CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 27 bře 2013 21:37

to není moje fotka, je to ze střelectví, ale ta pažba stojí cca 3,8k...spíš mi jde o to, že nepude opřít hlava o ty dva dráty, s M4 pažbou se bude střílet pohodlněji asi + nejde použít railový kryt závěru


Uživatelský avatar
cherro
Příspěvky: 280
Registrován: 09 črc 2008 22:48
Bydliště: Spolkový stát Prajzká

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od cherro » 28 bře 2013 06:43

Jinak výrobce pažby je Fabulos z rozpad.cz, takže kdo má zájem, ať hledá tady: http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... &start=720 :wink:
CZH 2003 total Gunexpert, Gazela, Walther P22Q, Remigton 870, Glock 17, Glock 30 Gen4.1.
"Všechno co má význam být střeleno, má význam být střeleno i vícekrát. Střelivo je levné. To život je drahý."
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 05 dub 2013 23:00

Tak už jsem konečně dospěl k názoru, že jsem do kosy nacpal víc než dost a poslední záležitost, kterou ještě potřebuji vyřešit je jednobodový řemen (závěs za distanční podložku u pažbového modulu EXPERT). Pokud možno něco kvalitnějšího, ale nic přehnaně drahýho (cca do 3000,-). Budu vděčný za doporučení, využití zbraně je vesměs na IPSC a kromě soutěží na pohodlný ponos.

Jen pro představu, tady je foto zbraně:
P1010067.JPG
Na úpravu jsem se snažil vybírat jedny z nejkvalitnějších komponent. Časem přidám výsledky střelby za použití EOtechu :twisted: I přes prvotní odpor vůči děsnýmu vzhledu EOtechu zejména na služebních H&K MP5 jsem si vybral právě 512. Doufám, že můj křest ohněm na kose vydrží a po 2000 ranách dám vědět, jak se chová a jestli má nějaké nedostatky. Ten děsnej vortex strikefire půjde do světa, dnes si vyčítám, že z počátku jsem si rovnou nenašetřil na lepší díly, mohl jsem ušetřit HODNĚ peněz.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 12 dub 2013 11:56

jo strikefire je děs...sparc bude asi taky, ikdyž je dražší, někde jsem četl, že je to podobnej otřes...

jinak rád bych se už dopracoval ke kolimátoru, umístil bych ho na kryt od kingunu, přecijen 7,5k za zendla nedám..

co říkáte na tohodle rusa? podle mě by vydržel a nemusel bejt špatnej a to za cenu 5k což je na úrovni OKA
http://kalinkaoptics.com/rifle-scopes/r ... rings.html
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 12 dub 2013 16:11

Bohužel takhle hrubě rozlišovat kvalitu podle ceny prostě nejde. Vypadá to na klasickej tubusovej koncept, jako u jiných kolimátorů, třeba Vortex a Aimpoint atd... Tečka 2,5 moa je poměrně malá, ale na druhou stranu by mě zajímalo, po kolika ranách se vysype. Je sice předpoklad delší výdrže, protože je vhodný i pro pušky typu SVD, ale výrobce může napsat že je vhodný i pro M82 Barett v 50BMG :mrgreen:.
Podle mýho tenhle koncept má asi jedinou achilovu patu a to je podélný uložení těžké baterie podél tubusu s plusovým kontaktem vpředu( při výstřelu a následnýho zpětnýho rázu ti baterie celou svou vahou naráží právě do toho kontaktu a přeruší ho). Kdyby se baterie uložila příčně, tak si myslím, že by kolimátor vydržel o mnohem více výstřelů.

Strikefire za tu pořizovací cenu nabízí dost zábavy pro nenáročné. Když vystřílíš cca 1000 ks za rok, tak musí stačit.

A naposledy se budu opakovat, podle tvýho příspěvku je vidět, že se na zbrani snažíš co nejvíce ušetřit a to bude mít za následek více starostí a nespokojenosti, než zábavy.
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od open » 12 dub 2013 16:30

Leeoo- dal bych tam toto a víc bych to neřeši /je to držák a vyzkoušené/.Případně můžeš dokoupit diodu tuším i 2 moa.
http://www.zbrane.cz/detail.php?id=164
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 12 dub 2013 17:12

open píše:Leeoo- dal bych tam toto a víc bych to neřeši /je to držák a vyzkoušené/.Případně můžeš dokoupit diodu tuším i 2 moa.
http://www.zbrane.cz/detail.php?id=164
nad tim sem taky přemejšlel, jen nevím jak by se do něj koukalo když by byl vzádu...podle mě ten rus musí vydržet víc jak západní technika, používá t oruská armáda už jak dlouho, nemyslim tedazrovna tudle verzi, ale celkově tydle rusácký kolimátory...

jinak strikefire má místo tečky 2moa hvězdičku x moa
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od inliner » 12 dub 2013 17:19

