Mala odstrelovacka

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Mara (Z.Groulík)
Příspěvky: 66
Registrován: 21 bře 2013 15:09
Bydliště: Modrý kontejner tříděného odpadu

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od Mara (Z.Groulík) » 07 kvě 2013 12:15

Ale no tak pánové Kodiak, Mot, Rchlapek alias Sidewinder. Nevím na jakém základu jste usoudili že jsem jakýmsi Sportovcem zde na GS. Sportovec sice jsem ale přezdívku mám v tomto reálném světě zcela jinou.

Měl jsem pouze úmysl poukázat na některé podivnosti v soutěži Rchlapka nebo chceteli v identitě druhé, Sidewindera viz. téma BAN.

Dvojí, trojí nebo paterou identitu na internetu bych neřešil, je to dnes problém jako si koupit ix simkaret za pár korun a morálku bych do virtuálního světa netahal. Důležité je spíš co a jak se píše. Samozřejmě i kdo ale jsme na internetu ...

Spíše bych se vrátil k tématu a rozvinul bych diskuzi v diskuzním foru o pravidlech MaO. Samozřejmě když se stávající pravidla někomu nelíbí, tak na soutěž nemusí chodit což je můj případ ale diskuze by mohla být přínosem pro jediného pořadatele MaO což je Rhlapek.

Můj návh by byl zachovat soutěžní položky ale u mířenkových bych výrazně zkrátil časy včetně času na přípravu položky. A potom tu je kategorie Classic ... Nazývat ji podkategorií jenom proto, že se jedná o méně kvalitní zbraně a ještě s omezeními :D . Tudy jistě cesta nevede, působí to trochu povýšeně. Vycházel bych ze základu faktu, že střelec UNL i Classic podávají ve svých možnostech max. výkon a proto by měli být stejně ohodnoceni, tzn i stejnou kvalitou cen. Zrušil bych celkové hodnocení a event. dvojí ohodnocení. Pokud by Classica nebo UNL zajímalo jak si stojí v celkovém pořádí, tak není problém tisknout tabulku třetí.

To je jenom můj návrh pro diskusi.

Mára


Opravdu dává jenom ten člověk, který dává ze svého.
Chalíl Džibrán
Uživatelský avatar
RChlapek
Příspěvky: 292
Registrován: 02 led 2011 16:42
Kontaktovat uživatele:

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od RChlapek » 07 kvě 2013 13:29

Moralka je jen jedna pro oba svety - realny i virtualni.
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od mot » 07 kvě 2013 14:33

Kodiak-
Uznávám,že taková slova jaká jsem použil v odpovědi Márovi(Sportovcovi,Z.Groulíkovi)by se na fóru neměla používat. Ale neexistuje žádný slušný a dokonale výstižný ekvivalent těchto slov a proto jsem je použil i když jsem riskoval minimálně napomenutí.Tímto se tedy za vulgarizmy omlouvám všem . Tedy všem kromě Máry(Sportovce ,Groulíka)

Mára
Zrovna Ty nemáš do pravidel vůbec co mluvit. A Tvoje hlubokomyslné úvahy a prognózy týkající se MaO jsou irelevantní. Pokud víš,co to znamená.
Mara (Z.Groulík)
Příspěvky: 66
Registrován: 21 bře 2013 15:09
Bydliště: Modrý kontejner tříděného odpadu

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od Mara (Z.Groulík) » 07 kvě 2013 18:37

Mot : chapu Tve rozhorceni pokud jsi presvedceny ze jsem Sportovec. Jak jsem pochopil z historie souteze, tak se znate, zavolej mu ci napis ale resit zde timto agresivnim stylem sve predstavy neni vhodne vuci ostatnim uzivatelum GS. Napomenuti jsi uz dostal od pana Kodiaka, tak verim, ze se uz budes chovat slusne.
Nicmene opakovane nabadam a prosim se vratit k tematu, tj k MaO.
Ja do pravidel MaO nepromlouvam, pouze na diskuznim foru zde poukazuji na mozne v uvahu prichazejici alternatvy uprav do budoucna aby se nestala izolovanou .
Jde jenom o diskuzi nic vic.

