Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Předovky

Příspěvek od KajaKliment » 27 led 2016 20:11

Jo, máš to tam - paragraf 6 - bod f): Opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému.

No a pak je tam věc o tom, co je opakovací:

m) opakovacia zbraň je jednohlavňová palná zbraň so zásobovacím zariadením (zásobník, nábojová schránka), v ktorej sa vsunutie náboja do nábojovej komory, vytiahnutie a vyhodenie nábojnice a napnutie bicieho mechanizmu vykonáva ručným ovládaním záveru, alebo palná zbraň s viacerými nábojovými komorami, napríklad usporiadanými v otočnom valci (revolver),

Edit: byl jsem pomalejší....


Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 27 led 2016 20:13

Dotax na zkusene matadory:
nekde jsem cetl, ze je jednodussi "naucit strilet" pusku s kratsi hlavni nez s dlouhou.
Co je na tom pravdy?
Kdyz napr. srovname hlaven cca 70 oproti 90cm.
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Předovky

Příspěvek od Marťyn » 28 led 2016 17:43

Tak se zeptam jinak. :D
Ma nekdo zkusenost s puskou Frontier carbine od DP?
Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
fr.sagitarius
Příspěvky: 115
Registrován: 24 bře 2011 12:52
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od fr.sagitarius » 30 led 2016 14:46

Tak jsem změnil technologii výroby flastrů- bez kladiva a rámusu za hodinu přes 1000 flastrů i s pauzou na kafe :-)
http://www.radio-foto.eu/predovky/flastry.php
Rozdíl mezi klukem a chlapem je jen v ceně hraček:
AirmaksArms Katran L-HP .22,
KralArms Puncher Breaker .22,
Hatsan Factor Sniper .22
Smazaný uživatel 3736

Re: Předovky

Příspěvek od Smazaný uživatel 3736 » 30 led 2016 20:35

Mám takú otázku. Zamýšľal sa niekto nad výrobov peletov z čierneho prachu? Volakedy za školských čias (v 90-tych rokoch) som si vyrábal raketové motorčeky, do ktorých som lisoval čierny prach zmiešaný s vodou! Vznikla z toho hustá zmes, ktorú som natlačil do trubičky a po vysušení vyzerala rovnako ako tieto čiernopraché pelety. Tento návod som vtedy našiel v nejakom modelárskom časopise. Už dávnejšie som rozmýšľal, že to vyskúšam aj v Black Powder oblasti. Zatiaľ som neskúsil, preto som to sem hodil do placu, nech o tom popíšeme.
Přílohy
Pyrodex pellet 30 grain.jpg
Henry
Příspěvky: 60
Registrován: 01 kvě 2008 17:29

Re: Předovky

Příspěvek od Henry » 30 led 2016 21:30

Dnes jsem si byl zastřílet s křesadlem (pistol Patriot), starý prach došel, takže jsem koupil nový Vesuvit LC vyrobený v lednu. A ejhle zpoždění výstřelu bylo dvojnásobné! Máte někdo zkušenosti, že by některá šarže Vesuvitu měla jiné vlastnosti? I zvuk po výstřelu byl jiný.
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 30 led 2016 23:58

Mezi šaržemi Vesuvitu rozdíly rozhodně jsou. Mě se to projevilo při přechodu na jinou šarži tak, že jsem musel zvýšit navážku z 2,5 na 2,9 gramů, abych měl stejné výsledky. Na pánvičku ten prach teda moc vhodný není. Sice dvojnásobné zpoždění výstřelu mě přijde moc, na to zpoždění může mít vliv kvalita jiskry-tedy stav kamene, případně množství prachu na pánvičce.
martin1976
Na konkurenčním webu Střelectví to kdosi popisoval, že to zkoušel a naprostý fiasko. Můžeš si to pohledat.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 31 led 2016 19:58

