CZ200S

Vše o vzduchovkách, plynovkách, aisoftu a popřípadě i paintballu.

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
martin2
Příspěvky: 58
Registrován: 02 čer 2010 08:28

Re: CZ200S

Příspěvek od martin2 » 04 čer 2013 07:36

Ale jo, já to chápu. Nicméně si stojím za názorem že když můžu, tak koupím něco, co nemusím upravovat - byť jsem 100% přesvědčenej, že to nebude mít vliv. Jasně, kdybych měl montáže koupený, šel bych do toho taky....


CZ200 Green (tuned), QB78/79 4,5mm (tuned), S.P.A 700W, QB79 5,5mm, LOV 21 (CO2), Crossman W357 (CO2), Umarex Long Lever (CO2), Umarex Colt SAA (CO2)
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: CZ200S

Příspěvek od muf10 » 05 čer 2013 20:57

Dobrý den.
Jsem zde nový a tak nějak přemýšlím nad koupí PCP vzduchovky.
Nemám pro to zdůvodnění ale tak nějak se mi líbí cz 200.
Celkem mě dostalo na kolik vyjde v této kategorii zbraní příslušenství ke střelbě.
Položím pár otázek.
Je stále ještě cz 200 vhodná volba,nebo její čas už je pryč?Dám do kopy sumu na železo max do desítky.To mi asi moc jiných alternativ nedá?
Je někdo ochotný z přiměřeného okolí Zlína vlastnící větrovku,dal mi nějaké základní školení a možnost si plcnout abych tak více pochopil do čeho jdu a co mám tak očekávat.
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: CZ200S

Příspěvek od pavel 54 » 06 čer 2013 11:34

No za prvé bych doporučil přečíst pár stran zpět, tam se dovíš ten základ a potom zajet někam na sraz a podívat se co a jak. Na srazech se vždycky někdo najde kdo Ti zbraň půjčí. Já to udělal zrovna tak! Ale 10 000 Ti opravdu stačit nebude! Když jsem tady někdy před dvěma roky psal o 20 000 tak nikdo moc nevěřil, dnes už je v tom 30 000.Jenom CZ 200 F a puškohled mě vyšel na dvacku. Kde je ostatní? Hlavně kup jednodílnou pažbu!
diddle
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: CZ200S

Příspěvek od diddle » 06 čer 2013 12:14

Ano je to tak jak píše Pavel..

teď mám čerstvě CZ200 v colours verzi a za zbraň, optiku, regulátor a quickfill, zásobníky, moderátor, kufr, designové doplňky od josef1000, lahev a plnění jsem dal sakumpikum 27tis.. (ale mám to podle sebe, nové a to co se mi líbilo :o)) to nejnutnější (zbran, lahev, levny pěkný kukr) lze pořídit za 11tis. ( a možná i levněji)

když jsem počítal to samé u AA510 byl jsem už dost přes 33 a u HWčka přes 35..

ano není to zrovna levná záliba - ale s odstupem musím potvrdit Kubajzzovo -že PCP už je jiný level...
CZ200Colour - Optisan Viper 6-24x56
Tau 5

Sice střílím blbě - ale zato rád :o)
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: CZ200S

Příspěvek od Hellboy » 06 čer 2013 12:24

No bacha u CZ200 je mala pazba neni vhodna pro kazdeho....
myslim,ze kdyz pridas 2tis budes mit novou AA400 ktera ja zase o kousicek dal...
ted je myslim neco na bazaru.....
nejake sklo zalezi na co to chces a jake priblizeni pocitej min 5tis aby to bylo nejaky smysl...
dal zalezi zda mas v okoli potapece na plneni lahvi ...pak by to resila pumpa...
suma sumarum chce to cca 20tis
a nebo muzes jit levnejsi cestou treba Hatsanem AT44(Benjamin Discovery ) a sklo dat tam nejakou levnou cinu....a flasku z druhe ruky coz vyjde treba na 10-12 tis...ale otazka je jak dlouho s tim vystacis nez prijedes na sraz a zjistis,ze by jsi chtel neco lepsiho...myslim,ze jsme si tim prosla vetsina....
rekneme ze se bavim z vetsi casti o novych vecech a to nejnutnesi pro zacatek ...pak je moznosz bazaru zde na foru kde je to o dost levnejsi a vetsina zdejsich prodava veci v poradku
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
pavel 54
Příspěvky: 1700
Registrován: 28 bře 2009 10:09
Bydliště: velmez