Diky,

Marek
Opravdu dává jenom ten člověk, který dává ze svého.
Chalíl Džibrán
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od mot » 07 kvě 2013 19:26

Přestaň mně kárat jak malýho kluka. Na to nemáš postavení ani věk. Další raději do SZ
Mara (Z.Groulík)
Příspěvky: 66
Registrován: 21 bře 2013 15:09
Bydliště: Modrý kontejner tříděného odpadu

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od Mara (Z.Groulík) » 07 kvě 2013 20:15

RChlapek píše:Moralka je jen jedna pro oba svety - realny i virtualni.
Souhlas, ale bohužel to tak v reálu není. Internet přináší i odnáší ....

Mot : Kárat tě nikdo nemusí, pokud si o to sám neřekneš, Tvé příspěvky jsou dostatečně relevantní .. nic ve zlém a omluvám se za tykání ale vzhledem k Tvému přímočarému jednání by Ti to nemuselo vadit.

Ale k věci, tedy k Mao abychom netemovali vlákno tím co tam zjevně nepatří.

Abyste to nepochopili špatně a osobně jak je zde zvykem pro lidi co se nestotožňují s virtuálním světem dat, což je i můj případ, tak se přesto ptám jaký máte názor na systém hodnocení UNL, Classic a celkového pořadí ?

Můj názor je jasný, viz. výše a co Vy další stávající i potenciální zájemci o MaO. / I když upřímně řečeno o simulaci odstřelovače se jednat nemůže, to je asi všem dospělým jedincům vesměs jasné / . Ovšem jako pracovní výraz pro soutěž bych to asi bral. Nějak se pojmenovat něco musí pro následnout čitelnost něčeho.

Mára
Opravdu dává jenom ten člověk, který dává ze svého.
Chalíl Džibrán
mari
Příspěvky: 1043
Registrován: 12 úno 2009 13:43
Bydliště: JČ, Pha

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od mari » 07 kvě 2013 20:37

UNL uz neni. Je pouze celkove hodnoceni. Ve skutku to nic nemeni, jen je to jinak napsane. Myslim ze ale strelci klasika jsou radi, ze takova kategorie je. Maji alespon sanci se nekde umistnit, zavodit hlavne mezi sebou a nebyt jen doplnek startovky. Nastesti se i ted ukazuje v posledni dobe ze i klasici se dokazi umistnit v popredi.
Maji to sice ztizene. Preci jen nejake omezeni oproti ostatnim maji, ale o to vic je pro samotneho strelce klasika vetsi poteseni z vysledku. Preci jen strilet z 16× zvetsenim oproti jinym, co maji 24-30 je jak bezet maraton s kouli na noze a presto porazit bezce z Keni.
Takove jsou ale kategorie. Tisknuti dvou vysledovek by jiste bylo zajimave, ale byt 4 na jednom papire je trochu plytvani.
Pravidla se jiste nedaji menit kazdy den, ale naslouchat by se asi melo. Spis ale strelcum, ne az tolik teoretikum i kdyz nevim jak jsi natom ty Maro se strelbou.
Prijed vyzkouset a mas nahled na vec hned. Nenech si tu moznost hned znechutit pravidly a pripadne pristupem nekterych imaginarnich osobnosti zde na foru.
Kritika byva normalne prinosna k veci, mela by byt ale vecna a bez osobnich invektiv. Sportovec byl dosti angazovany v Mao, nyni jiz neni a ani zde na foru neni, tak by se nemelo mluvit o nekom kdo se nemuze branit. Preci zde nejsme v Mnichove v osumatricatem.
Mara (Z.Groulík)
Příspěvky: 66
Registrován: 21 bře 2013 15:09
Bydliště: Modrý kontejner tříděného odpadu

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od Mara (Z.Groulík) » 10 kvě 2013 18:12

Koukám jako blázen, ale kdosi mě dnes pozměnil nick s nějakým smyšleným jménem / uživatel GS se nemůže svévolně změnit nick /. Tak tomu se musím zasmát nejenom já :) . Ale nijak mě to nevadí a když to nevadí serioznímu vedení tohoto fora, kterého si velmi vážím není co řešit. Zřejmě kdosi :) pocítil jakousi potřebu to takto udělat a využil své možnosti a činil tak vědomě nikoli bezvědomě, což kvituji s povděkem. Rozumím, a mám pochopení pro různorodé myšlenkové pochody.

