New BSA Buccaneer SE

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cannis
Příspěvky: 2006
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od cannis » 16 bře 2014 17:25

Jinak, jestli jsi četl recenzi od Alexxxuse, tak ti musí být jasný, že dát za tuhle flintu 12 litrů může jen pako. To i ten Hatsan mi střílí líp. Ten závěr vypadá dost nechutně. Že se něco časem rozchodí je fakt disciplína sama o sobě :)
Převzatá citace z recenze Alexxxuse
"Přesnost střelby jsem testoval na střelnici Kapslovna a střílel jsem z pušky opřené o střelecký bag vleže. Na 30 metrů všech 80 ran šlo jednou dírou ... no ta díra měla průměr 4 cm"
Jak psal Hellboy o stránku zpět jakákoliv AA410, nebo 510ka splní opravdu i náročnější požadavky.
Případně pokud nejsi většího vzrůstu CZ200.
Naposledy upravil(a) cannis dne 16 bře 2014 17:43, celkem upraveno 1 x.


Marcelus
Příspěvky: 69
Registrován: 26 úno 2011 18:53

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Marcelus » 16 bře 2014 17:39

No na 30m... 4 cm.... to fakt pěkný postříleníčko na barely od barvy... možná :lol:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od duffioso » 16 bře 2014 17:45

80 ran a dira 4cm?To je dost slusny. Co tu resite? Jak velka bude dira pri takovem poctu ran z jine bezne vetrovky?
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Franta.cz
Příspěvky: 90
Registrován: 22 dub 2012 22:56
Bydliště: u Brna

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Franta.cz » 16 bře 2014 18:23

to vassana Pažba u Ronda taky uvádí, že má bukanýra skladem

http://www.pazba.cz/zbozi/5887/Vzduchov ... -4-5mm.htm

A od 30.3. - 3.4. bude na výstecu Veletrh Silva Regina sice je to zaměřený na myslivce, ale očekávám že tam nějaká optika bude.
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 16 bře 2014 18:56

No na Veletrh Silva Regina se možná půjdu podívat.
Na pažbě jsem už byl ale kvůli něčemu jinému. No možná je čas se tam znovu stavit.
Konečně se tady aspoň pohla debata.

vassana
DavidCz
Příspěvky: 23
Registrován: 23 lis 2012 20:48
Bydliště: Bocanovice

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od DavidCz » 16 bře 2014 20:37

duffioso píše:80 ran a dira 4cm?To je dost slusny. Co tu resite? Jak velka bude dira pri takovem poctu ran z jine bezne vetrovky?
Taky si myslím, že je to slušné. U takového počtu ran na jeden terč se už musí projevit vliv střelce
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10833
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 16 bře 2014 21:22

Nechci vstupovat do diskuze o přesnosti - ale ... na 30 metrů když si vezmu jednoranový podavač a budu se opravdu na střelbu soustředit a nebudu u toho hulit a chlastat kafe nastřílím 10 ran opakovaně do 10tky na kalsickém vzduchovkovém terči.
Pušku má momentálně půjčenou kamarád a seká s ní nějaké poletující hlodavce a tak nějak si chrochtá.
Ale mně neberte jako bernou minci .... já ty pušky prodávám ....

Chtěl jsem dnes a včera střílet s Brocockem ... tam bych měl soustřel cca 1m2 jak foukalo takže přesnost bude testovaná na střelnici Kapslovna ale to patří jinam
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od milius » 16 bře 2014 21:28

Když se člověk zamyslí,tak 4cm na tolik ran není zase tak velká díra na to,že někdo nevybírá střelivo v JSB.
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
skotchdopole
Příspěvky: 66
Registrován: 20 úno 2013 15:56

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od skotchdopole » 16 bře 2014 22:41

duffioso píše:80 ran a dira 4cm?To je dost slusny. Co tu resite? Jak velka bude dira pri takovem poctu ran z jine bezne vetrovky?
To neřeš, to zase jen cannis vypustil jednu ze svých perel :lol:
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 16 bře 2014 22:47

4 Alexxxus pokud vím tak údaj o soustřelu je z Vaší recenze. Klidně můžete napsat jak jste se při nástřelu snažil. Jinak dle mého názoru bude potřeba pro příští recenze používat střeleckou stolici, kde bude testovaná puška po celou dobu střelby vedoucí k testu soustřelu pevně aretována.
Mohl by se k Buccaneerovi prosím alespoň orientačně vyjádřit i Váš přítel? Jistě tedy má již něco nastříleno a předpokládám, že si na ni udělal svůj vlastní názor.
Ta puška mě opravdu zajímá.

