Vyber puskohledu na vzduchovku

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
cannis
Příspěvky: 2005
Registrován: 12 bře 2012 12:28
Bydliště: 49.1547706N, 16.8744911E

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od cannis » 29 led 2014 12:20

No když už jsi to opravoval tak jsi spíš mohl dát do pořádku to navýšení výkonu. Noční vidění byl evidentní úklik ale to druhé mi udělalo jizvu na rohovce :lol:


lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 30 led 2014 14:21

srandicky, na to vas uzije :) timto se vsem kolegum mistrum omlouvam za chyby v textech ktere od ted uz nebudu resit, slohu sem si na skole uzil dost... byl by nekdo tak hodny a skusil mi poradit jakou tu optiku nebo aspon nejake navrhy ceho se drzet? Pomalu se utvrzuju pro to nikko nighteater 8*56 sice bez paralaxy ale ma tubus 30mm takze by mel mit lepsi svetelnost, mate nekdo s nim zkusenosti? Nebo jinou svetelnou optikou ktera by mohla ukrmit noktovizor?
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 30 led 2014 14:40

sice bez paralaxy...

No tak když nepotřebuješ paralaxu, tak to neřeš a kup si puškohled za 100,-Kč A MÁŠ TO (skoro) ZADARMO!!! :D
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 30 led 2014 17:14

Bart008 píše:sice bez paralaxy...

No tak když nepotřebuješ paralaxu, tak to neřeš a kup si puškohled za 100,-Kč A MÁŠ TO (skoro) ZADARMO!!! :D


jasně že bych radši paralaxu ale ten druhej model kterej má paralaxu i variabl je zase o tučnější ceně což už je hodně, puškohled za stovku nechci, počítal jsem že za optiku s parametry použitelnými pro kombinaci s noktovizorem nacpu kolem těch 3-4 tis ale 6500 je nad rozpočet.... pokud de o použitelnost za normálních podmínek tak mi stačí obyč optika kolem 2000 což se nikko nebo delta dá sehnat ale pro noční střelbu potřebuju holt specifický vlastnosti, resp aby to nebránilo ir světlu, jinak mi optika noktovizor utlumí a i s přísvitem je vidět prdlajs, jak jsem už říkal, chci s tim lovit potkany, samozřejmě i k tomu by byla paralaxa potřeba ale nepotřebuju mít přesnost jako na závody, ale abych mohl do 20ti metrů spolehlivě střílet na hlavu a hlavně abych bezpečně viděl cíl, a to za použití klasickejch puškohledů byť maj dobrou světelnost nefunguje kvůli těm povrchovejm úpravám čoček, jestli to má chránit lidské oko před ir zářením? nevím jaké všelijaké funkce to má a proč
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 30 led 2014 17:46

Já s puškohledy zrovna moc zkušeností nemám, tady jsou určitě větší odborníci, ale kdybych si dneska vybíral, tak radši oželím ZOOM a vezmu s paralaxou. Prostě ZOOM vůbec nevyužívám, mám ho stejně pořád naplno, ale paralaxa je podle mně základ puškohledu, ať to máš na cokoliv.
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od wexelo » 30 led 2014 18:47

No ja se v optikach moc nevyznam, ale optiky bez paralaxy ji maji pevne nastavenou tusim na neco kolem 50 m a vys. A je docela mozny ze kdyz budes chtit strilet pod 20 m tak budes mit rozmazany bud kriz nebo obraz. Takze to asi nebude to pravy... A v nejhorsim pripade ve spatnych podminkach s tim noktovizorem bys ten kriz nemusel videt vubec....
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
Uživatelský avatar
Bart008
Příspěvky: 130
Registrován: 02 pro 2013 08:52

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Bart008 » 30 led 2014 19:03

Kříž nebude mít rozmazaný, paralaxa neznamená tak úplně "zaostřeno", ale když bude koukat do puškohledu pod různým úhlem, tak se mu bude kříž "hýbat", tudíž je to dobrý jako dalekohled, ale na míření to není ideální...

Viz. třeba Wikipedie:

Paralaxa u zaměřovacích zařízení

Negativně se paralaxa projevuje i u některých zaměřovacích zařízení. Např. u puškohledů při střelbě na blízké cíle vliv paralaxy (úhel mezi osou hlavně a osou optické soustavy) na umístění zásahu s klesající vzdáleností cíle roste. Pozn.: Puškohledy bývají vybaveny korekcí objektivu (anglicky AO - adjustable objective), která je označována jako korekce paralaxy ne proto, že by způsobovala změnu směru osy optické soustavy, ale protože eliminuje chybu zaměření cíle v případě vyosení oka mimo optickou soustavu puškohledu.
FX Maverick VP
Shadow 2, S&W 686, Glock 42
wexelo
Příspěvky: 246
Registrován: 16 pro 2007 21:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od wexelo » 30 led 2014 19:32

JJ jasně, ale mimo jiné se to projevuje i jak jsem popsal...
Weihrauch HW100S .177 + Burris Timberline
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 30 led 2014 21:37

tak já na pružinovce mám nikko stirling jak s variablem tak paralaxou, variabl používám akorát když se chci porozhlídnout jinak ho používám při střelbě na přiblížení 7x nebo 4x a to proto že už mam v odhadu na tohle přiblížení propad dopadu střely na mildotu, jinak je mi tahle funkce k ničemu, ale paralaxa je pro mě dost důležitá, resp. používám jí při každé změně vzdálenosti od cíle, takže ta by mi chyběla hodně ale bohužel v té cenové kategorii co se tento mnou zatím vybraný puškohled pohybuje je bez paralaxy i variablu, ve finále asi přišetřim a koupim ten dražší model který má obojí, jen mám strach aby to ve s tou propustností ir světla nebylo obdobné jako u ostatních puškohledů páč pokud ano tak to si rovnou mohu koupit ten samý co už jednou mám... ale zase ten nikko nighteater má větší průměr tubusu, čočky a vysloveně o něm uvádí výrobce že je dělanej na noční střelbu, ovšem jak bude fungovat s noktovizorem je záhada, zase se mi ale nechce kupovat ke zbrani za 2500 optiku skoro za 7000. chtělo by to vyzkoušet a porovnat ale pochybuju že nějakej prodavač by semnou čekal do setmění na odzkoušení :D pokud by měl někdo nějaký návrh na optiku která by byla pro mé využití vhodná budu rád za radu :wink:
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Hellboy » 31 led 2014 11:14

