Flobertka

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 21 čer 2013 12:32

pavel 54 píše:Za kvalitní a přesnou flobertku lze považovat asi jenom od p Dresslera. Hlaveň tak 4-6".Navíc se s ním dá domluvit!
Potom ještě Drulov ale zase je tam to prskání přes pažbu.

Asi tak nějak. Na tu Drulovku jsem koukal, bohužel se mi prostě nelíbí design, já vím, že na to to nestřílí, ale ... Nicméně viděl jsem jí v jednom videu od Merkurie a jako nezdálo se mi to tak zlé, tak jsem pročítal názory ... no je to rozporuplné ...

Tak Dressler, o tom žádná. Dost mě zaujal derringer Rex LS 5" ... cena tedy luxusní, ale spíš ta čekačka. Ale s tím bych se musel smířit.

Zatím to vypadá buď na toho Rexe LS nebo možná pistole Fox ... No uvidíme.


Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 22 čer 2013 09:59

Všechny flobertky jsou předražené krámy,už jen (a hlavně)z důvodu toho trapného výkonu 7,5J.To je prostě tak trapně nastavená latka,že škoda mluvit a o přesnosti zas škoda psát :lol: Jediný co bych si koupil(ale nekoupím,páč na to nemám jak je to předražené) a co se mi líbí třeba Tramp nebo spíš Foxka od p.Dresslera.Ale stejnak je to výkonově opět zas jen a jen "minomet".Střílet z flobertek vyjde na stejno,jako házet dvojkorunama na terč,takže asi tak...
přitom by stačilo tak málo-aby ti blbci zákonodárci v tom našem kocourkově změnili oněch ubohých 7,5J alespon na 16J(ikdyž ani to by stále nebyla extra sláva) a zábava by byla o 100% někde jinde,takhle ty flobky kupujícího lákají jen svým vzhledem a to bohužel jen do té doby,než si jí koupí a párkrát si zní zastřílí.Pak je jich možno vidět tuny na aukru a podobných inzertních webech.Co se týče "krásy" a praktického využití předělávek typu Sa-58 a nějakých starých čezet pistolí na 6mm flobert,tak to už mi hlava tuplem nebere,to si tu říkejte co chcete,to je prostě hnus a zmar na druhou :shock: :roll:
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka

Příspěvek od Beaver » 22 čer 2013 10:20

cernunos píše:...Jediný co bych si koupil(ale nekoupím,páč na to nemám jak je to předražené) a co se mi líbí třeba Tramp nebo spíš Foxka od p.Dresslera.Ale stejnak je to výkonově opět zas jen a jen "minomet".Střílet z flobertek vyjde na stejno,jako házet dvojkorunama na terč,takže asi tak...
Takže resumé - nemáš peníze a proto odsuzuješ všechno, co si nemůže dovolit :lol: Lepší vzduchovky (CZ200 např.) stojí víc než flobertky, některé napodobují vzhled normálních zbraní (M4, pistole, apod.) stejně jako třeba flobert revolver od Alfy. Házení dvoukorunama na terč je stejný nesmysl - lidi co chodí na střelnici vysypat pár desítek nebo stovek ran např. z CZ858 podle tebe teda jen hážou na terč pětikorunama. Prostě flobertka je určená pro zábavnou střelbu na krátké (s ohledem na limit výkonu) vzdálenosti a jako takovou je ji potřeba brát. Není to ultrapřesná zbraň, není to zbraň na obranu. Mě by třeba nebavilo řešit bombu se vzduchem nebo bombičky CO2 a už vůbec by mě nerajcovalo před výstřelem provádět silové cvičení s nějakou pumpou, pro mě je zajímavější do toho lupnout 9 nábojů a provrtat pár plechovek skrz naskrz.
Alfa 641
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Flobertka

Příspěvek od PEPAN » 22 čer 2013 10:46

cernunos píše:Co se týče "krásy" a praktického využití předělávek typu Sa-58 a nějakých starých čezet pistolí na 6mm flobert,tak to už mi hlava tuplem nebere,to si tu říkejte co chcete,to je prostě hnus a zmar na druhou :shock: :roll:
To je právě na flobertkaření super, i když se užitná hodnota zbraně sníží, dostane tim kdejaký starý vrak novou hodnotu, i kdyby na zeď, furt je to lepší než znehodnocení nebo šroťák.
Nejde!Prostě NNe
Darken01
Příspěvky: 780
Registrován: 16 čer 2012 22:23

Re: Flobertka

Příspěvek od Darken01 » 22 čer 2013 11:19

Musím teda za sebe říct, že po flobertkách slintám teda spis slinta po nich moje srdce a ta emocionální stránka, ale pak vzdycky zvítezí zdravý rozum - bohužel. Ono přesnost a výkon je spatnej ale nesouhlasil bych s tim ze jeto jak hazet dvoukorunama na terc.Proste kdyz ji milujes neni co resit :wink:
Haenel 312 .177
Slavia 631 .177

Mraky řezacích nástrojů všeho druhu ...
cernunos
Příspěvky: 457
Registrován: 05 lis 2008 12:58

