Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Marťyn
Příspěvky: 1126
Registrován: 09 říj 2008 23:37
Bydliště: Hustopeče (u Brna)

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Marťyn » 06 čer 2014 19:12

Viper na začátky asi dobrý. Jak píše Cannis, ten opar tam je.
Trochu OT :oops: . Jestli se mi osvědčí ten nový Sightron, tak budu prodávat Deltu co mám v podpisu. Trochu odřená a omáčklá v místě montáží, ale plně funční. Cena bude cca 3500. Možná k ní nechám i dvojdílnou Kozap montáž, ale to si ještě rozmyslím.


Na zvířata nestřílím, masa jsou plne obchody.
Jsou jine způsoby jak dokázat, že jsem člověk.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od libor007 » 06 čer 2014 19:34

Je fakt, že ten opar u vipera jsem taky zaregistroval a osobně se mi příjemněji kouká do cobry. Zatím si ji nechám, ta sestava mne možnostmi dalece předčí. Ono je lepší vyzkoušet si sklo na flintě, musí člověku být celkově jak to říct - sympatické při praktickém použití. Díky za konstruktivní názory.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
cannis
Příspěvky: 2005
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 07 čer 2014 04:46

Ono by bylo nejlepší vysrat se na neustálý mudrlanství ať už ve vláknu zde, nebo dalších několika a zajít si zastřílet a přestat teoretizovat o kdečem a o ničem. Byla možnost Velké Meziříčí, v Ochozi, nebo teď zrovna v Popicích. Všechno dojezd do půl hodiny. Ale některým prostě praxe nevoní, raději se nimrají v hovně a plácají páté přes deváté na fóru ale na nějaké akci je neuvidíme :) . Takže to chce změnit trochu styl a jít mezi lidi do terénu a přestat tu tlachat, nebo z toho někteří jedinci můžou dostat opar :lol: Jinak to začíná vypadat, že se nám tu rodí další zázračná hvězda, co všechno zná, všemu rozumí ale nikdo ji neviděl vystřelit. Takový líšeňský brouk Pytlík. Tož asi tak bych myslel :)
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od SniperCZ » 07 čer 2014 08:48

S tím se dá souhlasit, až na malý detail. Já mám nejbližší závod cca 1hodinu a na ten jedu. Holt narodil jsem se v blbém kraji :twisted:
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od libor007 » 07 čer 2014 10:01

cannis: fakt nemuzu za to, ze nemam moznost tahnout na cely den nekam do haje diky urcitym dlouhodobe svazujicim povinnostem. Mimochodem, Ty vis kolikrat jsem byl v Ochozi, ze mne furt tak napadas? Jezdim tam pres tyden dopoledne, tedy v dobe, kdy Ty jsi nejspis v praci a pises sve ultrarypave odpovedi. Jsem rad, kdyz mi kdokoliv - i Ty odpovi, ale fakt si odpust to neustale rypani. Treba zrovna tady. Clovek se tu zepta na optiku, prijdou super odpovedi, ale Ty po pul strance nezaponenes pro jistotu pridat sve rypave bonmoty zcela mimo tema. Pokud nekomu me dotazy vadi, poprosim o naprostou ignoraci. Ostatnim dekuji za snahu pomoci. Ja slibuju, ze se omezim pouze na par dotazu a treba tip na super vacek pro diabolky si necham pro sebe, abych tak moc nechytracil.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od libor007 » 16 čer 2014 09:58

Tak se mi vyber zuzil na Mambu 4-16x50. Jen se zeptam, je jeste nejaka cenove a parametrove podobna alternativa, ktera by stala za uvahu?Zvetseni 16x, 24x -zoom.
Edit: tak mam takove male dilema. Jestli si nevystacit s mambou lite. Stoji tech 1200kc navic za to?
Naposledy upravil(a) libor007 dne 16 čer 2014 20:09, celkem upraveno 6 x.
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Uživatelský avatar
Sinpa
Příspěvky: 13
Registrován: 12 dub 2014 16:29

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Sinpa » 16 čer 2014 10:04

Měl tohle někdo možnost vidět?
http://www.elovec.cz/puskohled-nikon-pr ... -3-9x40-ao
Weihrauch HW97k 4,5 / Sightron SIH TAC 4-12X40 AO MD
frotemedved
Příspěvky: 47
Registrován: 26 říj 2011 10:26

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od frotemedved » 16 čer 2014 22:55

libor007 píše:Tak se mi vyber zuzil na Mambu 4-16x50. Jen se zeptam, je jeste nejaka cenove a parametrove podobna alternativa, ktera by stala za uvahu?Zvetseni 16x, 24x -zoom.?
Vím, že jsi tu psal o celodení návštěvě srazů. Je to tvoje volba a plně ji respektuji. Jen zvaž kratší návštěvu na nějakém srazu... Je to ideální možnost podívat se během dvou hodin do spousty optik.
libor007 píše:Edit: tak mam takove male dilema. Jestli si nevystacit s mambou lite. Stoji tech 1200kc navic za to?
Záleží na tom k čemu to chceš používat. Mambu 4-16x50 a na HFT má dost velkou chybu paralaxy.
Optimista se učí anglicky
Pesimista se učí rusky
Pragmatik se učí střílet
Uživatelský avatar
libor007
Příspěvky: 429
Registrován: 06 říj 2013 06:28
Bydliště: Brno

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od libor007 » 17 čer 2014 00:36

HFT zatim moc ne, ale rad bych se tomu obcasne venoval do budoucna - bez nutnosti opetovne vymeny optiky.
V cene Mamby je jeste Sightron SIH TAC 4-12X40 AO MD. A za zvazeni stoji i Delta Titanium 4-16x42.

