Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 27 led 2016 09:35

Mlátíte prázdnou slámu, už se to tu probíralo, včetně toho, že prodejce ohledně kategorie lže.


http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
airgunsfan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2015 07:01

Re: Předovky

Příspěvek od airgunsfan » 27 led 2016 10:43

Pani, dal som jednoduchu otazku ci mate niekto skusenost s danou zbranou a co na nu z pohladu systemu a kvality hovorite, myslim ze citat viete.
Neviem naco rozoberate ci na nu treba preukaz vodicsky, obciansky ci ake povolenie.
Preberate tu z mojej otazky nepodstatne veci, som zo Slovenska a zbran budem kupovat na Slovensku.
No nic pohladam o nej nieco inde :D
kamas
Příspěvky: 62
Registrován: 09 úno 2014 23:54
Bydliště: Sudety

Re: Předovky

Příspěvek od kamas » 27 led 2016 11:29

Znipper píše:Skus sa pozriet radsej na Ardesu Vortek NORTHWEST MAGNUM. Tam je piston na musketove 6mm zapalky a dilemu s legalitou W209 mas vyrieseny :-)

Jo ale ta je o 2 litry dražší :(
HW97k-blacklinest 4,5mm + optisan viper 10X44 SCB
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 27 led 2016 11:38

airgunsfan - diky za facku. Ak nemas ZP tak sme ta vlastne chceli varovat a ochranit pred basou, ale je to tvoja vec.


kamas - sice je drahsia, ale mne sa napriklad lepsie spi (aj ked u nas s W209 taky problem ako v cechach nie je) ked mi hlavou nevrta, ktory hajzel sa u nas toho chyti a vystavi na Evolutiona "C" kategoriu. W209 na SK nie je problem kupit aj ked na krabici nie je napisane ze Black Powder primer. Pre mna osobne bol Pursuit prilis subtilny. Vortek ma pazbu akoze Monte Carlo (ci ako sato vola) a lepsie mi sedi :-) Mechanicky su obe pusky (hlaven, mechanizmus, uchyty atd. okrem pazbenia ) rovnake (v zavislosti na pouzitom pistone a zapalke).
airgunsfan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2015 07:01

Re: Předovky

Příspěvek od airgunsfan » 27 led 2016 12:00

Dakujem za ochranu, ale zasa nic k veci
:lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 27 led 2016 17:23

airgunsfan píše:Pani, dal som jednoduchu otazku ci mate niekto skusenost s danou zbranou a co na nu z pohladu systemu a kvality hovorite, myslim ze citat viete.
Neviem naco rozoberate ci na nu treba preukaz vodicsky, obciansky ci ake povolenie.
Preberate tu z mojej otazky nepodstatne veci, som zo Slovenska a zbran budem kupovat na Slovensku.
No nic pohladam o nej nieco inde :D
Neviem čo chceš viac, všetko bolo zodpovedané, ide jasne o zbraň kat. C, teda je potrebný ZP.
A osobnú skúsenosť ti nikto nenapíše, lebo tí čo majú zbrojak si nič také nekúpia, aby o ZP neprišli a tí čo ZP nemajú tí tiež poznajú zákon a nič také si nekúpia, aby neskončili v base. 8)

Ale pokial sa pýtaš všeobecne na perkusák "typu Remington", ide o 6ranný revolver s uzavretým rámom, ktorý býva považovaný za vhodnejší na terč. streľbu ako revolvery s otvoreným rámom (Colty).
Naposledy upravil(a) kocúr dne 27 led 2016 17:32, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kocúr
Příspěvky: 142
Registrován: 07 bře 2014 13:23

Re: Předovky

Příspěvek od kocúr » 27 led 2016 17:26

Peter4444 píše:Ked je v ponuke v obchode na nete ktory ma povolenie na predaj danych zbrani co ho ma zaujimat?
Aj criketa ti predaju a ma co ma...
To je riadne blbá argumentácia kedže sú obchody, ktoré majú v ponuke samopaly, gulomety.... a skus potom argumentovat fizlom ked ta chytia s kosou "ze ved na nete je to v ponuke"
airgunsfan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2015 07:01

Re: Předovky

Příspěvek od airgunsfan » 27 led 2016 18:14

Ja fakt neviem, toto sa pise na stranke predajcu o

Perkusné zbrane a Derringery
Jediná palné zbrane, ktoré umožňujú ochranu osoby a majetku zákonným spôsobom. Výkon perkusnej krátkej zbrane je na úrovni policajnej 9 mm Browning.U dlhých perkusných predoviek je výkon porovnateľný zo súčasnými zbraňami. U ,,perkusákov" navyše dostávate pridanú hodnotu v podobe krásy a praktického využitia.Ponúkame Vám len to najlepšie čo súčasná svetová produkcia produkuje , aby Vám Vaša investícia prinášala po celé generácie nielen radosť, ale bola i dobrou investíciou pre zberateľa. Tieto zbrane sú voľne predajné od 18 roko. Perkusné zbrane je možné zakúpiť bez potreby zbrojného preukazu. Stačí občiansky preukaz a vek min.18 rokov.
Neváhajte nás kontaktovať radi Vám odborne poradíme či už mailom , telefonicky alebo osobne u nás na predajni.

