ze potom ani pes nezabrese..niesom otrok na egyptskej pyramide aby som na niekoho robil zadarmo..
googie
Příspěvky: 32
Registrován: 14 úno 2017 19:20

Re: Předovky

Příspěvek od googie » 15 bře 2017 14:40

V Čechás sa už ozvali, no neviem, či to bude niečo platné:

http://zpravy.idnes.cz/primy-prenos-mys ... _domaci_zt

A desivý komentár pod článkom:

Původní návrh komise chtěl dokonce zakazovat všechno co vypadá jako určité typy zbraní. Airsoftové nebo jen plastové napodobeniny zbraní. Myslivci ví, že dříve nebo později půjde i o jejich zbraně. Juncker si posteskl, že je návrh málo přísný, ale označil ho za důležitý milník. Komise má provést další revizi za 2 roky. Za jak dlouho myslíte, že se soudruzi v evropské komisi dopracují k zákazu zavíracího nože s čepelí delší 3cm?
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 15 bře 2017 19:09

V každým případě já nic registrovat nebudu. Já si to pořídil legálně za nějakých podmínek, a to, že to buzeranti změnili, je jejich problém. Já na ty jejich buzerace přistupovat nemíním. Nedokážu si ani představit, jak bych to všechno asi přepravoval k registraci. A kupovat skříňovej trezor.... Je to banda buzerantů, a docílí jen jedinýho- bude mezi lidma spóóóóóóusta černých zbraní.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 15 bře 2017 19:13

Ono asi nezbyde než zbraně nakonzervovat zabalit do mastné hadry a schovat na půdu za trám až se EU rozpadne tak je zase vytáhnem!Dáván EU tak rok max dva!!
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 15 bře 2017 20:34

Já už jsem pevně rozhodnutej- VŠE co mám prodávám- zbraně, doplňky, zařízení a díly co jsem nahamounil. Stejně to nakonec zakážou všechno. Tohle je jen první krok k postupnýmu úplnýmu odzbrojení stáda.
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 15 bře 2017 21:05

vážne všetko? Aj tú valcovačku?
spitamen
Příspěvky: 284
Registrován: 16 lis 2010 15:13

Re: Předovky

Příspěvek od spitamen » 16 bře 2017 01:29

Vcera o 10 predpoludnim som si vyzdvihol balik..pistol kentucky od pedersoli..radost ohromna..v dobe trvania cca3 hodiny pokial som neprecital ten nestastny clanok..toto co sa chysta je okradanie ludi v priamom prenose..zakrutil by som niekomu krkom tak,zeby mal ten zasrany ksicht na chrbte..narod by si mal uvedomit a zanalyzovat kto je vlastne terorista..to co teraz napachaju na nas skody,to budu rozdychavat este tri generacie po nas..za toto nas budu nasi potomkovia preklinat..
Saggitarius..a komu to vsetko chces de facto predat?snad nebudes chystat darovacie zmluvy?
Otazka:postihne tento skurvyzakon aj luky a kuse?
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 16 bře 2017 06:17

spitamen: to závisí najmä od našich zákonodarcov, čo do toho paškvilu "doprasia". Mám obavu, že ako poslušní otroci Brusele odvedú nadprácu a prispejú do zákona vlastnými nezmyslami a obmedzeniami. Mám v živej pamäti ako u nás po vstupe do EU prešli perkusáky z kat. D do kat C (na zbroják). Argumentovalo sa pravidlami EU, no a Poľsko aj Madarsko v EU sú a perkusáky sú tam stále bez zbrojaku, holt, niekto u nás odviedol nadprácu :evil:
Robert69
Příspěvky: 176
Registrován: 22 bře 2008 18:56

Re: Předovky

Příspěvek od Robert69 » 16 bře 2017 07:30

No kuše a luky by tam měly taky být když se budou evidovat i polašnáky!
Žádné zbraně nevlastním akorát šavli po dědovi.
Odpovědět