NORCONIA CO2 puska QB78, QB79, AR2078 a AR2079

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 02 dub 2007 22:07

Ještě k tomu propichovátku. Všichni kteří jste tvrdili, že se mi propichla jenom jedna bombička jste měli pravdu. Když jsem prohlédl tu krabičku sifonovek, tak jsem zjistil že polovina je plná. Na pohled se tváříly jako propíchnuté, ale nebyly, takže jsem propíchl opravdu jen jednu. Tak jsem je dorazil v LOV 21 Zkusil jsem popsané úpravy hrotu i různe délky, ale výsledek stejný.jenom jedna propíchnuta. Možná bude lepší použít přepouštěcí ventil a plnit to z větší bomby, něco jako má drulov DU 10 Eagle


Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 03 dub 2007 07:50

Jeste me napadlo udelat 5mm dlouhe jehly s opravdu ostrym uhlem a konusem zacinajicim jiz od redukce. Protoze origo propichovace bombicky napichnou a nic se nedeje, teprve po lehkem povoleni se ozve zasyceni a uzaver "ztvrdne". Vcera sem lital po Ostrave a schanel bombicky. Kramek na Kurim rynku vyprodany, meli je jedine az v Moravia Arms. Bohuzel cely krabicky od Umarexu (10ks) za 195Kc...fuj :( jednotlive kusy meli take vyprodane.

Pravda, 24g CO2 staci na 70ran. Ale kdyz je to minimalne 2x drazsi nez klasicke sifonovky tak se mi to vubec nelibi. Plneni z bomby je super vec, ale radeji bych sifonovky. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
widhund

Propichovátko na 2 bombičky

Příspěvek od widhund » 03 dub 2007 09:21

Pánové, já QB nevlastním. Myslím si, že oboustranné propichovátko musí mít hroty jen tak dlouhé, aby propíchly hliníkovou zátku bombičky a při dalším pohybu se opřely o bombičku (drážky pro průchod plynu je nutné udělat) a pak při dalším šroubování zátky zásobníku dojde zaručeně k propíchnutí druhé bombičky ( odpor proti propíchnutí není z různých důvodů u obou bombiček nikdy stejný a vždy dochází k postupnému propichování).
Hlavní podmínka ale je, aby délka závitu na zátce a na vlastním zésobníku dovolila žádoucí dlouhý posun ( ideálně 2x tak dlouhý jako při propichování jedné bombičky). Takže je asi nutná výroba nové zátky a úprava závitu zásobníku. Nebo se ve své úvaze mýlím ?
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 03 dub 2007 10:39

widhund> no coz o to uvaha je spravna. Nicmene jednorazove bombicky se nejak lepe propichuji. Hlinikova zatka v sifonovkach se umi pekne dozadu prolisovat. Jde o to napichnout jednu bombicku ale tak aby zatim neutikala, a pak dopichnout i druhou. Potom polovit lehce uzaver a tlak uz jehly uvolni (aspon myslim ze to bude slapat jako s 12g bombickami). Ono na propichnuti zatky staci 4mm dlouha jehla, ta akorat projete zatkou a bombicka se opre o mezikus. Takze to chce vazne ostrou jehlu ktera zatku propichne, ale neprolisuje dozadu. Tot ma skromna predstava...Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
Uživatelský avatar
Kubajzz
Příspěvky: 8891
Registrován: 29 zář 2005 10:17
Bydliště: HFT závody...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubajzz » 03 dub 2007 12:48

S jednorázovýma bombičkama to funguje jinak. První bombička se propíchne napichovátkem na šroubu a druhá se propíchne až po úderu úderníku na tyčku druhého propichovátka, které je odpružené vevnitř. Proto se musí před vložením bombiček natáhnout závěr. Má to dva důvody - jednak to propíchne bombičku a druhak z bezpečnostních důvodů je ten hrot v okamžiku, kdy se tam strká ta první bombička skrytý a tím pádem se nemůže stát, že se první bombička propíchne nechtěně při dopadu na propichovátko a vyletí ven v okamžiku, kdy tam budete strkat nebo právě strčítě tu druhou bombičku.
Kdyby to druhé napichovátko nebylo pohyblivé a nebouchal do něj úderník, tak by tam byl úplně stejný problém s propíchnutím obou jednorázových bombiček jako u sifonovek.
No, není to tak jednoduché jak jsme si mysleli. :? :roll:
http://www.fieldtarget.cz/ - Vše o zbraních, střelbě, srazech a HFT závodech.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 03 dub 2007 13:23

Pravda...ten pohyblivy propichovac me byl podezrely :( tak to asi vypada spis na trelbu po jedne bombicce nebo plneni z flasky. Ale zkusim preci jen ty jehly vyrobit. Co to udela....mozna si pak reknu stejne jako T.A.Edison - "Neselhal jsem 10000 krát. Našel jsem 10000 způsobů, které nefugují." :D Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 03 dub 2007 22:54

Poraďte, jak čistit našeho mazlíka, aby nám dobře sloužil. Kdy,čím a co.
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 04 dub 2007 12:50

dodo> tak ja nevim. Hlaven sem vytrel vyterakem s namotanym kouskem papiroveho kapesniku. Spoustovy mechanismu sem vytrel od te stare vazeliny a vycistil. Prelestil stycne plochy mechanismu, a zase to cele slozil. Zaver a spoustovy mechanismus sem maznul par kapkami syntetickeho oleje do auta. Nic vic sem nerozdelaval. Nekdo by ji mozna jeste striknul Balistolem nebo WD40kou. Ja ji ale utru cistym hadrem od stop mastnoty a potu, a ulozim ji do pouzdra. Nenapada me co vic bych jeste mohl...jinak Kubajz tady uz psal neco o pravidlnem cisteni zasobniku od moznych pilinek - viz. predchozi stranky. Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 04 dub 2007 19:21