Re: CZ200S

Příspěvek od pavel 54 » 06 čer 2013 13:05

Pažba je sice poněkud kratší ale s tím jsem ji tenkrát kupoval. Nevěřícně jsem koukal když na srazu u nás kluci s Prahy sestřelovali na 50m kostky cukru větrovkama za cca 35 000. Dnes to dokážu taky a CZ 200. Proto jsem u ní zůstal a mám ji mimo jiné dodnes. Pažba se dá prodloužit vhodnou botkou.
Uživatelský avatar
mikiki
Příspěvky: 2639
Registrován: 08 zář 2006 09:57
Bydliště: Vysočina (a Praha)

Re: CZ200S

Příspěvek od mikiki » 06 čer 2013 13:35

CZ200S/T je dobrá puška.
Já ji kdysi prodal kvůli tomu, že si koupím lepší a lepší, ale stejně jsem se k ní po čase vrátil a už neprodám.
Skladná, lehká, levná, přesná a česká :D
I když nějaké ty "lepší" mám taky, tak na běžné střílení doma používám právě CZ200T.
Uživatelský avatar
Warthog
Příspěvky: 1638
Registrován: 20 bře 2010 23:59
Bydliště: Rijnland (NL), Sudetenland (CZ)

Re: CZ200S

Příspěvek od Warthog » 06 čer 2013 13:49

Hellboy píše:No bacha u CZ200 je mala pazba neni vhodna pro kazdeho....
myslim,ze kdyz pridas 2tis budes mit novou AA400 ktera ja zase o kousicek dal...
V čem je dál, nepočítám-li tu delší pažbu? Napadá mne snad jen bytelnější uchycení puškohledu na jednom bloku kovu.

Můj názor je zhruba takový, že nebližší dražší větrovka, kterou má bez diskuse cenu koupit (bavíme-li se o nových) je HW 100. V intervalu těch ca 10-24 tisíc mi vychází jako nejlepší řešení koupit CZ200 nebo Maraudera a tunit, protože i například regulátor budu muset dokupovat i do té S400 (do které navíc neseženu například zásobník).

Laßt uns fest zusammenhalten - In der Eintracht liegt die Macht - Mit vereinter Kräfte Walten - Wird das Schwere leicht vollbracht
Uživatelský avatar
zdendaxxl
Příspěvky: 1343
Registrován: 19 zář 2012 13:12
Bydliště: Altstadt
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ200S

Příspěvek od zdendaxxl » 06 čer 2013 14:02

Já jsem pořídil,starší ale defacto zánovní S510 i se základním(relativně kvalitním) vybavením tzn.plnění,flaška,optika do 20k.Je to jak říká Hellboy,vůbec bych se nebál koupit starší a už vůbec ne tady na bazaru.Je tedy pravda,že nového nemám téměř nic,přesto jsem spokojený :wink:pořizovací náklady v případě že bych to kupoval nové by se pohybovali kolem 40k,takhle je to polovička a to je skvělé :P
Walther LG 300 XT Carbontec Custom/ Burris Timberline 4.5-14x32
Steyr LG110FT Custom Hunting/Sightron SIH TAC 4-12X40 AO HHR
http://zdendaxxl.rajce.idnes.cz/ .Změnil jsem nick na "Zdendaxx"
muf10
Příspěvky: 80
Registrován: 03 čer 2013 18:56
Bydliště: Zlínsko

Re: CZ200S

Příspěvek od muf10 » 06 čer 2013 14:23

Všem děkuji za reakce.
Jsem si vědomý že celková částka bude úplně jiná.
Mám zatím jen českou klasiku s631 a nějak už to nestačí.
AT44 nechci nějak se mi ti turci či co to je nezdají.
Ta dvoustovka se mi zamlouvala nižší cenou a možností ji dovybavit chybějícími komponenty.
Zajímalo by mě jestli je možno ze začátku nějak ušetřit na vybavení sklo pumpa(láhev)ne ale ne moc na úkor funkce.
Postupem času bych flintu dovybavil regulátor a jiné.
Do každého koníčku se postupem nastrkají peníze.RC monstrtruck na baterky už mě stál dost dobrou pušku. :D
Artemis M16 .177, Westhunter 4-16x44 FFP , pumpa Mil-Tac, kompesorek ali 12v
diddle
Příspěvky: 56
Registrován: 14 lis 2012 12:03
Bydliště: Ostrava

Re: CZ200S

Příspěvek od diddle » 06 čer 2013 14:34

jelikož to mám v čerstvé paměti (uvažoval jsem úplně stejně) tak ti zodpovědně můžu říct že:

-cz200s je v základu už s jednoduchou optikou - nic moc ale na dva měsíce učení se postačí...
-lahev se dá pořídit tady či aukru už od 1000,- (komplet s revizí 300 bar - sice 2litry ale i to potěší - a do budoucna zůstane na nošení ven až si koupíš velkou)

takže se dá střílet už od 8-9tis

ALE - rozhodně oceníš QF a když už pošleš kartuši do světa přidáš regulátor pak si ji přeci nechceš zničit tak kufr atd atd atd atd :o))))
prostě v základu nezůstaneš - ale co potěší že většina i "ostřílených" borců tady ti výběr nezavrhne :o)))
CZ200Colour - Optisan Viper 6-24x56
Tau 5

Sice střílím blbě - ale zato rád :o)
Uživatelský avatar
Hellboy
Příspěvky: 2168
Registrován: 30 říj 2011 11:50
Bydliště: v pekle!

Re: CZ200S

Příspěvek od Hellboy » 06 čer 2013 15:15

Warthog píše:
Hellboy píše:No bacha u CZ200 je mala pazba neni vhodna pro kazdeho....
myslim,ze kdyz pridas 2tis budes mit novou AA400 ktera ja zase o kousicek dal...
V čem je dál, nepočítám-li tu delší pažbu? Napadá mne snad jen bytelnější uchycení puškohledu na jednom bloku kovu.

Můj názor je zhruba takový, že nebližší dražší větrovka, kterou má bez diskuse cenu koupit (bavíme-li se o nových) je HW 100. V intervalu těch ca 10-24 tisíc mi vychází jako nejlepší řešení koupit CZ200 nebo Maraudera a tunit, protože i například regulátor budu muset dokupovat i do té S400 (do které navíc neseženu například zásobník).
Tech veci je vic...ano muze byt zasobnik,ale obcas byvaji problemy se sousosti a muze zlobit a trhat gumicky na tesnicim trnu zalezi jak se to nastavi,ale je to z plastu takze nic moc,... na 400 muzu dat zasobnik od Rowana...ma QF a sam vim,ze CZ muze pri vyndani a nandani kartuse menit nastrel diky onem brylim nezrovna stastne resenym nebo kdyz se moc utahne pazba,navic AA400 dokaze byt i bez regulatoru stejne presna treba jako Steyr tedy za predpokladu,ze budu strilet v presne danem rozmezi tlaku v kartusi....a pokud jde o Maraudera to je sileny tezky dlouhy heblo....ale zalezi na vyberu kazdeho soudruha....pusek jsem mel desitky tak si mysli,ze muzu trochu porovnavat...obecne je AA400 brana jako nejlepsi v pomeru ceny/vykon....
Tim ovsem nerikam ,ze je CZ spatna,ale je lepsi ji mit jako jednoranku ...mel jsem celkem 3 doma,ale prave diky pazbe a vaze nebyla idealni pro dany typ strelby..plus nejake minusy psane vyse
od ted prosim osloveni kníže pekel :-)
...kdyz jednou pohar pretece....aneb kdyz nemusim tak nechci
...tak to jsem ja ... https://www.youtube.com/watch?v=CZdiGRlRerw
Uživatelský avatar
VSCharlie
Příspěvky: 653
Registrován: 17 zář 2009 10:48
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ200S

Příspěvek od VSCharlie » 06 čer 2013 15:31

Jak ušetřit, to je dost těžká otázka. :roll:
Záleží na tom, jak jsi pohodlný (pumpa. nebo láhev), jaké máš možnosti plnění, jak dobře a na jakou vzdálenost chceš střílet.

Navrhuji ti malý propočet - ukázku základního vybavení:
1 - PCP CZ 200 S Hunter cca 9 580,-Kč
2 - Plnění (možností je více a co jedinec, to jiný názor, já osobně bych volil tlakovou láhev)
- Pumpa, nejaká dobrá, tžeba AA stojí kolem 6 000,-Kč (samozřejmě jsou i jiné, dražší, nebo lacinější)
viz. http://www.gunshop.cz/cs/3078-pumpa-s-h ... trovky-aa/
- Láhev na vzduch třeba 7L, za cca 5 400,-Kč Takový "zlatý" střed do začátku..
viz. http://www.gunshop.cz/cs/688-potapec-la ... hadice-7l/
Samozřejmě můžeš si pořídit jenom 3L (lacinější), ale zase mockrát nenaplníš. Nebo nějakou bazarovku, možností je více.
3 - Optikal
Zase problém na samostané téma, ostatně o výběru vhodné optiky je tady na fóru vláken poměrně dost.
Taky dost záleží na tom, jestli chceš střílet FT/HFT, nebo na terč na větší vdálenost.
Pokusíme se vybrat něco mezi, v dostatešné kvalitě do začátků.

