Predovky

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Předovky

Příspěvek od Beaver » 10 črc 2013 08:04

Řekl bych, že ta jedna spoušť prostě odpálí všechno, co je natažený. Tj. pokud natáhneš kohout jen jedné hlavně (je fuk jestli levé nebo pravé), tak cvakne jen ten jeden kohout, pokud natáhneš oba, odpálíš obě hlavně současně - samozřejmě když tam budeš mít zápalky.


Alfa 641
Uživatelský avatar
kentan
Příspěvky: 618
Registrován: 13 bře 2013 21:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Předovky

Příspěvek od kentan » 10 črc 2013 09:02

greywolf píše:.Teď si jen srovnat priority....Jinak díky za názor,mít víc peněz,asi bych vzal Coache :roll:
:
já být tebou tak si radši počkám, přišetřím a pak koupím Coache. Pokud totiž zjistíš, že je ti Howdah na nic, těžko se ho budeš s velkou ztrátou zbavovat...... S Coatchem si přinejhorším i pěkně zastřílíš, případně můžeš časem dokoupit separátní kulový hlavně nebo obojetnicový hlavně (pokud tě to chytne).....
PS radši bych bral tu variantu s klasickejma 2 ma spouštěma.
http://www.kk8lir.com
Pořádná bouchačka je z oceli, dřeva a maximálně trocha mosazi.
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 10 črc 2013 19:20

to beaver:S tou jednospouští je to tak jak říkáš,natáhnout odpálit a natáhnout a odpálit..
to kentan:Po noční jsem se sebral a jel do Práglu do DAVE-zbraně..mi to prostě nedalo..
Hodinu a půl jsem se tam jen kochal pohledem a nikomu to nevadilo...Na pultu jsem měl vyndanýho Coache,Cowboye,Howdaha 20/20 a 50/50.Howdah 58/58 nebyl na skladě a kombo taky ne.. Coach a Cowboy jsou téměr stejné brokárny,Coach má hněděné hlavně a jednospoušť,Cowboy má spouště dvě a černej leštěnej brynýr..je trošičku víc vymazlenej..Obě to jsou snad 12tky,ale to už si nepamatuju..Chodil jsem furt dokola a zkoušel přilícit,potěžkat,pomazlit,otlapkat..určitě víte o čem mluvím :) Pak přišly na řadu Sharpsky a Smithka a byl jsem totálně v řiti..Paní majitelka byla mimořádně vstřícná a trpělivá..Pedersoli dělá pro DAVE Sharpsky už kolem 19 ticek..Nemají třeba patchbox a leštěný brynýr,ale je to prostě plnohodnotná Sharpska...Když se podíváte na dreky od Raka za 15ku,tak není co řešit..
Včera jsem ještě projel fórum a všechno o Howdahu a hodně mi v rozhodování pomohl Fandaks,kdysi podobnou věc řešil s Brezvim..Hrozně těžko se mi vybíralo a nejradši bych odnesl všechno...,ale chtěl jsem původně Howdah,tak jel se mnou dom on..Ráž 50/50 + nástavná pažba na puškové přeladění a hafo střeliva...Je to relativně přesná kulovnice a prý do ní není problém nacpat broky..rozptyl se prý o mnoho nezvětší oproti hladké variantě(vyzkouším).A pánové,teď pozor :!: Ikdyž akce -15% na věci od DP skončila v červnu,tak paní Opltová se ukázala jako formát a slevu mi dala stejně :shock: 20 papírů by mě nestačilo a takhle jsem byl něco kolem 18ti..Jestli nasyslím další peníze,tak je na řadě asi Smithka,nebo Sharpska...
Info pro ty,kteří shání dobrou Sharpsku,mají v komisi jednu absolutně netknutou..tuším že Sporting,původní cena kolem 34,teď za 25...fakt je nepoužitá..
Mnoo,to jsem se rozepsal :roll: ...Dneska s ní spím,to je jasný.Díky Duffimu,Kentanovi,Beaverovi a také Fandaksovi..No a samozřejmě paní majitelce za přístup a velké gesto..Respekt a važím si toho...Snad mě radost po prvních výstřelech nepřejde...
Omlouvám se za slohové cvičení,ale muselo to ven :lol:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Předovky

Příspěvek od chramst » 10 črc 2013 20:16

Jsem rád, že jsi tak spokojený a chápu Tvé pohnutky a lásku ke krásným zbraním. A že spolumajitelka obchodu (asi) je skvělá, prostě na svém místě. Škody, že to tak není všude.
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 10 črc 2013 21:02

Taky gratulace a těším se nějakou recenzi. Co se Dave týká,tak můžu než souhlasit,ochota perfektní,všechno v klidu vysvětleno a prohlídka zbraní do nekonečna a přiznám,že ta Smithka se mi taky moc líbí,jak si ty flinty člověk jednou v obchodě otlapká,už by to nechtěl dát z ruky :D .
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 11 črc 2013 19:31