Co vy na to?
CZ 200S Hunter 4.5+Sightron SIH TAC 4-12x40 AO MD
SPA CP-1M 4.5
Jirik.fx
Příspěvky: 50
Registrován: 24 dub 2014 07:34

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Jirik.fx » 17 čer 2014 05:18

To libor007: Ja osobně si myslím, že i ten nejlevnější Sightron předčí všechny ostatní levné optiky. Do moc jiných levných optik jsem se sice nekoukal, Ale doma mám Sightrona za 5,5 tis. a jeví se mi že mu nic nechybí a je o level výš. Cannis sice do tebe tady rýpne (a mě se zdá že ne bezdůvodně) ale na srazu rád a dobře poradí a mám dojem, že má co poradit. Tak se spíš nad jeho poznámkou zamysli.
Naposledy upravil(a) Jirik.fx dne 17 čer 2014 06:03, celkem upraveno 1 x.
Daystate Huntsman Regal .177 + Sightron SIII 10x42
A k tomu pár dospělejch.
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Romčan » 17 čer 2014 05:50

Zdravím koukám ze se tu řeší zajímavá diskuze a take sháním radu ohledně optiky mám AA 410 a na ní optisan viper 10x44 a pokukuji po necem lepším no od par lidu už mi bylo doporučeno toto: http://hunting-camera.cz/?detail_zbozi=104 ale také tuto optiku nekdo haní tak se chci zeptat přímo tu nebo byste doporučili nějakou jinou treba levnější alternativu? Děkuji za případné rady.
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od SniperCZ » 17 čer 2014 09:03

Libor: První by bylo dobré, aby jsi si ujasnil, co vlastně chceš. max 16, nebo 12, nebo kolik? Paralaxa na boku nebo zepředu, nebo je to jedno. Osnova Mildot, SCB, ... váha nízká, střední, nebo může být i velká? Do jakého rozměru? Cena? Čím déle se tím zabývám, tak tím více musím souhlasit s Barysem a Canisem, že je to takové tlachání o ničem. Jednoduše si stanov svoje požadavky a podle nich si vyhledej, co se tady prodává, pak zajdi do obchodu a porovnej. Já jsem momentálně ve stavu, kdy mám neodbytný pocit že mě v ČR každý dovozce odrbává. Díly na auta kupuju zásadně v Polsku a v Anglii. Puškohledy už nějakou dobu taky, blbé je že si ho předtím neprohlédneš a vždy je to překvapení s hůře uplatnitelnou zárukou.
Romčan: Zajdi na sraz a uvidíš 20 lepších optik než ten Viper, tam si vybereš. To co jsi uvedl snad už ani na vzduchovku nepatří. Určitě se najde někdo jiného názoru než mám já, ale využiješ tak brutální zvětšení? Každá věc má své nevýhody a tahle váhu, velikost a další věci, které tě budou trápit. Jiná zkušenost mi říká, že čím je větší maximální zvětšení, tím je horší v celém rozsahu zoomu světelnost (porovnávány stejné modely s rúzným rozsahem) - nevím jestli je to problém jen konkrétních řad, nebo to platí obecně. Pokud to tak není tak mě prosím opravte ať tu neplácám blbosti.
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od mates444 » 17 čer 2014 09:51

Je to přesně jak píšeš.
Těžko radit. Každýmu vyhovuje něco jinýho. Za mě je zvětšení 32 na běžné střílení větrovkou taky zbytečnost. Nevyužiješ ho a puškohled je velkej a těžkej jako kráva. Obzvlášť Hawke.
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
Romčan
Příspěvky: 918
Registrován: 28 led 2014 15:00

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Romčan » 17 čer 2014 10:13

No tak on by stačil i těch 24x zvětšení ale když se podívám na cenoví rozdíl tak bych přihodil no,je mi jasné že na nějakém srazu bych se kouknul atd samozdrejme bych moc rád ale mám to všechno z ruky :-( jináč už bych to dávno uskutečnil no je spoustu puskohledu bohužel se v tom vůbec nevyznám kvalita cena značka čistý obraz :-( proto to zkouším tady, děkuji za info.
Uživatelský avatar
SniperCZ
Příspěvky: 148
Registrován: 08 kvě 2014 19:48
Bydliště: Okres Frýdek - Místek

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od SniperCZ » 17 čer 2014 10:18

Mám teď ze zahraničí objednanou jednu značkovou až 24ku, která čeká na proclení v Praze, tak až ho prozkoumám můžu Ti dát vědět. Jinak odkud jsi, že máš vše daleko?
CZ200s HFT Special + Vortex DiamondBack 4-12x40AO
Problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jistí, ale lidé inteligentní jsou plní pochybností.
Odpovědět