Já jsem začínal s tímto - KONUSPRO 6-24/44 MD za 3 916,-Kč. (pr. tubusu 25mm)
Málo známý, ale pro začátek levný a při tom dobrý.
Viz. http://www.euroshooting.eu/index.php?detail=7259
Pak může být další volba následující..
- Optisan Mamba Lite 4-16x44 SCB cca 4 990,-Kč (pr. tubusu 25mm)
- Delta Titanium 6-24x42 Mildot cca 7 960,- (pr. tubusu 25mm)
- Optisan Taipan 6-24x56 SCB cca 8 990,- (pr. tubusu 30mm, celkem dobrý, jeden mám)
- Hawke Sidewinder 30 Tactical 6,5-20x42 cca 9 800,-Kč dost oblíbený, poměrně rozšíený (pr. tubusu 30mm)
A tak by se dalo pokračovat až k optikám v ceně 15 tisíc a více..
4 - Montáže
Záleží na průměru tubusu, jestli je 25mm, nebo 30mm.
V každém případě potřebuješ montáž na 11mm rybinu, s průměrem "oka" dle zvolené optiky.
Cena od 400,- do 2 000,-Kč
Dobrou volbou jsou montáže BKL, ale za kvalitu se platí.
Výběr viz. http://www.pazba.cz/eshop2.asp?page=2&s ... v&vyrobce=
5 - Diabolky
Jedině JSB, tady není co řešit. Pro ráži .177 EXACTY 0,547gr.

Harrisky, hadice a manomer, či jiné doplňky pro začátek nepotřebuješ ale můžeš si je kdykoliv dokoupit.
Taky doplňky od josefa1000 si pořídíš až později. (quickfill, moderátor, kompenzátor či jiná udělátka, co na CZ 200 dělá.

Tak a teď si vyber co chceš a spočítej si, na kolik tě to vše vyjde... :wink:

P.S: Je to trochu delší a to je jenom základní výběr.
Léčíme nákazu - "Pěkně KULKOU po KULCE".....
http://vscharlie.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
HANYKING
Příspěvky: 301
Registrován: 05 led 2010 22:19
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: CZ200S

Příspěvek od HANYKING » 06 čer 2013 19:07

Tady je recenze té 200S. Prý její účinost končí u 40m. To se mi moc nezdá. Já střílím pružinovkou i na 80 a více m a prostřelí to i plechovku. http://www.strelecky-portal.cz/zbran-a- ... unter.html

Dá se u té větrovky zvýšit výkon třeba na 30j?
Barnett Delta Storm - Excalibur Vari Zone - jednodílná montáž
Gamo CFX 4.5mm 16j - Optisan Viper 10X44 CSB
Uživatelský avatar
Kubique
Příspěvky: 167
Registrován: 24 dub 2012 18:42

Re: CZ200S

Příspěvek od Kubique » 06 čer 2013 19:15

Já jsem s ní dost spokojenej. Zásobník jsem měl, ale musel ustoupit nízkým montážím, které jsou pro HFT lepší. Regulátor mám a QuickFill mám v plánu... Bez QF se to dá, ale bez regulátoru moc ne, musíš to pak furt hlídat - ale to budeš řešit u všech pušek nižší ceny. Nástřel mi nemění, pažba sice kratší je - mám 190cm ale stačilo posunout puškohled víc dopředu. Jinak vybral jsem si jí místo AA400 právě kvůli tý pažbě, protože si chci udělat vlastní. Člověk se na tom vyblbne a dělá mu to pak i větší radost. S přesností jsem spokojen. A jsem přesvědčen, že ta puška je schopná střílet daleko líp než já. Což dokazuje i to, že ty nejvzdálenější sklopky mi padaj bez keců, což se nedá říci o těch blízkých =D Navíc ta puška umožňuje postupný upgrade. Protože koupit si hotovou pušku a jenom střílet a nic neřešit, to by mě to asi zachvíli přestalo bavit... Jinak kdybych si mohl svobodně vybrat, chtěl bych HW100, ale tolik za vzduchovku zatim dát nechci. A k poslednímu příspěvku - když jen tak blbnu, tak střílim klidně na 100m. Účinost všech větrovek v 16J je stejná a moc nevidim důvod zvyšovat výkon - jednat se to nesmí, spotřebovává to víc vzduchu, nemůžeš s tim na sraz, a navíc prostě proč. Střílení vzduchovkou je o balistice tak proč se tu křivku snažit narovnávat? Pokud s tim teda nechceš něco lovit...
CZ 200 S HUNTER + Hawke Panorama
Odpovědět