CZ 858 Tactical

Fórum o zbraních a střelivu

Moderátoři: Moderátoři, GunShop.cz

Odpovědět
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Zajic » 02 úno 2013 10:31

hides: Ja te chapu ze mas z toho veci radost, ale kdyz vezmu v potaz, ze jsem ted kupoval veci mnozstvi kvalitni munice za 3kč kus a pri akci mazlik s flintou se daji poridit za 2kc kus tak me to prijde ze Tvuj naboj ve finale je daleko drahsi. Kdyz bys propocital vsechno kolem :wink: Navic nechi spekulovat, ale preci jen se to musi strhavat v hlavni, kdyz to lejes z tubkoveho olova, ktere jak znamo je uplne blato. Ale kdyz te to bavi tak proc ne, ovsem tohle bych spis chapal prebijet do te lovecke CZ 527 Carbine, kde se nema pouzivat vojenske strelivo s ocel hilznou a strelou. Tady by to melo smysl v prodlouzeni zivotnosti zbrane, ale prebijet do nejake Cz 858, SKS 45, AK 47 mi pripada zbytecne, uz jen pro to ze tyhle zbrane jsou delane na vojenske naboje.


duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od duffioso » 02 úno 2013 10:42

Kdyz ho to bavi a jedina investice jsou zapalky,tak proc ne.Nekteri lide svuj cas straveny prebijenim neberou jako drahou polozku,je to pro ne relax a ne nutne zlo.I kdyby se to strhavali ve vyvrtu,tak na kropeni do popperu to nemusi byt spatne.Nehlede na to,ze pokud z nejakeho duvodu pres tyden nestihne koupit strelivo,tak si v sobotu rano pred strelnici naboucha treba 200ks a tradaaaa :-)
7,62x39 moc lidi neprebiji,o to vic je to zajimavejsi.Pri zakoupeni kvalitnich celoplastu si muze vyladit docela presne strelivo.To u cipisku moc neplati.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od hides » 02 úno 2013 10:56

Přebíjím 8 pistolových a rev. ráží vlastními Pb střelami , počínaje 7.62 Tokarev, 357 až po 45 ACP, 2 puškové ráže pláštěm, perkus taky, takže použití čistého olova by mě určitě při této ráži nenapadlo, je samozřejmostí přidání kompozice pro ztvrdnutí. Hodně pomáhá ten vynikající sajrajt fy LEE, co se tom kule povánejí a ono to krásně na nich zatvrdne a nelepí to prsty. Prach tuším z hlavy - dávám S060, je to ten samý, co je v orig SB 7.62x54R, sám jsem čekal, co hlaveň, z toho jsem měl oprávněnou obavu, ale kupodivu je skutečně čistá, střela se nesesmekne, díky nepoškozenému vývrtu, to u pušek do 1945 nejde, takže za pokus u kosy to stálo. Taky jsem psal, že je spousta levného střeliva v akcích, ale ..... ne pokaždé jedeš tím směrem, ne pokaždé když máš zrovna volno ty tak mají otevřeno oni, atd a tak mohu kdykoliv udělat potřebné množství. S plášťovaným střelivem samodoma jde do jedné díry.
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 02 úno 2013 15:33

hides píše:Přebíjím 8 pistolových a rev. ráží vlastními Pb střelami , počínaje 7.62 Tokarev, 357 až po 45 ACP, 2 puškové ráže pláštěm, perkus taky, takže použití čistého olova by mě určitě při této ráži nenapadlo, je samozřejmostí přidání kompozice pro ztvrdnutí. Hodně pomáhá ten vynikající sajrajt fy LEE, co se tom kule povánejí a ono to krásně na nich zatvrdne a nelepí to prsty. Prach tuším z hlavy - dávám S060, je to ten samý, co je v orig SB 7.62x54R, sám jsem čekal, co hlaveň, z toho jsem měl oprávněnou obavu, ale kupodivu je skutečně čistá, střela se nesesmekne, díky nepoškozenému vývrtu, to u pušek do 1945 nejde, takže za pokus u kosy to stálo. Taky jsem psal, že je spousta levného střeliva v akcích, ale ..... ne pokaždé jedeš tím směrem, ne pokaždé když máš zrovna volno ty tak mají otevřeno oni, atd a tak mohu kdykoliv udělat potřebné množství. S plášťovaným střelivem samodoma jde do jedné díry.
Zcivilněný vojenský střelivo je nepřesný, proto uvažuju nad přebíjením. Každej druhej střelec si klepe na čelo, když mu něco podobnýho řeknu. Jsem přesvědčenej, že když si sám budu přebíjet 7,62x39 S&B FMJ, tak se výrazně zlepší přesnost, ale taky i cena(bez nábojnice cca 6kč/ks - oproti originál S&B FMJ 14kč/ks!!!). Z laboračních tabulek od explosie jsem se dozvěděl, že u tohohle střeliva doporučují rychle hořící jednosložkovej prach bez NG, což zrovna u 7,62x39 je ideální expl. s053. U jiných prachů jsem tabulky pro 7.62x39 nenašel, proto vycházim z explozie. Samozřejmě bych toto střelivo používal jen na soutěže, kde je přesnost rozhodující, na trénink stačí oceláky. Řeči, že přebíjení na sa58 ak47 a sks je zbytečný, tak to je pravda, když člověk střílí pouze rekreačně.
Řeším to hlavně ze zvědavosti, protože zatím nikdo tohle u kosy nezkusil, nebo aspoň o nikom nevím a taky mě zajímala přesnost mojí zbaně, která by nebyla založená na JPP. Kdyby se kdokoliv ozval, kdo přebíjí, mimo Pb odlitků, tak budu moc vděčnej. Peníze na přebíjení nehrajou zásadní roli, pokud by střelivo bylo přesné. Taky mě zajímají zkušenosti, abych při prvním testu nechytil závěr do xichtu i přestože budu dodržovat postupy i navážky prachu.
P.S. 9mm luger normálně přebíjíme, ale z 7,62 mám respekt, přeci jenom tam vzniká větší tlak atd....
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od leos » 02 úno 2013 16:25