Ahoj nakadah. Zatím jsem neměl nic rozdělaného, tak jsem nic nečistil. Jen hlaveň po střelbě. Vzal jsem filc 10 mm a z něho vysekal děrovákem 5 mm
válečky a ty protlačuji přes hlaveň mosazným drátem až jsou čisté. Pak do hlavně stříknu trochu konkoru, a jednín válečkem vytlačím přebytečný olej.
A co komora na bombičky ? Jak pokračuješ s propichovátkem ?
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 281
Registrován: 26 pro 2006 22:12
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nakadah » 04 dub 2007 20:32

dodo> zatim nijak sem nemocny, zasobnik sem necistil ani z nej nejaky pilinky nepadaly. Nejradeji bych hlaven tu a tam vytahl a projel od zaveru k usti hlavne tak jak se to ma delat. Mam rad kdyz je vyterak v hlavni celkem natesno...CZ634 se me pucuje lip no... :) Nak
CZ 634 .177
Komentáře, rady a postřehy autora, uveřejněné v diskuzích jsou vyjádřením jeho subjektivních názorů a autor při jejich uplatnění třetí osobou nenese žádnou právní ani odbornou odpovědnost.
tyry
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2007 22:12

Propichovátko na 2 bombičky

Příspěvek od tyry » 05 dub 2007 17:18

Zatím jsem jen sledoval, co kdo vymyslel a taky trochu přemýšlel.
Vyrobil jsem propichovátko a stejně jako ostatním, i mně se vždy propíchla jen jedna bombička.
Tak jsem vzal šupleru a chvíli měřil. Došel jsem k závěru, že válcová část propichovátka musí být 25 mm. Vyšel jsem z toho, že uzavírací matice se musí došroubovat až na konec závitu, aby byly vždy propíchnuty obě bombičky.
Propichovací trny jsem udělal 5,5 mmdlouhé a u kořene 2,5 mm v průměru. Pak jsem je kónicky zabrousil tak, aby ve vzdýálenosti 4mm od kořene byl jejich průměr 1,5mm. Zbylých 1,5mm jsem zbrousil do tvaru trojbokého jehlanu, abych vytvořil tři řezné hrany. Po zašroubování uzavírací matice na konec závitu ji začnu povolovat tak dlouho, dokud to jde - ne jen 1/4 otáčky.
Výsledek se asi dostavil.
Třikrát se mi podařilo najednou propíchnou obě bombičky - vždy 30-35 ran bez jakékoli další manipulace.
Když jsem pak prohlédnul prázné bombičky, tak při pohledu zvenku je v ucpávce kulatý otvor, ale po jejím vyndaní je z vnitřní strany vidět krásnou trojcípou hvězdu. Hlavně je nutné, aby všechny tři řezné hrany byly ostré.
Jinak není problém používat jen jednu bombičku. Stačí udělat propichovač dlouhy 90mm a jen s jedním bodcem.
Příští týden dokončím ventil k plnění rovnou z hasičáku - pak ho odzkouším a pokud to bude fungovat umístím fotku.
Není problém něco draze koupit, ale když si to vymyslím sám a vyrobím s minimílními naklady, tak to udělá radost jak jsem šikovnej.
Blbnutí zdar.
honda
Příspěvky: 791
Registrován: 06 úno 2007 17:55

plnění QB

Příspěvek od honda » 05 dub 2007 21:32

Ahoj vývojáři, konečně kolega tyry došel k tomu co už jsem popisoval a to je, že při dotažení matice do konce závitu jsou hrdla bombiček dotlačená až k válečku (jedna se opře asi určitě dřív) a není tak možnost, že by se zátka hrotem nepropíchla. Hroty musí být delší než u propichovačů jednorázových bombiček z toho důvodu, že u sifonek je zátka utopená. Jinak kdo se chce dál věnovat zdokonalování tohoto systému tak vyhlašuju ( tak nějak do konce dubna?) s o u t ě ž n a t é m a: Aby při propíchnutí 1. bombičky dotahováním matky došlo k propíchnutí té druhé uvolněným plynem automaticky. Sakra to je teda věta, napište to někdo jednodušejc, já to opravím. Už jsem nevydržel čekat na díly a tak jsem zapnul soustruh a ten potřebnej "bazmek" na přepouštění z velký bombičky do flinty vyškrabal, plnění funguje parádně, už to lítá, už to šustí, konec otravování s těma malejma prťavcama.
Naposledy upravil(a) honda dne 05 dub 2007 22:34, celkem upraveno 1 x.
blazej
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2007 16:32
Bydliště: Slovensko-Zvolen

Příspěvek od blazej » 05 dub 2007 21:37

honda ak mozes daj sem foto .
tyry
Příspěvky: 15
Registrován: 14 bře 2007 22:12

Příspěvek od tyry » 05 dub 2007 22:01

hondo - závidím ti, že se můžeš postavit k soustruhu.
Já si to umím vymyslet, udělat výkres, ale nemám soustruh.
Stejně bych to na něm nevyrobil, protože to neumím.
A šikovnýho, rychlýho a levnýho soustružníka nemám po ruce.
Proto mi všechno déle trvá.
Ten tvůj ventil na přepouštění by mně taky moc zajímal.
Já ho mám nakreslený, ale zatím jsem ho nezadal do výroby.
dodo
Příspěvky: 130
Registrován: 26 bře 2007 15:18
Bydliště: ostrava

Příspěvek od dodo » 07 dub 2007 10:02

zdar hondo. tak už nenapínej a hoď sem výkres.
Odpovědět