S přátelským pozdravem vassana
Uživatelský avatar
mates444
Příspěvky: 484
Registrován: 01 bře 2013 20:56
Bydliště: u Brna

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od mates444 » 16 bře 2014 22:49

Tak já bych to bral s rezervou. On Aleš nastřílel soustřel na třicet metrů pod pětikorunu i s pistolí s kolimátorem :D Jakej má puška soustřel uvěřím, až to uvidím ;)
Steyr LG 110 + Sightron SIH
http://www.hft-brno.cz
Uživatelský avatar
Alexxxus
Odborník na vzduchovky
Příspěvky: 10833
Registrován: 29 črc 2006 20:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od Alexxxus » 16 bře 2014 22:55

No kámarád s ní určitě nestřílí na 30 metrů na papír ... likviduje s ní straky.
A kdyby byl nějaký problém tak se určitě ozve - zatím si přijel jen pro další krabku exactů.

A s kolimátorem Sightron na pistoli Edgun Veles dokážu fakt slušné věci :-) Obzvláště s tou pažbou co mám :-)
Daystate Griffin - special edition 007/150 .177 + Deon March 1-10x24
AirArms ProSport .177 + Sightron SIII 10 x 42 MMD
Anschutz HP 9015 + Deon March
Mojí češtinu prosím omluvte.

http://www.alexxxus.cz recenze vzduchovek optik a doplňků
Uživatelský avatar
dykmore
Příspěvky: 1065
Registrován: 09 led 2008 12:58
Bydliště: Ostrava - Hrušov

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od dykmore » 16 bře 2014 23:26

vassana píše:No představu co chci mám poměrně jasnou.
Nejdřív to nejdůležitější - nezajímá mě nelegalní zvyšování výkonu.
V podstatě nemám moc rád DoDo, (dodělej doma). V případě zboží za více jak 10 000,- Kč už vůbec ne. Chápu dokoupení nadstandartních doplňků. Ne však dobrušovnání zásobníku, oprav jehel a pod. (viz. Hatsan)
V případě 16 J je pak jasná ráže. 4,5 mm.
Mám rád dřevo. Ne plastovou pažbu.
Líbí se mi kompaktní a funkční rozměry karabin. No v plné délce pušku taky můžu ale karabina se mi prostě více líbí.
Ne jednoranku. Takže se zásobníkem.
Cenově přijatelná. Větrovka za víc jak dejme tomu 16 000,- Kč ve verzi se zásobníkem je pro mě již předražená.
Určitě ne z druhé ruky.
No to vše tedy BSA Buccaneer SE vlastně splňuje.
Jsem si plně vědom dalších investic - optika, montáž, plnicí láhev nebo pumpa, obal na pušku, nějaké terče, lapače broků a pod.
Prostě jen správně vybrat.
S přátelským pozdravem vassana
A je to tady po stopadesáté, dilema každého střelce, ať vzduchovkáře, pistolníka nebo jakéhokoliv jiného začátečníka :wink: a pravděpodobně stejně jako u jakéhokoliv jiného začátečníka dopadne. Je to jako taková stará známá pohádka:

Rozkaz zněl jasně - prostě JEN správně vybrat. Koupíš tedy fungl novou pušku, co se ti na papíru a z vyprávění zdá jako nejlepší investice z hlediska poměru ceny a "výkonu", a sdružuje v sobě všechny nejlepší prvky z ostatních vzduchovek, tak přece proč za 16000 a víc kupovat to samé předražené, že jo? Za pár týdnů přijdeš na to, že ji musíš trochu dodo (a možná se ti to začne i líbit) a že i u vzduchovek nad 10000kč se prostě některé detaily stejně musí doma doladit, protože stroje nejsou neomylné, dělníci ve fabrice taky někdy nemají náladu, a pracují i v pondělí ráno a v pátek večer. Ráži jsi zvolil, protože balistická křivka má na 50 metrech nejméně o tři metry menší pokles než ráže 5,5mm. Navíc dráha letící diabolky 5,5mm je vidět v puškohledu, všichni to píšou. Pak si na závodech uděláš o strom velkou rýhu do té parádní dřevěné pažby (ale přiznávám, že dřevo také preferuju). Potom třeba začneš chtít střílet nejen srandazávody, ale i nějakou lepší ligu, a soustřel z karabiny 4cm na 30m ti přestane stačit a začne tě štvát, že všichni kolem tebe trefují lépe na větší vzdálenosti - kurňa to je divné, že mají dlouhé laufy. Samozřejmě to bude i tím zásobníkem, vždyť přece jednoranka je přesnější než zásobník. Tak sakra, kde je chyba, když podle parametrů bych na tom měl být měl být ve všech oblastech lépe, než s ostatními flintami??? A tak se v bazaru objeví inzerát na prodej zánovní pušky za 15000 v záruce. Za týden sleva na 14000, pak 13, 12, no a za 11000 ji možná prodáš. A pak už budeš vyučený, zajdeš na pár srazů, omrkneš a vyzkoušíš si si kde co. Udiví tě, že i s dodo pcp QB78 nebo vymazleným Hatsanem se dá přestřílet kdejaké Air Arms, zarazí tě, kolik lidí má ráži 5,5mm a jaká je to sranda střílet s ní, překvapí tě, že bullpup je kratší než karabina, ale přitom má hlaveň dlouhou jako puška plné délky, podivíš se, že většina lidí má zbraň z druhé ruky, naštve tě, že i u Steyru za 30000 můžeš koupit kartuši, která ukazuje blbě tlak, a vytočíš se totálně doruda, když ti dojde, že za těch prodělaných 5000 jsi mohl mít aspoň ten Hatsan AT44, jehož prodejem bys logicky ani víc než 5000 prodělat nemohl :lol: :lol: :lol:

A to je konec pohádky, děti! Ber mě s nadhledem :D ale řítíš se do spirály. Věř zkušenému a kup něco pěkného třeba tady v bazaru. Ke koupi si vem někoho, kdo omrkne, jestli to je v pohodě, střílej, pohrabej se v tom, a za nějaký čas se na své požadavky budeš dívat stejně udiveně, jako já dnes vyjeveně koukám na své názory a sny ohledně zbraní před lety....
Pořádná bouchačka je z plastu a oceli, a nosí se v kydexovém pouzdru.
milius
Příspěvky: 3137
Registrován: 19 črc 2006 09:05

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od milius » 16 bře 2014 23:47

vassana píše:4 Alexxxus pokud vím tak údaj o soustřelu je z Vaší recenze. Klidně můžete napsat jak jste se při nástřelu snažil. Jinak dle mého názoru bude potřeba pro příští recenze používat střeleckou stolici, kde bude testovaná puška po celou dobu střelby vedoucí k testu soustřelu pevně aretována.
Mohl by se k Buccaneerovi prosím alespoň orientačně vyjádřit i Váš přítel? Jistě tedy má již něco nastříleno a předpokládám, že si na ni udělal svůj vlastní názor.
Ta puška mě opravdu zajímá.

S přátelským pozdravem vassana
No já například použiji Kubajzzův veřejně podaný článek o výběru diabolek v Bohumíně.On sice střílí na 45m,ale v laboratorních podmínkách.Když se ale podívám na rozptyl nějaké té horší série,kde je JEN 5 RAN,tak pokud jich tam s tou samou byť kvalitní puškou a trofnu si říct tou nejlepší puškou pošle 80(slovy osmdesát),tak bude i na 5ti centimetrech.
Každému se zdá 4 cm moc,ale kdo z vás to už zkusil?Prostě otevřít libovolnou sérii JSB a nastřílet někam alespoň 50 ran.Myslím,že nikdo.Přitom tohle může být výsledek i pušky za 60tisíc.Jo znám takovou tu výmluvu,že :"jedna z pěti nebo dvě z deseti mi ulítly,ale to bude chyba střelce".Tím se pyšní i špičky.Ale pokud to budou 2 z 10ti,tak na 80ti ranách jsou to klidně 4 cm.
Tak se ptám ostrostřelců: Znáte vlastně svoji pušku?
Narazit na špatný kus se stane.... ,ale je to určité procento blížící se pravděpodobnosti......
vassana
Příspěvky: 76
Registrován: 15 bře 2014 23:48

Re: New BSA Buccaneer SE

Příspěvek od vassana » 16 bře 2014 23:55

4 dykmore
Tak Tvojí odpovědi si opravdu vážím, protože to co jsi napsal má hlavu a patu. Ostatně Tebou popsaným procesem jsem již několikrát prošel při jiných svých životních aktivitách.
Domnímám se ale, že jsem již nohama na zemi a v případě větrovy to ukočíruji rozumným směrem. Předem počítám s tím, že si pušku nějak dovybavím a vylepším (zcela určitě regulátor a něco na konec hlavě) - v mezích zákona a rozumu pochopitelně. Klidně a rád pojedu i na nějaké ty střelecké srazy. Ostatně prý jsem společenský člověk a rád do společnosti chodím.
Ale na velké soutěže a závody se již ve svém životě nechystám. Střílení chci opravdu pojmout především jako relax.
Co se týče Hatsana tak ho neodsuzuji, stejně tak neodsuzuji ani žádnou jinou značku větrovek. Vždyť jsem z větrovky ještě nikdy nevystřelil. Ale vlákno o Hatsanovi jsem přečetl celé, stejně tak jako mnoho dalších vláken na tomto diskusním serveru.
Jo v sekci inzerátů jsem našel inzerát na AA510 v provedení karabina. No to by mě možná zajímalo, jenže větrovkám opravdu nerozumím a proto nechci větrovku z druhé ruky. (prostě nechci hloupě naletět) To je důvod proč preferuji novou flintu z obchodu. I mezi lidmi kteří zde přispívají velmi dlouho se, dle mého názoru, totiž najdou jedinci kteří se zbavili zbraně především proto, že nebyla úplně OK. Nikoho z Vás se nechci dotknout, ale občas jsem to tak z nepřímých narážek vycítil.
Nu což, ať hodí kamenem kdož bez viny.
S přátelským pozdravem vassana
Odpovědět