1. SKS je rozhodne presnejsi
2.Sa 58 jednou dirou? jde o to na jakou vzdalenost :)
Nejvetsi nesmysl je rikat "Samozřejmě bych toto střelivo používal jen na soutěže, kde je přesnost rozhodující, na trénink stačí oceláky"
Jak asi potom poznam kde je chyba ve me,kde ve zbrani a kde v munici? :?:
A na ktere soutezi je presnost Sa 58 rozhodujici? :)
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 02 úno 2013 17:01

leos píše:1. SKS je rozhodne presnejsi
2.Sa 58 jednou dirou? jde o to na jakou vzdalenost :)
3.Nejvetsi nesmysl je rikat "Samozřejmě bych toto střelivo používal jen na soutěže, kde je přesnost rozhodující, na trénink stačí oceláky"
Jak asi potom poznam kde je chyba ve me,kde ve zbrani a kde v munici? :?:
4.A na ktere soutezi je presnost Sa 58 rozhodujici? :)
add 1. to je pravda, ale SKS nemám, nelíbí se mi, ani ho kupovat nebudu
add 2. tohle jsem neřekl, že to půjde jednou dírou, vzdálenost do 100m 5cm soustřel spokojenost
add 3. uznávám, zase takhle do důsledku jsem při psaní posleního komentu nepřemýšlel.
add 4. že by 3p mířenka? :wink: samozřejmě je 80% v rukách

.....Opět jen zpochybnění úmyslu, nic konkrétního k přebíjení 7,62x39.....
Uživatelský avatar
leos
Příspěvky: 189
Registrován: 22 srp 2009 18:26

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od leos » 02 úno 2013 17:12

na strankach www.zbranelegalne.cz je test streliva 7,62x39.Vcetne SB FMJ.http://www.zbranelegalne.cz/novinky.php
S prebijenym o moc vic nenastrilis.Ele test bude taky.
Uživatelský avatar
PB
Odborník na zbraně
Příspěvky: 1622
Registrován: 26 lis 2005 15:36
Bydliště: Ostrava

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od PB » 02 úno 2013 17:17

ono na tom zpochybnění úmyslu asi něco bude ale na to musí každý přijít sám :wink: nejde tak o to, že by přebitá patrona nebyla případně lepší než např. SB ale z vz. 58 to nebude až tak výsledně poznat.
CZ 85 COMBAT, SUHL 150+BSA 4-16x40 AO, PM Makarov, GLOCK 17, MOSIN 1891/30 Iževsk 1927, TOZ 35, ZKM 456,
Zajic
Příspěvky: 215
Registrován: 26 říj 2006 19:50

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Zajic » 02 úno 2013 21:12

hides: Ja jsem taky prebijec a musim trosku reagovat. Kdyz pises ze nedavas ciste olovo jak jsi psal na predesle strance z tech trubek, tak to asi michas s literinou nebo cinem nejspis, a tohle taky neni zadaro. Takze to je dalsi material ktery je treba zapocitat, jinak prach ze nekupujes od obchodniku je dalsi vec, mozna si ukoristil piratsky sud s prachem, co ja vim :D Potom nesmis zapomenouit na kalibraci strel, pokud ji teda provadis ? A to mazadlo od Lee je Alox :wink:
Ono je tohle takove spekulativni, nekdo si to precte a rekne si super, budu prebijet naboje do sapru a neni to nic sloziteho.