Mari : Sportovec byl, už není a nebude, přesně tak jak jsi to napsal. S MaO a zejména s pořadatelem R. Chlapkem se rozloučil tak jak mě napsal do mailu : Co se mi nelíbí, to nemaluji.

Ale k tématu : myslím si, že bez razantních změn MaO výhledově končí. Ty změny jsou samozřejmě myšleny shora až do pravidel.

Nicméně fandím všem pořadatelům čehokoli s pozitivním záměrem, což MaO už od svých začátků bezesporu je.
Opravdu dává jenom ten člověk, který dává ze svého.
Chalíl Džibrán
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od AREYOU » 10 kvě 2013 22:51

Já se tady vždycky tak zasměju :lol: . Nelíbí se ti pravidla soutěže nebo tě s*rou lidi co tam chodí tak tam nechoď, hoď na to bobek, proč má někdo potřebu se tady vyplakat?
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od mot » 11 kvě 2013 11:40

AREYOU-
Zlatý slova. Přesně tak to cítím i já a každej normální člověk. Jen s tím rozdílem,že já se u toho bohužel nesměju
chramst
Příspěvky: 427
Registrován: 11 úno 2007 16:05
Bydliště: KYJOV

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od chramst » 11 kvě 2013 12:31

Kluci, moc rád jsem si četl toto vlákno, bylo to ne jen poučné a zábavné, jak se dokážete dobře zorganizovat ve střelbě a pravidlech. Teď se Vám to toho vrtá někdo, co má jiný názor, má na něj právo, ale mám pocit, i když tomu nerozumím, že Vás rozeštvává. Tak držte spolu a odolejte nátlaku a ať Vám to dobře střílí...
Uživatelský avatar
mot
Příspěvky: 556
Registrován: 30 kvě 2008 16:47
Bydliště: Praha

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od mot » 11 kvě 2013 14:44

Velký dík za podporu. Jsme rádi,že i na lidi kteří s MaO nemají nic společného,příspěvky toho člověka (?),působí přesně opačně než zamýšlel.
Dále jsme se shodli na tom,že už nebudeme odpovídat na žádné jeho příspěvky,protože každá odpověď vyvolává další jeho reakce ve stejném duchu.
Mara (Z.Groulík)
Příspěvky: 66
Registrován: 21 bře 2013 15:09
Bydliště: Modrý kontejner tříděného odpadu

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od Mara (Z.Groulík) » 11 kvě 2013 21:03

Na internetu si může - nemůže psát kdo chce co chce - v podsatatě.

Kvalitu soutěže dělá hojná účast střelců a jejich všeobecná spokojenost a ta zjevně vzala za své. Tady na foru si může plácat co kdo chce, třeba jako já a na skutečnosti stavu soutěže to nic nezmění.

Dvojí identita zde na foru ? Koho to zajímá, kdo to řeší ? Administrátor si tady dělá co chce, nicky svoje i uživatelů si mění podle potřeby a svých intrik.

Sám admin má zde dvojí identitu, jedna je Sidewinder/ administrátor/ a druhá je RChlapek. Oba nicky patří jednomu jménu a to je R.Chlapek.

Těžko se zde můžou vyžadovat pravidla hry, když administrátor, který by měl jít příkladem je porušuje s přehledem.
Opravdu dává jenom ten člověk, který dává ze svého.
Chalíl Džibrán
Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 312
Registrován: 06 črc 2011 17:34
Bydliště: Brno

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od AREYOU » 12 kvě 2013 08:23