Re: Flobertka

Příspěvek od cernunos » 22 čer 2013 12:15

Beaver: Špatně jsi mě odhadl-peněz nazbyt tedy upřímně nemám,což ještě neznamená,že na co nemám,to haním,nevím z čeho sis tento názor vycucal(a ani to radši vědět nechci :lol: )Néé každý si nemůže dovolit koupit takovou hračku (od p.Dresslera) za cca 10tis.Takové prachy se dají využít i praktičtěji,ale možná seš z těch movitějších,kteří vlastní desítky kusů větrovek a jiných zbraní za statisíce i tací sem přispívají,holt jsou při penězích a opět budu upřímný-také bych na to rád měl a dokonce jim to závidím ale přeji,pkaliže si na to slušně vydělali.Druhá věc-to že jsou větrovky i dražší než některé flobky je mi známo,sám jsem měl CZ200 Hunter,ale co jsi tím chtěl říct?Že jako flobka tím pádem ekonomičtější?Větrovka může být dražší ale porovnej si ekonomičnost po pár tisících výstřelech-to ti pak ta "levnější" flobka vyjde už sakra draho.No a srovnávat výkon natož přesnost těchto dvou odlišných flint už asi radši vůbec nebudeme ne?Tím se tak trochu řeší i tvé srovnání vyhazování peněz za náboje 6mm flobert vyprskané na terč z flobky a třeba Sa58.Zase je tam velice markantní rozdíl jak ve využitelnosti tak požitku(a výkonu a přesnosti a blablabla atd.,opět to samé dokola)ze střelby.Nechceš snad srovnávat flobkové nábojky s využitelností třeba toho náboje 7,62x39mm,že nee? :D
A ono takové pumpování někomu vadí někomu ne,stejně jako někomu střelba z flobertek.Já mám třeba Crosmana 1377 a ten ti jak dostřelem tak přesností přválcuje drtivou většinu flobertkových bazmeků a to mě vyšel na necelý 2tis.Koupím krabku diabol(500ks) za 140 a zábavy ažaž.Stejný počet nábojů do flobky mě vyjde na litr,to už je dost rozdíl ne?A že usím pumpovat?Mám obě ruce plně funkční,invalida nejsem,takže s tím nemám problém.Jinak se nemusíte bránit,vy flobertkáři,neútočím na vás ani na vaše 4 nebo 6milimetrové mazlíčky,jen jsem napsal svůj názor na tyhle zbraně pro zábavnou střelbu.Jen je třeba si uvědomit,že každý si pod tímto pojmem(zábavní střelba)představí něco jiného a každý má jiné nároky na takovou zábavu.Ty moje prostě jen přesahují parametry továrně vyráběných flobertek.A mimochodem jsem taky jednu kdysi měl-Alfu 461,vzhledově mě sice doháněla k svévolnému vypouštění slin z úst ale brzy mi po zkušenostech ze střelby s ní došlo,na co se tak akorát hodí.....možná tak na tu poličku nebo do vitrínky,jak tu někdo psal.A každá zbran je bud funkční a nebo nefunkčí(zase na ozdobu) a néé na předělávání na jiné ráži,potažmo né na ráži menší,než jako měla původně v originále.Nikomu to neberu,ale smyslu v tom nevidím ani za nehet.Komu se to líbí ,at si koupí třeba větrovku a předělá si jí na kasplíky,každýmu co jeho jest..... :shock:
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: Flobertka

Příspěvek od duffioso » 22 čer 2013 12:41

To je zase debata.Je to porad dokola.Ja s moji Drulovkou nastrilim paradne,minomet to rozhodne neni a cena byla oproti Alfe,naprosto v poradku.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 22 čer 2013 17:18

Tak já jsem taky měl toho crosmana ... jo byl přesnější než průměrná flobertka, jo jeho provoz byl ekonomičtější než u flobertky a když si člověk zaposiloval, řekl bych, že i silnější než průměrná flobertka .
Ve své podstatě jsem si na něj nemohl stěžovat a nikdy nezklamal ... ale už je pryč . A proč ? V létě jsem si říkal, zastřílím si, proč ne ? Ale venku bylo snad 40 stupňů ve stínu a po vystřelení 20 ran, jsem vypadal jak kdybych vylezl ze sprchy. Prostě posilovna uprostřed sahary nic moc. A s flobertkou se u toho fakt nezapotím. Rozházím po stráni plechovky, zalezu si do stínu a můžu si hrát na "ostrostřelce" aniž bych u toho umřel.
Podobně jsem měl i hračky na CO2 - v létě perfekt, ale jak klesla teplota k 15 stupňům, tak některé měly problém a jak klesla ještě víc, mohl jsem diabolky a broky na terč házet rukou a asi bych byl úspěšnější ...
Taková flobka sice netrefí vždy všechno, ale většina vzduchovkářských problémů odpadá.
Jediná "nevýhoda" je ten kravál, ale upřímně není to právě to hezký na flobertce, narozdíl od toho prdnutí co dělá vzduchovka ?
Jo, sousedům se to moc nelíbí, ale těm vyhovovalo jen když jsem střílel airsoftovým manuálem :lol:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Uživatelský avatar
Beaver
Příspěvky: 540
Registrován: 11 bře 2012 15:43
Bydliště: Brno - venkov

