vyber vzduchove zbrane

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Man » 18 čer 2015 19:57

Běž do Slávky už jen proto,že na ni tady všechno seženeš za pár kaček a spraví ti ju každej vzduchovkář.Nic na tom není a určitě by ses to naučil taky :) Rozdělat,vyčistit a namazat je tak hoďka pomalé práce se špinkou v hubě a lahváčem. :D


alea206
Příspěvky: 9
Registrován: 15 čer 2015 10:41

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od alea206 » 21 čer 2015 18:36

Tak jsme dneska byli na návštěvě u dědy a ukázalo se, že ona vzduchovka na kterou jsem vzpomínal mu pořád ještě stojí v garáži. Jde o Slavii 620, vypadá zachovale a co jsem četl na internetu, tak minimálně pružina a těsnění pístu lze použít z 630, takže tím je moje dilema u konce. Díky všem

Ještě se chci zeptat (přiznávám, než se dám do hledání) je na internetu někde návod na údržbu Slavií?
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Man » 21 čer 2015 19:08

Jo,měl jsem tudle jednu 620 kuchlou,pasovalo do ní péro a těsnění pístu ze 630/631-bilý plast,nejsu si jistej,jestli i těsnění hlavně.Jestli někde najdeš návod na údržbu Slávie nevím,ale když ho najdeš,tak se tam zhruba dočteš,že jednou za 3 měsíce ju máš rozdělat,vyčistit a namazat mazivem vhodným pro vzduchové zbraně.Nic konkrétnějšího.
jurasek59
Příspěvky: 291
Registrován: 17 čer 2010 15:15
Bydliště: Šumperk

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jurasek59 » 21 čer 2015 19:53

těsnění nevím musel by si předělat píst ale jde tam těsnění z pumpy je kožené nebo vyseknout z kůže to samé k hlavni taky kůže
Wagras
Příspěvky: 2
Registrován: 28 čer 2015 00:32

Výběr vzduchovky

Příspěvek od Wagras » 28 čer 2015 12:30

Zdravím
Pročetl jsem zde pár příspěvků, recenzí, komentářů a stále se nemohu rozhodnout. Chtěl bych si pořídit vzduchovku bez zbrojního pasu. Mohl by mi někdo poradit nebo rovnou nějakou doporučit? Bude použita jak na střílení do terče tak na hubení menších škůdců, takže bych volil co možná nejsilnější variantu. Cena do 6.5k
Předem dík za odpovědi
Man
Příspěvky: 154
Registrován: 06 lis 2014 18:57

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Man » 29 čer 2015 18:49

:lol: tak čti dál,nebuď línej,přečti si desítky,stovky příspěvků,recenzí a komentářů a pak uvidíš :lol:
Nebo se na nic neptej,kup si hned Sláviu 634,k ní Optisan Cobra3-9x42 AO a je po ptákách,ale asi si budeš muset pětibábu připůjčit. :D
jurasek59
Příspěvky: 291
Registrován: 17 čer 2010 15:15
Bydliště: Šumperk

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od jurasek59 » 29 čer 2015 19:10

já nevím hodně lidí nadává na hatsana ale ted jsem si jednoho koupil na bazaru za 1200 a spokojenost samozřejmě to není na soutěže
bruggi
Příspěvky: 52
Registrován: 13 zář 2006 12:14

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od bruggi » 01 črc 2015 20:50

Wagras: Do 6,5k Ti doporučím Weihrauch HW50S v .22.
miooo
Příspěvky: 40
Registrován: 30 čer 2015 10:44

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od miooo » 03 črc 2015 22:41

Dobrý večer... Chcel by som od skúsenejších poradiť pri vybere vzduchovky... Chcel by som niečo také na doma ale aj na trénovanie presnejsiej streľby tak do 50m...nieco na čom by som si potrenoval streľbu na malorazku... Pozeral som niečo medzi QB78 alebo HHF900...nechcem zlamovacku... Co s tých dvoch by ste mi odporučili? Ďakujem
Kodl_
Příspěvky: 36
Registrován: 17 črc 2015 13:06

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od Kodl_ » 03 srp 2015 07:02

Težko říct, QB 78 je vlastně "větrovka" na pohon CO2. V zimě si moc nezastřílíš. Jde předělat na vzduch, nebo plnit CO2 z hasičáku. Je o tom zde celé dlouhé vlákno, ale pokud již nemáš vybavení na větrovku jako je láhev na stlačený vzduch nebo pumpu, tak se do 6000,- stěží vejdeš. To ani nepočítám úpravu vlastní zbraně. Co se týká přesnosti, tak větrovky, i tyhle na CO2 jsou obecně přesnější než pružinovky. I když to neplatí univerzálně, ale to je jiná cenová kategorie.