Mara (nebo kdo vlastně jsi) :D
já nemohu úplně souhlasit s tím cos napsal "Kvalitu soutěže dělá hojná účast střelců a jejich všeobecná spokojenost" hojná účast neznamená kvalitu viz třeba film Titanic návštěvnost jak kráva, ale kvalita tohoto díla - no ponechám k posouzení.
Ano na foru si může každý psát co chce, ale pokud v jednom vláknu o MaO na soutěž hážeš svinstvo a různé nekonstruktivní připomínky a na druhém vláknu o TM jen pěješ chválu, že se div nerozplyneš, tak to dle mého soudu zavaní tím, že tě někdo navedl abys to záměrně dělal nebo máš něco osobního proti MaO nebo máš něco proti konkrétní osobě z MaO, ale jsi moc srab na to, abys konkrétně mluvil k osobě, tak to bereš oklikou a špiníš MaO jako takové s pocitem, že si vlastně vyřizuješ osobní spor s konkrétní osobou....a tomu já říkám jen ubohé přizdisráčství.
PetříkH
Příspěvky: 20
Registrován: 18 lis 2012 18:42

Re: Malá odstřelovačka

Příspěvek od PetříkH » 12 kvě 2013 12:27

Rozhodl jsem se zareagovat na probíhající diskuzi a napsat pár svých zkušeností a pocitů, které jsem získal na závodech MaO. Tuto soutěž střílím první sezónu, nikdy předtím jsem žádnou jinou soutěž nestřílel - jsem tedy úplný střelecký začátečník a nováček MaO. Nevím kdo konkrétní se skrývá pod jakou přezdívkou a je mi to jedno.

MaO jsem si vybral proto, protože se střílí pro mě na nejdostupnějších místech (Pha, HK, LnL). Než jsem se pustil do nakupování vybavení, tak jsem se přišel podívat na tréninkový závod V Chaloupkách. Než jsem na závod šel, tak samozřejmě pročetl vše, co šlo. Většinou to bylo jen házení špíny na organizátory, střelce, pravidla,... Občas nějaká pochvala. Na střelnici jsem byl překvapený, v jaké přátelské atmosféře všechno probíhá. Během závodu jsem prohlídl veškeré vybavení a na každou moji otázku jsem dostal od majitele odpověď. Když jsem se zmínil, že bych také rád začal MaO střílet, tak už kolem mě bylo několik střelců a každý mi k tomu něco řekl. Po závodě jsem vyzkoušel několik zbraní z obou kategorií a udělal jsem si SVŮJ názor. Rozhodl jsem se, že pro první rok bude kategorie Classic lepší volba. Hned mi bylo jasné, že nebudu porážet všechny soupeře. Prostě mi v té chvíli přišlo rozumnější, že se při mé první sezóně budu srovnávat se střelci, kteří mají podobné vybavení a peníze nebudou hrát takovou roli. Sehnal jsem si ZKM 456 (od koho jiného než od střelce MaO) a těšil jsem se na první ligový závod.

Jako většina nováčků, tak ani Já jsem na prvním závodě nezískal zlatou medaili. Odnesl jsem si něco mnohem cennějšího - první zkušenosti a rady ostatních střelců. Když jsem se někoho na něco zeptal, tak mi odpověděl i přes to, že jsme soupeři. Na mém druhém ligovém závodě jsem taky nepředvedl žádný super výkon, ale od prvního závodu vidím veliký pokrok. Co bude následovat na třetím, čtvrtém, .. se nechám překvapit.

Zatím nejezdím na závody MaO pro medaile, ale pro zkušenosti. Byl jsem také pozván na závody TM, ale z časových důvodů to letos nezvládám. Jako začátečník odmítám tvrzení, že na MaO je potřeba přesnější zbraň než na ostatní soutěže. Jednotlivé položky mi přijdou vyrovnané. Někde je potřeba větší přesnost, jinde zase rychlost. Domnívám se, že pokud by kategorie classic byla omezena jen zbraněmi a ne vybavením (hmotnost zbraně, zvětšení puškohledu,..), tak se budou v celkovém hodnocení pohybovat mnohem výše. Ale proč? Jednou tam je omezení a každý střelec se dobrovolně může rozhodnout, v jaké kategorii bude střílet. Osobně se radši srovnávám při stejných podmínkách (v ostatních sportech to je stejné, např. závody motorek, aut, ...).

Nemá cenu to řešit na monitoru počítače! Nejlepší je přijet se podívat na závod a vyzkoušet si to. Pokud Vás to chytne (jako mě), tak se budete těšit na další závody.
Odpovědět