2 FTC mas krasnou zbran, jenom me neprijde normalni do zbrane za par kacek nasypat takovejhle ranec. Kdybys to sypal do M16 tak nereknu, ale z tohodle sniperka nikdy nebude. Na blbnuti super, ale na to staci par plastiku od FABu a rakev od Kinggunu bych take nezatracoval.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 12 dub 2013 17:26

nejde o sniperku, ale o to pohodlně střílet s kolimátorem na 50metrů v rozumný míře peněz, dávát eotech za 10 a zendla montáž za 7,5 se mi nechce :) a na plastu ti kolimátor zase nevydrží
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od inliner » 12 dub 2013 17:30

Vsak souhlasim. Ovsem jestli chces do kolimatoru nacpat pres 5k, pouvazuj uz rovnou o tom c-more. Ja zatim zkousim cinana za par stovek. Ciste ze zvedavosti co to vydrzi - zatim ma 300 ran. Mam ho na plastu a zas tak hrozny mi to zatim nepride. Dokonce i celkem drzi nastrel, pote co jsem trochu poladil plech nadpazbi.
Naposledy upravil(a) inliner dne 12 dub 2013 17:34, celkem upraveno 1 x.
Leeoo
Příspěvky: 198
Registrován: 13 lis 2008 21:24
Bydliště:

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Leeoo » 12 dub 2013 17:33

no nevím jak fungujetakhle otevřenej kolimátor když je zrovna jasno, ten rus mi příde za tu cenu možná lepší...hlavně v čr je vše předražený...to bych si to snad objednal radši z íbeje, tam vyjde eotech na 8k cca
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od inliner » 12 dub 2013 17:37

No to netusim, ale slysel jsem na nej hodne chvaly. Ja mam taky trubku. A co zaruka? Na kose se hodi pokud mozno dozivotni :twisted:
open
Příspěvky: 195
Registrován: 13 pro 2008 10:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od open » 12 dub 2013 17:59

C more sem měl na 858, střílel sem s ním asi 4 roky cca 15000 ran bez problému. I proti slunci je tečka vidět dostatečně
/má regulaci jasu/výdrž baterie hodně dobrá. Mám ho i na pistoli asi deset let. Eotech sem používal také několik sezon. Přešel sem na něho z důvodu menší tečky 1 moa.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 12 dub 2013 20:19

inliner píše:2 FTC mas krasnou zbran, jenom me neprijde normalni do zbrane za par kacek nasypat takovejhle ranec. Kdybys to sypal do M16 tak nereknu, ale z tohodle sniperka nikdy nebude. Na blbnuti super, ale na to staci par plastiku od FABu a rakev od Kinggunu bych take nezatracoval.
Chlapče, je vidět, že opravdu nevíš o čem mluvíš. Už jsi vůbec někdy střílel z total Gunexpert kosy v 7,62x39?????? Kdyby jo, tak by si tohle nikdy neřekl. Při tréninku L,K,S na 50m se mi soustřely kromě stoje vejdou na 5cm a na IPSC je to taky výrazně znát proti neupraveným kosám. M16 je jiná koncepce zbraně s jiným nábojem a jiným chováním A NEJDE jí kategoricky srovnávat s kosou. Gunexpert úpravy nejsou z rozmaru, ale jsou opravdu perfektní a funkční, narozdíl od plastových sraček, na kterých jsou nekvalitní optiky. Zbraň mám na časté tréninky a soutěže, ne na občasný blbnutí. Taky nejsem žádnej boháček, že jsem si tyhle drahý věci koupil, ale kolikrát jsem několik měsíců ani neměl co žrát, abych si tyhle vychytávky koupil a to s pevným přesvědčením že to využiju!

Jestli si myslíš, že ty plasty pro tvoje využití postačí, tak ti to neberu, ale rozhodně to neplatí pro častou střelbu!!!!!!!!!!
Kolik toho vystřílíš za rok a jaký máš výsledky, že takhle srovnáváš M16 a 858. Taky nechápu, jak můžeš někomu doporučovat C-more, když sám preferuješ nějakej podřadnej kolimátor. Tohle zase mě připadá nenormální.

Taky jsem začínal a ptal se na různý debiloviny a rozhodně ani teď se nepovažuju za zkušenýho ve střelectví, ale tvoje příspěvky mě dost překvapily.
inliner
Příspěvky: 123
Registrován: 26 lis 2012 19:14

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od inliner » 12 dub 2013 22:32

Chces snad rict, ze c-more se na kosu nehodi? Doporucil jsem ho cloveku co se chystal utratit za kolimator hodne podobnou castku co stoji, pac vim ze je dobrej. Tak nechapu co se ti nelibi. Chces snad abych mu doporucil myho cinana, co jsem si koupil pro srandu?
Pokud mas kosu na ipsc, tak chapu zes do ni investoval ikdyz si myslim, zes ty penize mohl dat do presnejsi zbrane a nemusels tolik tunit :wink: Proc ale tvrdis lidem co ji maj na blbnuti, ze budou zklamany pokud vsechno nebude od gunexpertu? Ne kazdej do ni chce cpat penize jak ty... Dokonce i gunexperti pisou, ze si ma clovek nazacatku vybrat cestu kterou chce pri tunningu kosy jit a ty se drzet.
Odpovědět