Re: Flobertka

Příspěvek od Beaver » 22 čer 2013 18:00

Přesně tak. Cernunos dělá tu chybu, že se pokouší přímo srovnávat vzduchovky a flobertky. To nejde, na to tady nejsou podmínky (byly by, pokud by limit flobertky byl taky 16J). Navíc ekonomická výhoda vzduchovky co do ceny střeliva je pro mě bezvýznamná, na relax doma na dvoře nevystřílím tisíce ran ročně a koupit za rok tři čyři krabičky floberťáků se mi nezdá jako dramatická investice. Jak už jsem psal, tak naprosto splňuje to, co od ní čekám - střelbu na pár metrů na plechovky bez nutnosti po každé ráně nabíjet nebo se zabývat zásobou hnacího plynu a zároveň je to pěkná zbraň, která funguje stejně jako "dospělá". Dělá to rány, kouří to, lítají z toho plameny a provrtává to plechovky. Dokonce jsem s tím opakovaně trefoval asi 30cm cíl i na 20 metrů, což mě samotného překvapilo s ohledem na to, jak tu přesnost většina lidí těžce kritizuje. A nějak těžce při penězích fakt nejsem :D
Alfa 641
Uživatelský avatar
ricci35
Příspěvky: 482
Registrován: 16 led 2007 23:43

Re: Flobertka

Příspěvek od ricci35 » 29 čer 2013 12:16

Tak jsem obohatil sbírku o revolver Arminius HW4 ráže 4mmM20.Jde o starší kousek PTB je ještě značen ve čtverci.Zachovalý,poctivá ocel,8 ranný.Rychlý testík přes Combro průměr 216,5m/s.Není to na terčovku ale střílí vcelku přesně (a to jsem nic moc ostrostřelec) :D
Obrázek
Benjamin Marauder .22 - Falcon T50
Uživatelský avatar
Žulda
Příspěvky: 20
Registrován: 13 kvě 2013 18:41

Re: Flobertka

Příspěvek od Žulda » 29 čer 2013 13:24

Ahoj, kde kupujete 6mm střelivo? Koukal jsem po netu, nejlevněji mi pořád vychází od Alfa-proj, kde jsem ho bral s Alfou 620 za nějakých 2,20 / kus.
Flobert Alfa 620; Crosman 1377; ...
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 29 čer 2013 14:31

Tohle jsem měl, jen s 6" hlavní. Střílí to dobře a ani moc nedělá kravál, ale cena nábojů je trochu extrém :?
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Fesoj
Příspěvky: 213
Registrován: 25 srp 2010 23:10
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Flobertka

Příspěvek od Fesoj » 30 čer 2013 09:22

Ahoj lidičky!!!

Tak jsem si včera udělal znovu radost a pořídil si do sbírky další kousek 40let starého železa. Jen mě malinko trápí že je malonko otahanej a mezi výstavníma kouskama to tak trošku narušuje... Nevim zda li to teda řešit a jeho patinu vyléčit a nebo se na to vykašlat... Jde o celý rám zbraně , je jako u veliké většiny ze slitiny a ta jednak oxiduje a druhak se rychleji ošoupe a i když jsem hodněkrát opravoval černění na zbraních tak se slitinou zinku nemam zkušenosti co to provede a pokusy zrovna provádět nechci.
Tak radu od většiny... Vykašlat se na to a nechat jí tak jak je a nebo zkusit opravu černění na slitině zinku???
8)
Přílohy
Reck5.jpg
Reck4.jpg
Reck1.jpg
Arminius HW-4mm"2,5" ,ALFA 420, ALFA 461, Reck Mod.40 Peacemaker 4mm, TOZ 17-01,Slavia 631, Derringer GG .45, GG Eleanor .45, (Dikar)Ardesa Kentucky 45

a stále s ženou....
Uživatelský avatar
PEPAN
Příspěvky: 1695
Registrován: 11 říj 2009 22:19
Bydliště: z5 na 9

Re: Flobertka

Příspěvek od PEPAN » 30 čer 2013 09:33

Gratuluju :D
myslím si že pořádná bouchačka má mít patinu, jakékoli opravy ji znehodnotí- to můžeš rovnou koupit nějakou obyč. novotinu :wink:
Nejde!Prostě NNe
Uživatelský avatar
djbarrel
Příspěvky: 224
Registrován: 31 říj 2010 13:23
Bydliště: Duchcov

Re: Flobertka

Příspěvek od djbarrel » 30 čer 2013 10:07

Já bych s tím nic nedělal. Je to stará bouchačka co má už něco za sebou, tak by bylo celkem blbý kdyby vypadala, že včera vyjela z fabriky :wink:
Magtech AR750, Torop derringer D07M, Zoraki 914 Auto, revolver & derringer REX L, Baikal MP-654K Makarov ...
https://www.youtube.com/user/vitamaniak
Odpovědět