Díky za gratulejšn,paní Oppltová vlastní obchod s manželem p.Pavlikem..btw,před týdnem vystřílel zlatou placku v Itálii..westernová střelba...disciplínu nevím.
Jj,do tohohle obchodu se jezdí hezky utrácet peníze.Příjemná obsluha,která ví,co prodává..
Škoda,že jsem o víkendu v práci,už by se střílelo...
Na recenzi se moc necejtím,ikdyž mám BP zbraně rád,nepovažuju se za ostrostřelce a odborníka.Jo a moc nekámoším s PC..jako úprava fotek,vkládání a tak :oops:
Ale až něco odstřílím,tak se pokusím alespoň subjektivně napsat report a třeba se mi podaří vložit i obrázek :lol: ...Hodně jsem zvědavej,jak se bude střílet s přídavnou pažbou..
Howdah 58/58 má i mířidla,škoda že padesátka ne..ta má jen mušku..holt to není terčovnice.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
greywolf
Příspěvky: 497
Registrován: 03 lis 2011 15:09

Re: Předovky

Příspěvek od greywolf » 17 črc 2013 20:31

info pro všechny,kdo si hodlají právě pořídit nějakou BP radost...Ač je to k nevíře,tak u Brymový v Praze právě probíhá komplet výprodej BP zbraní od Ardesy a Pedersoliho..U některých dražších kousků jde cena dolů i kolem desítky...Jinak u těch levnějších 2-4 tisíce úplně běžně..Asi se tam stavím :roll: ...Prima nakupování :wink:
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum..W.Churchill
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 črc 2013 09:44

NENÍ ZNÁM DŮVOD, PROČ DĚLAJÍ VÝPRODEJ?
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 18 črc 2013 10:04

Já jsem ted nechtěně vyslechl na střelnici rozhovor majitele a tam si povídal o tom,že bude změna v zákoně v kat. D a bude amnestie na zbraně ,nicméně na netu jsem nic o tom nenašel,takže to neberu vážně,ale jak se říká,na každém šprochu pravdy trochu :). Bohužel nejsem ted v Praze,tak kamaráda pošlu k Brymový,ať mi tam taky něco koupí.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 18 črc 2013 11:04

Nový zákon začne platit až příští rok a že by se chystala další novela? To doufejme ne. Zákaz zbraní kategorie D nemůže nikdy projít, zvlášť když společenská nebezpečnost je minimální.

Řekl bych, že ta akce je na podporu prodeje v letních měsících a o výprodej ležáků. U běžných modelů ta sleva zase taková není.
Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 562
Registrován: 01 led 2008 11:20

Re: Předovky

Příspěvek od blecha.z » 18 črc 2013 11:46

Záleží na tom, jaké změny by v zákoně nastaly. Když povýšily perkusní revolvery na zbraň kategorie "C", znamenalo to ztrátu zájmu obchodníků vést tyto zbraně v sortimentu. Spolu s tím zmizel z pultu černý prach pro předovky, zápalky, náhradní díly a pak i zvytek předovek. Jaký dopad na státní kasu omezení tohoto obchodu znamená, to si neumím představit.
Ono neškodí projít celým procesem na ZP. Disciplína musí být. Ale evidence by mohly být snadnější, například u běžného policejního útvaru vystavit kartu zbraně + kolek vyšší hodnoty proti předložení ZP.
pelanj
Příspěvky: 255
Registrován: 28 úno 2013 13:29

Re: Předovky

Příspěvek od pelanj » 18 črc 2013 12:06

Já si myslím, že celkově ZP a registrace zbraní je věc naprosto zbytečná, naopak škodlivá. Opatřit si nelegální bouchačku je jednodušší a rychlejší proces než získat ZP, takže zločinci a jiní lotři ZP nepotřebují.

Kdo má zbraň, tak si buď uvědomuje tu zodpovědnost a nikoho neohrožuje. Kdo zodpovědnost nemá, toho ani proces získání ZP nepoučí.

Abych neutíkal od tématu - aktuální novela bude platit od 1.6.2014, minimálně do té doby by měl být klid.
Batistuta
Příspěvky: 42
Registrován: 03 črc 2011 23:13
Bydliště: Praha

Re: Předovky

Příspěvek od Batistuta » 18 črc 2013 13:14

Něco je tady,ale je to jen obecně a platit to má od ledna : http://zpravy.idnes.cz/zeman-podpesal-z ... mfdnes_cen
Uživatelský avatar
Jim
Příspěvky: 738
Registrován: 05 bře 2007 20:30

Re: Předovky

Příspěvek od Jim » 18 črc 2013 14:05

Na webu Brýmový ovšem žádný slevy nejsou.
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Předovky

Příspěvek od chramst » 18 črc 2013 14:27

Tomu se mi nechce věřit, že by něco k lepšímu...
Odpovědět