Tak dneska prvně na střelnici s derringerem Cory. 1,6g prachu,filcová ucpávka,flastr stříknutý konkorem a kule.
Střílel jsem na deset metrů na pistolák a docela mě překvapilo že ač hlaveň nemá vývrt a navíc na zbrani nejsou mířidla tak z 36ti ran bylo jen 7 v bílém. Ostatní šlo do černého a to je myslim u zbraně tohodle typu uspokojující výsledek.
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 31 led 2016 20:20

Ta hlaveň vývrt má. Hladký.
pparatkoo
Příspěvky: 83
Registrován: 16 zář 2015 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od pparatkoo » 31 led 2016 20:27

Moje chyba.
tavic
Příspěvky: 83
Registrován: 27 čer 2011 17:27

Re: Předovky

Příspěvek od tavic » 31 led 2016 20:44

Martin : pelety by musely být slisované jen na lehko a bez pojiva. Tak, aby šly snadno rozdrtit při nabíjení a pojiva neflegmatisovala prach. Takže lisovat "na sucho" a jen na malé hustoty - jinak to bude hořet pomalu jak v raketovém motůrku. Úspěch je u černého prachu nejistý (nesoudržný výlisek), riziko nehody neopomnutelné (ač nevysoké). Pracnost je vysoká, plastové mikrozkumavky (1.5-2.0 g) tohle řeší elegantněji...
hawken.45
Příspěvky: 147
Registrován: 17 črc 2010 19:03

Re: Předovky

Příspěvek od hawken.45 » 31 led 2016 21:43

Ale střílet s ním umíš, to se musí nechat :) .
Henry
Příspěvky: 60
Registrován: 01 kvě 2008 17:29

Re: Předovky

Příspěvek od Henry » 01 úno 2016 16:42

Jim: Mnohokrát díky za ujasnění. Tady to bude asi souhra obou. To mě teda Vesuvit hluboce zklamal! Ono je to možná tím, že spěchají. Je ho teď málo, objednávky se hromadí, tak to flákaj. Kámen už dodělával, takže kvality jiskry nebyla úplně ok
xB.H
Příspěvky: 177
Registrován: 13 zář 2011 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od xB.H » 02 úno 2016 11:57

Jim píše:xB.H., pokud ten závit má 25 chodů na palec, tak to je v podstatě téměř stejný stoupání jako 1mm. Rozdíl je taky v úhlu závitu, metrika má 60°a whithworth 55° Palec má 25,4 mm. Teď jde jen o ten průměr. Ale myslím, že by se s tím dalo ně co dělat. Určitě existuje očko, jen musíš znát průměr. Jaký průměr závitu má ten piston od Armi sportu, co jsi zmiňoval, že ti tam jde jen kousek. To by se snad dalo pak odvodit.
Tak zahada vyresena...jedna se o zavit 5/16 a sednou tam presne pistony od Pedersoliho.
Damillo
Příspěvky: 24
Registrován: 10 črc 2015 19:40
Bydliště: Navan, IRL

Re: Předovky

Příspěvek od Damillo » 15 úno 2016 00:53

to airgunsfan: Já si jen dovolím doplnit jednu drobnost ohledně zákonů, které tě "nemusejí zajímat". Slovenská legislativa na tom bude podobně jako ta česká a ta naše česká má jeden sice krátký, ale naprosto jasný a zdrcující dodatek. Jestlipak tušíš jaký? No správně, "Neznalost zákona neomlouvá!" Na stránce sice můžou tvrdit, že to je zbraň kategorie "D", ale jak vidno už z vaší legislativy, je to bohapustá lež. A soudce se neptá, proč jsi ji kupoval, on se ptá, PROČ jsi porušil zákon a on i žalobce se budou opírat jak o futra stodoly právě o dodatek o neznalosti zákona. Takže Úďo, pochopil?

Neber to tak, že ti tu spílám, nebo z tebe dělám vola. Vůbec ne. Jen se mimo jiné i mezi střelci našlo pár lidí, kteří na tenhle dodatek dojeli a taky jim prodejce tvrdil, že "to je v pohodě, je to legální".
Kentucky Rifle (DP) model S.213, cal.45, nějaké ty nože, bojový tomahawk, atd...
Odpovědět