Jinak co se tyka tech pouzitych nabojnic, nic neni na veky, takze i tady musis cekat s tim ze ti casem zacnou praskat at se budes snazit sebevic. Je to jen material ktery pracuje a vse ma svou zivotnost.
Podle me je proste zbytecnost prebijet nejake naboje do samopalu, kdyz stoji malo korun hotovy naboj kterych je vsude plno. A presne jsou az az.
Ovsem nechci ti do toho kecat, kdyz uz mas vse k prebijeni tak je to urcite fajn, ale tahle investice se proste NEMUZE vratit financne, a pokud nedelas naboje se spesl strelou ktera by treba vynikala veci presnosti nebo mela veci ranivou schopnos na lov, tak se to neoplati a ja teda osobne v tom vidim spise velke minus pro pouziti do 858.


PB: Plny souhlas
Alexander Ivanov
Příspěvky: 84
Registrován: 08 říj 2007 17:51
Bydliště: Nove Zamky Slovensko

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Alexander Ivanov » 03 úno 2013 00:28

Zdar.V r 1999 bola vydana kniha Prebijeni streliva. Petr Leitner vyd. OFSETA
Na str.183 je 7,62 X 39. Hlaven 20" Cislo prachu ,vaha str, a prachu,rychlost str. tlak.
Ja neprebijam strielam s Koppkami aj s Rus. Barnaul. A som spokojny.
Uživatelský avatar
hides
Příspěvky: 357
Registrován: 26 bře 2010 14:36

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od hides » 03 úno 2013 20:36

Chlapi, je škoda, že na všem stále vidíte jen samá negativa, na trvanlivosti a praskání nábojnic, na ceně legur do olova a lubrikantů, na věnovaném čase........ Jediný kdo mě pochopil, byl asi duffioso. Taky v předchozích příspěvcích píši: "Je jasné, že je zde 7.62x39 cenově všude dostupné, v akcích za hubičku" - taky toho využívám!!!!!! . Ale jde o to, že mě to moooc baví a každý z nás chlapů každému svému koníčku obětuje svůj čas i peníze bez nároku na neustálé zdůvodňování něčeho. Prostě, přebíjím od 90 roku, nebo kdy se to v ČR legalizovalo, základní velkou výbavu na vše již dávno mám a levným střílením taky zaplacenou. Jsem spokojený, že jsem schopen si vytvořit svou devátou ráži náboje v olovu, osazování pláštovými kupovanými střelami za úspěch moc nepočítám je to podstatně jednodušší, což v mých začátcích byl pro mne ovšem také problém. Přeji hodně štěstí a úspěchů/ byť začátky jsou těžké/ a málo pochybovačů každému, kdo to chce zkusit s přebíjením jakéhokoliv střeliva. Do tohoto 7.62x39, a v olovu, bych se bez předchozích zkušeností asi hned tak nepustil.
duffioso
Příspěvky: 2978
Registrován: 02 zář 2006 20:18
Bydliště: Plzen

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od duffioso » 03 úno 2013 20:42

Kdyz to milujes,neni co resit.
Chlap si musi hrat a prebijeni musi byt relax,kdyz se pri tom jen nehoni kusy.Me by se spis libilo par olovenych strel.
RZKP 54 .22 Flobert
Drulov 70 .22 Flobert
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 04 úno 2013 17:35

Prosím nějakého majitele CZ858 Tactical o detailní fotku originálního spoušťového mechanismu. Kdyby byl někdo tak hodný a vyfotil ještě vnitřek těla zbraně po odmontování celého mechanismu. Jde mi hlavně o tvar, rozměr a umístění navařené kovové kostky uvnitř těla zbraně, která uvnitř překrývá přepínač střelby. (Údajně tu kostku mají mít jen 858 a hermexy)
Za případné foto moc děkuji.
Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 347
Registrován: 14 úno 2006 12:07

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od Igrlik » 05 úno 2013 08:59

Originál si môžeš pozrieť aj tu: http://www.sa58.kx.cz/sa-58-predpisy.php :D
Uživatelský avatar
FTC
Příspěvky: 465
Registrován: 19 led 2012 15:17

Re: CZ 858 Tactical

Příspěvek od FTC » 05 úno 2013 11:35

Igrlik píše:Originál si môžeš pozrieť aj tu: http://www.sa58.kx.cz/sa-58-predpisy.php :D
Jde mi jen o fotky tý kostky u spuště CZ 858, nebo hermexu! Popis je mi k ničemu.
Odpovědět