Bart008 píše:Kříž nebude mít rozmazaný, paralaxa neznamená tak úplně "zaostřeno", ale když bude koukat do puškohledu pod různým úhlem, tak se mu bude kříž "hýbat", tudíž je to dobrý jako dalekohled, ale na míření to není ideální...

Viz. třeba Wikipedie:

Paralaxa u zaměřovacích zařízení

Negativně se paralaxa projevuje i u některých zaměřovacích zařízení. Např. u puškohledů při střelbě na blízké cíle vliv paralaxy (úhel mezi osou hlavně a osou optické soustavy) na umístění zásahu s klesající vzdáleností cíle roste. Pozn.: Puškohledy bývají vybaveny korekcí objektivu (anglicky AO - adjustable objective), která je označována jako korekce paralaxy ne proto, že by způsobovala změnu směru osy optické soustavy, ale protože eliminuje chybu zaměření cíle v případě vyosení oka mimo optickou soustavu puškohledu.

myslim,ze to dost rozmazany mit bude pokud bude paralaxa od 30 nahodu a bude mirit na 8-10 metru na cca13-15 uz to zacne byt ok ... dale pak take zalezi na hlouce ostrosti daneho puskohledu a take na zvetseni co pouziva je VELKY rozdil mit 5x nebo 10x ... to o cem mluvis ty je chyba paralaxy ktera prave vznika tim ze mate zaostreno treba na 30 metru a mirite na 10 nebo na 50 a navic se logicky meni i ostrost obrazu
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
dudy
Příspěvky: 140
Registrován: 17 čer 2013 11:59
Bydliště: HLMP

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od dudy » 31 led 2014 11:30

Bart008 píše:Kříž nebude mít rozmazaný, paralaxa neznamená tak úplně "zaostřeno", ale když bude koukat do puškohledu pod různým úhlem, tak se mu bude kříž "hýbat", tudíž je to dobrý jako dalekohled, ale na míření to není ideální......
No wiki dobrý, ale oko má schopnost do jistý míry korigovat optické chyby a tak není problém při dobře nastavené dioptrické korekci, ale blbě nastavený paralaxe okem "doostřit" obraz, ale pak bude mázlej kříž a obráceně.
Samozřejmě nemluvim o para na 10 a obraz na 50 metrů.
Hejbat se to samozřejmě bude.
Toliko má zkušenost.
AA S400F cal.177 + Taipan 6-24x56 SCB EX
FX Typhoon cal.22 + Viper 8-32x60 SCB
AA ProSport cal.22 + Viper 10x44 SCB EX
Diana 52 cal.22 + Viper 10x44SCB EX
CZ 200 + Taipan 9-24x56 SCCB EX
SPA PR900W cal.4,5mm
A několik veteránů typu Diana 27, Slavia 613...
Uživatelský avatar
Blue_L
Příspěvky: 2742
Registrován: 18 pro 2009 12:16
Bydliště: West Slovakia

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od Blue_L » 10 bře 2014 14:31

Toto by bol celkom fajn optika aj na vzduch. http://www.jonaadland.com/Hunting/March ... 42FFP.html len ta cena je 1700€ :D
Weihrauch HW100S .177 + Discovery VT-Z 4-16x50 FFP
KalibrGun Cricket WST .22 + Hawke Sidewinder 30 Tactical 6.5-20x42
Taipan Veteran std .22 + Element Helix 6-24x50 SFP
Powered by YONG HENG compressor
lukas.hebeda
Příspěvky: 42
Registrován: 28 led 2014 13:50

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od lukas.hebeda » 11 bře 2014 12:37

Blue_L píše:Toto by bol celkom fajn optika aj na vzduch. http://www.jonaadland.com/Hunting/March ... 42FFP.html len ta cena je 1700€ :D
při té ceně budu radši střílet bez optiky :D
jara25
Příspěvky: 1
Registrován: 08 úno 2014 23:23

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od jara25 » 17 bře 2014 00:28

Zdravím kluci co by jste mi doporučily na hatsan bt65
přemýšlím nad:
Optisan MTC Cobra 3 - 9 x 42 AO
Walther 4-12x50 CI
nebo
RAVEN 4-16x50 AO SIR Mil-Dot
Uživatelský avatar
madbugie
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 říj 2008 07:50
Bydliště: Trnava, SK

Re: Výběr puškohledu na vzduchovku

Příspěvek od madbugie » 17 bře 2014 07:40

u Hawke sa objavili nejaké tie novinky...

a konkrétne čo sa pružinovkárov týka, tak Airmax 8-32x50 SF vobec nevyzerá špatne (teda pre účely FT strelby)... už len aká bude cena...

Obrázek

Obrázek

http://eu.hawkeoptics.com/hawke-airmax- ... 32x50.html
- - - = = = (( as mad as possible )) = = = - - -
AirArms Pro-Sport + Hawke Eclipse 30 SF 6-24x50 + Kozap č. 23 + JSB Exact 4,52 mm (bolo 5,52 mm)
Odpovědět