Ked kupujem auto predpokladam ze ma predajca certifikat a auto je schvalene na komunikacie a splna nejake predpisy na prevadzku, podla mna je to to iste v tomto pripade. Nekupujem to na cierno niekde za rohom.
Flobertky su tiez volne predajne od 18r.
Tak neviem kto teraz zavadza verejnost a kona protipravne.
Peter4444
Příspěvky: 237
Registrován: 24 říj 2013 19:11

Re: Předovky

Příspěvek od Peter4444 » 27 led 2016 18:21

Kocur: tebe niekto preda gulomet ci samopal bez ZP?
O tom som nepisal, mne sa zda moj argument prinajmensom logicky 8)
FX Crown MkII
Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 27 led 2016 18:36

Airgunsfan, ved si ju kup. Je to okrem dvojranoveho valca plnohodonotny remington. Nabija sa to ako kazdy iny revolver, len ma dve diery vo valci. Dokonca ak sa da valec vybrat, mozes si kupit aj sestranovy a mas plnohodnotny revolver na cierny prach. No vedz jednu vec. ak nemas ZP a nieco s tym revolverom vyrobis, vsetci legalni ciernoprachaci ta prinejmensom preklaju do siesteho kolena, pretoze dute politicke hlavy sa toho chytia a budu sa snazit dalsie zbrane doteraz na volny predaj presunut do kategorie pre ZP, alebo uplne zakazu. A ver mi, vediet v tomto pripade kto si ...... :-) No, basnicku na rozlucku pred basou nedostanes :-D

Koli zopar debilom, ktori z perkus revolverov strielali na verejnosti, dokonca nim ja niekoho zranili ci aj zabili, su ciernoprachove revolvery v "C"ku a osobne viem o jednom debilovi od nas, ktory si za strelbu PERE odsedel tri roky a ked sa vratil mesiac chodil s roznymi monoklami, co ho stretavali ludia od skupin historickeho sermu a kovbojskych hier :-) DOdnes sa vyhyba istym miestam v meste.

Ked v Prahe chytili debila co si strielal len tak niekde zalezeny v parku do terca, boli derricky na hrane zakazu na volny predaj.
airgunsfan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2015 07:01

Re: Předovky

Příspěvek od airgunsfan » 27 led 2016 18:52

Neviem preco si myslis ze chcem nieco prerabat ci strielat v parku ci niekde na verejnosti ci dokonca na niekoho.
Ja som chcel jednoduchu odpoved v 2-3 vetach a samozrejme strielat na strelnici.
Tvoj prispevok zavana dokonca vyhrazanim :lol: a ja naivka som chcel par rad :shock:
Ked je to take vazne zostanem asi pri lufte :lol:
Peace.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 27 led 2016 18:54

Pokud je válec na 2 střely...je to "D"...a mělo by to být zabezpečeno proti kutilům..Pokud chceš koupit válec plnohodnotný tj. na 6 ran,potřebuješ ZP...Má totiž vlastní "techničák" :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
KajaKliment
Příspěvky: 71
Registrován: 27 úno 2010 13:08

Re: Předovky

Příspěvek od KajaKliment » 27 led 2016 19:01

Slováci to mají jinak než my. Už se to tu řešilo.
airgunsfan
Příspěvky: 21
Registrován: 17 črc 2015 07:01

Re: Předovky

Příspěvek od airgunsfan » 27 led 2016 19:20

Znipper
Příspěvky: 209
Registrován: 19 úno 2014 18:50

Re: Předovky

Příspěvek od Znipper » 27 led 2016 20:09

airgunfan :-) Neboj nevyhrazam sa :-) Len bohuzial zodpovednost kvanta ludi je na urovni trojrocneho dietata a ego vo vyske everestu. To robi problemy :-)


A na zaver radsej rovno citujem -

§ 6
Zbraň kategórie C


(1) Zbraňou kategórie C je
a) jednovýstrelová palná zbraň na strelivo s okrajovým zápalom, ktorej celková dĺžka je najmenej 280 mm,
b) dlhá opakovacia palná zbraň, ktorá nie je uvedená v § 5 ods. 1 písm. e),
c) dlhá jednovýstrelová alebo viacvýstrelová palná zbraň,
d) plynová zbraň, pri ktorej kinetická energia strely na ústí hlavne je vyššia ako 15 J,
e) palná zbraň určená na streľbu nábojom typu flobert s energiou strely na ústí hlavne vyššou ako 7, 5 J,
f) opakovacia palná zbraň skonštruovaná na princípe perkusného zámkového systému.

Cize je jedno, kolkoranna je. Derringer je dvojhlavnovy a teda nie je OPAKOVACI, kedze ma bud dva kohuty, alebo musis presunut cely bici mechanizmus. Peprenka je uz REVOLVER - jeden kohut - bici mechanizmus, aj ked ma sest ci iny pocet hlavni.

Dovodova sprava k tomuto zakonu vraj na nete nie je, ale da sa dohladat v papierovej forme, ako bola predlozena zakonodarcom.
Odpovědět