Oproti tomu HHF 900 je pružinovka s pevnou hlavní a spodní natahovací pákou. Názory na ni jsou různé. Někdo ji považuje za šunt a někdo si ji nemůže vynachválit. Je zde o ní také hodně dlouhé vlákno.Tuhle flintu ale vybalíš z krabice a můžeš okamžitě střílet. Jediné co budeš potřebovat je střelivo. Nebude tak přesná jako větrovka nebo dražší pružinovka.
Uživatelský avatar
_Stalker_
Příspěvky: 859
Registrován: 11 črc 2007 23:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od _Stalker_ » 03 srp 2015 12:13

miooo: mam QB78 5.5 upravené na vzduch s výkonem velice dostačujícím.
Ale na přesnou střelbu to není. Tak na víčka od petky.

Myslím že hlavní kamen úrazu je právě v té Tvé přesné střelbě do 50m.

Pokud chces opravdu jen trénovat přesnou střelbu na malorážku, kup si vzduchovku dle svých mozností,
ja bych šel s ohledem na cenu a přesnost do CZ 200. Dej si třeba vzduchovkový terč pro střelbu na 10m (Jako střílí VzPu Emmons http://www.sskcernovice.cz/img/terc-vzd ... _metru.jpg) na 30m a trenuj.

Steně tak můžeš trénovat na 10m. Pokud nejde o optiku, ale dioptr.
S výkonem kolem 7J. Ušetříš spoustu vzduchu, místa a tréning to také bude slušný.

Pokud si chceš jen zastřílet, jdi si na nějaké závody, nebo sraz osahat s čím ostatní střílí a trefují.
Určitě Ti to dá víc, než všechny řádky na fóru.
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od cvicubis » 04 srp 2015 19:39

Ahoj lidicky, premyslim posledni dobou o vetrovce asi nejspis z produkce CZ, chtel bych se zeptat, jestli se za ty prachy vyplati ji poridit??? Dale jak je to s plnenim vzduchu, jestli bych musel mit nejakou "bombu" nebo jestli se to da natlakovat kompresorem. Neskodi ty zbrani kdyz je dlouho natlakovana? A jestli se na na tu CZ vetrovku poridit zasobnik... .
ranovak
Příspěvky: 906
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od ranovak » 04 srp 2015 22:14

Podívej se na stránky CZUB, tam ten zásobník mají:
http://shop.czub.cz/zasobnik-cz-200-r-5 ... y/d-71547/

Kompresorem kartuši naplníš, ale musel by to být kompresor na plnění potápěčských lahví s tlakem 200 nebo 300 barů. Běžným kompresorem na foukání pneumatik u auta rozhodně ne!!!
Takže jedině lahev nebo speciální pumpičky pro větrovky. Ale ty stojí skoro stejně jako ta 7l lahev. Ale zase s pumpičkou nemusíš jezdit plnit lahev...

Dlouhodobé natlakování kartuši rozhodně nevadí. Já je tak skladuji klidně měsíce. Naopak při plně vypuštěné kartuši může být problém s těsněním, nebo s plněním, protože není v kartuši protitlak co těsnění přimáčkne!

A jestli se vyplatí? O tom by se tady daly vést hooodně dlouhé hádky. To si musí rozhodnout každý sám. Já myslím že určitě a že je to zde neprávem opomíjená zbraň...
cvicubis
Příspěvky: 436
Registrován: 24 kvě 2006 20:52

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od cvicubis » 05 srp 2015 13:12

Ranovak - Je lepsi kalibr .177 nebo .22?? Kdyz mas tu tlakovou lahev plnou tak kolikrat s ni plne naplnis vetrovku??
Dival jsem se na pumpu je dost draha nato ze je to jenom pumpa.... .
ranovak
Příspěvky: 906
Registrován: 15 lis 2013 19:23

Re: výběr vzduchové zbraně

Příspěvek od ranovak » 05 srp 2015 13:33

No právě že to není jen "obyčejná" pumpa. Ona je ve skutečnosti vícepístá. Tuším 3 písty v sobě. A pracuje s úplně jinými tlaky než běžné pumpičky!

Ráže je věc každého. Já osobně si myslím, že ve výkonu do 16J je lepší .177, má plošší balistickou křivku a do 50m se s tím střílet dá dostatečně přesně. U vyšších výkonů je lepší .22 nebo dokonce .25 Ale CZ200 takový výkon nemá, na to jsou lepší jiné zbraně (Vulkan, Cricet apod.)

Kolikrát naplníš z lahve dokáží spočítat různé prográmky. Já používám Chairgun, je tam záložka Fill Calculator. Záleží na délce a průměru hadičky, na zbytkovém tlaku v kartuši atd.

Myslím že jsem jednou počítal že 3l/300 bar lahev naplní od 120 do 190 bar kartuši CZ200 asi 15-18x a na jedno naplnění dáš 50 ran.
Odpovědět